Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

borda04

Radeon RX 470 - wątek ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli macie sporą wiedzę to może zróbmy wspólnymi siłami mały ranking tych modeli RX 470 - miejsce 1 to będzie ten MSI GAMING. Kto ma możliwość to niech zrobi, pomoże to może komuś na przyszłość, ja chyba wybiore Gigabyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno? Czytałem opinie, że strasznie się grzeje.

 

 

Jak wiesz lepiej to po co sie pytasz?

 

Kup sobie tą którą jak wyczytałeś najmniej się grzeje i nie zwaracaj dupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz lepiej to po co sie pytasz?

 

Kup sobie tą którą jak wyczytałeś najmniej się grzeje i nie zwaracaj dupy.

 

 

Pytam gdyż chciałem potwierdzić to co wiem na ten temat. Co do samego tematu, chyba lepiej zapytać się bardziej doświadczonych użytkowników niż brać na ślepo? Prześledź temat, może zauważysz, że z początku nie byłem zdecydowany na zaden z modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grobel

Mam nadzieję, że autor liczy się z pewnymi "fantami" związanymi z połączeniem ów karty (bądź RX 480) z procesorem 2R/4W:

i
(od 7 minuty).

Nawet na ppc (gdzie głaszczą amd jak się da) wyszło, że G4560 nie nakarmi tej karty i lepszym wyborem będzie gtx1060 3GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet na ppc (gdzie głaszczą amd jak się da) wyszło, że G4560 nie nakarmi tej karty i lepszym wyborem będzie gtx1060 3GB.

nie wyszło, tylko że gtx1060 jest szybszy od 470. Policz sobie różnice w BF1 czy WD2 różnicę dla obydwu kart między petniumem a i5.

 

Z 1060 3GB mógłby się mierzyć rx480 4GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś jak sprawdzić jaką ma się wersje biosu? w GPU-Z mam tylko 015.050.000.000. a nie wiem jakie F..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wyszło, tylko że gtx1060 jest szybszy od 470. Policz sobie różnice w BF1 czy WD2 różnicę dla obydwu kart między petniumem a i5.

 

Z 1060 3GB mógłby się mierzyć rx480 4GB

 

Dokładnie. Jedynie co wyszło to, że 1060 3GB traci tyle samo co RX 470 po przejściu na G4560, czasami nawet więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra moja wersja to F6, najnowsza to F61, mam ją instalować? Bo na dole pisze tak

F1, it can only be updated with VBIOS versions F2-F9.

F10, it can only be updated with VBIOS versions F11-F19.

F20, it can only be updated with VBIOS versions F21-F29.

Wiec starsza od F61 ale nowsza od F6 jest F7, co mam instalować i czym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na chwilę obecną przetestuj kartę grafiki dobrze, jak się nie pojawią problemy to bios można nie aktualizować.

 

Natomiast jak dobrze rozumiem instrukcje na stronie gigabyta to ty przy swojej F6 możesz wgrać najnowszą F7, ale najlepiej jak by ktoś jeszcze ci potwierdził.

 

E:

w sumie przy F7 masz dopisek

6. Release for F1~F6 BIOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej , troche namieszałeś, pobierz VGA gigabyte utility i tam sprawdź jakie masz "f" , załączam screena http://imgur.com/a/GIW5z

widać że na końcu piszę " .F60 " , czyli muszę pobrać sterowniki F61 z ich strony bo w opisie pisze " Release for F60 BIOS ", moja karta to Gigabyte RX470 więc u ciebie powinna być raczej ta sama wersja biosu bo w podobnym czasie kupowaliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też macie beznadziejną wydajność w grach używających OpenGL zamiast DirectX

Na mojej starej karce AMD R9 270x nie miałem problemów

EDIT: sprawdziłem starą karte i jednak tak samo beznadziejnie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadłem sie z r7 260x na rx 470 i w gierkach które są na OGL na pewno nie jest gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wymagajcie od tych kart nie wiadomo czego ;) wystarczy ze dobrze w nowych grach sie sprawują, a szczególnie w dx12, jak jest dobrze pod niego gra zrobiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...