Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

piootrek96

hasła, wszędzie hasła!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Linux mint w wersji 18 i wkurzają mnie hasła. Podczas włączania systemu, podczas otwierania przeglądarki, czy innych podstawowych czynnościach musze podawać hasło. Wgl nie chce mieć hasła! Nie interesuje mnie bezpieczeństwo, a nie mogę ustawić braku hasła na usera.

 

W internetach są niby jakieś porady żeby

 

1. Wyedytuj plik /etc/sudoers:

 

jak i czym?

 

potem znaleźć linijkę # Uncomment to allow members of group sudo to not need a password

# %sudo ALL=NOPASSWD: ALL

 

trzeba usunąć ostatni komentarz tego wpisu. No ale najpierw chciałbym otworzyć to co jest tu polecane.

 

ja mam w etc, folder sudoers.d , a w środku 2 pliki: miniupdate i readme , których nie mogę niczym otworzyć.

 

 

Może jest jakiś inny sposób na usunięcie hasła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niemożliwe żeby w tym wypaśnym Mincie nie było żadneo edytora systemowego. I zapewne jest pierdyliard porad jak go używać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nano, emacs, vi, vim (tych dwóch ostatnich nie odpalaj, chyba że lubisz wyzwania)

 

less readme (q jak już przeczytasz całość)

 

 

i pytanie, do czego tak właściwie potrzebujesz hasła admina przy używaniu przeglądarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i pytanie, do czego tak właściwie potrzebujesz hasła admina przy używaniu przeglądarki?

 

a skąd mam wiedzieć? Odpalam przeglądarke i mnie pyta o hasło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz ustawić autologowanie, co do hasła w przeglądarce to trzeba dać puste hasło w menadżerze haseł seahorse, nie napiszę dokładnie co i jak dokładnie gdyż nie miałem/mam żadnego kontaktu z cinnamonem. Ogólnie żadnych haseł nie powinno być poza ingerencją w pliki systemowe/aktualizacja/instalacja itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Skorzystaj z Auto logowania bo jak na razie to masz mega bezpieczny Mint :) Czy jak to tam się nazywa Minetka ?

 

PZDR :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...