Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Astral699

Zamówienie usługi internetu online (Orange)

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Noszę sie zamiarem zakupu internetu w orange, opcji 300, która od niedawna jest u mnie dostepna.

Coś gdzieś kiedyś czytałem, moge się mylić, ze najbezpieczniej jest zamawiac usługe internetu przez internet bo wtedy jesli cos jest nie halo to mam 14 dni na wycofanie się. To prawda ? Jakies szczegóóły by sie przydały. Będę zobowiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam to prawo, czesto z niego korzystam, ale to sie tyczy przedmiotów, a to nieco inna sytuacja, prawda ?

Zamawiam usługe internetu przez internet, ale umowę przynosi mi do podpisania jakis przedstawiciel handlowy ? Czy moze zostaje ona przesłana pocztą ? Pozostaje jeszcze kwestia instalacji wszystkiego u mnie w lokalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umowę przynosi ci kurier i zabiera podpisaną kopię. Musisz przeczytać, żeby sprawdzić, czy nie wcisnęli Ci czegoś innego, niż Ci "naściemniał" konsultant. Jeżeli to jest tylko usługa dostarczania netu ( nie wiem, co w przypadku, kiedy przynosi Ci też modem, czyli przedmiot będący elementem umowy ) to nie możesz zrezygnować, jeżeli Ci ją włączą, tzn. np. następnego dnia net działa, to nie ma już 14 dni. 14 dni jest w przypadku zakupu przedmiotu. W przypadku usługi, która została wykonana, nie ma. Chyba ,że prawo się zmieniło w ciągu ostatniego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umowa jest zawarta po za lokalem przedsiębiorstwa i nie ważne czy na internet czy na garnki za 5000zł.

Masz 14 dni na odstąpienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

"Kiedy nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy?

 

Na końcu warto również powiedzieć, kiedy prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje. Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów:

[....]

•o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy."

 

Tak że uważaj. Najlepiej nagrywaj rozmowę na telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Treści cyfrowe to nie stały dostęp do internetu!

Bardziej chodzi o audiobooki i gry np gdy kupujesz kod do pobrania jakiegoś tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie prawo do odstąpienia w ciągu 14 dni przysługuje, ale niekoniecznie za darmo:

www.cik.uke.gov.pl/files/?id_plik=19175

strona 10 i 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.orange.pl/kid,4004238926,id,4004253180,title,Jak-odstapic-od-umowy-na-uslugi-Orange,helparticle.html

 

Jak odstąpić od umowy na usługi Orange?

Prawo do odstąpienia od umowy na usługi lub sprzęt zakupiony w Orange przysługuje Ci w przypadku, gdy umowę zawierałeś poza lokalem lub na odległość (np. umowę podpisałeś w obecności kuriera, zawarłeś e-umowę, umowę podpisałeś w obecności pracownika Orange poza salonem sprzedaży). Na odstąpienie od umowy masz 14 dni kalendarzowych, liczonych od daty zawarcia umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych lub wydania sprzętu - przy umowie sprzedaży sprzętu.

oraz

http://www.orange.pl/fid,4002278347,id,3171200008,title,procedura-odstapienia-od-umowy-zawartej-przez-telefon-lub-internet,forumthread.html

 

To chyba wszystko wyjasnia. Tak, moge odstapic od takiej umowy. Zamawiam telefonicznie, przychodzi monter z umową, ja ja podpisuje on instaluje neta. Zle działa, nie jestem zadowolony ? Wypowiadam umowe i zostaje dalej w UPC

 

Teraz pytanie czysto techniczne. Jestem gotów przez miesiac bulic abonament od 2 operatorów, obecne UPC + Orange

Chce to zrobic tak: Niech Orange zainstaluje swój swatłowód u mnie. Bedzie ok przez 2 tyg ? Zosatwiam Orange i pisze wypowiedzenie uslugi internetu do UPC, które wejdzie w zycie po skonczonym pełnym okresie rozliczeniowym. Stad pewnie bede musiał przez 1 miesiac zabulić opłate i dla UPC, i dla Orange. Jakos to przezyje...

Tylo czy moze byc w lokalu cały czas podpiete aktywne UPC z którego nie bede korzystał i swiatłowód z Orange ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nie był u ciebie kurier z umową, to jak do ciebie z nią przyjedzie, to możesz mu po prostu powiedzieć, że się rozmyśliłeś i tyle. Paczka z niepodpisaną umową i sprzętem (jeśli jakiś też zamawiałeś) wróci po prostu do nadawcy i koniec sprawy. Ja już tak miałem kilka razy, ale nie dlatego, że się rozmyśliłem, tylko dlatego, że kurier nie potrafił do mnie trafić. Paczka po prostu wracała do nadawcy i zamówienie zostawało anulowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne. Na czacie rozwiałem póki co wszystkie moje watpliwosci

 

Klient 03:44:19 pm

 

 

Witam

 

 

 

 

 

KONSULTANT 03:44:25 pm

 

 

Witam serdecznie, w czym mogę pomóc?

 

 

 

 

 

Klient 03:44:59 pm

 

 

Jestem zainteresowany zamówieniem internetu "300" przez internet (strone Orange) ale na 12 miesięcy a nie 24. Dlaczego nie jest to możliwe ?

 

 

 

 

 

KONSULTANT 03:45:18 pm

 

 

Online posiadamy tylko ofertę 24 msc.

 

 

 

 

 

Klient 03:45:36 pm

 

 

Acha, jak wiec moge zamówic oferte na 12 miesięcy ?

Tylko taka mnie interesuje

 

 

 

 

 

KONSULTANT 03:45:52 pm

 

 

Poprzez salon lub infolinię 801 234 567

 

 

 

 

 

Klient 03:46:06 pm

 

 

Acha, dziękuję

Jak wygląda proces takiego zamawiania ? Dzwonię, zamawiam, przyjeżdża monter z umową do podpisania, instaluje internet ?

 

 

 

 

 

KONSULTANT 03:47:22 pm

 

 

Tak, zgadza się. konsultant pobierze od Pana dane i poda najważniejsze dane dotyczące umowy

 

 

 

 

 

KONSULTANT 03:49:00 pm

 

 

Przy takim zamówieniu usługo przysługuje mi prawo do jej odstąpienia w przeciągu 14 dni od podpisania umowy, zgadza się ?

 

 

 

 

 

KONSULTANT 03:49:54 pm

 

 

Tak

 

 

 

 

 

Klient 03:51:40 pm

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Obecna umowa z UPC kończy sie z upływem kolejnego pełnego terminu rozliczeniowego czyli z końcem listopada br. Czy pomimo tego iż mam "aktywne" UPC, może byc zainstalowana Supernowa 300 ?

 

 

 

 

 

KONSULTANT 03:53:13 pm

 

 

Tak, nie jest to przeszkodą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet juz jest i smiga az milo. Po niecałych 2 dniach jest bardziej niz zadowolony. Za taką kase to mega oferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,

masz 14 dni na odstąpienie od umowy.

 

Umowy zawierane na odległość/poza lokalem przedsiębiorcy

Cytat z powyższej strony:

 

Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów:

 

1) o świadczenie usług, jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy (np. instalacja internetu przewodowego w domu konsumenta);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...