Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sztekero

Karta graficzna do gier na ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Otóż planuję kupno używanej karty graficznej z gwarancją i chciałbym wydać na nią +/- 1000 zł. Od paru dni poluję na gtx 980 4GB, lecz żadnych okazji, wszystko ~1110/1200zł za używane, a gtx 970 za 900zł najtaniej. Poluję na okazje, bo muszę się zmieścić w budżecie i zastanawiają mnie inne karty, lecz nie znam się zbytnio na nich. Słyszałem, że gtx 970 i 980 są dobre, więc zacząłem ich szukać, lecz jak widać nie są w cenie, tak więc musiałem zejść niżej i trafiłem na gtx 1060 3GB i r9 290 4GB, lecz jak one mają się do ww. kart? Czy różnice są duże? Jeśli tak, to jak duże, za czym warto się rozglądać? A może zamiast 1060 3GB, dołożyć do 6GB? A może w ogóle ta karta nie jest warta uwagi? Ponadto czym dokładniej różnią się Zoltace, Evegi, Pality od MSI, Gigabytów, Asusów? Czy różnica w firmach tego samego modelu jest duża? Proszę o pomoc, bo jeśli będę chcieć polować na tanią okazję gtx 980 lub 970, to nigdy nie kupię, tak żeby zmieścić się w budżecie. Dodam też, że zależy mi, żeby BF1 chodził na ultra bez spadków przy dynamicznych akcjach. Monitor 60 hz, rozdzielczość 1680:1050.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 1060 3gb odpada, z nówek zostaje rx470. Gtx970 możesz brać ale na gwarancji i max około 800zł, do r9 290 trzeba mieć warunki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie warto dopłacić.

W grach dx11 wygrywa z rx480

W dx12 przegrywa

Pod bf1 radek szybszy, masz testy na yt pod bf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą kupiłem za 950 zł z prawie 3 letnią gwarancją. Dokładny model to: MSI GeForce GTX 1060 GAMING 6GB. Oglądałem testy na benchmarku, i wypadała minimalnie lepiej, niż gtx 980, więc się skusiłem biorąc pod uwagę cenę. Co do tego dx12, przegrywa tzn. jest minimalnie słabsza, czy różnice są spore? Lepsze gry pewnie będą wychodzić na dx12, więc interesuje mnie ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie ma za bardzo co przejmować się DX12. Gier stricte na niego jak na lekarstwo, do tego średniaki (wyjątek, Forza Horizon 3).

Ciesz się nową karciochą i nie zawracaj głowy radęcinem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą kupiłem za 950 zł z prawie 3 letnią gwarancją. Dokładny model to: MSI GeForce GTX 1060 GAMING 6GB. Oglądałem testy na benchmarku, i wypadała minimalnie lepiej, niż gtx 980, więc się skusiłem biorąc pod uwagę cenę. Co do tego dx12, przegrywa tzn. jest minimalnie słabsza, czy różnice są spore? Lepsze gry pewnie będą wychodzić na dx12, więc interesuje mnie ten temat.

 

Gdzie taka znalazłeś ? Na Allegro używana miesiąc czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie taka znalazłeś ? Na Allegro używana miesiąc czy jak?

 

Tak na allegro, i od zeszłej środy ponoć używana. O wszystko wypytałem czy GW w Polsce itp, i potwierdził. Co prawda allegrowicz ma dopiero 30 sprzedaży za sobą, lecz wszystkie pozytywne. Poprosiłem też o dodanie opcji sprawdzenia przy kurierze, więc zobaczymy co z tego będzie. Jak wszystko bez zarzutu, to udało się trafić okazję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tą aukcję. Dwukrotnie tą samą kartę wystawiał. W zeszłą środę był 19 października, a poprzednia aukcja na tego GTX-a została zakończona 17 października (poniedziałek), więc nie wiem, jak mogła być od ubiegłej środy użytkowana. Osobiście nie wierzę w takie mega okazje, bo równie szybko kartę sprzedałby za sporo wyższą sumę, ale mam nadzieję, że będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak widze super okazje to tez szybko sprawdzam komentarze i czy juz sie taka aukcja nie pojawiła... lepiej sie wstrzymać niz wdepnąć na minę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tą aukcję. Dwukrotnie tą samą kartę wystawiał. W zeszłą środę był 19 października, a poprzednia aukcja na tego GTX-a została zakończona 17 października (poniedziałek), więc nie wiem, jak mogła być od ubiegłej środy użytkowana. Osobiście nie wierzę w takie mega okazje, bo równie szybko kartę sprzedałby za sporo wyższą sumę, ale mam nadzieję, że będziesz zadowolony.

 

Może nie ta, bo wystawione ma także 2 inne z takimi samymi zdjęciami, tyle, że jedna 1070, a druga 1080 także z gaming w nazwie. Chyba, że cena ta sama była, czyli 950 zł, to sprawa wygląda inaczej. Dokładnie napisał, że gwarancja jest od tego dnia, więc może miał do niej dostęp wcześniej, dlatego wystawił? Nie wiem, okaże się jak przyśle paczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak niewypał, gdy przelałem kasę, na drugi dzień stwierdził, że jednak coś jest nie tak, i ponoć zwróci hajsiwo, tak więc od nowa, jakiej karty szukać do tysiaka? Dodam, że będzie najprawdopodobniej pracować z i7 6700, gdyż wygrałem licytację, więc ultra bez większych spadków musi być :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GTX 970 OC 4GB jest za 920zł z półtoraroczną* gwarancją, starczy na ultra głównie do BF1? Rx 480 prawie wgl nie ma na allegro, najtańsza jest nówka za 1060zł, a gtxy 980 jak stały, tak stoją po 1200zł. Są jeszcze jakieś inne kandydaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GTX 970 OC 4GB jest za 920zł z półroczną gwarancją, starczy na ultra głównie do BF1? Rx 480 prawie wgl nie ma na allegro, najtańsza jest nówka za 1060zł, a gtxy 980 jak stały, tak stoją po 1200zł. Są jeszcze jakieś inne kandydaty?

920zł za pół roku gwarancji? Ja dałem 1000zł w lipcu i miałem prawie 28 miesięcy gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

920zł za pół roku gwarancji? Ja dałem 1000zł w lipcu i miałem prawie 28 miesięcy gwarancji.

 

Półtora, ponadto, to jest ta wersja windforce z 3 wiatraczkami. Nowe są dostępne na magazynach sklepów i chodzą po około 1500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Półtora, ponadto, to jest ta wersja windforce z 3 wiatraczkami. Nowe są dostępne na magazynach sklepów i chodzą po około 1500zł.

Czyli suszarka, a to, że nówka kosztuje 1500zł nie oznacza, że opłaca się to brać za 920zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 850plnow kupilem ostanio gtx 780ti ghz, osobiscie jestem zadowolony, choc jest cieplo i beZ gwarancji, takze dorzucam kolejnego kandydata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...