Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TrumpRules

Przeróbka zdjęć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie. Od znajomego usłyszałem o osobie, która zarabia po przez przeróbkę zdjęć, ale nie są to byle jakie zdjęcia. Ma on na przykład zamień kolor tła na białe. Brzmi łatwo, ale on przerabia takich zdjęć kilka set dziennie, czy ktoś mi powie jak zmienić kolor takiego zdjęcia na biały w czas 3-4 minut?

lancuszek-srebrny-figaro-50cm-3mm-krzyzyk-srebro-pr-925.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycinanie tła, selektywna zamiana koloru, channel mixer, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem w internecie, ale na żadnym forum/filmiku nikt nie przerabiał zdjęcia, na którym był obiekt mały, szczegółowy oraz z otworami, przez które widać tło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to musisz szukać dalej. Czego oczekujesz? Że nagle ktoś tu zacznie przepisywać kurs Photoshopa (Gimpa)? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale jak ktoś zna konkretną metodę/program, w którym jest wstanie zmienić tło dla takiego zdjęcia, to może podać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszukiwać informacji w google nie potrafisz, to już pokazałeś. teraz pokazujesz, że czytać ze zrozumieniem też nie umiesz, więc odpuść sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Photoshop albo Gimp -> zaznaczanie koloru na zdjęciu -> zmiana koloru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najbardziej banalna i szybka metoda, o zaawansowaniu powiedzmy na poziomie 12-latka. Oczywiście, ze względów, których nie ma sensu tu poruszać, nie zawsze da w łatwy sposób takie wyniki, jak zrobienie zdjęcia na jasnym tle.

 

Próbuj dalej albo zrezygnuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ta technika nie działa.

Format tego zdjęcia jest przykładowy czy rzeczywisty ? Jeżeli jest to to zdjęcie to będzie trudno ponieważ tło nie jest jednolite. Widzę piksele czerwone, niebieski itd. Gdyby było czarne albo miało jakikolwiek inny jednolity kolor nie byłoby żadnego problemu.

 

Trzeba zacząć od zrobienia maski tego łańcuszka. Może to zająć trochę więcej niż 4 minuty. Potem zmienić kolor wszystkiego co jest poza łańcuszkiem albo wyciąć łańcuszek i wstawić na jakieś jednolite tło. Mogą być jednak przebarwienia na bokach łańcuszka przez co dla doświadczonego oka od razy będzie wiadomo, że był robiony retusz. Trzeba by było ręcznie usunąć przebarwienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 Minut? Hmm, da się to zrobić poniżej 15s.

Zakładając, że nie obchodzi nas jakość, to jest to sprowadzenie koloru tła do jednolitego czarnego (będzie łatwiej potem je zaznaczyć, jeżeli będzie jednolite) - parę sekund, zaznaczenie koloru tła - kolejne parę sekund, odwrócenie koloru tła - 1s :E.

Zakładając, że chcemy jakości, robi się trudniej, gdyż trzeba uwzględnić wpływ koloru tła na odbijający (metal) materiał łańcuszka. Jedna z dróg to bardziej precyzyjny dobór gradientu zaznaczenia - tak, żeby objął "lekko" także krawędzie łańcuszka. W ten sposób zmiana koloru tła uwzględni też częściowo zmianę koloru krawędzi obiektu łańcuszka.

 

To oczywiście tylko jedna z dróg zrobienia tego "pro", chociaż im dłużej nad tym się siedzi, tym sens tego maleje: to sztuka dla sztuki, gdyż najłatwiej jest zrobić to zdjęcie jeszcze raz na właściwym tle - fota jest esencją banalności i czas jej powtórnego wykonania byłby podobny do czasu podanego w pierwszym zdaniu :)

 

Celowo nie podam konkretnych opcji - zawsze czegoś się można nauczyć, jak się szuka rozwiązań :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja to zrobiłem mniej pro w pluginie do photoshopa bo tak mi jest najłatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...