Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość JetSetWilly

[niby TEST] HDD Western Digital VelociRaptor 300GB 10k RPM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JetSetWilly

W sieci brak testów tego modelu, więc może kogoś zainteresuje.

 

Testowany model: Western Digital VelociRaptor WD3000HLHX-75JJPV0 firmware V0 (dwa talerze, trzy głowice)

Głośność w spoczynku: na poziomie laptopowego 7200RPM, po zbliżeniu ucha do dysku nie są wyczuwalne wysokie tony.

Głośność w stresie: znany posiadaczom typowych 3,5" dysków WD "hurgot kamieni". Brak regulacji AAM.

Wibracje: Większe od wersji jednotalerzowej (WD1600HLFS), ale mniejsze niż w moim dysku systemowym na platformie testowej (jednotalerzowa Barracuda 7200.10 80GB).

 

Moje poprzednie testy Veloci:

80GB - http://forum.pclab.pl/topic/1111324-niby-TEST-HDD-Western-Digital-VelociRaptor-80GB-10k-RPM/

160GB - http://forum.pclab.pl/topic/1112473-niby-TEST-HDD-Western-Digital-VelociRaptor-160GB-10k-RPM/

 

 

A teraz foto i benchmarki wersji 300GB:

 

przód

8d98fb60b85f39c9.jpg

 

przód 2

7172bb93a40d08ba.jpg

 

tył

45d30f390fdde7cc.jpg

 

dane cz. 1

607b166ba7cc4549.png

 

dane cz. 2

cceed5e115781ff5.png

 

dane cz. 3

be071e4cd0fadf56.png

 

HD Tach long test

8ed965ea3624c8ed.png

 

HD Tune benchmark

3d1bb63b4b405dc5.png

 

Crystal Disc Mark

734099add19389acgen.png

 

ATTO

76e142f32599cf38gen.png

 

prędkość obrotowa

eb3111ae707c05b2.png

 

status SMART po 5000 godzin pracy

b0d8dcab333b0bef.png

 

i szczegółowy stan powierzchni talerzy także po 5000 godzin pracy

701d83a555c2eb13.png

 

Dziękuję za uwagę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z GPU może być jeszcze PowerColor RX 7900 XT Hellhound Spectral White (biale lub niebieskie ledy)
    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...