Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pomoc ?

i5-4460 i Turbo Boost

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam pytanie jak w i5-4460 włączyć na stałe Turbo Boost 3400(4 rdzenie) na płycie msi z97 pc mate ? może ktoś wie jak to zrobić.Jedynie co udało mi się zrobić to cpu ratio ustawić na x34 i ring ratio też na x34

wyłączyłem EIST oraz w intel c-state na auto a C1E support wyłączone.

I teraz jak włączę kompa to pokazuję mi ze niby rdzenie chodzą skokowo ale mają te 3400Ghz ale wystarczy że włączę jakiś program obciążający choć trochę albo na maksa proca to z tych 3400 spada do 3200.

Mam więc pytanie co robię nie tak bo już głupieje może ktoś wie jak ustawić to na płytach MSI ?

będę wdzięczny za pomoc

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz znależć opcję ustawienia mnożnika dla każdego rdzenia osobno w turbo i tam wpisać np 34 (możesz chyba maksymalnie 36 wpisać dla tego procesora), bazowym mnożnikiem ratio nic ci to nie da, co prawda ja to robiłem na płycie mediona, ale to jest płyta produkowana przez MSI dla tej firmy

 

tu masz podobny temat , tylko robiony na i5 3570

http://forum.pclab.pl/topic/1169700-i53570-OC/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na GA-B85M-D3H się nie da, ciągle siedzi na ~3.2GHz dla 4 rdzeni. Możliwym jest, że na Haswellu nie ma już takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz znależć opcję ustawienia mnożnika dla każdego rdzenia osobno w turbo i tam wpisać np 34 (możesz chyba maksymalnie 36 wpisać dla tego procesora), bazowym mnożnikiem ratio nic ci to nie da, co prawda ja to robiłem na płycie mediona, ale to jest płyta produkowana przez MSI dla tej firmy

 

tu masz podobny temat , tylko robiony na i5 3570

http://forum.pclab.pl/topic/1169700-i53570-OC/

 

niestety ten procek to max 3400 więcej jak mnożnik 34 nie da się ustawić ale coś mi się wydaję

ze na płytach z chipsetem z97 ograniczono nawet zblokowanie 4 rdzeni na 3400 bo brak jednej linijki właśnie dotyczącej turbo a jej właśnie nie mam a w książeczce jest opisana a co do ostawień osobno rdzeni to znalazłem i da się ustawić tak 1 rdzeń x34 2- x34 3- x33 4- x32 hmm mam najnowszy bios i w tym problem może

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na h81m-p33 da rade

Przechwyt_anhrhrs.png

 

Wymusiłem 3,4GHz na wszystkich rdzeniach w zakładce OC\CPU Features ustawiłem na maksymalny mnożnik (czyli 34) w 1,2,3,4 Core Ration Limit i działa tak od początku tego roku bez żadnych problemów

http://s5.ifotos.pl/img/MSISnapSh_anhrnse.png

 

PS. a możesz dać skrina z meni OC jak masz poustawiane napięcia i mnożniki itp.

chodzi mi o pierwszą stronę

z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta bieda edyszyn to o zmianie napiec CPU zapomnij :E

MSISnapSh_anhresw.png

 

dzięki jutro się pobawię to dam znać ale widzę ze różnią się hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem w którejś wersji biosów zablokowano możliwość ustawiania turbo na sztywno, nie jestem pewny na 100%, ale kiedyś pisali o tym na labie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Próbowałem na wszelkie sposoby i nic jednak w tym biosie nie da się nic zrobić

poniżej daje skriny z mego biosu może ktoś zauważy co robię źle jak mam ustawione jak poniżej

to bez obciążenia mam te 3400Ghz jak obciążę proca na 100% to spada do 3.2Ghz gdy obciążę jakimś

benchmarkiem to zaczynają na przemian rdzenie skakać między 3.2 a 3.4 lub 3.2 3.3 hmm

 

z1jpg_anhnxqr.jpg

z2jpg_anhnnpq.jpg

z3jpg_anhnnhx.jpg

 

Pozdrawiam

 

PS. Za uwarzyłem ze nie ma u mnie funkcji w biosie Enhanced Turbo [Auto] (for Z97)

i może dlatego brak możliwości ustawienia na sztywno tych 3.4 hmm ciekawe czy w starszych wersjach biosu jest ta funkcja hmm

 

Coś takiego znalazłem "Włącza lub wyłącza funkcję Enhanced Turbo dla wszystkich rdzeni procesora CPU w celu pobudzenia wydajność. Opcja ta pojawia się, gdy zainstalowany procesor obsługuje tę funkcję.

W książeczce do płyty jest opisana ta funkcja a u mnie jej nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak Krisol wspominał, od któregoś tam biosu zablokowali na haswellach podkręcanie przez turbo, jedyne wyjście jakbyś zdegradował bios do starszej wersji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że nie zablokowali tego na tańszych płytach

Da się zrobić oc przez bclk w tym wypadku?

 

może dlatego ze bios ty masz z kwietnia 2015 a ja mam z lutego 2016 zobaczę czy da się cofnąć bios na starszy.

a na bclk max na 105 idzie dalej już reset biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na swoim bez problemu ustawilem 3400. Plyta MSI B85 cos tam, nie pamietam dokladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc tak z sprawdzałem bios v4.3 ,4.8 i dalej nic nie chce się bawić dalej z wgrywaniem biosu bo nie chce uwalić płyty a nie mam dual-biosu

ani zasilacza ups. wróciłem do v4.11 i zostawię jak miałem .jedynie może bclk ustawie na 105 i tyle ..

 

pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę hamstwo , ze w haswellach to poblokowali, to w takiej płycie za 79 zeta mediona można sobie i5 2400 na 4,0ghz ustawić, i pewnie z niejednym haswellem nie kręconym może powalczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę chamstwo że jest możliwość w płycie za 160zł a za 400 już nie

a no chamstwo a nie chce wgrywać biosu w v4.0 bo jest ponoć kiepski i to bardzo może na nim by działał bo to bios z 2014 roku hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chamstwo, ja na msi h81m-p33 już od roku używam na 3,4GHz. Swoją drogą na z97 powinno się dać ustawić BCLK 105-107+ mnożnik x34 co daje 3,57-3,64GHz, a tu takie kwiatki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Próbowałem na wszelkie sposoby i nic jednak w tym biosie nie da się nic zrobić

poniżej daje skriny z mego biosu może ktoś zauważy co robię źle jak mam ustawione jak poniżej

to bez obciążenia mam te 3400Ghz jak obciążę proca na 100% to spada do 3.2Ghz gdy obciążę jakimś

benchmarkiem to zaczynają na przemian rdzenie skakać między 3.2 a 3.4 lub 3.2 3.3 hmm

 

Kliknij na przycisk OC GENIE w biosie (na górze, po lewej). Powinno ci to podnieść turbo na wszystkich rdzeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kliknij na przycisk OC GENIE w biosie (na górze, po lewej). Powinno ci to podnieść turbo na wszystkich rdzeniach.

 

próbowałem te OC GENIE w biosie gdy włączałem i próbowałem uruchomić był reset biosu do poprzednich ustawień

trafił mi się albo felerny procek albo felerna płyta trudno jadę na tych BCLK 104 bo na 105 po dłuższym czasie wiesza się

jeszcze raz dzięki za pomoc...może jeśli ktoś ma procka podobnego coś jak I5 4460 razem z płytom MSI Z97 PC MATE to niech poda

ale chyba nie znajdę tu takiej osoby..

 

pozdrawiam i jeszcze raz dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem te OC GENIE w biosie gdy włączałem i próbowałem uruchomić był reset biosu do poprzednich ustawień

trafił mi się albo felerny procek albo felerna płyta trudno jadę na tych BCLK 104 bo na 105 po dłuższym czasie wiesza się

 

Jeśli włączasz OC Genie, to BCLK powinna być ustawiona na "auto", czyli 100. Inaczej nie ma się co dziwić, że komputer wariuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli włączasz OC Genie, to BCLK powinna być ustawiona na "auto", czyli 100. Inaczej nie ma się co dziwić, że komputer wariuje.

zobaczę bo BLCK miałem ustawione na sztywno 100 zobaczę co będzie jak na auto ustawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...