Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hurray

[Zestaw] 3000zł/B-OC/Praca + Multimedia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Potrzebuję pomocy w doborze odpowiedniego zestawu w odpowiedniej cenie, docelowo 3 tys jest górną kwotą jaką chcę wydać, ale może się okazać, że korzystniej złożyć coś taniej (albo drożej - jestem otwarty na sugestie).

 

Przechodząc do rzeczy - komputer będzie przede wszystkim używany do pracy, chciałbym komfortowo w jednym momencie mieć otwarte Android Studio, emulowanie jakiegoś urządzenia, dwie przeglądarki z toną zakładek, jakieś pomniejsze programy i komunikatory, czasem do tego photoshop i to wszystko wyświetlone na dwóch ekranach.

Obok rzeczy związanych z pracą najbardziej obciążające dla sprzętu będą gry. Ale tutaj mam małą uwagę - na PC gram praktycznie tylko w to, czego nie ma na konsoli, czyli przede wszystkim strategie (zwłaszcza Europa Universalis 4). W związku z tym zupełnie nie mam wymagań, by komputer był w stanie dźwigać najnowsze tytuły w najlepszej jakości.

Poza tym zwykłe codzienne użytkowanie, czyli nic zasobożernego.

 

Mówiąc najogólniej - chcę złożyć dobry sprzęt, który posłuży kilka lat i który w przyszłości po drobnych korektach nadal będzie dawał sobie radę (ale o tym niżej).

 

Na tę chwilę mam na oku kilka komponentów, które wydają się sensowne i do których chciałbym dobrać resztę, ale może się okazać, że jestem w błędzie - to Wy się tu znacie i to Was proszę o radę :). Ogólnie dla mnie im taniej, tym lepiej, ale nie kosztem jakości :).

Obecnie myślę o takim zestawie:

 

Procesor: i5-6500 - wydaje mi się, że jest naprawdę wart swojej ceny i ciężko w sumie o jakąś sensowną alternatywę

Płyta główna: nie mam pomysłu

Dyski: myślałem o 120GB/240GB SSD + 1TB HDD - nie wiem jak z wydajnością takiego ustawienia, 120 pozwoli mi trzymać tam system i podstawowe rzeczy, 240 da większą swobodę, ale nie wiem, czy różnica będzie na tyle znacząca, by dokładać do większego dysku

Grafika: tutaj moja największa niewiadoma - chciałbym się zmieścić w cenie 500 zł, ale być może lepiej wziąć coś dużo tańszego, a ew. w przyszłości zmienić jeśli zajdzie potrzeba?

RAM: 8/16 GB, nie wiem jakie taktowanie - obecnie skłaniam się ku opcji kupna 8GB i dokupienia drugiej kości 8GB w razie potrzeby

Zasilacz: też nie mam pomysłu

Obudowa: coś, co pomieści powyższe komponenty i zapewni dobry przewiew, wrażenia wizualne kompletnie mnie nie interesują

 

Będę ogromnie wdzięczny za jakiekolwiek sugestie

Miłego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego rzuć okiem w mój dzisiejszy temat. Dość mocna maszynka na najnowszych częściach z dość wysokiej już półki. Nie jakiś badziew. No i możłiwości upgrejdu są ogromne. Więc na takim sprzęcie polecisz parę lat a za parę lat jest możliwość na wymianę prawie wszystkiego i dołożenie ramu do dość dużej ilości :Up_to_s:

I weź SSD 240. W lapku mam 120GB i trzeba "żyć dość oszczędnie" :(

W razie czego pytaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, zdecydowałem się na ten wariant z dyskiem 240 GB. Jednak resztę komponentów dobrałem trochę inaczej:

 

Procesor: i5-6500

Płyta główna: MSI H110M PRO-VD

Dyski: Seagate 1TB + GoodRam Iridium Pro 240GB LUB ADATA Premier Pro SP550 240GB

Grafika: Gigabyte GeForce GT 730 2GB DDR3 (128 bit) LUB MSI GeForce GTX 750Ti 2GB GDDR5 (128 bit) (nie wiem czy warto brać tę pierwszą, niby moje wymagania nie są zbyt wielkie, ale...)

RAM: Kingston HyperX FURY 8GB DDR4 2133MHz CL14

Zasilacz: Antec VP 500 - 500W (tego jestem najmniej pewien - pasuje do tego zestawu?)

Obudowa: SilentiumPC Gladius M20 Pure Black

 

Co o tym myślicie? Coś wybitnie nie pasuje w tym układzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sp 550 to syfix awaryjny na tlc

730 to se odpusc, lepiej juz na integrze w cpu zostac.

wez 16 gb ram w dwoch kostkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...