Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

buty

Do gier 2500

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chciałbym prosić o radę dot. złożenia zestawu z używanych części za max 2500 zł. Nie mam w tym doświadczenia. Moje pierwsze strzały (poprawcie mnie jeżeli się mylę)

 

Procesor: i5 ivy bridge

Grafika: gtx 960

Płyta główna: coś pod z77 1155

RAM: 8 gb 2133 mhz

Dysk: i tutaj jest problem bo osoba, dla której to robię w ogóle nie chce już dysku talerzowego. W grę wchodzi tylko SSD ok 200-250 GB. Proszę o poradę.

Zasilacz: obstawiam ok 400 w, również sugestie mile widziane

Obudowa: dowolna

Cooler: j/w

 

Gdybym mógł dostać od was jakieś sugestie wraz z cenami lub korektę tego co tutaj napisałem byłbym bardzo wdzięczny. Dodam, że cena nie może przekroczyć 2500 zł - to jest absolutne maksimum, rozumiem, że to może być ciężkie do osiągnięcia ze wzglęgu na drogi dysk ssd. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 2500pln zlozysz przyzwoity zestaw z nowych czesci wiec mysle ze w tej kwocie branie uzywek mija sie z celem.nizej wrzucam przykladowe czesci jakos sie cholernie drogie wszystko zrobilo procesor kosztowal 769pln teraz 80pln drozszy pamieci tez ceny z kosmosu.trzeba popatrzyc w innych sklepach byc moze bedzie taniej,wiadomo zlotówka na dnie okres swiateczny to i ceny winduja dla naszego bogatego kraju i bogatych obywateli :E

 

Procesor:

Intel Core i5-6400 /2.7GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

849 zł

 

Płyta główna:

MSI H110M PRO-VD /intel H110, DDR4, LGA1151/

230 zł

 

Pamięć RAM:

GoodRam 8GB 2400MHz CL15 Play

215 zł

 

Dysk twardy:

GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC

339 zł

 

Karta graficzna:

Palit GeForce GTX1050Ti StormX 4GB DDR5 128bit (1392/7000)

699 zł

 

Obudowa:

SilentiumPC Gladius M20 Pure Black (b/z)

139 zł

 

Zasilacz:

Antec VP-PC 500W 120mm

179 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można albo tak jak unadarek, albo starszy (choć wydajnościowo taki sam) procesor i sporo lepsza karta

i5-2500k 450zł

jakaś płyta P67 200-250zł

Fortis 3 140zł

Antec VP-500 180zł

Regnum RG1 130zł

8gb ddr3 100zł

iridum Pro 240gb 330zł

XFX rx470 930zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi!

 

@unadarek: dwie sprawy - po pierwsze to twój zestaw przekroczył o 150 zł zakładany budżet a pisałem, że nie ma takiej opcji (realnie kolega ma 2300 zł ale powiedział, że ew. do 2500 można dobić), po drugie czy na pewno tak drogi procesor jest potrzebny. Nie lepiej wrzucić coś używanego pod 1155 za ok 500 zł?

 

Druga sprawa to karta graficzna - 1050 to bardzo słaba karta, lepiej chyba oszczędzić i kupić używany GTX 960 - wydajnościowo odrobinę lepszy i jednocześnie tańszy.

 

@Kubon: Wielkie dzięki ale w grę wchodzi wyłącznie nvidia ze względu na monitor z g synch. :) Czy pamięć DDR3 nie będzie spowalniać systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie GTX970 używany na gwarancji, jak najtaniej. na olx są jakieś za 850zł

Do 2500k zamontujesz tylko DDR3.

ddr4 do Skylake, czyli i5-6xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście. Ok jeszcze jedno pytanie - czy nie lepiej szukać czegoś z serii ivy bridge czyli i5-3xxx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500k lepiej sie podkręcają.

A różnica w wydajności jest minimalna

no i Ivy są droższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie czy jeżeli chodzi o socket 1155 w grę wchodzi tylko p67 czy chipset h67 też się nada (chodzi o podkręcanie).

 

Jest to dla mnie dość istotne bo z tego co widzę tych płyt nie ma za dużo na allegro i dwa chipsety do wyboru zwiększyłyby możliwości zakupowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi!

 

@unadarek: dwie sprawy - po pierwsze to twój zestaw przekroczył o 150 zł zakładany budżet a pisałem, że nie ma takiej opcji (realnie kolega ma 2300 zł ale powiedział, że ew. do 2500 można dobić), po drugie czy na pewno tak drogi procesor jest potrzebny. Nie lepiej wrzucić coś używanego pod 1155 za ok 500 zł?

 

Druga sprawa to karta graficzna - 1050 to bardzo słaba karta, lepiej chyba oszczędzić i kupić używany GTX 960 - wydajnościowo odrobinę lepszy i jednocześnie tańszy.

 

@Kubon: Wielkie dzięki ale w grę wchodzi wyłącznie nvidia ze względu na monitor z g synch. :) Czy pamięć DDR3 nie będzie spowalniać systemu?

wrzucilem ci w zestawie gtx 1050TI nie zwykla,napisalem polskimi literkami ze sa to czesci pogladowe i mozna pewnie o kilka dych w innym sklepie znalezc taniej, wiec czytaj ze zrozumieniem.1050ti to karta szybsza i nowsza wiec nie widze powodu zeby brac 960 4gb za 650-700pln bo po tyle sie sprzedaja druga sprawa majac 2500pln na jaki ch... brac stare czesci?????? zabawy z kupnem uzywanych plyt z gwarancja krotka lub wogole bez gwaraki nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem :E .2500k byl dobry kiedys i nadal jest ale jak ktos posiada go i chce np. zmienic na 6400 wtedy to nie ma sensu ale majac (tolkuje to setny raz w tematach) 2500pln i kupowanie starej podstawki + reszte starszych czesci to totlne nie porozumienie :E ale zdaje sobie sprawe ze sa ludziki ktorzy postawia na swoim :E mi tam nic do tego moge tylko :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wyraźnie napisałem, że można brać twój zestaw, a można kombinować z używkami o tej samej wydajności ale mocniejszej karcie.

Autor zrobi jak uważa.

Podkręcać można na P67 i Z68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież 2500 to są grosze, żeby pograć w cokolwiek współczesnego w 60+ klatkach trzeba mieć tego gtx 970 przynajmniej. Po co wydawać 7 stów na 1050ti jak za podobne pieniądze można mieć 970 a wydajność przedstawia sie dość jasno:

 

perf_avg.png

 

Jeżeli chodzi o procesor to podkręcony i5-2500K powinien sprawdzać się niewiele gorzej niż 6400 a wyjdzie dużo taniej i zostanie kasa na lepszą kartę. Zaznaczam, że nie kłócę się i chętnie wysłucham innych pomysłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500k @4,6 jest lepszy od 6400. Tak tylko dopowiadam :P

Ja już swoje w tym temacie powiedziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując:

 

Core i5-2500K - 420 zł

ASUS P8P67 - 279 zł

Pamięć 2x4GB DDR3 1333 MHz - 160 zł

SPC Gladius M20 - 129 zł

Antec VP 500 - 169 zł

SPC Fortis 3 - 139 zł

Goodram Iridium pro 240 GB - 339 zł

 

Palit GeForce GTX 970 - 900 zł*

 

Razem - 2535 zł

 

*cena za grafikę jest orientacyjna, na razie licytuję, może sie uda taniej jakimś cudem. :)

 

Myślę, że taki zestaw uciągnie nowe gierki w znośnej jakości jeszcze jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok, jedynie co do ramu to za 160 poszukaj przynajmniej 1600mhz. Możesz jeszcze poszukać używanego zasilacza np ocz cxs 500W w okolicach 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No elo, jestem na finiszu kompletowania tego zestawu. Miałbym jeszcze pytanie odnośnie obudowy. Otóż dostałem jeszcze pytanie czy to wszystko mogłoby być możliwie kompaktowe bo kolega ma wnękę na sprzęt 47x47 cm (dł, wys) i zastanawiał się czy nie dałoby się tego tam upchnąć. Powiedziałem, że nie ma opcji bo płyta jest ATX ale znalazłem teraz coś takiego:

 

https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-m10-spc159-975359/

 

Ta obudowa ma tylko 36 cm długości i 41 wysokości a producent twierdzi, że zmieści pełnego ATX-a. Stąd moje pytanie - czy wg was jest sens pakowania się do takiego małego gówniaka? Oczywiście dokupię wentylator 120 mm na front + fortis 3 na proca - czy wg was taki zestaw będzie chodził stabilnie (zakładam, że ciasna obudowa to większe prawdopodobieństwo przegrzania)? Oczywiście pierdzioszek 80mm z tylu to nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie ale głośność ma tutaj drugorzędne znaczenie. Prosiłbym o jakiś komentarz.

 

Jeżeli to nie ma sensu to wezmę gladiusa m20 i spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, skompletowałem już wszystkie części, teraz czekam już tylko na obudowę i będę to wszystko montował. Ktoś jest zainteresowany szczegółami? Normalnie ludzie nie piszą co ostatecznie kupili i czy rady z forum na cokolwiek im się przydały - ja mogę to udokumentować. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać znać jak sobie radzi 2500k w nowych grach siedzących na procu, typu bf1 albo GTA w mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie nie dam bo wygląda na to że mam felerzne mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...