Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ryfel893

Laptop HP - Sterowniki POMOCY!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc! Nie wiem jak mam zainstalować najnowsze sterowniki do mojego HP-ka, nie chcę pobierać programów typu autobooster itp. Słyszałem że one pobierają nie zgodne sterowniki z danym laptopem.

Przepraszam że wybrałem taki dział, ale nie wiedziałem tak naprawdę gdzie mam go założyć.

 

Jakby ktoś miał czas i byłby w stanie mi pomóc podając linki czy coś, byłbym bardzo wdzięczny. Proszę o wyrozumiałość gdyż nie miałem nigdy z tym styczności i nie wiem co z czym się je :) Pozdrawiam.

 

A tutaj zamieszczam parę screenów dot. mojego komputera.

 

 

https://zapodaj.net/7647c579f4e38.jpg.html

https://zapodaj.net/ac05d014447ce.jpg.html

https://zapodaj.net/a942e6e08a2cc.jpg.html

https://zapodaj.net/d7ed8f7b1af9f.jpg.html

 

Sory za linki, ale wyskakuje komunikat że dodałem za dużo plików multimedialnych niż jest to dozwolone ;p

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dobry to format i instalacja systemu 64bit, bo masz więcej niż 4GB ram.

 

Wejdź na stronę wsparcia HP, wyszukaj dokładny model (gdzieś na lapku musi być, a jak nie to pod baterią) i sam dasz radę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP trochę laptopów wyprodukował, musisz znać model :P

Na oficjalnej stronie producenta klikasz w zakładkę "Pomoc techniczna", wybierasz "Oprogramowanie i sterowniki" podajesz model swojej maszyny i masz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dobry to format i instalacja systemu 64bit, bo masz więcej niż 4GB ram.

 

Wejdź na stronę wsparcia HP, wyszukaj dokładny model (gdzieś na lapku musi być, a jak nie to pod baterią) i sam dasz radę znaleźć.

 

Niedawno własnie przywracałem system tak jak był od nowości, dziwne że jak go kupiłem to od razu był 32 bit, wiecie co teraz mam zrobić żeby był 64? Od razu mówię że nie mam Win10 na płytce - po prostu był już zainstalowany. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą tego narzędzia możesz stworzyć bootowalnego pendrive'a lub pobrać .iso Win10 do późniejszego wypalenia.

Jak rozpoczniesz proces instalacji krok wpisywania klucza pomiń, po restarcie Windows pobierze go sobie z UEFI i aktywuje.

Pamiętaj też, że instalacja nie ingeruje w recovery, tj. po przywróceniu systemu będziesz miał pierwotną wersję 32 bit.

Aby ustalić model sprzętu w celu dopasowania sterowników pod konkretną platformę obejrzyj dokładnie laptopa i z potencjalnych naklejek odczytaj model wraz z kodowym oznaczeniem. Z takimi informacjami udaj się na google lub support hp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biczys... ziew.

 

Nic więcej mi się nie wyświetla

https://zapodaj.net/a6e3e7bcc284a.jpg.html

 

We wskazanym odnośniku, w poście #5, podam go jeszcze raz:

Za pomocą tego narzędzia możesz stworzyć bootowalnego pendrive'a lub pobrać .iso Win10 do późniejszego wypalenia.

Po wejściu na tę stronę, klikasz Pobierz narzędzie, a nie zaaktualizuj teraz, jak Ty to zrobiłeś. Aktualizować to można 8->8.1, 8/8.1->10, 7->10.

W tym narzędziu Media Creation Tool aka Windows 10 Setup, akceptujesz/bądź nie licencję, następnie zaznaczasz checkboxa stwórz instalację dla innego komputera, na następnej stronie odznaczasz checkboxa użyj rekomendowanych ustawień dla tego komputera - ustawiasz język jaki chcesz, wersję systemu oraz architekturę, jesteś zainteresowany 64-bitową więc wybierz 64-bitowa (x64). Na kolejnej zakładce możesz sobie od razu zrobić bootowalnego pendrive'a lub ściągnąć .iso do późniejszego użytku. To .iso z systemem później możesz sobie nagrać na pamięć flash bądź DVD. Voila, proces ściągania systemu 64-bit rozpocznie się.

Doprawdy łatwiej tego nie mogłem wytłumaczyć. Na przykład tutaj jest obrazkowe przedstawienie tego procesu.

Potem trzeba ten system zainstalować. Jak to się robi to trzeba odesłać na google, mnóstwo jest poradników na youtube.. nie bądź leniem albo zapłać informatykowi.

 

Czy mógłby mi ktoś napisać prostymi słowami krok po kroku co ja mam zrobić żeby uaktualnić z 32 na 64?

 

Proszę bardzo, instrukcja jest wyżej. Nie da się zaaktualizować systemu 32-bit na 64-bit, a jedynie zainstalować system od podstaw w odpowiedniej architekturze.

 

To jest laptop, ja nie posiadam do niego klucza ;d

 

Jak rozpoczniesz proces instalacji krok wpisywania klucza pomiń, po restarcie Windows pobierze go sobie z UEFI i aktywuje.

 

Totalna ignorancja w czytaniu postów. To tyle jeśli chodzi o uzyskanie systemu z inną architekturą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...