Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rayen

Jaka karta dźwiękowa lepsza od integry w Asus Z 170Pro Gaming

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o radę odnośnie wyboru używanej bądź nowej karty dźwiękowej, która będzie lepsza od integry w Asus Z170 Pro Gaming.

Na chwilę obecną używam karty zintegrowanej - niestety przestanie niebawem wystarczać, gdyż zamierzam sprzęt wykorzystywać jako "domowe centrum rozrywki" podpięta pod jeszcze nie wybrany zestaw stereo - nie wiem jeszcze jaki...

Na chwilę obecną Karta będzie obsługiwała słuchawki - jakieś tam Hifiman odziedziczone po kumplu audiofilu - swoją drogą u niego rewelacyjnie grają - ale On ma sprzęt pokroju Cambridge / McIntosh ale to półka poza moim zasięgiem... a później wspomniany zestaw stereo...

 

Budżet: im taniej tym więcej będę miał na Stereo;)

A realnie 200-300pln max.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchawki - jakieś tam Hifiman

'Jakieś tam' :lol2:

Naciągnij budżet do AIM SC808 lub kup używaną z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Jakieś tam' :lol2:

Naciągnij budżet do AIM SC808 lub kup używaną z gwarancją.

hmm bo się "model zatarł" i nie bardzo wiem coż to za zwierz siedzi w nich :cool:

Dzięki za sugestię, upatrywałem raczej czegoś pokroju Xonar D2 lub DX... ale spojżę w kierunku Twojej propozycji:)

 

Hmm dość mocno musiałbym naciągnąć budżet... ~400pln :/ Który i tak już cudem naciągnąłem - żonę znaczy się ;) - na fajny zestaw stereo... Jeśli nie ma nic lepszego w sensie jakość/cena to pójdę w SC808 ale dopiero na gwiazdkę - teraz kasy brak:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hifimany to magnetostaty, na pewno SC808 je ruszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hifimany to magnetostaty, na pewno SC808 je ruszy?

Może zadam laickie pytanie ale co tam, od tego forum jest...

Co to takiego magnetostaty? Czym się różnią od standardowych słuchawek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ta integracji jest całkiem nie zła. Do tego ma wzmacniacz słuchawkowy. Nie jestem taki pewny czy zmiana jest w ogóle potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ta integracji jest całkiem nie zła. Do tego ma wzmacniacz słuchawkowy. Nie jestem taki pewny czy zmiana jest w ogóle potrzebna.

hmm powiem tak, pół godziny słuchania muzy na tym sprzęcie - spotify premium, audio CD itp i mam ból głowy i niechęć do kontynuowania...

Na sprzęcie kumplowym - jakaś wersja E-MU czy coś podobnego, takich przypadłości nie mam... Stąd chęć wymiany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hifimany to magnetostaty, na pewno SC808 je ruszy?

Kurde tego nie wiem :E

 

Na sprzęcie kumplowym - jakaś wersja E-MU czy coś podobnego, takich przypadłości nie mam... Stąd chęć wymiany...

Możesz się dowiedzieć i napisać co dokładnie ma kumpel że tak ładnie gra?

No i jaki masz dokładnie model tych słuchawek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis sie pobawiłem i słyszę że na moich hd681 evo muzyka gra ladiej na supreme fx natomiast pozycjonowanie w bf1 zdecydowanie lepsze na sb x fi pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

....bo sobie coś po włączałeś czy tak na czysto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też myślałem że supreme fx jest spoko, już tak nie myślę...

Jesli zależy ci na pozycjonowaniu dźwięku to coś od creativa. Z jest spoko. I nawet muzy się da posluchać. Audiofilem nie jestem ale słuchając muzy na słuchawkach/głośnikach(bez żadnych efektów ofc) brzmi to lepiej niż na integrze. Nie wspominając o tym że w grach na integrze potrafiły być przebicia hałasu cewek czy innego dziadostwa, upierdliwe w uj...

 

O dziwo nie mam problemu ze sterownikami czy to w7 czy w10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jednak zostałem przy integrze- na jednej mapie miałem wrażenie że hfi lepiej pozycjonuje - w sumie jeśli są różnice to na moich słuchawkach ich nie słysze- a zawsze mniej kabli na stole :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde tego nie wiem :E

 

 

Możesz się dowiedzieć i napisać co dokładnie ma kumpel że tak ładnie gra?

No i jaki masz dokładnie model tych słuchawek?

 

W końcu dobrnąłem do zapomnianego przeze mnie wątku...

Kumplowi ładnie gra E-MU 1616 na sprzęcie pracującym jako HTPC oraz jakaś(nie pamięta jaki model) Yamaha na drugim, tym służącym do nagrywania i pracy na "muzyce" - tę słyszałem wiele razy ale nawet nie chciałem w temat wchodzić jak mi powiedział, że kosztowała go kilka patyków...

 

Słuchawki jakie jeszcze mam to Hifiman HE-300 (chyba, bo napisy są już ledwie widoczne) - z tego co wiem swoje kosztowały... a mają już z 6 czy 7 lat... Są niestety otwarte i to mi trochę wadzi gdyż słyszę wszystko wokoło, za to dźwięk przy odsłuchu u kumpla jest fantastyczny, u mnie ...nie.

Dlatego poproszę jeszcze o dobór słuchawek zamkniętych - max 300pln - muzyka głównie, gry 10-20 procent czasu.

Muza to zasadzie wszystko za wyjątkiem metalu... i disco...

 

Karta jaka prawdopodobnie będzie nimi grała to ... no właśnie, drodzy forumowicze, jaką byście proponowali? musi mieć wzmacniacz słuchawkowy? pewnie by się przydał, bo Hifimana na pewno też będę podłączał kiedy dzieciarnia pójdzie spać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki: akg k240 studio/mkii niby półotwarte, ale uwierz mi, że do zamkniętych im wcale nie brakuje, ewentualnie audio-technica avc500. Do akg MUSI być coś ze wzmacniaczem, czyli bez aim sc 808 lub audiotraka prodigy cube BE się nie obejdzie. Ale powiem tak akg k240 + cube BE i bd to grało o niebo i nawet ziemię lepiej niż integra + hifimany. Zawsze je pod cube`a tez możesz podpiąć.

 

Recenzja akg k240

I teraz dlaczego polecam cube`a ? Ponieważ do kompa nie da rady używać kart na pci/pci-e. Mam z nimi baaaardzo złe wspomnienia, często przechwytywały szumy z płyty i wgl. Trzaski, czasem stery wywalało (mowa o kartach od Asus`a, nawet uni) A DAC to DAC i poza kompem jest.

 

bd to grało o niebo i nawet ziemię lepiej niż integra + hifimany.

Żeby nie było, że rzucam słowa na wiatr, kumpel ma msi z170 gaming m5 i tam jest ta integra 1150 on ma hyperx cloud 1, ja wtedy jeszcze takstary ts662+zalman zm mic-1. Nie dosyć, że mikrofon u mnie bez ingerencji brzmi lepiej niż u niego odszumiony w audacity to na dodatek u niego obie pary słuchawek grają ciszej, mniej detaliczniej, ogólnie no lipton trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki: akg k240 studio/mkii niby półotwarte, ale uwierz mi, że do zamkniętych im wcale nie brakuje, ewentualnie audio-technica avc500. Do akg MUSI być coś ze wzmacniaczem, czyli bez aim sc 808 lub audiotraka prodigy cube BE się nie obejdzie. Ale powiem tak akg k240 + cube BE i bd to grało o niebo i nawet ziemię lepiej niż integra + hifimany. Zawsze je pod cube`a tez możesz podpiąć.

 

Recenzja akg k240

I teraz dlaczego polecam cube`a ? Ponieważ do kompa nie da rady używać kart na pci/pci-e. Mam z nimi baaaardzo złe wspomnienia, często przechwytywały szumy z płyty i wgl. Trzaski, czasem stery wywalało (mowa o kartach od Asus`a, nawet uni) A DAC to DAC i poza kompem jest.

 

 

Żeby nie było, że rzucam słowa na wiatr, kumpel ma msi z170 gaming m5 i tam jest ta integra 1150 on ma hyperx cloud 1, ja wtedy jeszcze takstary ts662+zalman zm mic-1. Nie dosyć, że mikrofon u mnie bez ingerencji brzmi lepiej niż u niego odszumiony w audacity to na dodatek u niego obie pary słuchawek grają ciszej, mniej detaliczniej, ogólnie no lipton trochę.

 

Dzięki Panie Kolego za przydatną odpowiedź - przydało się.

Padło na CUBE BE - trochę się obawiam karty zewnętrznej ale jak ma lepiej grać to zaryzykuje, może mi młoda nie przetaszczy do swego kącika z zabawkami:P

A słuchawki muszę przymierzyć - pewnie pojadę gdzieś w teren przy okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Sound Blaster Z tylko a jak nie masz wolnych pcie to nada się także X-Fi Music.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ta karta to się ledwo do słuchania muzyki nadaje.Z grami jest trochę lepiej ale również bez rewelacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Ta karta to się ledwo do słuchania muzyki nadaje.Z grami jest trochę lepiej ale również bez rewelacji

To było do mnie ? bo jak tak to jesteś w błędzie Sound Blaster Z jest bardzo dobry a na pewno lepszy od X-Fi czy Xonarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RMS-84 Kurde chłopie, tutaj też doradzasz jakieś lipne rzeczy ludziom ? Kolega chce kupić dobrego Cuba BE, co jest mega Dac`kiem jak na tę cenę z możliwościami modyfikacji, fajnym wzmacniaczem, wyjściami RCA, SPDIF. Fajny, czysty dźwięk. Na dodatek jest poza kompem i to na pewno doceni autor, bo wiem z autopsji co się dzieje z kartami na PCI, a jak ma się lepsze słuchawki to ciężko jest. Nawet Asus Xonar stx ma problemy, AIM SC808 też ma problemy, jak nie wykrywa karty, to jakieś piski i modyfikacje trzeba robić. Nie powiem, bo jak kupowałem cos pod słuchawki lepszego też myślałem o tej Z-tce, ale po przeczytaniu opinii i wgl odrzuciłem ją, nie jestem pewien, ale ona chyba nawet wzmacniacza nie ma, a stery od Creative też są fatalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To było do mnie ? bo jak tak to jesteś w błędzie Sound Blaster Z jest bardzo dobry a na pewno lepszy od X-Fi czy Xonarów.

Tak do ciebie ,bo polecasz kartę, która słabo radzi sobie podczas słuchania muzyki.Przepompowany bas, dziura na średnicy i bardzo sztuczne wysokie tony. Xonar DX jest nawet lepszy ,bo ma naturalniejsze brzmienie ale za bardzo przejaskrawione wysokie tony.

 

W grach Z moze być lepsza ,może pod warunkiem gdy włączymy te przeszkadzajki w dźwięku i nam się to spodoba, udające dobrą przestrzeń, aczkolwiek specjalnie mi ten aspekt nie przeszkadzał. Ewidentnie czuć, ze Creative dopasował kartę do beznadziejnych zestawów gaminngowych, opanowując do perfekcji ogłupianie ludzi. Na słuch jednak narzuca się w pewnym sensie degradacja sceny po uruchomieniu wirtualizacji dźwięku przestrzennego.Pozostało spakować kartę i szukać kolejnego audiojelenia na ten szrot.Tu firma odnajduje się najlepiej.

 

Cube BE jest dużo lepszym wyborem do słuchania i do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Tak do ciebie ,bo polecasz kartę, która słabo radzi sobie podczas słuchania muzyki.Przepompowany bas, dziura na średnicy i bardzo sztuczne wysokie tony. Xonar DX jest nawet lepszy ,bo ma naturalniejsze brzmienie ale za bardzo przejaskrawione wysokie tony.

 

W grach Z moze być lepsza ,może pod warunkiem gdy włączymy te przeszkadzajki w dźwięku i nam się to spodoba, udające dobrą przestrzeń, aczkolwiek specjalnie mi ten aspekt nie przeszkadzał. Ewidentnie czuć, ze Creative dopasował kartę do beznadziejnych zestawów gaminngowych, opanowując do perfekcji ogłupianie ludzi. Na słuch jednak narzuca się w pewnym sensie degradacja sceny po uruchomieniu wirtualizacji dźwięku przestrzennego.Pozostało spakować kartę i szukać kolejnego audiojelenia na ten szrot.Tu firma odnajduje się najlepiej.

 

Cube BE jest dużo lepszym wyborem do słuchania i do grania.

 

Miałem X-Fi Music na PCI, miałem jakiegoś Xonara na PCI i mam Z na PCIe i jakość dźwięku jest zdecydowanie najlepsza na Zetce, Do tego pozycjonowanie dźwięku w grach najlepiej wypada na Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było do mnie ? bo jak tak to jesteś w błędzie Sound Blaster Z jest bardzo dobry a na pewno lepszy od X-Fi czy Xonarów.

 

To jesteś w błędzie, SB Z to nic innego jak przypudrowany X-Fi Titanium, do tego PCB znacznie zubożone, X-Fi Titanium HD i X-Fi HD USB w muzyce go kładą na łopatki jak chcą, Xonar od DX'a/D1 w górę to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

To jesteś w błędzie, SB Z to nic innego jak przypudrowany X-Fi Titanium, do tego PCB znacznie zubożone, X-Fi Titanium HD i X-Fi HD USB w muzyce go kładą na łopatki jak chcą, Xonar od DX'a/D1 w górę to samo.

 

 

Mozę tak może nie. Miałem przez chwilę Titanium HD i zdecydowanie łapsza jakoś dźwięku ma Zetka. I co z tego że od strony budowy HD są lepsze jak dla mnie liczy się jakość dźwięku na zwykłych głośnikach np: T3100/T3300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

@RMS-84 Kurde chłopie, tutaj też doradzasz jakieś lipne rzeczy ludziom ? Kolega chce kupić dobrego Cuba BE, co jest mega Dac`kiem jak na tę cenę z możliwościami modyfikacji, fajnym wzmacniaczem, wyjściami RCA, SPDIF. Fajny, czysty dźwięk. Na dodatek jest poza kompem i to na pewno doceni autor, bo wiem z autopsji co się dzieje z kartami na PCI, a jak ma się lepsze słuchawki to ciężko jest. Nawet Asus Xonar stx ma problemy, AIM SC808 też ma problemy, jak nie wykrywa karty, to jakieś piski i modyfikacje trzeba robić. Nie powiem, bo jak kupowałem cos pod słuchawki lepszego też myślałem o tej Z-tce, ale po przeczytaniu opinii i wgl odrzuciłem ją, nie jestem pewien, ale ona chyba nawet wzmacniacza nie ma, a stery od Creative też są fatalne.

 

 

Ale autor chce coś lepszego od Integry na Asus Z170 a Zetka ma bardzo dobrą jakość dźwięku. Odnośnie driverów to są dobre a na pewno lepsze od X-Fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...