Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kris123edc

GTX 1060 Windforce OC problem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

otóż mam problem z wyłączającym się ekranem podczas gry. Komputer mam od ok. miesiąca. Problem zaczął się jakieś dwa tygodnie po złożeniu. Po jakimś, bliżej nieokreślonym czasie (raz jest to 15min, innym razem kilka godzin) tracę sygnał z karty graficznej, ale komputer działa dalej, ponieważ słychać odgłosy z gry itd. Pomaga jedynie restar komputera, choć i też nie zawsze. Temperatura GPU podczas wyłączenia to 70C (Wiedźmin 3 na UBER) przy 50% FAN speed. Zrobiłem stress test (FurMark), przez 15min działał na tej samej temperaturze (70C), potem go wyłączyłem, temperatura opadła i za chwilę znowu - bang - wyłączył się ekran. Wtedy nie pomógł nawet restart. Musiałem mu zabrać prąd na jakieś 15min. Sterowniki NViDii mam zawsze aktualne. Co ciekawe GPU Power Consumption przy wytężonej pracy waha się pomiędzy 99% - 105%. Czy tak powinno być? Miałby ktoś pomysł jak wskazać winowajcę? Dodam jeszcze, że nic nie podkręcałem, wszystko jest fabryczne.

Uprzejma prośba o pomoc.

 

Komputer:

 

Intel Core i5-6400

Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB GDDR5

MSI B150M NIGHT ELF, B150, DualDDR4-213

GOODRAM 16GB 2400MHz Play CL15 (2x8192)

be quiet! SYSTEM POWER 8 500W - 215 zł

Asus DRW-24D5MT/BLK/B/AS

Zalman Z9 Neo Midi-Tower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być uszkodzona karta graficzna, lub zasilacz.

 

Ale nie wykluczone, że nawet system może powodować problemy.

 

 

Najprościej postawić świeży system na innym dysku niż obecny i po prostu użytkować komputer na próbę.

 

Opisać co się dzieje, jakie zmiany wystąpiły, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Czy jest jakiś inny sposób, żeby to sprawdzić? Akurat nie mam na stanie innego dysku ;). Dopóki nie załatwię mógłbym spróbować z czymś innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna posiada możliwość obsługi Grafiki zintegrowanej ?

 

Jeżeli tak, przełącz przewód sygnałowy z monitora do karty zintegrowanej płyty głównej.

 

 

Wcześniej - mam na myśli przełączenie przewodu sygnałowego z karty do monitora - wymontuj grafikę 1060.

 

 

WAŻNE !! wyłącz zasilanie komputera, dopiero po wyjęciu karty 1060 uruchom komputer.

 

 

bios powinien zauważyć brak karty 1060 i przełączyć się na integre - jeżeli jest.

 

Opisz co jest grane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jest wszystko w porządku na integrze. Normalnie się odpalił, nawet rozdzielczość FHD zastosował. W Wiedzmina na najniższych detalach pograłem ze 20min (maksymalna praca GPU) i nic się nie stało. Czy to może być wina sterownika NViDIi? Może jakieś starsze wgram. Ale chyba, by to już głośniej było w internecie, że coś z nimi nie tak. Masz jeszcze jakiś pomysł?

 

 

Udało się rozwiązać problem! Kroki jakie podjąłem:

1. Wyczyszczenie systemu ze sterowników grafiki (DDU) i instalacja świeżych.

2. Zmniejszenie maksymalnej temperatury karty do 65C w Extreme Gaming Engine.

 

Dzięki, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...