Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kuba67

wygięta płyta główna w wyniku montażu.

Rekomendowane odpowiedzi

Składając pierwszy komputer pogubiłem sie trochę w montażu. Użyłem złych śrubek do orzykręcenia płyty i w efekcie wygięła się trochę. Czy skutkuje to utratą gwarancji? Czy można to naprawić na przykład poprzez poprawne zainstalowanie płyty glownej w obudowie z użyciem tych standoffów? Czy wtedy plyta po jakims czasie sie wyprostuje?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fota

 

Płyta to laminat może się wyginać ale w pewnym momencie pęknie. Zapomniałeś o dystansach pomiędzy trajem a mobo?

 

5326_html_652f39cb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obudowie mialem wbudowane dystanse i te niewbudowane.Nie wiedziałem ze do tych wbudowanch i niewbudowanych muszę wykorzystać inne śrubki. Jedna śrubka zakleszczyła sie w tym niewbudawanym dystansie. I jak próbowałem ją odkręcić to zaczął się odkręcać dystans od obudowy. Zacząłon napierać na mobo które bylo przykręcone do pozostałych dystansów i płytka się wygięła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prostowalem tylko od razu zamontowałem bo chyba jak jest odpowiednio zamontowana to chyba sama sie wyprostuje nie? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie potraktowałeś płytę że sama nie wróciła do pierwotnego stanu.

 

Niema to jak Januszowe składanie komputera

 

Oby była to jakaś uboga wersja kompa. Bo porządnej mobo było by szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obudowie mialem wbudowane dystanse i te niewbudowane.Nie wiedziałem ze do tych wbudowanch i niewbudowanych muszę wykorzystać inne śrubki. Jedna śrubka zakleszczyła sie w tym niewbudawanym dystansie. I jak próbowałem ją odkręcić to zaczął się odkręcać dystans od obudowy. Zacząłon napierać na mobo które bylo przykręcone do pozostałych dystansów i płytka się wygięła

Sprawdź laminat. Takie przykręcenie mogło uszkodzić miejsce, przez które przechodzi śruba, a skoro odkręcał Ci się, to podejrzewam, że tam laminat jest już ostro zarysowany - oby tylko w obrębie miedzi dookoła śruby...a nie ścieżek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej tylko ze mam taki problem ze nie mogę jej wyjąć z obudowy bo jedna ze śrubek jest przykryta gpu. A nie wiem jak je wyjąć () msi radeon 480 4gb ) a płyta to asrock h110m hdv. Poz lozeniu system oczywiście nie chcial ruszyć. Wszystko generalnie dzialalo z diod i wiatraczkiw ale na ekranie monitora byl brak sygnału. Sporadycznie wietraczki i diody sie wylaczaly i wlaczaly.

 

Ktos ma ta płytę i wie jak to można wyjąć?

 

Juz 2 godzinę sie nad tym męczę. Nie mogę znalezc tam żadnego klipu, nic o czym mowie na youtubie w poradnikach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dla Ciebie dobrą radę -dowolny serwis, 150 zł/roboczogodzina. Daj to komuś, bo samemu rozwalisz ten sprzęt. Nie znasz się, to nie udawaj, że wiesz co robisz, a zapłać za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up - dokladnie tak. W dodatku wyciagnal bym cala mobo z obudowy i odkrecil dystans od srubki - trzymajac z jednej strony dystans przy pomocy takich SZCZYPIEC - z drugiej uzywajac srubokreta. Nalezy oczywiscie uwazac, zeby niczego szczypcami nie uszkodzic - to samo tyczy sie srubokreta.

 

Po odkreceniu dystansu od mobo - montujemy nowy lub, jesli nie masz, uzywasz TAKIEGO dystansu w to miejsce. Jesli nie masz - idz do najblizszego sklepu komputerowego i popros o cos takiego - pewnie dadza Ci "garsc" takich dystansow za free, bo tego zawsze jest od groma na stanie.

 

Plyte zamontuj ponownie i uwazaj, zeby sytuacja sie nie powtorzyla. Jesli niczego nie uszkodziles - wszystko bedzie dzialac, a sam laminat powinien szybko wrocic do pierwotnego ksztaltu (jesli nie wygial sie za nadto).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta generalnie nie wygląda na porysowana. Zrobiłem kilka zdjęć tylko nie mogę je wstawić z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laminat ma kilka warstw a pomiędzy nimi masz ścieżki jak je przerwało to czego się dziwisz.

 

Komp wydaje jakieś dźwięki z POST? Głośniczek podpięty pod płytę główną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis z tym u informatyka. Okazalo sie ze wentylator byl niedokrecony itd itp. Udalo mu się wejść do biosu, tyle ze jak wróciłem i podalczylem pod monitor to nic sie nie wyswietlalo o.O dobre to juz inny temat. Generalnie to chciałem się upewnić czy przez krzywe mobo tracę juz gwarancje? A no i wiatraczek od cpu wydaje odglos jakby warczenia elektronicznego na najwyższych obrotach. Czy może to być spowodowane jakimś niedopasowaniem wentylatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powinni odmówić Ci gwarancji z powodu ew. uszkodzenia mechanicznego wynikającego z braku wiedzy i błędnego montażu - niestety, znając życie producent będzie musiał to wliczyć w koszty o ile okaże się, że usterka wynika z uszkodzonego laminatu (rysy - przecięte ściężki, mikropęknięcia wewnętrznej struktury)...tak się kończy udawanie znawcy. Przecież skręcić komputer każdy potrafi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powinni odmówić Ci gwarancji z powodu ew. uszkodzenia mechanicznego wynikającego z braku wiedzy i błędnego montażu - niestety, znając życie producent będzie musiał to wliczyć w koszty o ile okaże się, że usterka wynika z uszkodzonego laminatu (rysy - przecięte ściężki, mikropęknięcia wewnętrznej struktury)...tak się kończy udawanie znawcy. Przecież skręcić komputer każdy potrafi...

To był mój pierwszy raz :P Poza tym nie znalazłem tam zadnych rys...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irulax

Bywa. Nauka jest kosztowna.

Poradników jak składać komputer jest na pęczki na jutubie. Odnośnie płyty: nie wiadomo. Równie dobrze mogłeś połamać ścieżki, jak również nic złego się nie stało. Bez demontażu i podłączenia ponownie nie będziesz wiedział. Spokojnie odkręć, uważając żebyś dodatkowo niczego nie porysował i zamontuj jeszcze raz. Potem to już tylko obserwacja czy sprzęt działa poprawnie. Połamane ścieżki po wyprostowaniu mogą nie mieć już dobrej jakości przewodzenia, dlatego płyta będzie generowała błędy.

Sprawdź na spokojnie. Nie masz wiele do stracenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość optuj

Zdemontuj płytę i zwróć uwagę czy wszystkie metalowe dystanse są w miejscach gdzie powinny być czyli tam gdzie są miejsca do przykręcenia płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno płyta się wygięła? Może po prostu zamontowane chłodzenie CPU poprzez mocny docisk do procesora powoduje odkształcenie. To w pewnym stopniu normalne, a w tańszej płycie z cieńszym laminatem może być bardziej widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytanie nie boli masz wątpliwości czytasz

 

też mu dałeś linka, ci fachowcy z filmiku to się nadają do kabaretu, a nie do video-recenzji z montażu, ogladając ich jeszcze znowu coś pomyli :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...