Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Necrontyr

Problem z wentylatorem na karcie graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam problem z moim GTX 750 Ti. Mianowicie co chwile wentylator na karcie przyspiesza na 2 seundy do ponad 4000 tysięcy obrotów na minute i wraca do normalnego stanu. Na początku myślałem że karta sie grzeje ale czujniki pokazują 35 stopni a w stresie max 50. Nie ma też innych problemów, gry świetnie chodzą, nic sie nie zawiesza i nie grzeje. 2 miesiące było to tylko jedno wydarzenie na dzień a teraz dzieje sie to co chwile. Pierwsze wycie jest przy wejściu do pulpitu kiedy sie ładuje. Po odinstalowaniu sterowników problemu nie ma ale po ponownej instalacji problem wraca. Prosze o porade może uda sie jakoś rozwiązać problem bo do sklepu na gwarancje moge oddać dopiero za tydzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe, ze pasta termoprzewodzaca juz "umarla" i nie ma wystarczajaco dobrego przekazywania ciepla z ukladu GPU na radiator. Stad karta proboje nadrabiac to wysokimi obrotami wentylatora i szybkim zbiciem temperatury. Sa dwie opcje - jesli karta ma gwarancje - oddaj na nia i niech serwis sie tym zajmie. Druga opcja jest samodzielna wymiana pasty i obserwacja zachowania karty. Oczywiscie w przypadku posiadania gwarancji - korzystamy z opcji pierwszej :)

 

Mialem niedawno taki sam problem ze starszym laptopem jednej Klientki, dokladnie takie samo zachowanie ukladu chlodzenia. Ostatecznie po czyszczeniu (jakze zasyfionego radiatora) i zmianie pasty na Gelida (tylko taka mialem :E) wszystko wrocilo do normy a i temperaturki bardzo nisko zeszly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem do naprawy zwykłemu informatykowi i okazało sie że to najprawdopodonie kopnięty czujnik obrotów. Przy wyższej temperaturze około 50 stopni wentylator zachowuje sie normalnie ale jak spadnie do około 35 to znów nawala po 4k i zwalnia do tyiąca albo całkowicie sie zatrzymuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...