Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wezyr1

MS-7728 a HD 7770

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam żalu do sprzedawcy ale warto by było o tym wspomnieć tu na forum gdy się taką płytę poleca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem w 101%, że update BIOS nic nie da. Sprzedający nawet nie zasugerował takiego rozwiązania.

tak myslisz? to dlaczego w starszych biosach od msi (bo na początku te przeglądałem) w kolejnej którejś tam wersji z 2012 roku, jest info, ze update wprowadza obsługę nowszych kart graficznych? Jak by to nie miało znaczenia , to by czegoś takiego nie dawali z nowym biosem, a w końcu to MSI dla mediona te płyty produkowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"The execution of the update improves the general system stability."

Podpis pod najnowszym BIOSem Mediona.

 

Design płyty jest MSI, ale do BIOSu MSI już nic nie ma. Pewnie dlatego nie możesz jeździć myszką po BIOS/UEFI i masz tak okrojone funkcje(mówiłeś o braku możliwości zmiany v core). Odpowiednik MSI po update BIOSu potrafi Ivy obsłużyć. Medion nie ma takiego apdejtu.

 

Nie ma co nabijać postów, trzeba czekać na ruch firmy. Mam nadzieję, że nie będę czekał do 15:00, bo potem nie będę miał kiedy się tym zająć.

 

EDIT. @kochan4 Mój BIOS nie jest w wersji .10b tylko .108. Taka sama wersja jest na naklejce na kości BIOS. Najwidoczniej jest to oryginalny BIOS wgrywany do tej kości. Taka mała uwaga żeby nie powielać błędnych informacji :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwość zmiany napięcia jest, ale tylko in plus, nie można sobie np oszczędnego trybu na stałe zrobić przez zmniejszenie napięcia

co do biosu , zgadza się, tak jest napisane, jednak po co dali nowszy 10c , skoro tak , to by i 10b który posiadasz wystarczał - ale masz racje poczekaj co powiedzą, mozesz im zakomunikować, ze ja kupiłem u nich ta sama plyte, ale mam nowszy bios niż ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę dodać od siebie, że na ms7707 radek hd7770 działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę dodać od siebie, że na ms7707 radek hd7770 działa bez problemu.

 

A da się podkręcić procesor bez "K" o 4 oczka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Gigabyte bardzo cicha i chłodna w idle 26 stopni.

Edit.

TDK99, nie sprawdzałem, bo siedzi tam tylko i3, ale Lobudek ma założony temat i z tego co wiem opcja ta jest zablokowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to dość stary temat, ale udało mi się uruchomić HD 7770 od Gigabyte na Medion MS-7728 Rev 2.0. Zmodowałem BIOS i zflashowałem oficjalnym narzędziem, które pobiera się ze strony Mediona wraz z ich własnym BIOSem do aktualizacji z poziomu Windowsa.

 

Klasycznie zmieniłem parametry PCI-E Subsystem na USER. BIOS teraz przy włączeniu wygląda trochę dziwnie, ale karta działa stabilnie pod obciążeniem. Nie ma za to możliwości wejścia do BIOS z włożoną HD 7770, bo obraz wygląda trochę "artefaktycznie". Całą operację przeprowadziłem na HD 6770, na niej też BIOS wygląda normalnie i da się w nim operować.

 

Ta metoda nie wymaga bootowania się z pendrive do AFUDOS, bo BIOS jest rozpoznany jako oficjalny więc aplikacja AFUWINGUI nie sprawia żadnych kłopotów.

 

Pamiętacie, że FLASHowanie BIOS jest ryzykowne i nie biorę odpowiedzialności za uceglenie płyty głównej! Ściągajcie na własną odpowiedzialność!!! : Pełen zestaw AFUWIN + obie wersje BIOS (2MB i 3MB)

 

Screenshots:

 

tcyHKuG.jpg

f87ZJrM.png

 

Jeżeli chcecie dokładnie zobaczyć co zostało pozmieniane w samym BIOS to zapraszam to przestudiowania go sobie tym programikiem : AMIBCP 4.53.0050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę zarzucić taki offtop, to czy ktoś wie czy można na tej płycie podkręcic proca lekko szyną BCLK? Chcę do komputera dać i5 2400 i lekko podkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie da się to odblokować przez AMIBCP, ale nie próbowałem, bo nie lubię kręcić szyną BCLK. Ten BIOS bazowo ma zablokowane praktycznie wszystko, włącznie z kontrolą napięć. Ciekaw jestem, czy mógłbym podbić w BIOS RAM na 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzę się temu jak już będę miał gotowy SET. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten set poleciał w parze z HD 7790 w ramach "Gramy za 500+". Rise of the Tomb Rider na niskich w 1080p hasał w miarę przyzwoicie, GTA V też. Bolączką była dla mnie ta luka w obsłudze niektórych graf, więc po nagraniu materiału stwierdziłem, że zaryzykuje, i się chyba opłaciło.

 

Trochę się będę jeszcze nad tym zestawem pastwił, bo jeżeli pójdzie na nim RX 550, to teoretycznie można na podstawie MS 7728 robić budę do streamowania LoLa czy CS:GO, która wyniesie potencjalnie jakieś 700 zł, co nie jest złym wynikiem, a do tego będzie można to wszystko zamknąć w jakiejś drobnej obudowie z zasilaczem SFX, bo RX 550 na bank będzie miało szeroki line-up niskoprofilowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Venre, a czy ten twój zmodowany bios obsługuje procesory Ivy bright ?

Potrzebuje na tej płycie uruchomić i3 3xxx i na biosie 2.09 nie wstaje. Jakiś czas temu migły mi bisoy do tej płyty, ale teraz strona z nimi jest niedostępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyty mediona (ms-7xxx) ivy nie obsługują w ogóle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten set poleciał w parze z HD 7790 w ramach "Gramy za 500+". Rise of the Tomb Rider na niskich w 1080p hasał w miarę przyzwoicie, GTA V też. Bolączką była dla mnie ta luka w obsłudze niektórych graf, więc po nagraniu materiału stwierdziłem, że zaryzykuje, i się chyba opłaciło.

 

Trochę się będę jeszcze nad tym zestawem pastwił, bo jeżeli pójdzie na nim RX 550, to teoretycznie można na podstawie MS 7728 robić budę do streamowania LoLa czy CS:GO, która wyniesie potencjalnie jakieś 700 zł, co nie jest złym wynikiem, a do tego będzie można to wszystko zamknąć w jakiejś drobnej obudowie z zasilaczem SFX, bo RX 550 na bank będzie miało szeroki line-up niskoprofilowy.

 

Procesor i7 to ponad połowa budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem kartę Geforca gtx 1050 4gb Titanium i wpiąłem ją do płyty MS-7728 ver.2.0 s1155 za 79 zł na allegro jednak po wpięciu karty nie ma obrazu na monitorze. Karta sprawna (sprawdzona na innym zestawie).Po wpięciu starego geforca gtx 545 wszystko działa normalnie. Próbowałem zrobic flasha biosa jak tłumaczył to kolega Venre ale nic nie pomogło. W biosie nie widzę nic sensownego aby przestawić.

Czy da się coś zrobić w tej sprawie czy to wina płyty i poprostu szukać nowej płyty pod s1155, a jak już to jaką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyjąć RAM, odpalić na jednej kości kompa. Jak się uda, to znowu wyłączyć kompa i dołożyć drugą. U mnie działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update do rewizji 1.0, a nie 2.0, dlatego nie hasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do posiadaczy płyty głównej

 

Czy na płycie MS 7728 będą działały pamięci 2x 4Gb lub 2x 8GB PC3-12800U 1600Mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1600 MHz mi nie poszło, w BIOS jest ograniczenie do 1333 MHz i przy 2x4GB 1600 jak i na jednej kości brak POST. 1333 MHz działa bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...