Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

The_eSeS

Pytanie o ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym dokupić ram do płyty głównej(GA-H61M-DS2), czy mam się kierować 1do1 z "listą obsługiwanych pamięci", czy mogę wybrać ram który nie zgadza się z kodem z tej listy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde myslisz ze przetestuja wszystkie kosci na rynku? :E

 

 

Dobra odpowiedz. Mam rozumieć że bez problemu mogę kupić RAM spoza tej listy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ramami do chipów typu H bywa różnie, a IMC procków pod te płyty też bywają wredne (single/dual rank). Jak nie będą hulać, oddasz...jeśli łykasz nowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ramami do chipów typu H bywa różnie

:hmm: Chip H61 tylko ogranicza ilość modułów do jednego na kanał.

Na niektórych śmieszkowych płytach producenci robili 4 sloty, ale wtedy by faktycznie wszystkich użyć trzeba mieć po dwa moduły single rank na kanał.

Skoro i tak prawie wszystkie mobo na ten chip mają dwa sloty, to ta zawiłość nic nie znaczy.

 

a IMC procków pod te płyty też bywają wredne (single/dual rank)

Od kiedy sandy i ivy wybrzydzają co do rank-owości pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, źle to ująłem. Przy opcji dwóch modułów w singlu lub dualu, to nie, bardziej łączenie jednej kości w singlu, a drugiej w dualu, potrafi płatać figle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hmm: Chip H61 tylko ogranicza ilość modułów do jednego na kanał.Na niektórych śmieszkowych płytach producenci robili 4 sloty, ale wtedy by faktycznie wszystkich użyć trzeba mieć po dwa moduły single rank na kanał.Skoro i tak prawie wszystkie mobo na ten chip mają dwa sloty, to ta zawiłość nic nie znaczy.Od kiedy sandy i ivy wybrzydzają co do rank-owości pamięci?

 

 

Fakt, źle to ująłem. Przy opcji dwóch modułów w singlu lub dualu, to nie, bardziej łączenie jednej kości w singlu, a drugiej w dualu, potrafi płatać figle.

 

 

A ten ram? Będzie dobrym wyborem? https://www.morele.net/pamiec-hyperx-fury-ddr3-8gb-1600mhz-cl10-hx316c10fb-8-637825/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potrzebna mi większa ilość pamięci RAM, lecz nie wiew czy po prostu dokupić RAM do tych co mam czyli: G.Skill DDR3 8GB (2x4GB) RipjawsX 2133MHz CL11 (F3-17000CL11D-8GBXL) (zbyt duża wartość CL jak na taktowanie)

czy może sprzedać i kupić coś lepszego?

 

Czy tą moją pamięć warto podkręcać? np ustawić mniejsze CL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...