Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ELDER

ZOE Mark2

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie pojęcie kamyk w bucie ?

Dobrze znacie.

 

Jak coś człowiekowi przeszkadza doprowadza go do pasji.

Tak samo jak jakaś natrętna myśl czepi się i nie chce puścić...a tak było z ZOE.

 

 

 

Pewien młody człowiek z Finlandii...Juha Luoma stworzył ZOE jako miniaturową budkę na lanparty...z 120mm AIO i referencyjnym GPU.

Oryginalny montaż mobo wersja inverted i flipped,full custom alu obudowa open air.

 

 

 

zoe-254bg7rel.jpg

 

 

 

To było sześć lat temu,czas mijał i nic się dalej nie działo,projekt nie powrócił w nowej ulepszonej wersji

i pewnie przepadł by w czeluściach internetu,poszedł w zapomnienie gdyby nie to że czepił się mnie i nie odpuszczał.

 

Bo czułem...wiedziałem że ta budę da się dalej rozwinąć ,udoskonalić,można zwiększyć jej potencjał.

 

 

 

zoe-l-66abuig.jpg

 

 

 

zoe-257bt6ufj.jpg

 

 

 

zoe_264wmora.jpg

 

 

 

Tak samo jak z Silverstone Temjin TJ07 która była protoplastą Black Ice Alfa.

Wszystko już było.

Wszystko wymyślono.

Ale nie wszystko jest doskonałe i idealnie do nas dopasowane,więc...dopasujmy ZOE,poprawny,rozwińmy ideę...nie dajmy jej umrzeć.

 

 

Oto historia mojej walki z kamykiem w bucie,natrętną myślą że można inaczej,dalej,lepiej...

 

 

 

----------------------------------

 

 

 

Na początku były plany zmian,rendery,wiele miesięcy temu (lipiec 2015) widzieliście je w worklogu Black Ice

 

 

 

persp10jr5q.jpg

 

 

 

persp2u8o2h.jpg

 

 

 

 

potem pierwsze prototypy z akrylu

 

 

 

p1420971plpay.jpg

 

 

 

p14209866lo1a.jpg

 

 

 

p1430017wtoaw.jpg

 

 

 

p146068952qwn.jpg

 

 

 

p14606826oqqc.jpg

 

 

 

p1460695bjp7m.jpg

 

 

 

p1460728vkrdz.jpg

 

 

 

p1460738hjrmd.jpg

 

 

 

Potem kolejne koncepcje,zmieniane,poprawiane,odrzucane znowu zmieniane...sieka po prostu.

 

 

 

mocowaniemobor3r6u.jpg

 

 

 

zoe-atx92urx.jpg

 

 

 

mocowaniemoboperspswqfd.jpg

 

 

 

bok1a8q8g.jpg

 

 

 

Docelowo obudowa został podwyższona i wydłużona o 30 mm względem pierwszej ZOE,jest także szersza aby bardzo wysokie coolery CPU weszły bez problemu.

To było konieczne,ma mieścić microATX,ATX,E-ATX oraz bydlaki GPU typu 1080 Gaming X oraz 1080 Strix.

 

Przygotowałem wersję Mark1 w postaci zbioru elementów składowych do montażu i leżało to miesiącami bo kilka innych projektów w tym czasie miałem na warsztacie.

Za dużo na raz.

Uratował mnie Adam (Heat)... stwierdził że to ogarnie.

Ok.

 

Ta wersja trafiła do Heata i to dzięki niemu,jego uporowi i konsekwencji gotowy projekt zobaczyliśmy na PGA2016

 

 

 

14556591_990425234417322_4445913138286445445_o.jpg

 

 

 

Cóż,idziemy dalej... bo nie ma opcji zatrzymać zmian.

 

 

ZOE Mark2.

 

---------------------------------------------------------------

 

 

Prototyp z nową wersją mini frame został zbudowany i przetestowany a następnie pokazany na PGA2016,kto był obadał zmiany.

 

 

 

side1awsn0.jpg

 

 

 

top9wsvs.jpg

 

 

 

zoe_beta_95klw6.jpg

 

 

 

zoe_beta_10dmb99.jpg

 

 

 

mocowanie_mobotray_doqabx8.jpg

 

 

 

mocowanie_mobotray_doz0ydw.jpg

 

 

 

mocowanie_mobotray_dogcb33.jpg

 

 

 

p15300224xssq.jpg

 

 

 

p15303906isip.jpg

 

 

 

p1530395t0ssv.jpg

 

 

 

p1530461j6spo.jpg

 

 

 

p1530467a9sdo.jpg

 

 

 

p1530470idsmi.jpg

 

 

 

p1530493mzs5h.jpg

 

 

 

p1530529ehs8k.jpg

 

 

 

p153060200ud6.jpg

 

 

 

p15306051oujy.jpg

 

 

 

p153058422xtg.jpg

 

 

 

007m0s9f.jpg

 

 

 

 

Dziś ostatnie zmiany przed wprowadzeniem do produkcji.

Unibody będzie w dwu wersjach,litej i dzielonej.

 

Dzielona wersja ma prowadnice kulkowe i top budy można wysuwać w przód dla wygodnego szybkiego dostępu do I/O i PSU.

Frontplate może być akrylowy z podświetlanym SMD LED wymiennym logo albo lity z aluminium...pełna dowolność.

 

 

 

 

divided2_05zkz4.jpg

 

 

 

divided2_1abjvp.jpg

 

 

 

divided2_rend1p7kfw.jpg

 

 

 

divided2_rend3-sam_frbjjw7.jpg

 

 

 

divided2_2m6kxm.jpg

 

 

 

divided2_38xk63.jpg

 

 

 

divided2_4l0j1l.jpg

 

 

 

Teraz wiecie już wszystko.

 

Obiecałem kilku osobom wykonanie ZOE,niech zgłoszą się do mnie,

wybiorą wersję lakierowania,

wersję litą lub dzieloną unibody (z wysuwanym topem)

wersję frontu z podświetleniem SMD LED lub litą alu,

szybą na panel boczny i zachodzącą na tył budy... wygiętą w literę L

lub bez szyby wersję open air obudowy i działamy.

 

Zamówienia wykonane będą w jednej krótkiej serii,tylko krótka seria...czasu nie mam wiele

bo duży projekt na IEM w marcu szykujemy z Malikiem i jeszcze wcześniej na event Silesia w Mikołowie są szykowane projekty.

Nie rozdwoję się.

 

 

SPECYFIKACJA

-----------------

Wersje mobo: microATX, ATX, E-ATX

Cooler CPU: dowolny model AC lub AIO 240 dół (plus ewentualnie AIO 120 na top)

GPU: mieści się 300mm długości GTX1080 STRIX w wersji bez AIO na dole

(z zamontowanymi dwoma 120 mm wentylatorami na dnie budy poniżej Strixa)

PSU: ATX lub SFX (przejściówka ATX->SFX w komplecie z obudową)

 

 

Rozmiary

-----------------

Front 210 mm

Długość 430 mm

Wysokość 380 mm

 

Powstanie kilka sztuk ZOE bo muszę też zając się zamówionymi projektami sponsorskimi a tam jest deadline i nie ma zlituj.

 

 

Będzie tez wersja mobotray akrylowego z prowadzeniem kabli jak Hans zrobił...ale to później,nie wszystko na raz.

Unitray będzie można po prostu zamontować zamiast zwykłego mobotray,

wyjąć alu mobotray i włożyć wraz z zamontowanymi custom przewodami Unitray.

 

 

 

611Ul3B.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem - nie pierwszy raz zresztą - pod dużym wrażeniem Twoich umiejętności, tak projektowo - inżynieryjnych, jak i organizacyjnych. thumbup.gifthumbup.gifthumbup.gif

 

Fajnie mieć świadomość, że są tak kumaci ludzie mówiącym tym samym językiem, co ja. bigsmile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bielas

 

To nie moja zasługa...Attila,to wszystko jego wina,przez niego to wszystko...zaraził mnie lata temu moddingiem i tak mi już zostało.

 

http://www.stillthinking.com.au/home.html

 

Jego motto jest moim mottem od tamtego czasu.

 

Stillthinking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna choroba nie rozwinie się bez odpowiedniego podłoża. cool.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mark2 jest o wiele ciekawszą koncepcją :cool:

Podziwiam możliwości intelektualne i pasję, niezbędne przy tworzeniu tak pomysłowych projektów. Szacunek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niesamowicie projekt sie rozwija :heartpump:

 

jestem pod ogromnym wrażeniem umiejętności!

 

mam nadzieję że uda mi się pojawić w mikołowie i zobaczyć Twoje projekty na żywo :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł Sławku z tym wysuwanym topem - jak rozumiem pomysł podnoszonego topu porzuciłeś w ramach przemyśleń? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porzuciłem pomysł podnoszonego na zawiasach topu bo mamy tu 1mm wiotkie alu w unibody.

Prowadnice rozsuwane są lepszym rozwiązaniem,usztywniają top maksymalnie...poza tym lenistwo zdecydowało :E

Wysuwany top daje bardzo szybki dostęp do portów I/O i PSU.

 

Nawet nie wspominam ile wersji renderów było odrzuconych,ile zmian technicznych pod drodze było

i ile czasu to pożarło.

 

Pracuję nad konfiguratorem z podanymi cenami elementów składowych ZOE.

Klikamy i składamy wersję jaka potrzebna i mamy podsumowanie kosztów na finał,opcja jak np w sklepie CaseLabs.

To chyba będzie najwygodniejsze rozwiązanie gdyż ZOE ma wiele wariantów.

 

Od najprostszej wersji z litym unibody po wersję z slide top,wymiennym podświetlanym SMD LED/grawerowanym frontplate i unitray akrylowym prowadzącym custom okablowanie.

 

Do tego frontplate z różnych materiałów może być wykonany,z różnym logo/napisami itd...

tutaj przykładowa wersja z podświetleniem SMD LED od Hansa aby było jasne co mam na myśli w przypadku custom frontplate.

 

 

HEX-GEAR-R40-ROG_19.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pracuję nad konfiguratorem z podanymi cenami elementów składowych ZOE.

Klikamy i składamy wersję jaka potrzebna i mamy podsumowanie kosztów na finał,opcja jak np w sklepie CaseLabs.

To chyba będzie najwygodniejsze rozwiązanie gdyż ZOE ma wiele wariantów.

 

Idealnie :thumbup: Zdejmie to z Ciebie odpisywanie na setki wiadomości z pytaniami w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem - nie pierwszy raz zresztą - pod dużym wrażeniem Twoich umiejętności, tak projektowo - inżynieryjnych, jak i organizacyjnych. thumbup.gifthumbup.gifthumbup.gif

 

Fajnie mieć świadomość, że są tak kumaci ludzie mówiącym tym samym językiem, co ja. bigsmile.gif

 

 

Nie jestes sam Bielasie.

 

Do tego co teraz powstaje i czemu mocno kibicuje,dochodzi przeciez masa projektwo w ktorych Slawek bral udzial.

 

Dawno pisalem,aby na kickstarterze wyjsc z inicjatywa sklonowania Eldera.

 

Zoe to otwarta konstrukcja,ale czy jest zamysl,opcja-aby ta konstrukcja miala "okno",tzn aby bryla byla zamknieta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie szyba akrylowa 3mm typu L.

Bok i tył to szyba...wsuwa się to w budkę od tyłu

tak jak w Carbon project jest szyba od tyłu budy wsuwana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przydałoby się takie zestawienie, wszystkie opcje jakie będą do wykonania, bo trochę się nazbierało i można się pogubić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawienie będzie.

 

Jeden temat mnie męczy...tego nieszczęsnego połączenia 1080 Strix i AIO 240 BQ pod nim.

 

Robić wersję 30mm wyższą budy aby ten kolos GPU i AIO BQ weszły jednocześnie ?

Boczny panel wtedy będzie kwadratem o bokach 41 x 41 cm,teraz to prostokąt...wysokość 38 cm,szerokość 41 cm (43 ma budka z wystającymi w tył płetwami/łącznikami).

 

Mark3 po tych zmianach to była by totalnie uniwersalna konstrukcja pod najdłuższe 30 cm długości nieref GPU + AIO 240

ale jak kto nie montuje AIO 240 to za dużo pustego miejsca pod GPU i poniżej mobo zostaje.

Chociaż SSD tam wchodzi na custom tacce szybko wyjmowanej z budy.

 

Zgryz.

Znowu komplikator mi się włączył a Mark2 miał być końcem projektowania i zmian konstrukcyjnych.

Wszystko przez te nadzwyczaj długie GPU nie referenty.

 

 

Podwyższenie budy może zburzyć proporcje...tego się obawiam.

 

 

 

14590019_990425104417335_7804947554526487083_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem kto będzie do takiej otwartej obudowy pakował aio? Tu są idealne warunki pod ac.

Jeszcze wtedy przejmować się najdłuższymi kartami.

Jak chcesz budę która jest kompatybilna ze wszystkim to musi rosnąć, wiele tutaj nie poradzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie jest takie samo jak aeriala :)

 

nie ma co na siłę powiększać budki, jest masa innych krótszych GPU :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to temat z głowy.

będziesz miał więcej czasu na wdrażanie nowych pomysłów , moim zdaniem już pchanie tam E-ATX jest lekko na wyrost , ta buda jest dla Oka a nie dla Performance , liczy się kompaktowy Design i nietuzinkowy wyglad ,

 

edit ,

no Nie tak nie mogę tego wpisu zostawić , przeszedłem się do koszyka z słodyczami w miedzy czasie i doszedłem do wniosku , skoro już tam ATX wchodzi to do E-ATX jest już mały krok no ale właśnie jest płyta na wypasie a co z reszta , tak to nie funkcjonuje , do płyty E trzeba dość spore zaplecze i nagle tu tylko 3 cm tam tylko 5 i nadal będzie za mało bo trzeba gdzieś coś jeszcze wygospodarować na no właśnie jakieś SLI jakieś coś , a wymiary dopiero po poskładaniu wersji Alfa będą widoczne ,

 

nie nie moim zdaniem Zoe powinna mieć z góry narzucona specyfikacje a z Kompakta na sile robić autobus chyba słabo wygląda ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak otrzymam w przyszłym tygodniu kompletne info od firm co do kosztów elementów składowych zrobię konfigurator

w którym po wybraniu/zaznaczeniu opcji mamy określoną cenę danego zestawu.

 

Tu jest masa opcji więc inaczej się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

edit ,

no Nie tak nie mogę tego wpisu zostawić , przeszedłem się do koszyka z słodyczami w miedzy czasie i doszedłem do wniosku , skoro już tam ATX wchodzi to do E-ATX jest już mały krok no ale właśnie jest płyta na wypasie a co z reszta , tak to nie funkcjonuje , do płyty E trzeba dość spore zaplecze i nagle tu tylko 3 cm tam tylko 5 i nadal będzie za mało bo trzeba gdzieś

 

Ale do ZOE przecież bez problemu wsadzisz E-ATX, miejsca w dół tam jest od cholery :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ile dasz radę przykleić na taśmę dwustronną :E

Stawiam na coś w okolicach 30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...