Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

chytruseq89

Thermaltake Core P5

Rekomendowane odpowiedzi

Flaszkę to oni chyba przed robotą "zrobili" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć perfetto to tylko u lakiernika o takim zacięciu.

Jest jeszcze jedno wyjście bezinwazyjne. Olać to na pewien czas, może ból przejdzie lub znajdziesz dobre rozwiązanie.

ps. fany projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjadę dzisiaj i zapytam czy mi to poprawią, ale po tym co zrobili to wątpię, że będzie lepiej :(

Możecie polecić kogoś co uratuje mi te wentylatory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im więcej będziesz przy nich mieszał, tym gorszy to będzie miało wpływ na ich ostateczną kulturę pracy.

Ja jednego z moich eloopów poświęciłem własnie na próbne malowanie i po dwóch takich zabiegach, czyli malowanie a później usuwanie lakieru i ponowne malowanie jego kultura pracy pozostawia wiele do życzenia.

Prawdopodobnie gdzieś stracił swoje "wyważenie" i śmigło wpada w rezonans.

 

Ja na Twoim miejscu zostawiłbym to tak jak jest, bo za chwilę lakier będziesz miał ładny a kulturę pracy jak w śmigłach za 5zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak piszesz, to chyba faktycznie je zostawię takie jakie są. Trochę ochłonąłem i na spokojnie je obejrzałem. Nie jest to, aż tak tragiczne. Trzeba się przyjrzeć z bliska, a i tak większość będzie niewidoczna jak będą wsadzone do obudowy wentylatora. Jedynie moja pedantyczność będzie mi przeszkadzała, ponieważ będę wiedział, że nie są idealnie.

 

Trzy opcje rozważam:

- zamontować i zostawić, ale będzie mnie to raczej bardzo denerwowało

- kupić be quiet! SW3 i zamontować jako push a e-loopy wsadzić do obudowy za chłodnicą i jako pull dać, żeby nie leżały w szufladzie

- kupić be quiet! SW3 a e-Loopy sprzedać (już jedna osoba na forum pyta sie ile bym chciał przy ewentualnej sprzedaży)

 

Na ile byście wycenili takiego jednego e-Loopa w stanie w jakim jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jak to założysz to nie będzie to aż tak widoczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jak to założysz to nie będzie to aż tak widoczne

Jedynie moja pedantyczność będzie mi przeszkadzała, ponieważ będę wiedział, że nie są idealnie.

Wiem jak to jest. Swoją pedantyczność trochę poluzowałem i jest spoko.

Jak nie dasz rady tego zdzierżyć, to sprzedaj i zastosuj plan "B".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił. Dalej uważam, że eloopy czy to 120 czy 140 to najlepsze dostępne wentyle, a trochę mi tego przez ręce ostatnio przeleciało.

Nie wygląda to źle. Największe skazy masz od strony, której nie będziesz widział, więc ja na Twoim miejscu bym to zostawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może... rozpuszczalnik? :E w najgorszym przypadku zmatowieją, ale farby nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem wentylatory, żeby sprawdzić jak to wygląda. Nie najgorzej, ale wciąż walczę ze swoim pedantyzmem i zastanawiam się czy nie wymienić na be quiet! SW3 :E

 

6ec1d5b7e1a7cc05med.jpg 456d02e8ada09b5amed.jpg

edfeb27b4cef7bb9med.jpg e71eb938ac0158d1med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wyglada to zle.

 

Ale mi spokoju by nie daly te biale gumki... :mad:

 

Nie lepiej bylo kupic czarne eloopy??? :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zostawię te eLoopy to gumki oczywiście będę na czarno robił - albo jeśli zadziała to może uda mi się barwnikiem czarnym zafarbować albo pomaluje np. plastidipem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plasti dip się złuszczy na tych gumkach bardzo szybko. Próbowałem tak pomalować moje i efekt był do d... ;)

Ale jakiś barwnik powinien załatwić sprawę.

Ogólnie to tak jak Rafał napisał - trzeba był brać czarne od razu, tym bardziej, że Asus ma świetne sterowanie również dla 3-pinowych wentyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem wentylatory, żeby sprawdzić jak to wygląda. Nie najgorzej, ale wciąż walczę ze swoim pedantyzmem i zastanawiam się czy nie wymienić na be quiet! SW3 :E

Tę decyzję ulokował bym, jako ostatni punkt projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wentylatory to dalej się zastanawiam... tak 60:40 za wymianą

 

Jakiś czas temu dotarły do mnie wszystkie części zamawiane z Aliexpress.

ti0V3oV.jpg?1

 

63DDLJ4.jpg?1

 

Kupiłem też riser od Lian Li. Niestety nie miałem jeszcze okazji testować, ponieważ nie posiadam karty grafiki :E

Czekam co nowego pokaże nVidia i ATI. Wtedy jeśli potanieją to kupię GTX 1070 lub 1080 a może coś ciekawego od ATI

BGQfvxq.jpg?1

 

 

 

Wstrzymuję się ze składaniem LC, ponieważ chcę niedługo kupić w końcu jakąś kartę graficzną i nie wiem czy nie będę od razu ją wodował. Z drugiej strony LC mogę już składać, a potem tylko wymienić odcinek miedzy pompą a blokiem CPU dodając blok GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadnych wentyli nie wymieniaj zostaw te co sa

zamaist wydawac na to pieniadze pomys nad coverem na zasilacz i to zakup (ewentualnie sam zrob)

ps gpu staral bym sie zamontowac noramlnie z tego wzgledu ze sa duze problemy z tymi riserami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy są tylko z tymi riserem od Tt - risery od Lian Li czy M3 działają dobrze, ale kosztują też 3 x tyle :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale sam nie mialem okazji tego testowac wiec sie nie wypowiadam na ten temat wiem tylko ze kazdy 'jeczy' ze mu po jakims czasie ten szajs nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale Adrian to dotyczy właśnie tych tanich riserów. O tych od LL od samego początku pisało się, że są ok tylko weź sobie zobacz ile one kosztują... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uszkodzilem na wlasne zyczenie dwa risery od tt , jeden ktorego uzywam dziala juz od ponad pol roku bez problemow , mam jeszcze 3 w zapasie ;) , problem sprowadza sie do zagiecia risera jak przesadzimy to padnie i to bez roznicy ktora ro rv risera od tt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale Adrian to dotyczy właśnie tych tanich riserów. O tych od LL od samego początku pisało się, że są ok tylko weź sobie zobacz ile one kosztują... :E

 

aha no nigdy doglebnie sie w ten temat nie zaglebialem bo sam akurat tego nie uzywam tylko czytam to co mi sie przewinie przed oczami

co do ceny... chyba az tak zle nie jest rozne firmy za rozne blachostki sobie krzycza krocie i cholera wie za co

ale z drugiej strony strony ak jest taka roznica miedzy TT a LL to nic dziewnego ze tyle kosztuja (naszczescie ja tego nie uzywam i nie zapowiada sie zebym tego uzywal w przyszlosci :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadnych wentyli nie wymieniaj zostaw te co sa

zamaist wydawac na to pieniadze pomys nad coverem na zasilacz i to zakup (ewentualnie sam zrob)

ps gpu staral bym sie zamontowac noramlnie z tego wzgledu ze sa duze problemy z tymi riserami...

Nie bardzo biorę pod uwagę cover na PSU. Wychodzę z założenia, że ta obudowa jest taka a nie inna po to, aby eksponować elementy PC a nie je zakrywać i nie miałem zamiaru zamykać PSU w "pudle" :P PSU wydaje mi się spoko i zgrywa się z całością. Nawet nie mam pomysłu na nic ciekawego... jedynie pudło z plexi z jakimś logiem podświetlanym.

Ja bardziej myślałem zostawić PSU jak jest i żeby było widać kable w oplocie... planuje przedłużki w oplocie, które trochę szarpną mój portfel, ponieważ będę musiał zamontować nie tylko na końcu kabli ale również od strony zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki pierwotnie był zamiar, ale moj zasilacz ma "specyficzną" budowę.

 

Ma kabelki o dwóch grubościach.

Od strony PSU są dwie wtyczki (10 lotów i 18 slotów), w sumie 28 slotów z czego 26 slotów ma piny (każdy pin po 1 kabelku) a 2 sloty puste bez doprowadzonego kabelka (sloty 6,15).

Wtyczka od strony MB ma 24 sloty, slot numer 20 jest pusty bez doprowadzonego kabelka, natomiast sloty numer 1,2,3,4,5,6,7,10,15 mają podpięte po 2 kabelki do każdego slotu, reszta slotów ma po jednym kabelku co daje w sumie 32 kabelki, czyli od strony PSU 26 kabelków a od strony MB 32 kabelki (gdzieś dorabiane musza być dodatkowe kable... pewnie w miejscach gdzie są kondesatory ). Dodatkowo w niektore kable połączone są ze sobą dodatkowo przez wlutowane kondensatory.

500x1000px-LL-c5c25a30_20140530_164148.jpeg

 

Zrobienie całego kabla od nowa wydaję się być bardzo skomplikowane oraz zabawa z oplotem też chyba niezła i za ciekawie to nie wygląda z tymi kondensatorami. Ktos pokusił się o zrobienie oplotu na kablu ATX 24pin

Wtyczka z dwoma kablami w jednym slocie (w prawie całej wtyczce) nie będzie raczej za dobrze wyglądać i cieżko będzie ją łądnie ułożyć.

Taki kabel nadawałby sie tylko do tej serii zasilaczy a przedłużka jest uniwersalna.

Wydaje mi się, że w moim zasilaczu lepiej bedzie do kabla zasilającego MB zrobic przedłużki z dwóch stron, a reszta oczywiście normalnie całe kable. Kable ATX 8pin CPU, 6pin i 8 pin VGA, SATA itd już raczej we wszystkich zasilaczach są takei same/uniwersalne?

 

Bitfenix robi kable dedykowane do mojego zasilacza i nawet kupiłem zestaw Alechmy 2.0 ale kabel ATX 24pin był zły (temat nawet zakładałem) i dobrze, że to zauwazyłem. Zestaw i tak oddałem, poniewaz nie podobał mi się. Miał cienkie kable (chyba 3mm), ilosc kabli w pierwszym i drugim rzędzie była inna oraz kable były poplątane (nie były "rownoległe "np. kabel ze slotu 1 od wtyczki PSU wchodził w slot 15 wtyczki ATX 24 od strony MB),przez co też cieżko ładnie je ułożyc..

Mam w domu wtyczkę ATX 24 od Bitfenix do mojego zasilacza, poniewaz pisałem do prodcenta w sprawie złej wtyczki ATX 24 pin i przysłali nową, wiec jak oddawałem zestam Alchemy 2.0 to ten dosałny kabel mi został, więc mogę zrobić zdjęcia jak ktoś chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Coś w tym jest. a) W HDR Game kalibrator Windows pokazuje 465 nitów, a w HDR default można ustawić w Win 1000+.  ALE b) jak mierzę światłomierzem z telefonu (okienko 1%), to w HDR default mam 800 luxów, w HDR Game 1750 luxów.     @PiPoLiNiO Zmierz oczami  to okienko w HDR i HDR Game z tego filmu. Bez problemu widać, że jest jaśniejsze w HDR Game.
    • @galakty co ty będziesz że  handel ze wschodem nie istnieje https://www.tirsped.com.pl/blog/polska-wymiana-handlowa-z-innymi-krajami/ Skąd najwięcej importuje Polska? Dane narastająco od początku roku  Niemcy – wartość: 222,1 mld PLN – 21,9% udziału Chiny – 146,6 mld PLN – 14,4% Włochy – 52,2 mld PLN – 5,1% Rosja – 45,1 mld PLN – 4,4% Holandia – 40,4 mld PLN – 4% Francja – 35 mld PLN – 3,5% Czechy – 32,3 mld PLN – 3,2% USA – 24,3 mld PLN – 3,1% Korea Południowa – 24,3 mld PLN – 2,4% Belgia – 23,2 mld PLN – 2,3% @Camis mentzen wolnościowiec który mówi o przymusie , dzięki za link @Spl97 po co to pisanie o kucach i debilne ogólniki ? Nie lepiej przekonywać konkretnymi  argumentami do pozostania w UE ? Tak się naśmiewasz z PiSu i jego elektoratu a sam robisz to samo co oni @lukadd do dziś ludzie myślą że Polska jest krajem suwerennym, mamy największą wymianę handlową z Niemcami więc narazie musimy pozostać w UE nawet jak ktoś tego nie chce , trzeba tylko przekonywać rządzących UE że likwidacja pieca gazowego itd nie jest dobrym pomysłem , z pozycji wasala ciężko coś ugrać   
    • Pokazałem wykresy ale prawda jest tylko jedna - TO NIE JEST TO SAMO "If we look at the common peak white luminance measurements you can see what impact the ‘APL stabilize’ setting is having in this area too. Only the HDR Game and Vivid modes reach up to the panels >1000 nits capability, getting to 1072 nits maximum as the setting is on ‘high’. The other 3 modes all cap out at around 484 nits where it’s set on ‘middle’." I zanim zapytasz "to czemu nie ustawił na APL HIGH pozostałych trybów?" bo ch. dają i tak nie przekroczą 480 peak nitów.   Tylko HDR Game oraz HDR Vivid mogą osiągnąć Peak 1000 w trybie APL HIGH. Potwierdziłem to też po rozmowie z kolesiem który napisał recenzje na TFTcentral i jak ustawisz "domyślny HDR" w APL HIGH to masz max peak w okolicach 480 nitów! Czyli TrueBlack 400!☠️   Mam przyjechać do ciebie z kalibratorem aby pokazać czarno na białym że zwykły HDR z APL HIGH to nie jest tryb Peak1000?    
    • @Camis masz wypowiedź mentzena o tym co dokładnie powiedział na temat tego poboru tylko mężczyzn?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...