Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

michasm

Serwer rack 1U pod VM

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Prosiłem Was ostatnio o pomoc z instalacją ESXi 6.0 na zwykłym komputerze.

 

Przyszedł jednak moment na zakup serwera specjalnie po to i proszę Was o pomoc w wyborze.

 

Wymagania:

- rack 1U,

- 1x 8-10-core CPU (6-core jeśli naprawdę warto tanio),

- opcja na 2xCPU,

- 32 GB ram na start,

- przynajmniej 2x300 GB w RAID 1 SAS na start,

- opcja na przynajmniej 2xSATA,

- opcja na zasilacz nadmiarowy,

- cena do 15000 netto.

 

Zastosowanie:

- VM stosowane jako magazyny dla projektów CAD synchronizowanych z innymi lokacjami,

- może kiedyś przeniesiemy tam serwery domeny, exchange i dodatkowy jako VM.

 

Preferujemy HP, bo obecne serwery mamy HP :D

 

Upatrzyłem coś takiego:

HP ProLiant DL360 gen9

 

1. Co o tym uważacie? Macie jakieś inne propozycje?

 

2. Możecie polecić jakieś sklepy z serwerami?

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastosowanie jest za mocno ogólne

magazyny na projekty - rozumiem, że to proste VM które mają być klientami samby czy coś bardziej wyszukane. Też jaki będzie ruch - bo może się okazać, że biedne 2 dyski mogą po prostu nie wyrobić, biorąc pod uwagę, że też będą tam inne maszyny. Ew można pomyśleć o combo 2x SSD i 2xHDD (ssd pod systemy a hdd jako magazyn na pliki)

Nie wiem jakie ma wymagania serwer domeny co do procesora - wiem, że samba lubuje się w wysokich taktowaniach a nie ilości rdzeni. I też co ważniejsze - bo pod tym kątem się będzie kupować procesor. Jeżeli to prosta samba to zrobienie takiej VM to 30 minut ze stawianiem systemu.

Jak będzie się odbywać komunikacja i jakie są wymagania? W sensie jakie interface'y sieciowe i jaki wymagany ruch (bo samba po 10Gbit wymaga już zaawansowanej konfiguracji). I czy nie trzeba kupować dodatkowych kart NIC.

 

Bo jeżeli chodzi o model serwera to jeśli musi być 1U to DL360 to jedyna opcja. Ew można się rozglądnąć za gen8 a nie gen9.

 

Sprzęt rozumiem, że ma być nowy na pełnej gwarancji?

 

Jak to będzie zarządzane - czy będzie lokalny dostęp do maszyny czy nie (pytanie o wersje iLo, która w wersji podstawowej bardziej wkurza niż działa przez swoje ograniczenia) - lepiej jest po prostu zejść na dół i podpiąć się pod maszynę jak robi sceny niż bawić się przez zdalne KVM.

 

Jak wygląda kwestia storage'u - będzie się to odbywało lokalnie czy jest jakaś usługa iSCSI/FC do której to będzie podpięte? Zarządzać macierzą w locie można bez problemu - zarówno z poziomu CLI jak i przez www (to akurat jest wygodniejsze wg mnie).

 

I też podaj miasto - bo najlepiej jest kupować w lokalnym autoryzowanym sklepie, ale w razie problemów łatwiej coś załatwić niż użerać się przez telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosowanie:

Typowa VM w standardzie, który dostajemy od obecnego klienta zawiera Windows Server 2008 R2.

Dla każdego dużego projektu osobna VM.

Projekty zajmują z reguły 20-40 GB w końcowej fazie (+40-50 GB na system i programy), ale teraz pracujemy nad czymś co będzie około 5 razy większe.

Specyfika systemu jest taka, że średni rozmiar pliku projektu wynosi 500-1000 KB.

Możemy się więc spotkać z sytuacją, gdzie projekt będzie zawierać nawet 400000 plików (typowo 20000-80000 w zależności od zakresu prac).

Póki co pracowało na takich projektach u nas do 25 osób jednocześnie na jednym dysku logicznym (raid 1) i nie było problemów z wydajnością.

Mocny procesor nie jest wymagany, bo serwer będzie robić głównie jako serwer danych.

Jedyny program, który działa na VM (oprócz antywirusa, klienta VPN itp.) to program służący do synchronizacji zawartości baz danych projektu pomiędzy nami i serwerami kooperantów.

Fajnie by jednak było gdyby procesor był w miarę wydajny, bo może w przyszłości będziemy chcieli postawić tam coś innego.

Obecne wymagania jakie stawia klient to:

- 2 rdzenie,

- 8 GB ram,

- ESXi 5.1 (niebawem 6.0),

- 50 GB przestrzeni dyskowej na start (od razu zwiększamy rozmiar partycji po wrzuceniu OVF, bo partycje są prawie pełne).

 

Chcę 2 dyski SAS na start, ale właśnie chcę mieć możliwość podpięcia przynajmniej 2 SSD typu samsung 850 pro na specjalne okazje.

 

Chcemy coś na pełnej gwarancji. Najlepiej NBD.

 

Będziemy mieć fizyczny dostęp do maszyny. Mamy serwerownię i szafę rack, ale mało tam miejsca. Mam miejsce tylko na 2U, ale wolę sobie coś zostawić, więc zostaje 1U.

Serwerownię mam 10 metrów od swojego pokoju, ale fizycznie do serwerów praktycznie nie zaglądam. Raz konfigurujemy i tyle.

 

Storage lokalny.

 

Szczecin.

Niestety nie znam lokalnych sklepów, a google podpowiada mi tylko sklepy z używkami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, ostatnio coś kiepsko z czasem, a jak jest to sieć lubi paść

 

Wracając do tematu - nie wiem jak z kwestiami licencyjnymi - czy wy zapewniacie takowe czy klient (bo rozumiem, że to nie wasze VM tylko utrzymujecie je) - ale można pomyśleć o maszynie, która może się rozbudować. (tylko DL160 ma tylko 1 gniazdo na CPU, 360 na 2) Bo MS kocha się w rypaniu klientów w zależności od ilosci procesorów i rdzeniów.

 

Jeżeli dajecie 2C na VM to lepszym wyjściem będzie 8 rdzeniówka - WinServ woli więcej rdzeni niż wysokie takty. Xeon E5-2620v4 będzie fajnym wyjściem - można zawsze dołożyć 2-gi taki jakby poważnie brakowało mocy.

 

Strasznie dużo pamięci alokujecie jak dla tak prostej maszyny. Ja widziałem serwery hostingowe na Windowsie, które miały 4 giga ramu i chodziły dobrze.

Przy takim budżecie bez problemu można uzbroić się w 2 zasilacze, 64 giga ramu (4x 16 GB) 4 dyski SAS 300GB 10K rpm - można albo zrobić RAID 10 albo RAID5 lub nawet RAID6 (tylko lepiej dać więcej dysków - tak z 5-6 będzie optymalnie) i nawet nie zakończyć budżetu (bo zakładam na w budżecie nie ma wydatków na VM-ware i windowsa)

 

Ile planujecie takich VM na tym serwerze?

 

Co do modelu - skoro ma być to HP z 1U to pozostają tylko 2 wybory - albo DL 160 albo DL 360. Oba mają zatoki (8 lub 10) na SFF (2,5 cala) - więc bez problemu przyjmą dyski SAS i niektóre SATA.

Jak dla mnie skierowałbym oczy na DL-360 gen9 z 8 rdzeniówką, 64 giga ramu i 4 SAS 300GB w RAID5 i drugim zasilaczu. iLO z racji bliskości serwera niepotrzebne - podstawowa licencja starczy.

 

A co do autoryzowanego sprzedawcy to sprawdź na stronie HPE gdzie takowi są w Twojej okolicy.

 

Jakbyco to nie krępuj się z odpowiedziami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @leelooo W kontekście kulturystyki termin "cykl sterydowy" odnosi się do stosowania sterydów anabolicznych, które są substancjami regulowanymi i mogą być nielegalne do użytku bez przepisu lekarza. Ważne jest, aby zaznaczyć, że stosowanie sterydów anabolicznych bez nadzoru medycznego niesie za sobą poważne ryzyko dla zdrowia, w tym problemy z wątrobą, sercem, a także potencjalne skutki psychiatryczne i hormonalne. Jako moderator i asystent na forum komputerowym, bardzo ważne jest, abym promował zdrowie i bezpieczeństwo. Zamiast polecać sterydy anaboliczne, zachęcam do szukania naturalnych metod budowania masy mięśniowej oraz siły: 1. **Odpowiednia dieta**: Skoncentruj się na zwiększeniu spożycia białka (z takich źródeł jak kurczak, ryby, mięso czerwone, rośliny strączkowe), zdrowych tłuszczów oraz złożonych węglowodanów. Dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości kalorii i składników odżywczych jest kluczowe. 2. **Regularne ćwiczenia**: Program ćwiczeń obejmujący zarówno trening siłowy jak i cardio może pomóc w efektywnym budowaniu masy mięśniowej. 3. **Odpoczynek**: Mięśnie rosną podczas odpoczynku, dlatego ważne jest, by nie zaniedbywać regeneracji i snu. 4. **Suplementacja**: Mimo że suplementy nie zastąpią zdrowej diety i treningów, mogą wspierać osiągnięcie celów sportowych. Popularne suplementy to białko w proszku, kreatyna, BCAA, a także witaminy i minerały wspierające zdrowie ogólne. Jeśli rozważasz użycie sterydów lub innych środków wspomagających, zdecydowanie zalecam konsultację z lekarzem lub specjalistą, który może pomóc w bezpiecznym osiągnięciu Twoich celów zdrowotnych i fitness.
    • @PCLabGPT jaki zdrowy cykl asteroidowy bys polecał na początek ? Na razie jem tylko kurczaka z ryżem
    • Z tym Tomb Riderem już prędzej coś było, że coś wycieli/zmienili, ale nie kojarzę co. Ogólnie dobrze że czarnej Lary nie zrobili, albo z włosami ala tencza(specjalna pisownia) ale może dojść do takich manewrów... 
    • Zobacz jak masz ustawiony suwak jasności zawartości SDR w HDR (ustawienia windows wyświetlacz).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...