Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RozQ

Shadow Tactics: Blades of the Shogun

Rekomendowane odpowiedzi

Shadow Tactics: Blades of the Shogun to dostępna na PC taktyczna strategia kładąca nacisk na aspekty skradankowe. Gracz dowodzi pięcioosobową grupą specjalistów, realizującą po cichu niebezpieczne misje w realiach średniowiecznej Japonii. Podczas zabawy musimy unikać wykrycia, zastawiać pułapki, tworzyć wydarzenia odwracające uwagę strażników oraz przede wszystkim sprawnie wykorzystywać unikalne talenty każdego członka oddziału.

 

Wydane na platformę PC Windows Shadow Tactics: Blades of the Shogun to taktyczna strategia, w której dowodzimy niewielkim oddziałem agentów wykonujących ryzykowane zadania na patrolowanych przez wrogów mapach. Podczas zabawy akcja ukazana jest z kamery umieszczonej wysoko nad głowami postaci. W większości misji wrogowie mają zdecydowaną przewagę liczebną, więc konieczne jest poleganie na podejściu skradankowym. Unikanie wykrycia ułatwia interfejs, który ukazuje zasięg wzroku patrolujących mapy strażników.

W skład zespołu wchodzi preferujący ataki z ukrycia ninja imieniem Hayato i samuraj Mugen, specjalizujący się w otwartych konfrontacjach oraz potrafiący walczyć z kilkoma przeciwnikami na raz. Pod nasze rozkazy oddana zostaje także gejsza Aiko, czyli mistrzyni kamuflażu i tworzenia zdarzeń odwracających uwagę strażników, potrafiący zastawiać pułapki myśliwy Yuki oraz starzec Takuma, pełniący rolę snajpera.

Mapy zaprojektowane zostały tak, aby misje dało się zrealizować na wiele różnych sposobów. Sukces zawsze wymaga jednak sprytnego wykorzystywania unikalnych umiejętności każdej z postaci oraz opracowywania planów zakładających ścisłą współpracę członków drużyny.

 

źródło GOL

 

do pobrania jest też demo http://www.shadow-tactics.com/

 

pograłem dzisiaj ponad godzinę i powiem, że bawiłem się b.dobrze i na bank jest na mojej liście życzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyną "wadą" jest dla mnie jest tylko to że na obecne czasy, mogli się jednak o lepszą grafikę postarać.

Przy takich statycznych sceneriach można upakować lepszej jakości tekstury.

Wiem że grafika nie gra pierwszych skrzypiec, ale nie ma jakiegoś skoku między tym co widziałem w np Desperados, nawet Commandos 2 wyglądało bardzo ładnie na tamte czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos tutaj w to gra?

Ja juz pare godzinek gralem i akualnie jestem na 6 misji z 13 dostepnych.

 

Przyznac musze, ze gra jest zacna. Zdecydowanie jesli ktos lubil Commandos albo Desperados to musi w to zagrac.

 

Jesli mialbym sie do czegos przyczepic to Shadow Mode - niestety nie pozwalana przygotowanie sekwencji ruchow. Mozna tylko zaplanowac jedna czynnosc dla jednej postaci.

Rowniez faktycznie grafika moglaby byc lepsza, ale to nie jest jakos super istotne.

Dodatkowo sprawa alarmow jest nieco irytujaca bo gdy takowy sie juz uruchomi to praktycznie nie pozostaje nic innego jak loading poprzedniego zapisu.

 

Poza tym jest wysmienicie. Zdecydowanie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos tutaj w to gra?

Ja juz pare godzinek gralem i akualnie jestem na 6 misji z 13 dostepnych.

 

Przyznac musze, ze gra jest zacna. Zdecydowanie jesli ktos lubil Commandos albo Desperados to musi w to zagrac.

 

Jesli mialbym sie do czegos przyczepic to Shadow Mode - niestety nie pozwalana przygotowanie sekwencji ruchow. Mozna tylko zaplanowac jedna czynnosc dla jednej postaci.

Rowniez faktycznie grafika moglaby byc lepsza, ale to nie jest jakos super istotne.

Dodatkowo sprawa alarmow jest nieco irytujaca bo gdy takowy sie juz uruchomi to praktycznie nie pozostaje nic innego jak loading poprzedniego zapisu.

 

Poza tym jest wysmienicie. Zdecydowanie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja doszedłem dopiero do 5 misji. Gierka na normalnym poziom sprawia czasami niezłe kłopoty. Niektóre scenerie są chyba wyliczone co do milimetra, chodzi mi o zasięg widzenia strażników. Podobają mi się misje gdzie trzeba skradać się tym samurajem w zbroi. Wiadomo że jest wolny i nie może się wspinać, trochę czasu mi zajęło aby gdzie indziej wywoływać alarm inną postacią, a nim lecieć na pałę jak przeciwnicy biegną w miejsce innego zdarzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Bardzo fajna gra.. Bardzo podobna do Commandos.. Kupilem sobie na xbox i padem się gra super.. Trudniej ale jest fajnie .. podoba mi sie klimat gry i obowiązkowo włączyć mowę japońską :)

 

Gracie jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna gra.. Bardzo podobna do Commandos.. Kupilem sobie na xbox i padem się gra super.. Trudniej ale jest fajnie .. podoba mi sie klimat gry i obowiązkowo włączyć mowę japońską :)

 

Gracie jeszcze?

Gram aktualnie ale nie widzę grać to na konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Gram aktualnie ale nie widzę grać to na konsoli

 

Też tak sądziłem ale zaryzykowałem .. Na szczęście płyty z konsoli można odsprzedać / wymienić więc zaryzykowałem. Kończe 2 misje i padem jest trudniej ale nie na tyle by to frustrowało czy coś :). Bałem się, ze będzie jak w Divinity 2 ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądziłem ale zaryzykowałem .. Na szczęście płyty z konsoli można odsprzedać / wymienić więc zaryzykowałem. Kończe 2 misje i padem jest trudniej ale nie na tyle by to frustrowało czy coś :). Bałem się, ze będzie jak w Divinity 2 ;).

To poczekajmy do 10 misji:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

To poczekajmy do 10 misji:)

 

:D jak bedzie ciezko no to sprzedam gre i załatwie sobie na PC:).. Chociaz wiem ze myszka pod xbox tez dziala dla tej gry.. No ale dobra .. Padem sie fajnie chodzi ale przełączanie postaci itp wykonywanie innych czynności może faktycznie być później męczące. No zobaczymy :)

 

Ile jest misji? Ponoc 14? Szkoda jesli tylko tyle.

 

 

EDIT. pogralem sporo i jednak super się gra padem bo sterujemy ręcznie postaciami a nie jak na pc myszką.. fajnie to zrobili i nawet czytalem recki, gdzie też chwalą port gry na konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

To poczekajmy do 10 misji:)

 

Właśnie jestem już w 11 misji.. Gierka jest znakomita!!!!!!! Dawno mnie taka strategia nie wciągnęła :). Eh może dlatego że brakuje mi takich gier? :) Lepiej sięprzy niej bawie niż niegdyś przy Commandosach..

 

Gram na padzie i nie żałuje. Zupełnie innaczej się gra niż myszką. Bardziej czujemy bohaterów i ich ruchy + dochodzi przez to aspekt zręcznosciowy. Padem jest przyjemniej :). Gdyby walki były turowe ala xcom to bym wybrał myszkę a tak to można na padzie.

 

Btw. Dlaczego nie mogę edytować poprzednich postów? Klikam w "edycję" i nie reaguje? Ewentualnie poprosze moderatorów o scalenie tych dwóch moich postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem całość i bardzo mi się podobało. Niezły gameplay z ciekawymi rozwiązaniami, przyzwoita historia, i ogólnie fajny klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Desperados 3 zapowiedziany. Ten sam producent co wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Gra skończona. Bardzo fajna ale jednak troszkę łatwa.. Dobrze ze grałem na padzie bo ręczne sterowanie postaciami daje mega dużo frajdy. Mimo to jedna z lepszych strategii.. Czy znacie coś podobnego? Commandosy i Desperados to już stare gry.. Chyba nic nowszego nie wyszło w tym stylu prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra skończona. Bardzo fajna ale jednak troszkę łatwa.. Dobrze ze grałem na padzie bo ręczne sterowanie postaciami daje mega dużo frajdy. Mimo to jedna z lepszych strategii.. Czy znacie coś podobnego? Commandosy i Desperados to już stare gry.. Chyba nic nowszego nie wyszło w tym stylu prawda?

Dla mnie momentami była mega trudna a na padzie to i strzelanki są trudne:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra gra, ale dlaczego, dlaczego w Trybie Cienia możemy zakolejkować tylko jedną akcję? Chciałoby się na chwilę wyskoczyć z krzaków, zatłuc przeciwnika i z powrotem w chaszcze, ale nie - będzie stał debil na odkrytej przestrzeni, bo twórcy sobie tak wymyślili, że jedna akcja i koniec, ręcznie trzeba go znowu schować. Żeby chociaż czas w trakcie planowania się zatrzymywał, to szybko można drugą czynność zaplanować, ale tak to czasami liczy się zwykły refleks. Szkoda, niewykorzystany potencjał, już sobie wyobraziłem możliwe opcje, jakby chociaż te dwie akcje można było z góry zaplanować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...