Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Firekage

Klawiatura mechaniczna...Hykker X Range

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie...przeglądając www natknąłem się, przypadkiem, na filmik z YT, w którym pokazywano klawiaturę mechaniczną dostępną w Biedronce. Co ciekawe, film opublikowano 16.11, a więc to stosunkowo świeża informacja, stąd link do:

http://www.biedronka.pl/pl/product,id,31430,name,klawiatura-mechaniczna-hykker-x-range

Film z "testów" dostępny jest na www, może kogoś zainteresuje ten sprzęt. Klawiatura bez klawiszy numerycznych, podświetlana, w 2 wersjach kolorystycznych i w cenie 149 zł. Szczerze mówiąc, mechanika mam (QuickFire TK na niebieskich), ale nie używam go za często - w zasadzie robi jako lampka nocna, a wygodnie i to bardzo, pisze mi się na prostym membranowym Chicony oraz...Take ME (za 19 zł - mam 2 w swoich SFF tego typu :E i faktycznie, przyjemnie się to wciska), ale w tej cenie chyba z ciekawości mógłbym się tym pobawić.

 

Ponownie - może to kogoś zainteresuje.

 

 

Ps - w tagu, znany problem z linkami, które mają w sobie przecinki.

 

 

Edit: skleroza. Klawiatura wzmacniana jest płytą aluminiową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiałem się czy kupić niby moja klawiatura za 30zł wystarcza mi, lecz z tego co wiem klawiatury mechaniczne są od 300zł a ta jest za 150zł i ponoć mechaniczne są dużo lepsze od tych zwykłych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie do konca, jest modecom volcano lanparty (tez tenkeyless) za 200+ zl w sklepach, albo jak komus nie wadzi zakup u chinczyka Motospeed Inflictor CK104.

Ten hykker co prawda i tak miazdzy cena, ale czemu nie ma wersji z jednolitym podswietleniem?

Btw. ta klawiatura ma byc chyba dostepna od 28.11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mini dyskusja na ten temat zaczęła się już tutaj: http://forum.pclab.pl/topic/1174505-Klawiatura-mechaniczna-do-350z%C5%82/page__view__findpost__p__14385836

 

Ja tam ją biorę bo nie stać mnie na wydatek 300-400zł za firmową, po przesiadce z membrany i tak będzie kosmiczna różnica na plus, w razie czego jest gwarancja i zwrot kasy w Biedrze (nie zapomnijcie wyjąć karty gwarancyjnej z pudełka i dać sprzedawcy w Biedrze do podbicia i podpisu)...

 

Póki co najbardziej konkretnie o klawiaturze Hykker X Range wypowiedział się ten pan:

 

http://www.youtube.com/watch?v=vrsV8_a0e2E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że jest tylko na niebieskich klikających przełącznikach. Gdyby była na redach albo brownach, to byłaby jeszcze ciekawszą propozycją.

BTW dziwne, że te tanie klawiatury są przeważnie na niebieskich przełącznikach, skoro ich budowa wydaje się być najbardziej skomplikowana przez mechanizm kliknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że jest tylko na niebieskich klikających przełącznikach. Gdyby była na redach albo brownach, to byłaby jeszcze ciekawszą propozycją.

BTW dziwne, że te tanie klawiatury są przeważnie na niebieskich przełącznikach, skoro ich budowa wydaje się być najbardziej skomplikowana przez mechanizm kliknięcia.

Zawsze switche możesz podmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze switche możesz podmienić.

Przecież to jest zupełny bezsens. Kupujesz taniego mechanika głównie przez to, że jest tani. Jaki jest sens wydawania 200-250 zł na tego typu klawiaturę, by po chwili zamówić za 100-150 inne switche? W tym momencie od razu szukasz klawiatur w cenie 350-500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

W klawiaturze mechanicznej sam klik jest przyjemny i klawisz zawsze będzie działał tak samo póki nie padnie. W membranowej po czasie działa różnie.

Ja osobiście wole standardowe niskoprofilowe klawisze no ale nie ma takich mechaników...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznie będzie jak rzucą po jednej/dwie klawiatury na cały sklep - może być wojna jak na

w Lidlu! :E

To jeszcze pół biedy jak ktoś z dużego miasta ma kilka Biedronek w okolicy ale cała reszta, gdzie jest jeden sklep na całe miasteczko może mieć problem w razie czego... :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznie będzie jak rzucą po jednej/dwie klawiatury na cały sklep - może być wojna jak na

w Lidlu! :E

To jeszcze pół biedy jak ktoś z dużego miasta ma kilka Biedronek w okolicy ale cała reszta, gdzie jest jeden sklep na całe miasteczko może mieć problem w razie czego... :hmm:

Spokojnie, kupisz na portalu aukcyjnym ciut drożej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko taka uwaga, niebieskie przełączniki są super do pisania ale do gier to już nie bardzo... No i są najgłośniejsze. Oferta ogólnie fajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowała sprawa przełączników - otóż w tej klawie siedzą przełączniki Unionbest Blue, które są wersjami OEM przełączników Greetecha, na które to z kolei przeszła firma Razer:

It's also worth noting that starting this year, Razer switched from using Kailh as their switch manufacturer, to using Greetech.

Czyli reasumując temat przełączników - wydaje mi się, że jakościowo powinny być ciut lepsze od Outemu Blue, które to siedzą np. w Modecom Volcano Lanparty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Co tu się zastanawiać? Brać i koniec. Jak przestaje chodzić, coś się zaczyna psuć, zacinać itp to bierzesz paragon, zanosisz ustrojstwo do najbliższej biedry i zwracają kasę. Bez pytań czy jakichś formularzy tak jak w lidlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Co tu się zastanawiać? Brać i koniec. Jak przestaje chodzić, coś się zaczyna psuć, zacinać itp to bierzesz paragon, zanosisz ustrojstwo do najbliższej biedry i zwracają kasę. Bez pytań czy jakichś formularzy tak jak w lidlu.

 

Skąd wiesz, że tak działa reklamacja w Biedrze? Własne doświadczenia?

Ja się obawiam, że w mniejszych miastach klawiaturę będzie ciężko dostać i nie chodzi mi o to, że ją szybko wykupią tylko o to, że jej nawet na sklep nie dadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, własne doświadczenia, ale już nie pamiętam co to było. Jak wypytywałem o inne rzeczy z biedry na necie to ludzie też podawali łatwość gwarancji jako argument. Ale w tej chwili się z tego wycofuję bo dowiedziałem się ze od października coś się pozmieniało w tej materii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy taka super okazja za mniej niż 300zł chyba można już kupić klawiaturę z guziakmi cherry a nie jakiś podróbami. Plus to tęczowe podświetlenie(na szczeęscie mozna wyłaczyć?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

2 lata rękojmi także muszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy taka super okazja za mniej niż 300zł chyba można już kupić klawiaturę z guziakmi cherry a nie jakiś podróbami. Plus to tęczowe podświetlenie(na szczeęscie mozna wyłaczyć?).

No tu się nie zgodzę bo wybór jest żaden na polskie realia - Modecom Volcano Lanparty za 219zł albo Hykker X Range za 149zł - obie to typowe chinole z klonami Cherry MX Blue, co prawda można bawić się w importy przez Aliexpress ale tam też kupisz taniej tylko chinola...

 

Natomiast podświetlenie w Hykker X Range można spokojnie wyłączyć więc nie ma problemu jeśli jesteś uczulony na tęczę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że tak działa reklamacja w Biedrze? Własne doświadczenia?

Ja się obawiam, że w mniejszych miastach klawiaturę będzie ciężko dostać i nie chodzi mi o to, że ją szybko wykupią tylko o to, że jej nawet na sklep nie dadzą.

Tak działa. W mojej rodzinie i wśród znajomych już nie jeden tablet i inne gadgety i pierdoły w biedronce były kupione i również kilka razy zwracane. Jeśli nie mieli już danego tabletu czy czegoś innego na stanie (a tak jest prawie zawsze bo rzucają to tylko partiami) to paragon zwrot towaru i pani przy kasie oddaje kasę do ręki. Widać tak mają skonstruowane umowy z dostawcami sprzętu, że nie opłaca im się bawić w gwarancje i użeranie z klientami przy kasie.

 

Ja gdybym siedział na membranie to brałbym tą klawe chociaż aby przetestować jakby mi się nie spodobała to bym po prostu zwrócił za kilka dni. Z zwrotami też nie słyszałem aby robili problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak działa. W mojej rodzinie i wśród znajomych już nie jeden tablet i inne gadgety i pierdoły w biedronce były kupione i również kilka razy zwracane. Jeśli nie mieli już danego tabletu czy czegoś innego na stanie (a tak jest prawie zawsze bo rzucają to tylko partiami) to paragon zwrot towaru i pani przy kasie oddaje kasę do ręki. Widać tak mają skonstruowane umowy z dostawcami sprzętu, że nie opłaca im się bawić w gwarancje i użeranie z klientami przy kasie.

 

Ja gdybym siedział na membranie to brałbym tą klawe chociaż aby przetestować jakby mi się nie spodobała to bym po prostu zwrócił za kilka dni. Z zwrotami też nie słyszałem aby robili problemy.

 

Nie no takiej siary nie róbcie. Tam jest dziura można sobie pomacać. Jak komuś klik jako hałas nie przeszkadza to jest to klawiatura lepsza od 99% membranowych nawet w grach. Tylko to nie jest jakoś kosmiczna różnica więc kwestia czy chcecie wydać 150pln na klawiature ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, ze sprawy gwarancyjne w biedronce zalatwiane sa bezproblemowo. oddawalem kiedys laptopa po dwoch latach, bo wentylator na procesorze przestal dzialac (taka pierdola) i wyplacili bez problemu kwote z paragonu do reki, czyli jakies 200-300% aktualnej wartosci :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z GPU może być jeszcze PowerColor RX 7900 XT Hellhound Spectral White (biale lub niebieskie ledy)
    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...