Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BTK_BLR

DAC z wejściem optycznym/koaksjalnym do 500 lub 1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że temat wałkowany wiele razy, ale pomimo przeczytania sporej ilości wątków nie udało mi się dokonać ostatecznego wyboru. Winne są tu dość specyficzne wymagania, a konkretnie:

- wejście optyczne lub koaksjalne (DAC będzie podpięty do SB X-Fi),

- wzmacniacz słuchawkowy (będzie napędzał słuchawki Pioneer SE-A1000, Superlux HD668B oraz Koss UR-40, z którymi po prostu nie mogę się rozstać; wkrótce wpadnie coś nowego, ale najpierw muszę odsłuchać, bo najbardziej zależy mi na głębi i szerokości sceny),

- wyjście analogowe RCA (do podpięcia wzmacniacza stereo).

 

Moje typy to:

- SMSL M3,

- FX-AUDIO DAC-X6,

- SMSL SD-793II,

- Nostromo X2H,

- NOSTROMO 5H,

- AudioEngine D1

- Fostex HP-A3.

 

W praktyce skłaniam się raczej w stronę chińczyków, bo uważam, że mają lepszą relację ceny do jakości. Kolejność nie jest przypadkowa.

 

 

 

Myślałem też nad małym kombajnem, który dodatkowo jest wzmacniaczem, ale nigdy nie miałem przyjemności obcowania z taką miniaturką. Miał ktoś może styczność z czymś takim i jakieś porównanie do pełnowymiarowych klocków? W gruncie rzeczy tylko pierwszy DAC/AMP SMSL biorę pod uwagę:

- SMSL Q5 PRO,

- SMSL MINI 5 (czytałem, że się przegrzewa),

- XMOS ALIENTEK D8 (wyjście słuchawkowe podobno marne).

 

Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o chińczykach nie miałem na myśli Nostromo. W sumie model X2H znalazł się na liście przez moje niedopatrzenie, bo w rzeczywistości nie ma wzmacniacza słuchawkowego.

 

NuForce Icon HDP patrząc na opinie i recenzje jakoś bardziej do mnie przemawia. Egzemplarz z mp3store się sprzedał i był to chyba ten sam, co wystawiony na allegro. W grę wchodzi tylko używany, choć i tak zastanawiam się czy nie lepiej dołożyć do słuchawek kosztem DAC-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X6, którą podałeś z Ali, można kupić u nas na portalu aukcyjnym - 2 sprzedających go ma. To są firmy, masz gwarancję, ale nie pamiętam na ile dają. Kwota to 350 zł.

 

Drobna uwaga - czytałem o tym, że przy większych poziomach głośności coś nie tak jest w torze wzmacniacza słuchawkowego - gdzieś na jakimś zagranicznym forum to widziałem, ale nie pamiętam czy chodzi o trzaski, szumy czy coś innego.

 

Skoro mowa o "polskim"...masz na PW. Od siebie polecę X1S. Drogo, owszem, ale użwany z papierami i gwarancją to kwota 750-950 zł, a on jest bardzo dobrze wykonany. Zresztą, waga samej obudowy, grubość aluminium pokazuje, że to nie zabawka, a parametrami kasuje konkurencję: 32 bity, 384kHz, wsparcie DSD. Można kupić też jego starszego brata, to jest X1, czyli 24 bity, 192 kHz, brak wsparcia DSD, również dobra, mocna aluminiowa obudowa. U nas używka to 350, nówka z Ali to okolice 600-700.

 

 

SKLEROZA! Czasami pojawiają się używane, w niskich cenach, z gwarancjami Audinsty pierwszej generacji*. Również imho fajna zabawka.

 

 

*chyba MX1. Wydaje się, że to zabaweczka, bo faktycznie jest mały, ale imho bardzo dobrze wykonany, fajnie gra, przy czym nie umiem odpowiedzieć co ze wzmacniaczem słuchawkowym bo u nas gra to m.in. jako DAC spięty ze wzmacniaczem Arcama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX-AUDIO DAC-X6 na allegro ma jeden sprzedawca za 365 zł i daje 60 dni gwarancji. Poczytam jeszcze o nim, bo akurat o tym wzmacniaczu słuchawkowym niczego nie znalazłem.

SMSL M3 z mp3store ma 2 lata gwarancji, ale cena to 400 zł.

 

Bezpośrednio z Chin można je mieć odpowiednio za 275 oraz 250 zł, ale sprawdzałem tylko Ali. Tyle, że trzeba trochę poczekać, choć dziś odebrałem rzecz kupioną 11 listopada, ale to był polecony.

 

Za NuForce Icon HDP i X1S będę się rozglądał - a nuż uda się wyrwać coś w dobrej cenie. W międzyczasie chyba wezmę chińczyka i najwyżej sprzedam jak mi nie podejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX-AUDIO DAC-X6 na allegro ma jeden sprzedawca za 365 zł i daje 60 dni gwarancji. Poczytam jeszcze o nim, bo akurat o tym wzmacniaczu słuchawkowym niczego nie znalazłem.

SMSL M3 z mp3store ma 2 lata gwarancji, ale cena to 400 zł.

 

Proszę:

http://www.head-fi.org/t/809203/fx-audio-dac-x6-2016-release-potential-sub-100-king

 

Tam o tym* pisano.

 

 

*problem, o którym wspominałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś już czegoś? U mnie przy testach AB aune X1S identycznie jak Prodigy Cube na muses 8820, może minimalnie mniej szumiał i miał odrobineczkę gładszą górę. Dla pewności FLAC, bez equalizerów, WASAPI, na koniec sprawdzony Fidelizer w płatnej wersji. Co prawda HE-300 grają z ziemniaka ale są dość detaliczne i bardzo dynamiczne (szczególnie po modach), powinny pokazać różnicę jeśli byłaby jakaś większa. Już więcej dała zmiana opka w Cube niż zmiana Cube->X1S, mimo że to też małe zmiany. Oczywiście to tylko moje doświadczenia, odczucia, ale według mnie ludzie przeceniają DACi i ampy. Tak tylko piszę, może oszczędzisz kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapominasz, że główną rolą DACa jest konwersja D/A...a w niektórych wzmacniacz słuchawkowy to dodatek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można by też dodać do listy Dac Magic 100 bardzo dobre opinie swego czasu kosztował grubo powyżej tysiaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można by też dodać do listy Dac Magic 100 bardzo dobre opinie swego czasu kosztował grubo powyżej tysiaka

Nadal kosztuje, ale odpada - autor potrzebuje wzmacniacza słuchawkowego, a DA 100 go nie ma. Ma go model wyżej...kosztujący 1500 za używkę. DA 100 to typowy DAC D/A. Fajny sprzęt, owszem, polecam od siebie, ale cena za niego jest mocno przesadzona. Masa sklepów ma go, nawet dziś, za 1300 zł, niektóre mają go w kwocie 800-900, a normalne sprzedają go za 650. Używka z gwarancją to 450-500, za tyle szły na olx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś już czegoś? U mnie przy testach AB aune X1S identycznie jak Prodigy Cube na muses 8820, może minimalnie mniej szumiał i miał odrobineczkę gładszą górę. Dla pewności FLAC, bez equalizerów, WASAPI, na koniec sprawdzony Fidelizer w płatnej wersji. Co prawda HE-300 grają z ziemniaka ale są dość detaliczne i bardzo dynamiczne (szczególnie po modach), powinny pokazać różnicę jeśli byłaby jakaś większa. Już więcej dała zmiana opka w Cube niż zmiana Cube->X1S, mimo że to też małe zmiany. Oczywiście to tylko moje doświadczenia, odczucia, ale według mnie ludzie przeceniają DACi i ampy. Tak tylko piszę, może oszczędzisz kasę.

Nie wiem co tym myśleć, ale wcześniej miałem właśnie Audiotrak Prodigy Cube BE.

Ja też nigdy nie inwestowałem dużo we wzmaki, karty dźwiękowe, odtwarzacze CD itp. Do dziś korzystam z Denon DCD-960, czyli mojego pierwszego CD-ka. Wyjątkiem jest mój aktualny zestaw "komputerowy", gdzie wzmacniacz już miałem i jest dużo droższy od kolumienek. W innych systemach to zawsze kolumny pochłaniały znaczną część budżetu.

 

W zasadzie zdecydowany jestem na FX-Audio DAC-X6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DAC niestety jeszcze nie dotarł, ale tydzień temu był w Estonii, więc jest jakaś szansa, że dojdzie przed świętami.

 

Tymczasem w ręce wpadła mi dźwiękówka X-Fi Titanium HD (za 200 zł żal było nie kupić), więc będę mógł miał do czego porównać, bo szczerze to już nie pamiętam jak grała kostka od Audiotraka. Muszę tylko zamówić kabel RCA, bo mam tylko takie o długości 50 cm.

 

Przy okazji - znajdę coś lepszego niż AKG K702, jeżeli priorytetem jest maksymalna przestrzeń i wygoda noszenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy okazji - znajdę coś lepszego niż AKG K702, jeżeli priorytetem jest maksymalna przestrzeń i wygoda noszenia?

Trudno dostępne ale są np. Audio Technica AD700x/AD900x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę problemów z dostępnością tych modeli - są dostępne w ofercie kilku sklepów. Może chodziło o starsze AD700/AD900?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat, bo pora zmienić FA-Audio DAC-X6, a wymagania w zasadzie nie uległy zmianie tzn. nadal potrzebuję wejście optyczne, wyjście RCA, ale wzmacniacz słuchawkowy będzie sobie musiał poradzić z dodatkowymi słuchawkami tzn. AKG K712 PRO, Beyerdynamic DT990 i AKG M220 PRO. Budżet do 1000 zł, ale wolałbym coś tańszego, bo ostatnio się trochę wykosztowałem.

 

Zainteresowały mnie takie konstrukcje:

- XDuoo XD-05,

- FX-Audio DAC-X7 (prawdopodobnie taka sama rezystencja na wyjściu słuchawkowym jak w DAC-X6, czyli 8-10 Ohm),

- SMSL M6,

- SMSL M7,

- XDuoo HIFI360 HF-DAC2 (o tym nic nie znalazłem w internecie),

- Topping D3,

- NuForce Icon HDP,

- Aune X1S.

 

Nadal najchętniej kupiłbym jakiś kombajn, do którego mógłbym podpiąć też kolumny pasywne, ale przypuszczam, że będzie ciężko znaleźć coś wartego uwagi (wtedy oczywiście mógłbym dołożyć do kwoty 1500 zł). Biorę też pod uwagę oddzielne elementy tzn. DAC, wzmacniacz słuchawkowy i ewentualnie mały wzmacniacz stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie trzeba iść na kompromisy. Icon HD/HDP bardzo ładnie się zgrywa z AKG ale nie wiem jak to będzie z DT990.

Aune X1s bardziej pasuje do AKG, Beyery tak średnio chyba że wolisz wycofaną średnicę, w dodatku może tu brakować mocy dla 600Ohm ?

SMSL M6 może pasować ładnie do oby słuchawek tylko nie wyciągnie zbyt wiele z Beyerów.

Najbardziej uniwersalna była by tu hybryda Aune T1, bardzo pasuje pod Beyery i dobrze zagra na AKG. Jakościowo będzie podobnie/ niewiele gorzej.

Reszty twoich propozycji nie wiem jak mogą się zgrywać.

 

Wzmacniacz pod kolumny szukać od SMSL, pudełeczko wielkości fajek kupisz nowy za około 300-400zł

Czytaj wzmacniacze klasy D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki to nie tylko impedancja. 600 Ohm w DT990/E a 600 Ohm np. takich K240 DF to dwie zupełnie inne historie.

 

 

 

True, true...

 

Bo na chwilę obecną nie spotkałem się jeszcze ze wzmacniaczem który byłby w stanie odpowiednio wysterować moje, Twoje (no teraz już moje ;) ) K240 DF.

 

RA ledwo daje im radę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Evil za sprostowanie.

Nie czuć na DT990 600Ohm niedostatków mocy, na średnio mocnych wzmacniaczach np. wspominanym X1s ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekawy, bo FX-Audio DAC-X6 pod względem mocy naprawdę daje radę. Zanim kupię coś innego chyba się jeszcze pobawię zmianą wzmacniaczy operacyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

Zakupiłeś coś?

Jestem dalej ciekaw jak wypada DAC X6 na tle droższych konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, póki co czekam na opampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, póki co czekam na opampy.

Jak po wymianie OPA? Jakie kupiłeś? Lepiej brać Prodigy Cube BE czy DAC-X6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem NE5532, ale doszły tuż przed sprzedażą DAC-X6, więc już się nie bawiłem w wymianę tylko dorzuciłem sztukę dla kupującego.

Prodigy Cube BE i DAC-X6 prezentują podobną ogólną jakość dźwięku. Miałem je w innym czasie, więc nie jestem w stanie ich dobrze porównać, ale wziąłbym FX-Audio z uwagi na mocny wzmacniacz słuchawkowy, który napędzi nawet wymagające słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli X6 to taki Prodigy cube z mocnym wzmakiem słuchawkowym ?

Barwa również neutralna z tendencją do jasności jak Prodigy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • https://pilgrimoutpost.techlandgg.com/news/nightmare-mode-update/?lang=en
    • Spróbuj takiej metody: Pobierz malutki sofcik i uruchom go jako administrator: https://forums.guru3d.com/threads/windows-line-based-vs-message-signaled-based-interrupts-msi-tool.378044/ Ja programik się uruchomi, ustaw wszystkie przerwania na MSI, kliknij w prawym górnym rogu apply i zrestartuj komputer. Uruchom jakiś program/grę, gdzie komputer ma problemy i zobacz, czy coś się poprawiło. Można też pojedynczo przydzielać priorytety dla wymienionych w tabelce podzespołów. U mnie jak widać grafika jest na high i nie koliduje z innymi. Zdarzało mi się mieć wywalanie z gry do pulpitu, bo przerwania systemowe przydzielone z automatu kolidowały między sobą i takie rozwiązanie pomogło. Warto spróbować - tylko nie zmieniaj wszystkich ustawień na raz, ma być zmieniona jedna wartość, apply i restart komputera. Aha... w sterowniku nvidii przydziel rozmiar pamięci podręcznej na "nieograniczony"   p.s. takich problemów, jakie ma Twoja platforma jeszcze nie widziałem, a masz bardzo mocny zestaw.    
    • Ustaw Power Limit na 1% i będzie git. 
    • Miałem dwa "gamingowe" delle. W obu laptopach był problem z tzw. "coil whine", czyli dziwnym odgłosem syczenia i piszczenia. Co ciekawe jak otworzyłem obudowę i sprawdzałem decybelomierzem co wydaje ten dźwięk okazało się że w obu dellach chodzi o sekcję zasilania procesora (albo jakieś dławiki?) a nie o kartę graficzną. Dokładniej o te zaznaczone punkty Dla mnie było to na tyle denerwujące że na dłuższą metę męczyłem się używając lapka. Połowicznie pomagało wyłączenie w biosie Intel C-State (czyli wyłączenie trybu turbo).  Teraz mam chwilowo najtańszego MSI GF63 z i7 9750H + RTX 1650 i zero tego typu problemów. Gamingowe delle będę już raczej omijał szerokim łukiem. Ale z ciekawości możesz spróbować wyłączyć u siebie w biosie opcję C-STATE i zobaczyć czy będzie jakaś różnica. Aha, i nie wiem jak u ciebie, ale u mnie te denerwujące piski i syki było słychać nawet podczas tak prozaicznych czynności jak przewijanie stron internetowych.
    • Wydaje  mi się, że 48-240 Hz.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...