Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Grom-Felix

RND4000v2 - READYNAS NV+ v2 - Odzyskanie danych po reinstal-u sustemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam miałem dane na RND4000v2 - READYNAS NV+ v2 dysk 2 tb. Wszystko działało po dokupieniu drugiego dysku wsadziłem go wlączyłem urządzenie i na lcd pokazało mi sie reinstal OS. Po kilku godzinach urządzenie się włączyło w RAIDar pokazuje mi tylko 1 dysk i błąd RAID.

 

Jak wyciągłem nowy dysk stary gdzie miałem dane pokazuje błąd RAID i nie chce się włączyć. Jak to ustawić aby nie stracić danych.

 

Pod systemem windows pokazuje GPT i pliki RAW nie idzie tego odtworzyć . Można jakoś odzyskać dane ? Są tam ważne dla mnie pliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem dane na RND4000v2 - READYNAS NV+ v2 dysk 2 tb. Wszystko działało po dokupieniu drugiego dysku wsadziłem go wlączyłem urządzenie i na lcd pokazało mi sie reinstal OS. Po kilku godzinach urządzenie się włączyło w RAIDar pokazuje mi tylko 1 dysk i błąd RAID.

 

Jak wyciągłem nowy dysk stary gdzie miałem dane pokazuje błąd RAID i nie chce się włączyć. Jak to ustawić aby nie stracić danych.

 

Pod systemem windows pokazuje GPT i pliki RAW nie idzie tego odtworzyć . Można jakoś odzyskać dane ? Są tam ważne dla mnie pliki.

 

Jeśli się nie mylę, to Netgear stosuje chyba BTRFS, więc podłącz pod kompa i wystartuj z jakiegoś livecd z linuxa i przegraj dane. Jeśli chcesz tworzyć RAID ( mirror, czy reż raid 0) najlepiej od razu pakować dwa zupełnie puste dyski bez jakiejkolwiek partycji ( a dla RAID 1 najlepiej gdyby to były dwa takie same dyski)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok ale jak system sie zainstalował na tej partycji i nie ma juz danych tylko nowa czysta można je odzyskać jakoś ? teraz testuje Wondershare Data Recovery po 4 h znalazło już 120 gb z 2 tb .. pytanie czy jak skanowanie zejdzie do końca będę bez problemow mógł przekopiować dane na inny dysk.

 

posiadam 2 dyski

 

WD20EFRX NASware 3.0 2TB

Western Digital WDC WD20EARS 2TB

 

czy będą działać w urządzeniu i jak je skonfigurować ? wsadzam z menu wybieram reinstal os i juz ? nigdzie nie ma jak ustawic dyski na instrukcji z net..web jest obrazek tylko jak zamonwać dysk w urządzeniu ale brak opisu o ustawieniach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok ale jak system sie zainstalował na tej partycji i nie ma juz danych tylko nowa czysta można je odzyskać jakoś ? teraz testuje Wondershare Data Recovery po 4 h znalazło już 120 gb z 2 tb .. pytanie czy jak skanowanie zejdzie do końca będę bez problemow mógł przekopiować dane na inny dysk.

 

posiadam 2 dyski

 

WD20EFRX NASware 3.0 2TB

Western Digital WDC WD20EARS 2TB

 

czy będą działać w urządzeniu i jak je skonfigurować ? wsadzam z menu wybieram reinstal os i juz ? nigdzie nie ma jak ustawic dyski na instrukcji z net..web jest obrazek tylko jak zamonwać dysk w urządzeniu ale brak opisu o ustawieniach .

 

Pierwszy wynik z google:

http://www.readynas.com/download/documentation/UM/ReadyNAS_UM_19Nov07.pdf

 

Najpierw, zanim je zamontujesz usuń z nich jakiekolwiek partycje ( możesz spod windows - zarządzanie dyskami albo diskpartem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem robie jak w instrukcji ;/ mam dwa dyski czerwony wd i zielony .. kasuje partycje wsadzam daje factory reset instaluje sie wszystko a na koniec i tak pokazuje ze dostepne 1.8 tb .. tak jakby nie widzialo jednego z dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-Raid2 (Nadmiarowy) Pokazuje 2 dyski ale 1.8 TB wplnego miesca z 1.8 TB /c

 

Teraz jak to zmienić żeby mieć 2 dyski i dostępne 4 tb skoro mam 2 dyski po 2tb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-Raid2 (Nadmiarowy) Pokazuje 2 dyski ale 1.8 TB wplnego miesca z 1.8 TB /c

 

Teraz jak to zmienić żeby mieć 2 dyski i dostępne 4 tb skoro mam 2 dyski po 2tb ?

A zajrzałeś chociaż pod ten link: netgear rdconfigurator?

Wg konfiguratora powinieneś wybrać Flex-RAID® RAID 0, który da pojemność 3.63 TiB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • Jednak Wrzosek to wzór cnót niewieścich - ziobro zaskoczenia  https://wiadomosci.wp.pl/wplynelo-pismo-o-wycofanie-wniosku-o-uchylenie-wrzosek-immunitetu-7018310758210464a
    • Elektor śmieci zalegają w portach? Co to za clickabaitowy tytuł... ☺️ https://moto.pl/MotoPL/7,88389,30898436,chinskie-elektryki-gnija-w-portach.html#s=BoxOpImg5
    • Tak, gra chodzi dużo lepiej na nowych sterach, nawet fps wzrósł o 4/5 w 4k z 55 okolice 60  (min fps). Co do cpu i tak i nie zależy jaka lokalizacja jest. Ale tak po za tym mam 150h ledwo 50% gry 55 lvl wciąga, że nie mam słow dawno juz tak nie mialem. Wczoraj bilem 45 minut rzezikolca alfa xD on jest na 64 lvl jeden zły ruch i dead. Zabawa przednia dużo przygotowań miksowania zwojów, łuków itp. Arenę dopiero zacząłem ale jest ciężej dużo mniej miejsca ma akrobacje na super trudnym.
    • Niemcy mają szparagowy problem. Są apele, by lepiej traktować Polaków. Już za chwilę rusza sezon na szparagi w Niemczech. Uczestniczycie?  W tym roku jeszcze nie będzie dużego obłożenia, miejsce można zająć. W przyszłym  gdy na rozleje się już po Polsce 100% dobrobyt Tuska  o miejsca będzie już trudno.  Już widać odnowienie sie plag Tuska - Złotówka traci względem innych walut,   kolejne zakłady zapowiadają zwolnienia i wygaszanie produkcji. Czyż jego misją jako premiera Polski, aby nie jest by naszym kosztem łagodzić przejawy kryzysu, odczuwane przez innych, a w szczególności w Niemczech?   Teraz będziemy latać z lotnisk w Niemczech. Bronić ich również. Szef Bundeswehry gen. Carsten Bauer, napisał podczas , że jednym z priorytetów niemieckiej armii będzie "przejęcie odpowiedzialności za wschodnią flankę NATO". Niemcy sukcesywnie umniejszają rolę Polski w Sojuszu Północnoatlantyckim oraz, przejmują odpowiedzialność za strategiczne sprawy Polski. 
    • I czego ten filmik dowodzi? Nie wystarczy napisać pochlebnego komentarza dla Żebrowskiego by to co mówi stało się prawdą. Brakuje mi wiedzy w tym temacie by ocenić kto ma rację w tej dyskusji. Jesteś historykiem? Masz wiedze na ten temat? Może chociaż przeczytałeś książkę o, której mowa? Zresztą to tylko fragment debaty, która ponoć trwała prawie 3 godziny więc 24 minuty rzekomej orki to nie za wiele.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...