Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ev3rHarD

Poskładane w koputerowym, brać?

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem jakiś czas temu ale budżet mi troszkę podskoczył i wybrałem sobie wraz z sprzedawcą w komputerowym taki zestaw :

 

Obecnie posiadam coś takiego i chcę wymienić Procesor, pamięć, płytę, przymierzam się też do grafiki .

 

Procesor

 

Nazwa: Intel® Core™2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz

Częstotliwość zegara: 2400 Mhz

Podstawka: Socket 775

Zasilacz Chieftec CFT-560-A12S 560W

Obudowa SMILODON 612 WB LONG

Dysk twardy SEGATE 1.5TB 64MB

Płyta główna model: EP35C-DS3R

Producent: Gigabyte Technology Co., Ltd.

Monitor Samsung T220

Nazwa: AMD Radeon HD 7700 1024MB Taktowanie (1100/1125 MHz)

Pamięć (RAM)

Zainstalowane moduły: 2

Typ RAM: Kingstone Hyper 1066MHZ w Dual Chanell

Szybkość dostępu: 800 ns

Wszystkie: 4.094 MB

Karta dźwiękowa :

X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro Series

 

Wybraliśmy coś takiego :

 

Procesor: Procesor Intel Core i5 6400 2700MHz 1151 Box

Płyta Główna Asrock Płyta główna Z170 PRO4S LGA 1151 ATX

Pamięć:

Goodram PLAY DDR4 DIMM 16GB 2133MHz (2x8GB)

GY2133D464L15S/16GDC

Karta Graficzna: ASUS GF GTX1060 3072MB DDR5/192b DUAL OC

Suma: 3191.11 zł

 

Brać?

 

Ps. Procek do gier lepiej I7 czy i5? Co myślicie? Poczuje różnice na Tym procesorze w porównaniu z Tym starym?

Potrzebuję głównie dd GTA V i BF1 tego co wychodzi ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i5 6600K LGA1151 BOX - 1095zł

Asrock Z170 Extreme4 Intel Z170 LGA1151 BOX - 585zł

Corsair Vengeance LPX, DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15 - 379zł zł

MSI GeForce GTX 1060 OC 6GB GDDR5 - 1175zł

 

3234zł

 

Do tego najlepiej kupić jeszcze chłodzenie na procesor oraz sprawdzić zasilacz bo również może być do wymiany. W sklepie zawsze przepłacisz. Za te podzespoły co wyżej napisałeś, normalnie w internecie dostaniesz za 2720zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodzenie i tak bedzie musial kupic, bo 6600K box go nie posiada (w zasadzie zaden procesor z "K" go nie posiada). Roznica miedzy wersja box i oem to dlugosc gwarancji. Ale to nie problem, to taki Spartan 3 Pro kosztuje 89zl. Podpinam sie pod to, co napisal koleka wyzej - taki zestawik wez i sprawdz, jaki masz zasilacz. W przyszlosci na tak dobra mobo zalozysz cos z Kaby Lake (jak bedziesz chcial) i wydajnosc jeszcze wzrosnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i5 6600K LGA1151 BOX - 1095zł

Asrock Z170 Extreme4 Intel Z170 LGA1151 BOX - 585zł

Corsair Vengeance LPX, DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15 - 379zł zł

MSI GeForce GTX 1060 OC 6GB GDDR5 - 1175zł

 

3234zł

 

Do tego najlepiej kupić jeszcze chłodzenie na procesor oraz sprawdzić zasilacz bo również może być do wymiany. W sklepie zawsze przepłacisz. Za te podzespoły co wyżej napisałeś, normalnie w internecie dostaniesz za 2720zł.

 

 

Tutaj druga konfiguracja z innego sklepu :)

 

Intel Core i5-6400 2.70Ghz

 

MSI Płyta główna H110M PRO-VH LGA 1151 Micro ATX

 

GOODRAM DDR4 PLAY 8GB 2400MHz CL15 BLUE 1024x8 x2

 

 

 

1663 zł

 

 

 

 

 

ASUS GF GTX1060 3072MB DDR5/192b DUAL OC

 

 

 

1284 zł

 

 

 

ASUS Rad RX 470 4096MB DDR5/256b STRIX OC GAMING

 

 

 

1117 zł

 

"Zasilacz mam obecnie wbudowany Chieftec CFT-560-A12S 560W" uciągnie?

Zdjęcie mojego dziadziorka :D

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/1336d2351bbeb0f3

 

A ten stary wentylator mogę wykorzystać czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodzenie i tak bedzie musial kupic, bo 6600K box go nie posiada (w zasadzie zaden procesor z "K" go nie posiada). Roznica miedzy wersja box i oem to dlugosc gwarancji. Ale to nie problem, to taki Spartan 3 Pro kosztuje 89zl. Podpinam sie pod to, co napisal koleka wyzej - taki zestawik wez i sprawdz, jaki masz zasilacz. W przyszlosci na tak dobra mobo zalozysz cos z Kaby Lake (jak bedziesz chcial) i wydajnosc jeszcze wzrosnie.

 

 

Chłodzenie ze starego nie będzie pasować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mamy Tobie doradzić jak wciąż brniesz w jakiś beznadziejny i drogi zestaw z miejskiego sklepu. Podaj konkretnie budżet. Ile możesz najwięcej wyłożyć. I czego dokładnie potrzebujesz. Początkowo Twój "sklepowy" zestaw wyniósł Ciebie ~3200zł. (procek,mobo,pamięć,karta)

 

Więc napisałem Tobie w tej cenie dużo lepszy zestaw. Lepszy i szybszy procesor z możliwością podkręcenia. Zdecydowanie dużo lepsza płyta główna. Dużo lepsze i szybsze kości pamięci. Lepsza karta graficzna. A Ty znowu podajesz jakieś gówno ze sklepu. Ogarnij się człowieku.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Żeby złożyć nową platformę musisz mieć: procesor + chłodzenie, płyta główna, pamięć ram, karta graficzna. Zasilacz oraz dysk twardy może zostać ze starego komputera. Resztę możesz sprzedać na części (OLX, Allegro)

 

Sugerując się Twoim pierwszym zestawem który w miejscowym sklepie kosztowałby ~3200zł zbudowałem zdecydowanie lepszy zestaw.

 

Intel Core i5 6600K LGA1151 BOX - 1095zł

Asrock Z170 Extreme4 Intel Z170 LGA1151 BOX - 585zł

Corsair Vengeance LPX, DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15 - 379zł zł

MSI GeForce GTX 1060 OC 6GB GDDR5 - 1175zł

 

3234zł + do tego trzeba doliczyć chłodzenie na procesor i jakąś nową obudowę jeżeli potrzeba (wedle uznania).

 

Zrozum to że to co Ty podajesz z tych sklepów kosztuje za dużo. Na samym procesorze + pamięć ram + płyta główna przepłacasz ponad 400zł! Wydoją Ciebie jak krowę w tych miejskich sklepikach. Za te same pieniądze można złożyć dużo lepszy i szybszy zestaw. Tylko trzeba trochę myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mamy Tobie doradzić jak wciąż brniesz w jakiś beznadziejny i drogi zestaw z miejskiego sklepu. Podaj konkretnie budżet. Ile możesz najwięcej wyłożyć. I czego dokładnie potrzebujesz. Początkowo Twój "sklepowy" zestaw wyniósł Ciebie ~3200zł. (procek,mobo,pamięć,karta)

 

Więc napisałem Tobie w tej cenie dużo lepszy zestaw. Lepszy i szybszy procesor z możliwością podkręcenia. Zdecydowanie dużo lepsza płyta główna. Dużo lepsze i szybsze kości pamięci. Lepsza karta graficzna. A Ty znowu podajesz jakieś gówno ze sklepu. Ogarnij się człowieku.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Żeby złożyć nową platformę musisz mieć: procesor + chłodzenie, płyta główna, pamięć ram, karta graficzna. Zasilacz oraz dysk twardy może zostać ze starego komputera. Resztę możesz sprzedać na części (OLX, Allegro)

 

Sugerując się Twoim pierwszym zestawem który w miejscowym sklepie kosztowałby ~3200zł zbudowałem zdecydowanie lepszy zestaw.

 

Intel Core i5 6600K LGA1151 BOX - 1095zł

Asrock Z170 Extreme4 Intel Z170 LGA1151 BOX - 585zł

Corsair Vengeance LPX, DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15 - 379zł zł

MSI GeForce GTX 1060 OC 6GB GDDR5 - 1175zł

 

3234zł + do tego trzeba doliczyć chłodzenie na procesor i jakąś nową obudowę jeżeli potrzeba (wedle uznania).

 

Zrozum to że to co Ty podajesz z tych sklepów kosztuje za dużo. Na samym procesorze + pamięć ram + płyta główna przepłacasz ponad 400zł! Wydoją Ciebie jak krowę w tych miejskich sklepikach. Za te same pieniądze można złożyć dużo lepszy i szybszy zestaw. Tylko trzeba trochę myśleć.

 

Też to liczyłem i z allegro wychodzi 300-400zł taniej na zestawie ;) Rzeczywiście tak jak pisałeś :) W tej granicy 3200zł jeśli wyjdzie parę groszy więcej to też się znajdzie ;) Chodzi mi o taki zestaw żeby był na jakiś czas wystarczający . Zestaw który mam dzisiaj też nie jest najgorszy z możliwych ale lata lecą .

Nie chce zmieniać obudowy, znowu generujesz koszta a pisałem o procesorze, płycie, pamięciach i ewentualnie grafice której zakup muszę jeszcze przemyśleć a zawsze można dokupić i wrzucić .

W dalszych ciągu nikt mi nie napisał czy zasilacz uciągnie nowy zestaw .

Dalej nie wiem czy jest sens zostawiać kartę dźwiękową czy będzie pasować do nowej płyty głównej, znowu narodziło się chłodzenie do procesora co jest dodatkowym kosztem .

Nie wiem czy wejścia USB ze sprzętu który posiadam będą pasować bo z tego co słyszałem jest teraz USB3 ...

To samo z monitorem, nie wiem czy wejścia są takie same, zmieniło się coś? Podłączę Samsunga T220 pod nowy zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie ze starego nie będzie pasować?

Nie bedzie pasowac. Musisz kupic nowe, ktore drogie przeciez nie sa, bo przyzwoity Spartan 3 Pro to koszt 89zl. Dzisiaj sprzedawane chlodzenia sa kompatybilne wstecz, ale stare chlodzenia nie sa kompatybilne w przyszlosc :E

 

Chodzi mi o taki zestaw żeby był na jakiś czas wystarczający . Zestaw który mam dzisiaj też nie jest najgorszy z możliwych ale lata lecą

Zestaw zaproponowany wyzej bedzie Ci tak samo dlugo sluzyl, jak obecny - nie ma obaw.

 

Nie chce zmieniać obudowy, znowu generujesz koszta a pisałem o procesorze, płycie, pamięciach i ewentualnie grafice której zakup muszę jeszcze przemyśleć a zawsze można dokupić i wrzucić

Nie proponowal Ci obudowy, dysku czy pozostalych czesci - bo te przeciez wykorzystasz ze starego komputera. Jedynie zasugerowal zmiane obudowy, jesli mialbys np. za mala obudowe. Z tego co widze - Twoja jest OK - wiec jej nie zmieniamy.

 

W dalszych ciągu nikt mi nie napisał czy zasilacz uciągnie nowy zestaw

Tak - uciagnie bez problemow nowy zestaw, nawet bo bardzo solidnym oc - nowa platforma bedzie kilkukrotnie bardziej energooszczedna, niz stara. Calosc nie wezmie wiecej jak ~230W (procesor po podkreceniu do 4,5GHz, podkrecona grafika). Twoj zasilacz ma na pojedynczej linni 12V 276W, wiec bedzie lekki zapas.

 

Dalej nie wiem czy jest sens zostawiać kartę dźwiękową czy będzie pasować do nowej płyty głównej

Karta jest dobra, mozna zostawic - ale wowczas musialbys wziasc inna plyte glowna, posiadajaca zlacza PCI, np. MSI Gaming M3 - obie sa w identycznej cenie, wiec to nie problem.

 

znowu narodziło się chłodzenie do procesora co jest dodatkowym kosztem

To jest normalny, a nie dodatkowy koszt i oczywiscie wymagany.

 

Nie wiem czy wejścia USB ze sprzętu który posiadam będą pasować bo z tego co słyszałem jest teraz USB3

Wszystkie urzadzenia na USB2.0 beda pracowac na USB3.0. Nowy standard jest kompatybilny wstecz. Obecne plyty glowne maja oba standardy - kilka gniazd USB2.0 i USB3.0.

 

To samo z monitorem, nie wiem czy wejścia są takie same, zmieniło się coś? Podłączę Samsunga T220 pod nowy zestaw?

Tak, podlaczysz poprzez zlacze DVI (to biale, szerokie). Nie ukrywam, ze pasowaloby przyszlosciowo kupic cos z FHD - bo ten zestaw jest idealny dla takiej rozdzielczosci. Zaleta jest to, ze nie musisz tego robic teraz. Na razie uzywaj monitora, jak bedziesz mial jakies srodki na jego zmiane za miesiac czy kilka miesiecy - wtedy zmienisz. Obecnie nie musisz nic robic, aby nie generowac kosztow.

 

Podsumowujac powyzsze, oraz to, jakie masz wymogi co do zestawu (w tym karte dziwiekowa na PCI), proponuje zrobic jedna zmiane. Zestaw, jaki bym polecal (po uwzglednieniu wszystkiego) to:

 

Procesor - box, bo dluzsza gwarancja ale brak coolera - wszystkie procesory z "K" go nie maja

Chlodzenie - przyzwoite, wydajnie i tanie chlodzenie

Plyta glowna - ma zlacza PCI dla Twojej dzwiekowki, oraz dostajesz za free klucz do Mafii 3

Pamiec - idelany kompromis miedzy szybkoscia i pojemnoscia

Karta graficzna - 6GB pamieci zamiast 3GB - lepsza wydajnosc w wyzszych rozdzielczosciach

 

Calosc daje ok 3421zl. W porownaniu do zestawu zlozonego przez Twoj sklep, bedzie:

 

- wydajniej (lepszy procesor i grafika), bardzo dobre wlasciwosci oc - jednego i drugiego

- szybsza pamiec, co w przypadku procesorow Skylake - ma znaczenie (nie wiem, jak mogli dac tak wolna pamiec do tego zestawu) - przyszlosciowo zakladasz na ta plyte procesory Kaby Lake, ktore beda (najprawdopodobniej) lubiec szybkie pamieci, jak to mialo miejsce w przypadku Skylake

- karta graficzna znacznie bardziej przyszlosciowa, z uwagi na 2x wieksza ilosc pamieci na karcie, co przy wyzszych rozdzielczosciach ma znaczenie (a przyszlosciowo przeciez zmienisz monitor, wiec po co zmieniac drugi raz karte?)

- bedzie znacznie ciszej i chlodniej w porownaniu do ich zestawu z boxowym chlodzeniem

 

Chyba najwazniejsze wymienilem. Skladajac zestaw, korzystalem ze sklepu morele.net - wiec mozesz u nich taki zestaw zamowic. Mozesz tez kupic polecane podzespoly gdzies indziej - jesli bedzie taniej, wybor nalezy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie ! Napisałeś mi wszystko co chciałem wiedzieć :) Mam nadzieję, ze sam dam rade wszystko poskładać ^^ Porównam tylko sobie jeszcze ceny i zamawiam :)

Dobrą flachę Ci lecę ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...