Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TrueFaith

Zdjęcie w PS wygląda ładniej niż w przeglądarce

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam problem z fotkami, w photoshopie wszystko wygląda ładnie, są szczegóły w cieniach itd. problem pojawia się przy otwarciu tego samego zdjęcia w przeglądarce/facebooku/gdziekolwiek indziej, ze zdjęcia robi się jakiś kolorowy ciemny syf. Zauważyłem że w Photoshopie mam zaznaczone RGB i 8bit, jak zmieniam na 32bit to zdjęcie zaczyna wyglądać tak słabo jak w przeglądarce. Co mogę zrobić żeby zachować jakość? Tutaj porównanie, 1 to PS (apka od screenow zjechala jakosc, ale widac o co chodzi):

http://i.imgur.com/F8JIwcD.png

http://i.imgur.com/oPFGByk.png

Ciekawe jest to że na telefonie zdjęcie wygląda ładnie, tak jak w photoshopie. Czy to przez profil monitora?

 

32bit?!?!? Po co?

 

Chodzi o to że gdy przelacze go na 32 bit to wyglada tak samo beznadziejnie jak w Chrome itd.

 

@EDIT

Nie wiem czemu ale pomogło wyłączenie zarządzania kolorami przez system, niby profil ICC został ten sam (kolory są identyczne), ale w aplikacjach nie występuje już problem gorszej jakości zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32bit?!?!? Po co?

 

Windows i różne aplikacje różnie interpretują profile barwne i przestrzenie kolorystyczne. Photoshop (przynajmniej poprawnie skonfigurowany) obsługuje to poprawnie i jest jednym z nielicznych softów pod Windows, któremu można wierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz RAW to każde zdjęcie jest w 8 bitach na każdy kanał R,G,B. 32bity jest do HDR. Jeśli w Photoshopie masz zarządzanie kolorami i w aplikacji np do drukowania to będą złe kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...