Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tYsU^

Wybuchający Be Quiet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Włączyłem dzisiaj komputer po 2 minutach trzask, korki wywaliło i smród z zasilacza.

Zasilacz be quiet 430 l8 80 plus bronze po gwarancji z rok.

Teraz pytanie, czy była opcja, że popaliło jakieś podzespoły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz skombinować inny zasilacz (oczywiście też dobry) i podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to się przekonasz jak podłączysz nowy zasilacz opcja zawsze istnieje natomiast nie powinien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę do znajomego sprawdzić na innym zasilaczu i kupić nowy.

Jaka w ogóle mogła być przyczyna wybuchu? Przecież to dosyć ceniona marka, a tu taki numer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę do znajomego sprawdzić na innym zasilaczu i kupić nowy.

Jaka w ogóle mogła być przyczyna wybuchu? Przecież to dosyć ceniona marka, a tu taki numer.

 

Kondensator wybuchł. Swoją droga musiał być gówniany albo strasznie mocno obciążony cały czas. Raczej to pierwsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę do znajomego sprawdzić na innym zasilaczu i kupić nowy.

Jaka w ogóle mogła być przyczyna wybuchu? Przecież to dosyć ceniona marka, a tu taki numer.

brzmi jak zwykłe spalenie się zasilacza, a nie wybuch. może po prostu miałeś pecha, może był jakiś skok napięcia, z którym zasilacz sobie nie poradził.

 

ps. a sygnaturka to wyższa być nie mogła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z którym zasilacz sobie nie poradził.

Poradził sobie, chyba lepsze to niż pożar w domu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobnie i też bequiet! natomiast jak strzala, to niech strzela ale sprzęt niech przytrzyma. U mnie było szczęśliwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradził sobie, chyba lepsze to niż pożar w domu?

na myśli miałem coś innego: miałem zasilacz Chiefteca dawno temu, 400W. miałem w domu problem z instalacją elektryczną, do gniazdka do którego był podłączony komputer poszło ~400V, międzyfazowe (sprawdzane miernikiem, nie jest to wartość ot tak z powietrza podana).

 

zasilacz się wyłączył. ani zasilacz, ani inne podzespoły komputera nie uległy uszkodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz się wyłączył. ani zasilacz, ani inne podzespoły komputera nie uległy uszkodzeniu.

A co z listwą się stało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to dosyć ceniona marka, a tu taki numer.

marka nie zawsze idzie w parze z jakością

 

Kondensator wybuchł. Swoją droga musiał być gówniany albo strasznie mocno obciążony cały czas. Raczej to pierwsze ;)

to pewnie nie kondensator, ale u bq wysokich lotów to one nie są

 

zasilacz się wyłączył. ani zasilacz, ani inne podzespoły komputera nie uległy uszkodzeniu.

a bezpiecznik lub warystor (jeśli był) całe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z listwą się stało?

dawno temu, listwa bez zabezpieczenia, nic się z nią nie stało.

 

a bezpiecznik lub warystor (jeśli był) całe?

nie wiem, zasilacz bezpiecznika nie miał, listwa też nie - gdyby miały, to po usunięciu problemu z napięciem komputer by się nie włączył, prawda? a włączył się bez problemu, aż sam się wtedy zdziwiłem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marka nie zawsze idzie w parze z jakością

Nie przesadzacie? Tak się zaraz rozpędzicie z tym hejtem na BQ, że na czarną listę wyląduje.

dawno temu, listwa bez zabezpieczenia, nic się z nią nie stało.

Korków nie wywaliło, nic się nie spaliło, więc jesteś pewny, że było jakieś spięcie czy skok napięcia? Bo wygląda na to, że nie było, a zasilacz mógł się wyłączyć z zupełnie innego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Korków nie wywaliło, nic się nie spaliło, więc jesteś pewny, że było jakieś spięcie czy skok napięcia? Bo wygląda na to, że nie było, a zasilacz mógł się wyłączyć z zupełnie innego powodu.

jestem pewien:) siedziałem na kiblu, światło nagle przygasło do ledwie żaru, z góry usłyszałem coś o jasno święcących żarówkach - dwie z nich się momentalnie przepaliły. korków nie wywaliło - jak wspomniałem, problem z instalacją, elektryk chyba po pijaku robił. inny wezwany gość kiedy na to spojrzał tylko złapał się za głowę i zakomunikował, że prawie wszystko musi zrobić od nowa;) i z miernikiem nam w gniazdkach pokazał co się dzieje. sam się nie znam na elektryce, więc powtarzam jego słowa o "napięciu międzyfazowym":) dawne dzieje, to było z 10-15 lat temu w domu jednorodzinnym, od tamtej pory zawsze mam UPSa lub listwę z bezpiecznikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, zasilacz bezpiecznika nie miał, listwa też nie - gdyby miały, to po usunięciu problemu z napięciem komputer by się nie włączył, prawda? a włączył się bez problemu, aż sam się wtedy zdziwiłem.

to co ta za zasilacz? - nawet najgorszy szajs ma bezpiecznik

 

Nie przesadzacie? Tak się zaraz rozpędzicie z tym hejtem na BQ, że na czarną listę wyląduje.

to nie hejt, tylko stwierdzenie faktu - bq oprócz marki i dobrego wentyla w wyższych seriach psu nie ma nic extra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co ta za zasilacz? - nawet najgorszy szajs ma bezpiecznik

sorry, może miał, może nie miał - gdyby miał i bezpiecznik poszedł, to by zasilacz nie działał. a po usunięciu problemu w instalacji elektrycznej i włączeniu kompa... wszystko pięknie działało:) wtedy komputer był dla mnie tylko i wyłącznie zabawką, gadżetem, wiedziałem o wiele mniej niż wiem teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no najczęściej w takich przypadkach coś na stronie pierwotnej się przepala, chyba, że układ apfc zadziałał - dlatego pytałem o model zasilacza (czy miał apfc czy pasywne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbyt dawno temu, już nawet nie mam skrzynki mailowej z której korespondowałem w sprawie zamówienia tamtego kompa... pamiętam tylko że buda była midi tower, zasilacz chieftec 400W, i mobo Intel D865PERL z jakimś Northwoodem 2,6GHz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też wywaliło (TACENS) ale o jakości zasilacza świadczy fakt, iż ŻADEN z podzespołów nie ucierpiał.

 

Bierz z listy tier 1 (jeśli BQ to tylko darkpower).

Żadne CS, Silentium czy inne badziewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CS zależy jaki model np. VS,CX itd.

Silentium taka sobie ale TOP5 najlepiej sprzedawany w Polsce

Tacens zależy jaki model

BQ zależy jaki model np. L9,L7 itd.

Jest mnóstwo markowych zasilaczy powinno też lądować na czarną liste...

Tak naprawdę nie ma IDEALNEGO ZASILACZA

 

Najważniejsze nie uszkodzi podzespoły - Mobo, Gpu, Ram itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bq oprócz marki i dobrego wentyla w wyższych seriach psu nie ma nic extra

Jest taka marka, która niby ma wszystko extra w środku, polecana, wspieramy polskie etc. A potem są problemy i nie można nic źle powiedzieć o tej marce, bo od razu jesteś hejterem. Bo przecież jedna seria nie wyszła, potem następna miała problemy, ale to dlatego, że coś tam coś, bo ktoś śmiał zajrzeć do środka i zobaczyć partactwo chińczyka to się nie liczy... Teraz ta seria co jest na rynku, to znowu cud malina, a taki BQ to ma tylko dobry wentyl, taki tam szczegół nieistotny jak cisza. Słyszeliście kiedyś, aby zasilacz BQ nówka sztuka trafił do kogoś z wylanymi kondensatorami? Najczęstsze problemy produktów BQ, że ktoś uważa, że to jakieś cudo bez wad i lekkie terkotanie wentylatora czy cichy pisk cewek z zasilacza i już pytanie na forum czy reklamować, bo to taka renomowana marka, to przecież oni takiego bubla by nie zrobili! A jak wypasiony "extra" zawartość no name z goldem terkocze, piszczy to "ten typ tak ma", nie można mieć wszystkiego, kup 2-3x droższego Corsaira jak taki wybredny. Padła ta zachwalana wszędzie "rewelka" po miesiącu? Masz 5 lat gwarancji, więc co za problem? Ten czas bez zasilacza spędź z rodziną. Z tymi zasilaczami to jest tak fajnie, że ich nie naprawiają tylko dostaniesz nowy... A co do faktów, zasilacz BQ (żadna seria pro, tylko seria ekonomiczna) rok po gwarancji (zasilacz posiadający gwarancje na 3 lata), czyli po 4 latach eksploatacji pada w wyniku pewnie jakiegoś przepięcia w sieci, całkiem możliwe, że nie spalił reszty podzespołów. To nam daje pełne prawo do stwierdzenia faktu, że BQ robi słabe zasilacze? Ja uważam, że nie. I wolę jakość, którą gwarantuje marka niż coś ekstra u wspieranej na różnych forach firmy. Podoba mi się też, że ta firma ma serwis pogwarancyjny. Poza tym do BQ czy innych markowych można mieć ciut większe zaufanie, bo większość modeli jest przetestowana przez bardzo różnych recenzentów, po płatne recenzje samego BQ po bardziej niezależne czy wręcz hejterskie, które wyłapują wszystkie niedociągnięcia, które najczęściej są bardzo naciągane. Co się tyczy wspomnianego na początku "wypasionego" zasilacz, w testach było wszystko dobrze. Na papierze wszystko się zgadzało, tylko coś zasilacz chyba nie przeczytał tych pochwał.

Silentium taka sobie ale TOP5 najlepiej sprzedawany w Polsce

Większość kupuje w biedrach, lidlach itp. Z jakością tam różnie, choć taka biedra znacznie lepiej wypada niż hipermarkety. A co do sukcesu sprzedaży tej firmy, każda seria tych zasilaczy czy innych produktów się dobrze sprzedaje, bo wygrywają nie tylko ceną, ale na każdym forum jest kilku naganiaczy na tę firmę. Podoba sytuacja jest na rynku motoryzacyjnym, gdzie prawie wszędzie można spotkać naganiaczy na niemieckie auta.

Jest mnóstwo markowych zasilaczy powinno też lądować na czarną liste...

Mnóstwo? Chodzi ci o wszystkie serie ekonomiczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam BQ i uważam że jest najlepszym zasilaczem jaki miałem (a miałem z pięć i nie z czarnej listy) ale zaczął mi terkotać lekko wentyl,wysłałem na gwarę bez kabi...dostałem w ciągu tygodnia nówkę a kabelki odsprzedałem...nic więcej do dodania nie mam...następny zasilacz po gwarancji pewnie BQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hazhell

 

bq nie daje nic ekstra w poszczególnych klasach zasilaczy niż konkurencja - a ceny ma jedne z wyższych i w tym jest cały problem, nie trzeba pisać elaboratów w tym temacie

 

ps. a ten ich serwis pogwarancyjny jest darmowy? :E bo nie jest to żadna nowość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bq nie daje nic ekstra w poszczególnych klasach zasilaczy niż konkurencja

Jak pomijamy wentylator to rzeczywiście nic ekstra...

ps. a ten ich serwis pogwarancyjny jest darmowy?

Lepszy taki serwis niż żaden, mi chodzi o porównanie z serwisem tej czy innej firmy, która jedyne co potrafi dać to nowy model, bo wiedzą, że nie ma czego naprawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pomijamy wentylator to rzeczywiście nic ekstra...

dokładnie - płacisz za logo i wentylator

 

Lepszy taki serwis niż żaden, mi chodzi o porównanie z serwisem tej czy innej firmy, która jedyne co potrafi dać to nowy model, bo wiedzą, że nie ma czego naprawiać.

a myślisz, że oni analizują każdy zasilacz i go naprawiają natychmiast? - nikt się w to nie bawi, dostajesz inny egzemplarz - albo nowy (jak masz szczęście) albo już wcześniej odnowiony/naprawiony przez oem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...