Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wezyr1

MS-7728 a HD 7770

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem płytę MS-7728 s1155 za 79 zł na allegro po wpięciu hd 7770 nie ma obrazu na monitorze. Karta sprawna (sprawdzona na innym zestawie).Po wpięciu hd 6770 wszystko działa normalnie. Czy płyta nie obsługuje kart pci-e 3.0 ? Czy ktoś może potwierdzić lub zdementować moje wnioski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz wersje biosu? taka jest dostępna najnowsza Mój link

 

Sterowniki chipsetu też można spróbować Mój link

 

Ogólnie powinna być kompatybilność wsteczna, czyli karta powinna działać jako pci-e 2.0

 

 

Ps. Jaki siedzi tam procesor? wiem że te płyty miały ograniczenie tylko do sandy bridge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios zaktualizowałem wer 2.09 . Komtybilność powinna być ale to różnie bywa. Może ktoś z forumowiczów składał zestaw z tą płytą i kartą z pci-3.0 i może potwierdzić że jest kompatybilność? Dodam że płyta nie posiada wyjścia na monitor.

Procek to i3 2120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z rx470, też na płycie Mediona (MS-7707). Zaktualizowałem bios do najnowszej wersji podanej przez producenta, ale karta dalej nie działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli potwierdzają się moie wątpliwości co do kompatybilności tych płyt (polecanych na tym forum do tanich zestawów) z nowszymi kartami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na MS 7707 radek działał normalnie. On ma wejście 6 pin, czy nie trzeba jej podłączać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MS-7728+hd7770 6pin wpięte monitor nie startuje wiatrak się kręci.

MS-7728+hd7770 6pin nie wpięte wiatrak kręci 2 sekundy i potem nic

MS-7728+hd6770 6pin wpięte wrzystko działa dobrze.

MS-7728+hd6770 6pin nie wpięte wiatrak się kręci monitor nie startuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na ms-7707 hd6870 działa bez problemu, problem pojawia się przy rx470. Po prostu nie ma obrazu na ekranie, po wyjeciu karty ze slotu pci-e płyta daje sygnały o braku karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na razie 2:1 Dobrze by było jakby jeszcze ktoś się wypowiedział kto miał lub składał zestaw z ww płytami i nowszą kartą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda mam ms-7681 troche lepiej wyposażoną, ale bez problemu mi hd7850 wykrył (pci-e 3.0), mimo , że płyta ma w opisie obsługę 2.0, dodam że biosu nie wgrywałem żadnego na razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samą płytę główną ms 7728 i grafikę gtx 660ti raczej wszystko działa, na razie pobierają mi się gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że mój egzemplaż ma jakąś wade. Tak z ciekawości czy Twja płyta ma wyjście na monitor bo moja jest tak okrojona że nawet tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kontaktowałeś się w tej sprawie ze sprzedawcą? Jeżeli to nie jest wina Twojej sztuki to pewnie już ktoś wcześniej zgłaszał mu takie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że mój egzemplaż ma jakąś wade. Tak z ciekawości czy Twja płyta ma wyjście na monitor bo moja jest tak okrojona że nawet tego nie ma.

w przypadku s.1155 na monitor mają wyjscie tylko płyty z chipsetem p68/z77, więc w twoim przypadku to nie żadne okrojenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Medion MS-7681 nie działa ASUS R9 270x 2GB.

 

Czarny obraz, komputer nie przechodzi POST. Wentylatory na karcie się kręcą. Jak odłączę kartę i odpalam bez karty to POST informuje, że nie ma karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem na początku ale klikałem Delete i przeszedł do biosu i teraz jest normalnie. Co do wejść na monitor to niema ich nie było ich też na zdjęciach sprzedawcy więc ja nie widzę problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem z OEMowa płytą od Acera, dokładnie Q65H2-AM. W pełni sprawna, przetestowana na innej płycie karta Gigabyte HD7770 nie chciała działać i koniec, żadne aktualizacje biosu nie pomogły. Wpiąłem Geforca GTX950 i ruszył bez problemu.

 

kochan4-> dokładnie tak, miałem jeszcze na chwilę GTX460 i też działał, później sprzedałem tę płytę. Dodam, że radka montowałem też w biurowym fujitsu z podmienionym zasilaczem i również śmigał (płyta oem na amd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowszy gtx950 ruszył a radzio hd7770 nie chciał? :o generalnie sporo się czyta , ze te OEM-owe płyty mają problemy z pierwszymi kartami od amd , co wychodziły na pcie 3.0 (hd7xxx), ale też z ostatnimi mi sie kilka tematów trafiło (seria RX4xx) , tak samo z najnowszymi gtx-ami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 7728 i wszystko mi na niej działało

 

gts 450, 8500gt , HD 5770 , hd 7790, hd 7850 , gtx 660

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tylko do tego zetawu co obecnie mam marzy się, żeby rx470 chodził, wiecej mi nie potrzeba i mogę znowu 4-5 lat siedzieć, jak siedziałem na phenomie, najwyżej w przyszłości bedzie sie w low/med grać , jak obecnie na hd7850 gram np w Mafii 3 czy nowym CoDzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest płyta wyjęta z gotowca. Gotowiec miał zamontowanego Geforce. Medion nie instaluje radeonów, tak przynajmniej wnioskuje z ich materiałów na ich własnej stronie gdzie zachwalają jakie geforce są super i nie ma słowa o radeonach.

 

Co mi z napierdzielania w delete jak płyta nie wykonuje procedury POST? Pewnie się okaże, że są 2 opcje.

1. Spróbować wgrać BIOS od MSI.

2. Oddać płytę/kupić inną grafikę, najlepiej jakiegoś Geforce.

 

Znalazłem na paru stronkach próby wgrania BIOSu MSI, ale translator nie ogarnia chińskiego tłumaczenia na tyle dokładnie żeby zaryzykować wgranie. Niby coś tłumaczy, ale wiadomo jak to jest jak się rozumie 5 przez 10.

Słowem, ASUS Radeon R9 270x 2GB o ten o https://www.asus.com/Graphics-Cards/R9270XDC2T2GD5/specifications/ nie działa na MS-7681. Ku przestrodze innych.

 

Skontaktowałem się dziś ze sprzedającym, dziś bardziej sprawiał wrażenie miłego człowieka niż kiedy dzwoniłem w poprzedniej sprawie(wątek w innym temacie), zapewnił mnie, że skontaktuje się z serwisantem w dniu jutrzejszym i zadzwoni do mnie w tej sprawie. Jeżeli coś się zmieni i uda się uruchomić mojego radeona to na pewno o tym poinformuję w obu tematach, w których pisałem że działać nie chce. Mam nadzieję, że będę miał okazję do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko , ze ty masz jakiś starszy bios @MasujDzika, pisałem ci o tym w tamtym temacie, ja z biosem IM7.10C odpaliłem normalnie radeona hd7850 bez żadnego problemu, podejżewam że i r9 270 nie byłby problemem u mnie, bo to w sumie praktycznie ta sama konstrukcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku s.1155 na monitor mają wyjscie tylko płyty z chipsetem p68/z77, więc w twoim przypadku to nie żadne okrojenie

Złożyłem już kilka zestawów na h61 i wszystkie płyty (gigabyte.msi) miały obsługe integry i wyjście na monitor więc uważam że taka informacja (brak wyjścia) powinna być podana bo czyni to te płyty (kalekie) skoro działanie kart to loteria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko , ze ty masz jakiś starszy bios @MasujDzika, pisałem ci o tym w tamtym temacie, ja z biosem IM7.10C odpaliłem normalnie radeona hd7850 bez żadnego problemu, podejżewam że i r9 270 nie byłby problemem u mnie, bo to w sumie praktycznie ta sama konstrukcja

 

A ja jestem w 101%, że update BIOS nic nie da. Sprzedający nawet nie zasugerował takiego rozwiązania. Mam nadzieję, że się jutro odezwie. Do tego czasu nie robię nic na własną rękę. Póki co fakty mówią same za siebie. Po zakupie płyty nie działa ASUS R9 270x. Lepiej jest pisać o tym od razu niż żeby kolejne osoby na tym wpadły, szanuj kasę innych. Jak serwis firmy w której kupiliśmy mi pomoże to na pewno poinformuję o zmianach.

 

wezyr1 w specyfikacji podaje się informacje o tym co jest, a nie o tym czego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • U mnie RX 6700 XT Nitro też coś bzyczy delikatnie ale to się muszę wsłuchać, karta po UV i limit 60 fps. 
    • Całe szczęście. Ja bym poszedł jeszcze dalej - zlikwidował te RODy, które są w dobrych lokalizacjach i pobudował tam osiedla. 
    • Jestem bardzo na nie. Wymęczyłem się do połowy drugiego odcinka. [uwaga, lekkie spoilery] To nie jest serial, to jest zestaw przydługich teledysków z losowymi scenami mającymi tylko zaakcentować charakterystyczne elementy z gier. Tępa jak maszynka do golenia z promocji na aliexpress laska wychodzi ze swojej nory, w której jej klan spędził ostatnie kilkaset lat, ot tak sobie i nagle to wywołuje heheheszki na całego, bo joj, ma niebieski kostium! Mimo że zachowuje się jak upośledzona, nic kompletnie nic jej nie zagraża na ziejącym promieniowaniem, wypełnionym szkieletami i mutantami terenie. Wielki rycerz Braterstwa Stali ma problemy z wielkim, zmutowanym misiem, ale na szczęście jego giermek załatwia misia jednym strzałem ze starożytnego rewolweru. Przed genetycznym laboratorium stoją wieżyczki gatlinga, ale nie są w stanie trafić w szybko idącego przed nimi staruszka.  Scenariusz tego dzieła jest tak prosty, że gierki, na które przecież narzekano, przy nim są historiami wartymi nagród literackich. Całość wypełniona jest stereotypowymi "dads jokes". Mimo że serial jest wypełniony zwłokami, mutantami, nie ma żadnego zagrożenia, nawet nikt nie udaje że cokolwiek tępej głównej bohaterce może się przydarzyć. Żarcik za żarcikiem i tyle.  Dobitnie to przypomina, że jedynym powodem produkcji jest przyciągnięcie więcej ludzi do prime poprzez maksymalne uproszczenie wszystkiego, co można uprościć. Można obejrzeć...tylko po co?
    • Nie będziesz miał niczego i będziesz szczęśliwy 😆
    • Ubi + i po problemie, dla mnie to gra na jeden raz wiec nawet zeby absolutnie pelna wersja kosztowala 250zl i tak bym wzial +.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...