Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

chytruseq89

Thermaltake Core P5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po ponad 8 latach przerwy wracam do desktopów. Po raz pierwszy sam robię wszystko od początku do końca. Wcześniej korzystałem z pomocy znajomego, który "siedział w sprzęcie komputerowym". Jest to też moja pierwsza przygoda z LC.

Dość długo to już trwa, ale niestety takie mam szczęście, że sporo części po odpakowaniu od razu wracało do wymiany a proces wymiany w morele.net nie należy do najkrótszych.

 

Postanowiłem założyć swój worklog i podzielić się nim z Wami a przy okazji zasięgnąć Waszej opinii/pomocy.

Daleko mi do Waszych cudeniek jakie prezentujecie w Swoich worklogach a mój to raczej nic nowego/oryginalnego ale może mnie nie wyśmiejecie

 

Mój sprzęt to:

Thermaltake Core P5

Intel i7-6700K

MSI GTX 970 Gaming 4GB - z powodu BARDZO piszczących cewek poszła na gwarancję i miesiąc leżakowała w morele.net i wróciła niby naprawiona (nic sie nie zmieniło) udało mi sie od morele.net uzyskać zwrot pieniędzy :DWięc obecnie bez GPU i myśle co kupic lub czy czekać na coś ciekawego

ASUS Maximus VIII HERO

2x8GB 3000MHz G.Skill TridentZ

SSD Crucial MX100 256GB + GoodRam Iridium Pro 240GB + HDD Seagate 2TB,

EVGA Supernova 750 G2

Chłodzenie EK-Kit x360 + dodatkowe złączki 90* i multiport top - na zestaw EK-Kit x360 (nowy zafoliowany po wymianie przez EK) mam już kupca i czekam aż dostanie wypłatę :P

 

Wszystko prezentowało się tak:

fa1215200483e026med.jpg

 

Jednak nie do końca mnie to satysfakcjonowało i postanowiłem zmienić chłodzenie na rurki,pompa combo, większy rez, większa chłodnica.

 

Zamówiłem na stronie ekwb.com

EK-Supremacy EVO - Nickel

EK-RES X3 - TUBE 400 (354mm)

EK-XRES 100 Revo D5 PWM (incl. pump)

EK-CoolStream XE 480 (Quad)

Dzięki CyberMonday udało mi zaoszczędzić naczęściach EK 90 Euro :D

 

Na Angela.pl kupiłem:

rurki Alphacool Eisrohr 13/16mm PETG 80cm - 4er Set

płyn Aquacomputer Double Protect Ultra 1000ml - czerwony

 

Musze jeszcze dokupić złączki. Podobały mi się złączki Bitspower i na forum pclab polecono mi Barrow, więc na aliexpress chcę zamówić

12x złączki - żeby nie domawiać to kupuję 2 dodatkowo jakbym wodował GPU

1x zawór

1x Flow indicator

5x korek

adapter kątowy 90* - chciałbym zbudować całe chłodzenie bez używania adapterów kątowych, ale jeśli nie dam rady to zamawiam kilka na wszelki wypadek

 

Narzędzia do budowy LC:

Opalarka - mam

Silikonowy insert do rurek

Monsoon Hardline Pro Measuring Kit - nie wiem czy się przyda ale oglądając filmiki wydaje się być pomocne. Nie wiem jak łatwo mierzyć tak,aby przy kilku gięciach w różnych płaszczyznach trafić idealnie od złączki do złączki zachowując idealne kąty 90*

Rigid Tube Bender

 

Chcę także zmienić kable zasilające a mój zasilacz ma dośc skomplikowane kable (kondensatory, kable w pinach nie są 1:1) dlatego zakupiłem zestaw Bitfenix Alchemy 2.0 EVG Series. Zestaw ok, chociaż wolałbym grubsze przewody. Jednak po mojej przygodzie z tym zestawem (zapraszam do wątku na PCLab) postanowiłem je oddać i jednak zbudować samemu. Całych kabli, tak jak wcześniej pisałem, nie dam raczej rady zbudować (poza SATA i Molex) więc będą to przedłużki kabli. Jako, że mam otwartą obudowę i zasilacz tez jest widoczny będę musiał na każdy kabel wykonać po 2 przedłużki:

2x ATX 24pin

2X CPU 8pin

3x VGA 8pin

1x VGA 6 pin

 

Pytania do LC

1) Czy wszystko będzie pasować, zwłaszcza części z aliexpress ?

2) Podobno Barrow to to samo co Bitspower (możliwe, że ta sama fabryka robi), jednak wymiary się różnią: Barrow Bitspower Dlaczego? :P

3) Rurki maja wymiary ID: 13mm i OD 16mm, więc średnica silikonowego insertu powinna byc 12mm czy 14mm, bo takei są dostępne na aliexpres od Barrow

4) Bardzo podoba mi się zawór od Bitspowera i Barrow niestety ma inny zawór ale znalazłem na aliexpress aukcje gdzie jest podobny do Bitspower ale niżej w opisie już wygląda jak ten normalny, więc chyba pomyłka w zdjęciach. Podobno Alphacool ma podobny do Bitspower ale tutaj chyba kolorem będą się równic (np. stopień połysku/matu)

5) Kupując Barrow na aliexpress mam obawiać się złej jakości podróbek? Ceny każdego z elementów sa rożne (pomijam, ze nie które mają darmową wysyłkę dlatego cena przedmiotu wyższa). Może macie jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę?

 

Pytania do cable mod

1) Gdzie to wszystko kupić,żeby było dobrej jakości?

2) Co dokładnie potrzebuję? Wtyczki, piny do wtyczek, przewód, oplot, opcjonalnie izolacja termokurczliwa, grzebienie (zastanawiam się nad "lacingiem" przewodów). Coś jeszcze?

3) Jaki rozmiar/grubość? Chciałbym osiągnąć efekt podobny jak na zdjęciu, żeby nie przewody nie były takie wąskie i miały duże szczeliny jak w zestawie Bitfenix Alchemy 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bitfenix nie produkuje złączek tylko BitsPower, taka drobna uwaga.

 

Co do teorii czy Barrow to podróbka BP, czy produkt z tej samej fabryki, to nie ma to żadnego znaczenia. Złączki są wykonana porządnie, nic im nie można zarzucić, do tego są w przystępnej cenie. Czego więcej chcieć? Jeśli chodzi o moje osobiste zdanie - Barrow to po prostu podróbka BP, tyle, że dobrze wykonana. Tak samo jak słuchawki Superlux to zrzynka z Beyerdynamic.

 

Zmień przede wszystkim wentylatory, bo kolorystycznie nie pasują.

 

Kable iksomodiw robi genialne, ale jeśli chcesz full recabling do zasilacza, to słono zapłacisz. Przy czym jego produkty są warte każdej wydanej złotówki. Jeśli chcesz sam robić kable, to zobacz sobie

- masz tam wszystko opisane w najmniejszym szczególe, jest tego kilka części.

 

Po co Ci wskaźnik przepływu, którego nie idzie nawet po jakiś kontroler podpiąć? Te wskaźniki od Barrow są akurat przeciętnej jakości - miałem elektroniczny i padł po jakichś 3 miesiącach.

 

Jeśli bierzesz rurki 16 mm OD 13mm ID to insert sylikonowy potrzebujesz 13mm ID - na aliexpress jest tego pełno, sam tam kupowałem.

 

Co do sprzedawców na ali, to ja brałem części od Q&Y Technology Co., Ltd, WinfMOD Pro Water Cooling Modification, FormulaMod Store, K Yan's Shop - z żadnym nie było problemów.

 

Bierz złączki, które wyraźnie są opisane jako Barrow, bo inaczej możesz dostać coś innego, Ci sprzedawcy wymienieni powyżej mają ich spory asortyment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodziło mi o Bitspower :) Pisałem o 4 rano i pomieszały mi się nazwy :P Już poprawione.

 

Co do Barrow to gdzieś czytałem, że niektórzy ewentualnie wymieniają tylko uszczelki na te oryginalne od Bitspower. Jest sens wymieniać te uszczelki i gdzie je można dostać jak coś?

 

Wentylatory oczywiście będą inne. Te EK Vardar były w zestawie EK-Kit x360 i nie dawali do zestawu w kolorze czarnym.

 

Wskaźnik przepływu chciałem, ponieważ podoba mi sie to nawet z wyglądu a drugie zastosowanie, to nie wiem czy poradzę sobie i nie zrobię błędu przy tylu zagięciach na jednej rurce w kilku płaszczyznach a wskaźnik przepływu pozwoli mi połączyć dwie rurki.

Pompa combo od EK ma tak porty porty IN, OUT

 

xres-revo-d5_holder_800_1.jpg

 

Wiem, że mogę obrócić pompę w uchwycie tak jak chcę, ale...

 

bb6279193cbe2effmed.jpg

 

plan jest taki, żeby poprowadzić rurkę z portu OUT do bloku CPU tak aby nie zasłaniała rezerwuaru. Chcę też spróbować nie używać adapterów kątowych 90*, tylko same złączki. Nie wiem jak blisko końca rurki/złącza mogę w rurce 16mm zacząć gięcie tak aby koniec rurki nie uległ zniekształceniu i nie przeciekało przy złączce, dlatego tez nie mogę ustawić portu OUT aby wychodził bezpośrednio w kierunku zasilacza bo nie zmieści mi się raczej rurka. Chcę też poprowadzić rurkę, tak abym mógł zamontować GPU bezpośrednio w PCI-e oraz na taśmie bez modyfikowania rurki. Podsumowując wychodzi moim zdaniem trudne gięcie jednej rurki, ponieważ poza gięciami rurki wzdłuż osi XYZ, potrzebne będzie gięcie (pierwsze gięcie przy porcie OUT pompy) pomiędzy osiami YZ i wykonanie tego na jednej całej rurce nie wiem czy mnie nie przerośnie. Zastosowanie wskaźnika przypływu pozwoli mi zrobić zwykłe gięcie 90* (odcinek pompa-wskaźnik) i połączyć z drugą częścią (odcinek wskaźnik-blok).

 

Chociaż patrząc na ten build nie wiem czy uda mi się osiągnąć moje założenia. Obecnie karty są dość długie i jak jakąś kupie to pewnie będzie blisko reza, więc musiałbym rurkę poprowadzić podobnie do moich założeń ale wysunąć ja bardziej do przodu tak, aby szła przed GPU. Ewentualnie problem też zniknie, jak kupię w końcu jakaś dobra grafikę (bez piszczących cewek), która starczy mi na długo i będzie opłacało się zamontować w niej blok na GPU.

 

e257eafc91728ad0med.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5 to "obudowa" wrecz idealna pod rurki,jak tylko masz miejsce i czas-to rurki beda wygladac znakomicie.zanim zaczniesz,rozrysuj,zaplanuj uklad.to wazne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dotarły do mnie części od EK. Potem wrzucę więcej fotek ale tak na szybko...

Chłodnica jest lekko wygięta. Bawić sie w RMA? Zamawiałem bezpośrednio od EK więc pewnie będzie trzeba odsyłać do Słowenii :/

To juz 3 chłodnica od EK (wcześniej 2 w zestawie EK-KIT x360) i każda miała jakiś mankament. Pierwsza finy pogięte, druga obudowę źle spasowaną a ta znowu obudowę wygiętą.

 

 

ae75a2dfa46a5547med.jpg

 

 

Edit:

Sam sobie wyprostowałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na części Barrow z Aliexpress.

Pora wybrać wentylatory na chłodnicę.

Szukam czegoś cichego, wydajnego.

 

Co mi wpadło w oko to:

1. Riing 12 RGB Radiator Fan TT Premium Edition

2. Riing 12 LED RGB 256 Colors High Static Pressure LED Radiator Fan

Wady:

- drogie

- sterowanie przez kontroler

- kontroler do sterowania obsługuje max 3 wentylatory, więc potrzebne są dwa kontrolery i trzeba nimi sterować osobno lub jeszcze dodatkowo dokupić kabel łączący dwa kontrolery

- kolor czerwony podświetlenia nie jest idealny

 

3. Corsair SP120 PWM

4.Corsair SP120 PWM High Performance Edition

Wentylator Corsair z wyglądu mi się podoba. Na papierze parametry też chyba sa dobre. Jednak czytałem i na filmikach youtube ludzie narzekali na łożyska, które hałasują i wtedy już wentylator nie jest taki cichy. W jednym z komentarzy na morele.net jest informacja, że te wentylatory maja sterowanie PWM jednak nie pokazują RPM.

 

5.Alpenfohn Wing Boost 2 Plus PWM

Na forach pare razy mi sie gdzieś przewinęły, że ludzie polecali. Na papierze wydają się być dobre. Wentylator posiada wtyczkę 4-pin PWM, ale w zestawie są też jakieś adaptery 7V i 5V Molex - rozumiem, że one są jak ktoś nie ma płyty głównej ze sterowaniem PWM?

Bardzo mało filmików i zdjęć, ze zobaczyć jak się prezentują zamontowane w obudowie.

 

6.be quiet! SilentWings 3 PWM 120mm

Z opisu wydają się być ciche i wydajne, dobrze wyglądają.

 

Wydaje mi się, że najlepszym wyborem będzie 6. be quiet! SilentWings 3. Są całe czarne i nie mają czerwonych akcentów, ale nie wiem czy nawet nie lepiej, ponieważ mogę przesadzić z ilością czerwonego w moim PC (płyta główna z czerwonym podświetleniem, ramy z czerwonymi wstawkami, płyn do LC czerwony i oplot kabli to PSU też możliwe ze będzie czerwony albo czerwono-czarny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze 120mm bierz nb e-loop b-12 ps. Absolutny top jeśli chodzi o wentylatory, a do tego w wersji 120mm można jeszcze zrozumieć cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o nich i są spoko ale odpadają ze względu na kolor. Białe nijak pasują do mojego buildu (czarno-czerwony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, 1k rpm w zupełności wystarcza. Dodatkowym minusem tych wersji 1800 i 1600rpm jest to że startują dopiero od ~700rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie mieszane uczucia co do NB-eLoop. Im dłużej je oglądam to podobają mi się coraz bardziej, ale jakoś nie mogę się na nie w 100% zdecydować.

W tych czarnych Phobya NB-eLoop błyszczący plastik nie do końca do mnie przemawia. Pewnie jak tylko dotknę palcem to już będzie się rysować i jakiekolwiek czyszczenie spowoduje,że całe będą się rysować. Wiem, że wentylatory będą sie głównie kręcić :P więc nie będzie tego widać, ale mnie to będzie i tak denerwować (taki mój chory pedantyzm dotyczący rys :mad2: ) tym bardziej, że w Core P5 wentylatory są całkowicie widoczne.

 

Wersja Phobya ma wtyczkę 3-pin. Niby moja płyta główna pozwala na sterowanie wentylatorami 3-pin (DC), ale nie miałem okazji tego testować.

 

Widziałem na

według którego przy 5V mają 265 RPM i CF 11 a przy 12V 860 RPM i CF 40. Czy wersja 1000 nie jest jednak za słaba? Max RPM 860 i CF 40 nie jest jednak za mało? Nie przydało by się mieć jednak trochę RPM w zapasie? Zwłaszcza jak np latem temp. skoczą i przy wymagającej grze trzeba będzie lepiej układ schłodzić (kosztem hałasu, ale przy grze i tak będzie leciał dźwięk z głośników lub słuchawek). Jak zdecyduję się na jakąś grafikę, który posłuży mi dłużej, to chciałbym ją też zwodować, więc temp. w układzie skoczą, chociaż podobno jedna chłodnica 480 nie wystarczy na CPU i GPU więc będę musiał dokupić kolejną (myślałem o zamontowaniu jej z tyłu obudowy).

 

Idealnie chyba byłoby zrobic tak jak @rudnis w swoim buildzie (post #50) czyli kupić NB e-Loopy białe 4-pin i pomalować je na matowy czarny. Nie wiem czy wyszło by mi to w domu za pomocą farby w sprayu, ale znalazłem niedaleko lakiernie (może by się zgodzili pomalować). Może uda mi się dzisiaj dowiedzieć czy i jakie koszty tego by były. @rudnis w swoim worklogu napisał, że gumki udało mu się zmienić. Czekam na odpowiedź czy kupił je gdzieś oddzielnie. Może zadziałało by zafarbowanie gumek czarnym barwnikiem do farbowania ubrań? :P

 

Co sadzicie o tym modyfikowaniu białych e-Loopów?

Myślicie, że takie pomalowanie e-Loopa nie wpłynie negatywnie na jego właściwości?

Są jeszcze jakieś inne wentylatory godne polecenia? Mimo polecania e-Loopów nie widzę i za wiele w worklogach na forum (może jestem ślepy) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam czarne eLoopy od dłuższego czasu, wielokrotnie je przecierałem szmatką z mikrofibry i nic się nie porysowało :).

 

Płyty Asusa mają bardzo dobrze rozwiązane sterowanie wentylatorami i na pewno możesz sterować konstrukcjami 3-pin, zresztą podłącz dowolny wentylator, nawet 4-pin i zmień kontrolę na DC, będziesz wiedział jak wszystko śmiga.

 

Prędkość obrotowa zawsze jest podawana przez producenta na zasadzie +/-10% - moje eLoop robią prawie równo 1k. Generalnie sporo zależy od chłodnicy jaką dasz. XE od EK jest dosyć gruba i mimo wszystko dałbym trochę szybsze wentylator niż 1k RPM, chociaż sporo zależy od tego co finalnie podłączysz do tej chłodnicy - jakie CPU i GPU. Podstawowa zasada LC mówi - 1x120mm na chłodzony komponent, więc przy CPU i GPU wystarcza chłodnica 240mm, ale wiadomo, że kultura pracy będzie mizerna. Jak robisz OC to najlepiej pomnożyć potrzebną powierzchnię. 480mm do takie układu spokojnie wystarczy chyba, że wsadzisz tam kartę pokroju R9 390X :E. Przy i7 6700k i GTX 1080 te 480mm nawet się nie spoci.

 

Dobrze wykonane malowanie nie będzie miało negatywnego wpływu na pracę wentylatora.

 

Spokojnie możesz brać konstrukcję pokroju Silent Wing 3, Venturi HP-12 czy Corsair ML120 Pro - bardzo dobre wentylatory, które bez problemu sobie poradzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zawisztheblack dzięki za info :)

 

Chyba kupię e-Loopy białe i zrobię tak jak @rudnis w swoim buildzie (post #50), ponieważ udało mi się załatwić malowanie w lakierni przemysłowej. Raczej nie spier... tego :P Gumki może uda mi się zafarbować barwnikiem do ubrań :E a jak nie to pomaluję PlastiDip'em (@rudnis tak zrobił) a kolorowe kabelki też się pomaluje, ponieważ oplot chyba nie bardzo jak jest zrobić (za krótkie kabelki).

 

Najlepsza będzie chyba wersja Noiseblocker NB-eLoop B12-PS Bionic fan z RPM do 1500?. Według info na morele RPM jest od 400 do 1500.

 

Ciekawe są testy e-Loop B12-PS 1500RPM i B12-P 2000 RPM zrobione przez CoolingTechnique na Youtube

 

ma wg filmiku RPM od ~250 do ~1320

2c226159a21e331amed.png

 

ma wg filmiku RPM od ~500 do ~1660

9d84b042b8c73276med.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to co jest podawane na stronie sklepu nie ma co patrzeć, bo często można znaleźc tam kompletne bzdury i morele nie są wyjątkiem. Tylko strona producenta lub jakieś testy. Moim zdaniem nie ma sensu brać wersji 2k RPM, bo to już odgłos suszarki 1,5k RPM spokojnie wystarczy, wydajności im nie braknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziala Ci jeszcze riser? :E

 

O elopy zapytaj Heat'a-moze mu jakies zostaly,swego czasu mial tego chyba z 15 sztuk na chlodnicy ,moze sa juz mu zbedne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@oizo76 dzieki za info. Napisałem do Heat'a. Co prawda e-Loopy już zamówione na morele.net i przelew zrobiony, ale zawsze mogę anulować zamówienie.

 

Wymieniony przez TT riser nawet nie podpinałem... leży nowy nieużywany, może ktoś kupi :P a raczej będę kupował ten od Lian Li za 320 zł :/ Obecnie nawet nie mam jak sprawdzić, ponieważ GTX 970 oddałem powołując się w morele.net na rękojmię odzyskując całą gotówkę :D i obecnie siedzie bez GPU :/ Chce coś kupić co posłuży mi dłużej, ponieważ chciałbym też zwodować. Chciałem kupić GTX 1070 lub 1080, ale czekam jeszcze cierpliwie aż ATI coś pokaże (ale się chyba nie doczekam :/) albo nVidia coś może ciekawego wyda. GTX 970 kupiłem w maju 2016 bo nie chciało mi się czekać i to był największy mój błąd więc teraz staram się czekać cierpliwie aż wyjdzie wszystko co ma niedługo wyjść lub trafi się jakaś fajna okazja na obecne grafiki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolno, bo wolno ale jakieś postępy są :P

Części z Aliexpress coraz bliżej, wentylatory zamówione, pompa combo D5 i chłodnica zamontowana

31dd93af4ba02113med.jpg

 

Przyszła pora na zdecydowanie jak poprowadzić rurki...

Rozrysowałem kilka opcji.

cc5bc8ced4cd57c5med.png ab3abc2a958a0695med.png

ba43fe1fc4f44777med.png c36b3a3ad1ca0932med.png

Opcja nr 4 nawet w Sketchupie z rurkami :E , ale tak byle jak... trochę edytowałem projekt z biblioteki Sketchup i rurki poprowadziłem bez zachowania wymiarów itp

 

7a86718ae1c616femed.png

 

 

Opcja 1. Chyba taka oklepana w P5, a i tak nie za bardzo mi pasuje.

Opcja 2. Chyba przekombinowana ta rurka "zielona" :P Na szybko dzisiaj wymyślone.

Opcja 3. Też dzisiaj na szybko wymyślona, ale wydaje mi się, że nawet spoko by wyglądało

Opcja 4. Od jakiegoś czasu do dzisiaj to była moja jedyna opcja jaką rozważałem.

Jak dojdzie GPU zwodowane to czerwona rurka będzie standardowo, czyli z pompy do GPU i z GPU do CPU.

 

Wydaje mi się, że najciekawsze będą 3 i 4. I chyba między tymi dwoma bym wybierał.

Waszym zdaniem, która opcję wybrać? Może widzieliście/macie pomysł na jakiś inny układ?

 

Nie rysowałem już tego, ale z portu IN pompy chce wyprowadzić rurkę 90* w dół zakończoną zaworem do usunięcia płynu z układu.

Posiadam też EK-RES X3 - Multiport TOP i też nie wiem do którego portu dokładnie będę doprowadzał rurkę (gdzie będzie łatwiej).

Chciałbym żeby to jakoś ciekawie wyglądało. Jako że to będzie moje drugie LC, a pierwsze z rurkami to nawet czy mi to wyjdzie, ponieważ sporo gięć na jednej rurce jest i gdzie mogę się pomylić i nie będzie pasowało, ale ambicje są :E . Martwię się najbardziej tymi gięciami przy portach chłodnicy. Nie chcę aby rurki wystawały poza obudowę, zasłaniały bardzo jakieś części np. wentylatory. Chciałem to zrobić przy pomocy dwóch 90* gięć, ale raczej nie ma miejsca i trzeba będzie zrobić od razu jedno 180*. Zamówiłem z AliEx taki zestaw, ale nie wiem czy i to 180* nie będzie za szerokie i będzie z jednej strony wychodzić poza obudowę, a z drugiej kolidować z zaworem. Może obrócę pompę trochę w lewo tak, żeby port IN był tam gdzie teraz jest OUT i wtedy nie powinno nic kolidować a pierwsze gięcie idące od portu OUT pompy będzie musiało być pod kątem 135* i będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 3 i 4 opcji będziesz musiał podeprzeć czymś najdłuższą rurkę, bo inaczej będzie zbyt ciężka i zacznie opadać. Bałbym się, że przy takiej długości mogłaby wyrwać złączki :E.

 

Przy 4 opcji wszystkie biegi rurek są bardzo długie, więc nakup sobie rurek na zapas, bo jak coś Ci nie wyjdzie, to na raz zmarnujesz po 0,5-1,0m rurki :kwasny:.

 

Zestaw do gięcia od Barrow jest ok, nic wybitnego, ale ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę zamawiał 4 sztuki rurek z sklep.akces-plexi.pl, który plecałeś, więc wyjdzie 8m. Mam nadzieję, że starczy :E

 

Też się własnie obawiałem czy to nie będzie za ciężkie, tylko zapomniałem o tym napisać. Najprostsze rozwiązanie, to podwiązać rurkę sznurkiem do tego pręta obudowy P5 trzymającego plexi :E

W tym buildzie rurka jest poprowadzona tak jak ja chce (od CPU do chłodnicy), ale przypuszczam, że to jest tak poprowadzone, że przepływomierz opiera się o chłodnicę.

781c5163ef82b062m.jpg

Nie mam pomysłu jak inaczej poprowadzić te rurki, żeby to fajnie wyglądało. Jakieś sugestie?

Może wykorzystać fillporty?

3f2626313cee905dm.jpg

I na przykład zrobić coś takiego?

ac59f41b1e361551med.png

Albo poszaleć wtedy już w fillportami i jeszcze jakoś inaczej zrobić układ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e-Loopy białe poszły do lakierni przemysłowej, która okazała sie być firmą dalekiego znajomego. Zrobili mi za darmo, ale flaszkę dałem. Myślałem, że zrobią mi to porządnie i będzie wyglądało tak fajnie jak u @rudnis, a tu sie zawiodłem i to bardzo :/

Niby jak będą się kręcić to nie będzie widać, ale ja jestem pedantyczny i strasznie mnie to razi. Jest niedokładnie pomalowane, w niektórych miejscach są "zmarszczki", chropowate powierzchnie. Ogólnie moim zdaniem spier..... kompletnie

Nie wiem jak to odratować :/ Czy samemu trochę papierem ściernym podczyścić i pomalować (pewnie jeszcze bardziej je spier...) albo podczyścić papierem ściernym i powiedzieć, żeby to poprawili? Tyle kasy poszło się... :/

Nawet jestem w stanie je sprzedać, tylko czy ktoś kupi i za ile? :/

 

f636d59ed086f1a3med.jpg 8053cbefd9296f06med.jpg

 

972028821b2b546fmed.jpg 2530367b987c33famed.jpg

 

6da8453bed534055med.jpg 6344531d4853a11bmed.jpg

 

744280a585ad955cmed.jpg fbc3b1383d39e0e9med.jpg

 

44528b20f2e79ae6med.jpg 610d6886cee25ce8med.jpg

 

f71eda50c8bc58acmed.jpg 9fb0f3140808e7femed.jpg

 

53e0864c058b7bccmed.jpg 0c640e1c5a80f5c3med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Jezu...masakra...chyba juz lepiej by wyszlo samemu plastidipem pomalowac-zawsze mozna poprawiac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam bym to lepiej farbą w puszcze pomalował :E masakra, i to robota fachowców ? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...