Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

azgan

Uncharted The Lost Legacy

Rekomendowane odpowiedzi

Uncharted The Lost Legacy

 

YXvtdDW.jpg

 

Podczas panelu dyskusyjnego zorganizowanego na PlayStation Experience deweloperzy ze studia Naughty Dog podzielili się nowymi informacjami na temat zapowiedzianego wczoraj Uncharted: The Lost Legacy.

 

Produkcja narodziła się jako DLC do Uncharted 4: Kres złodzieja, ale z czasem wyewoluowała w coś znacznie większego i obecnie określana jest przez twórców, jako „fabularne rozszerzenie”. Tytuł nie będzie jednak wymagał do działania podstawowej wersji gry.

 

Akcję osadzono rok po wydarzeniach przedstawionych w ostatnich przygodach Nathana Drake'a. Wcielimy się w znaną z drugiej i trzeciej części cyklu Chloe Frazier, która rusza do Indii w poszukiwaniu legendarnego kła Ganeśy.

 

W zdobyciu artefaktu bohaterce pomoże Nadine Ross, z której żołnierzami walczyliśmy w Uncharted 4. Podczas zabawy zwiedzimy różnorodne lokacje, w tym obszary miejskie, dżunglę i starożytne ruiny. Powrócą pojazdy, nie zabraknie też zagadek do rozwiązania.

 

Twórcy podkreślają, że gra zaoferuje nieco więcej swobody niż Kres złodzieja. Chloe ma też dysponować innym stylem walki niż Nathan.

 

https://www.youtube.com/watch?v=PZjx5ao7alw

 

Pokazany na wczorajszej konferencji materiał z rozgrywki pochodzi podobno z samego początku gry. Bohaterki docierają do ogarniętego wojną miasta, gdzie zamierzają odnaleźć wskazówkę, która może naprowadzić dziewczyny na trop poszukiwanego artefaktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przechodze pierwsza czesc Uncharted. Tak wiem to juz prawie 10 lat od premiery, a ja dopiero zaczynam swoja przygode z ta seria. Póki co jest na prawde fajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem nigdzie znaleźć informacji - czy do gry w ten dodatek będzie konieczne posiadanie U4, czy to będzie oddzielna "gra" i będę mógł w nią zagrać kupując w PS Store lub fizyczną płytkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się już oceny gry. Średnia metacritic 85%

 

Arcade Sushi 10

Trusted Reviews 10

God is a Geek 10

Gaming Trend 9.5

CoGconnected 9.1

GamePro 9

TheSixthAxis 9

GameInformer 9

CGMagazine 9

Destructoid 9

Gamespot 9

PlayStation LifeStyle 9

Polygon 8.5

EGM 8.5

GamesBeat 8.3

XGN 8

GamesRadar 8

Twinfintie 8

Critical Hit 8.5

IGN 7.5

Digitally Downloaded 7

M3 7

Gamer.no 7

Den of Geek 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem recenzję na Polygamii i dobrze uzasadnili 3/5 - wychodzi na to, że nie jest to taka rewelacja, jakby chcieli PR'owcy Sony. Jasne, że nie jest to słabizna, ale chyba spokojnie poczekam, aż spadnie z ceną na allegro poniżej 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem recenzję na Polygamii i dobrze uzasadnili 3/5 - wychodzi na to, że nie jest to taka rewelacja, jakby chcieli PR'owcy Sony.

A dla mnie ta recenzja jest tragiczna a uzasadnienie "z czapy". Autor recenzji obwinia dodatek, m.in. o to, że jest to tylko dobra rzemieślnicza robota, że jest to to samo co U4 (co za zdziwienie, przecież jest to DLC), że nie jest tak wspaniałym dodatkiem jak Left Behind albo to, że ND przyzwyczaiło nas do premier "czegoś unikatowego". No i że nie przeszmuglowano do dodatku nic nowego.

 

No litości... przecież jest to DLC, czyli z rzeczy samej dodatek do gry. Powiela te same schematy i jest jakby przedłużeniem zabawy z U4. Tym ma być i niczym więcej. Gdyby inne studio zrobiło ten dodatek, dałby lepszą ocenę? Na palcach ręki drwala można policzyć ile jest tak świetnych dodatków jak ten do Last of Us i jakoś nikomu nie przeszkadza oceniać innych przez to gorzej... Na nowości to powinien liczyć w Uncharted 5 a nie dodatku do U4.

Chyba na eurogamerze ktoś napisał, że grę powinno się oceniać za to czym jest a nie za to czym nie jest. Autor recenzji w sporej części kwili, że nie ma tego, czego on by oczekiwał (sic!).

 

O samej grze nic nie piszę, bo nie grałem, więc trudno mi polemizować.

I oczywiście zgadzam się, że można kupić, jak cena spadnie poniżej tej magicznej setki (sam najprawdopodobniej tak zrobię).

 

edit: 3/5 to inaczej 6/10 - niewiele na świecie jest takich ocen tej produkcji i nie mają raczej z tym nic wspólnego PRowcy z Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, trudno się nie zgodzić z tym co piszesz w perspektywie oceny oczekiwań autora recenzji. Nie napisałeś nic odnośnie pozostałych wad wskazanych przez recenzenta - dłużyzn, pseudo sandboxa i kilku innych, które prawdopodobnie zaważyły na jego ocenie. Nie bronie go na siłę, recenzja w założeniu jest subiektywną oceną, więc grając w grę na pewno może powiedzieć o niej więcej niż my. Tak jak napisałeś - i tak kupimy i pogramy, wtedy będzie można się wypowiadać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś nic odnośnie pozostałych wad wskazanych przez recenzenta - dłużyzn, pseudo sandboxa i kilku innych, które prawdopodobnie zaważyły na jego ocenie.

nie pisałem, bo nie grałem, wobec czego nie mam na razie szans by się do tego odnieść i stwierdzić, czy ma rację, czy przesadza. wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam i odliczam dni no i jestem spokojny o samą jakość gry. Uncharted mnie osobiście nigdy nie rozczarował więc i tutaj liczę że będzie podobnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie napalam. Z tego co już widziałem to prawie to samo co U4. Graficznie bardzo podobnie. Stare textury kopiuj/wklej i stworzyli nowe lokacje. 7-8h gry w DLC za 170pln trochę przesada. Co prawda mógłbym kupić płytkę i odsprzedać, ale zwykle nie chce mi się w to bawić. Poczekam na opinie graczy. Głównie odnośnie fabuły. I czy znowu 30% gry to będzie bezsensowne skakanie po skałkach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy całość. Na razie zobaczyłem kawałek gameplayu #3 bardzo podobna roślinność, trochę liście na drzewach kolory pozmieniały, taki sam jeepek tylko kolor zmienił te same skałki itd. Chociaż początek i miasto wygląda fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahha kopiu wklej u naughty dog hehehe :lol2::thumbup:

W DLC (DODATKU, bo się ktoś zaraz przypierniczy)? Jeszcze się zdziwisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

ja nie kumam tego jojczenia na dodatek. Uncharted 4 był/jest jedną z najlepszych gier w historii gier w ogóle. To że DLC powiela grafikę i mechanikę z tego tytułu powinno chyba tylko cieszyć.

 

Ja jak bym się dowiedział na przykład - że wychodzi nowy dodatek fabularny do Wiedźmina 3 - który nie zmienia KOMPLETNIE NIC w warstwie technicznej czy gameplayowej, to bym wył z zachwytu do księżyca. Kupił bym z miejsca żeby powrócić do tego świata z nową historią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahha kopiu wklej u naughty dog hehehe :lol2::thumbup:

 

No tym wpisem pokazał jak pusto w główce ma :lol2:

 

A jak tam betonowe PC kapliczki SLI 1080TI gracie w 4K na ultra z MSAA w 120 FPS-ach?

A zaczekaj PS4 600zł :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieniło z texturami. Oczywiście są dalej świetne, ale nic nie podrasowali względem U4

 

"Tekstury pozostają bardzo bogate i szczegółowe, zarówno na ścianach i ruinach, jak i na skórze oraz tkaninach - na równi z Uncharted 4."

digital foundry

 

polecam analizę od strony technicznej

 

Zastanawiałem się nad zakupem prosiaka przed ograniem The Lost Legacy, ale po obejrzeniu materiałów odkładam na później ten pomysł różnice bardzo subtelne ~1440p upscalowane do 4k. W tym roku jeszcze tylko dodatek do Horizona, a tak to dopiero w 2018 RDR2, no i jestem ciekawy co pokaże znienawidzony przez wielu posiadaczy ps4 scorpio :E. Ale jakby nie było chyba idę zaraz do saturna i wezmę płytkę z Lost Legacy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna kapitalna historia która wciąga od początku! Świetne są takie smaczki jak np: otwieramy zamek i za długo nam schodzi to Nadine niecierpliwiąc się wybija szybę aby szybciej otworzyć. Jest tego więcej ale nie będę psuł zabawy;)

Graficznie jak zawsze pierwsza liga na czele z HDR gdzie przy burzy i błyskach na niebie człowiek automatycznie oczy mruży bo tak daje z ekranu. Dla mnie rewelacja,kolejny wspaniały ''film''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grasz na prosiaku czy ps4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was zamawiał na cdp.pl? U mnie cały czas piszę że w realizacji. Wysyłka podobno miała być wczoraj, ale widzę że na stronie produktu już usunęli tą informację. Kontakt z tą firmą też utrudniony. :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już też kupiłem. Właśnie się instaluje. Patrzyłem na te prosiaki :E w saturnie. Ale się nie zdecydowałem. Jednak za duża dopłata prawie 1k pln, a za niewiele więcej mogę zrobić upgrade na 1080Ti czy zostawić kasę na Volte. Za mało gier na horyzoncie na ps4 więc dzisiaj będzie peasant experience :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...