Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kuteczek

Karta graficzan do gier max 1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam zamiar wymienić karę graficzna na nową i zależy mi na najbardziej niezawodnych modelach. Budżet jakim dysponuję to max 1500zł. Karta do gier i do PSD. Nie siedzę od lat w temacie więc proszę o pomoc znawców tematu. Raczej GeForce niż Radeon. Myślałem może o tych modelach:

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-1060-6gb-gddr5-192-bit-1x-dvi-d-2x-hdmi-2x-displayport-strix-gtx1060-6g-gaming-774584/

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1060-gaming-x-6g-6gb-gddr5-192-bit-3xdp-hdmi-dvi-d-box-gtx-1060-gaming-x-6g-774554/

 

A może coś innego? Czytałem że z Asusem są problemy i że piszczą.

 

Moje kompisko:

 

mobo: Asus P8B75-V

proc: i5-3570

zasilacz: ocz modxstream pro 700w

pamięć: 16GB

Grafa: Asus GTX660 TI-DC2-2GD5

3 Dyski twarde

 

 

BTW. Ile jest warta moja stara grafika? Link: http://www.asus.com/pl/Graphics-Cards/GTX660_TIDC22GD5/specifications/

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakiej rozdzielczości? Jaki procent wykorzystania pc to gry a jaki photoshop? W jakiej rozdzielczości operujesz? Na ile ma być ta grafika? Na ile się da czy za pół roku zmiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość to gry PSD może 20% czasami lubię się pobawić amatorsko. Grafa ma wytrzymać jak najdłużej. Monitor 22cale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda wywalać tyle kasy na GTX'a 1060 bo on po prostu nie jest tyle wart. Na tego Strixa można się ewentualnie pokusić, ale głównie ze względu na to, że dodają do niego mafie. Gaminga natomiast lepiej wziąć bez "x" w nazwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym zestawie i z takim budzetem szukalbym 1060 6GB, tu jest nawet niezla cena:

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1060-6gb-gddr5-192-bit-hdmi-dp-dvi-box-gtx-1060-6gt-oc-774618/

 

Zostanie Ci troche kasy w rece, ktorej nie musisz przeciez wydawac. Wersje Gaming X od MSI sa warte kazdej zlotowki, ktore na nie mozna wydac (pisze o calej cesrii 1060, 1070 czy 1080) - bo to po prostu bardzo dobra karta/y co potwierdzaja praktycznie kazde testy tu w PL jak i na swiecie. A to, ze sytuacja cenowa jest jaka jest, to mozemy podziekowac za to AMD i kursowi zlotowki do dolara. Strix jest niezly, ale (dla przykladu) swojego Gaming X na Strixa bym nie wymienil, bo glosniejszy, ciezszy (straszny kloc dla zwyklych portow PCI-E) a w dodatku Asus po premierze tak go wycenil wysoko, ze za ta pazernosc nich spadaja na drzewo :) Teraz sie "przymilaja" cena - troche za pozno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wersje Gaming X od MSI sa warte kazdej zlotowki, ktore na nie mozna wydac (pisze o calej cesrii 1060, 1070 czy 1080) - bo to po prostu bardzo dobra karta/y co potwierdzaja praktycznie kazde testy tu w PL jak i na swiecie.

 

MSI Gaming X to na pewno jedna z najlepszych wersji GTX'a 1060, ale to nie oznacza, że warto na niego wydać każdą złotówkę bez względu na to ile kosztuje, zwłaszcza że wersja Gaming bez magicznego X'a jest o stówkę tańsza, a X'a można z niego zrobić za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Gaming X to na pewno jedna z najlepszych wersji GTX'a 1060, ale to nie oznacza, że warto na niego wydać każdą złotówkę bez względu na to ile kosztuje, zwłaszcza że wersja Gaming bez magicznego X'a jest o stówkę tańsza, a X'a można z niego zrobić za darmo.

Tak, mozna tez wziasc wersje bez "X", ale piszac powyzsze mam na mysli tez pozniejsza odsprzedaz karty, gdzie karta z magicznym "X" jednak nieco podniesie cene.

 

Co do wydania kazdej zlotowki na w/w karte (oczywiscie w kontekscie karty jako konstrukcji) to podtrzymuje, co napisalem. Oczywiscie w granicach zdrowego rozsadku, bo jakby kosztowala, powiedzmy, tyle co Strix w dniu premiery - to oczywiscie nie warto. Uwazam, ze cena tej karty (nawet dzisiaj) jest bardzo dobrze zbilansowana na tle innych konstrukcji. Z reszta nie tylko ja tak uwazam. Oczywiscie mozesz sie nie zgodzic, ale to nie temat o za i przeciw, wiec nie ma co ciagnac tego tematu dalej. Jesli @Autor uzna, ze warto kupic ta karte w tej cenie - to ja po prostu kupi i tyle.

 

Edit: Dodam, ze zaproponowany w linku wyzej 1060 6GB w cenie 1175zl - jest naprawde dobra oferta i warto z tego skorzystac (jesli nie chce sie wydawac wiecej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...