Forum PCLab.pl: Samsung c24fg70 c27fg70 matryca VA, strobing, 144hz - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (46 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Samsung c24fg70 c27fg70 matryca VA, strobing, 144hz

#21 Użytkownik jest niedostępny   Kubenito 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 25 Grudzień 2016 - 15:37

https://pcmonitors.i...amsung-c24fg70/ - obszerna recenzja od wspomnianego wyżej portalu pcmonitors

Po Twoich przejściach nie bawiłbym już się w te wymiany i zwroty bo to zakrawa o masochizm :E
W pewnej holenderskiej recenzji wyczytałem, że prócz 125% pokrycia palety sRGB monitor oferuje 85% pokrycia AdobeRGB co stanowi bardzo dobry wynik. Rewizje listopadowe są znacznie lepsze od poprzednich, nie trafiłem jeszcze na opinie o rewizji grudniowej ale prawdopodobnie wezmę ten monitor w styczniu (minie gorączka świąteczna i może uda mi się upolować tą wersję grudniową).

Najwyraźniej producenci wydają sprzęt nie do końca dopracowany za co przykład może posłużyć ten Samsung bądź choćby LG 34UC79G, który też miał problemy zaraz po premierze.

#22 Użytkownik jest niedostępny   DevilQpaczi 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Grudzień 2016 - 20:30

W mm i saturnie mają wersje z października podobno, tak mi mówili jak się pytałem, nigdzie nie mogę dostać z listopada a co dopiero z grudnia. Jak masz namiary na wersję z listopada to bym brał go, jeszcze ten msi optix co ma wyjść i no aoc ag241qx. Druga sprawa ten acer ciekawe co i jak, bo nie ukrywam, że nie widzi mi się wydawać teraz dodatkowych 600 zł na monitor, bo na wiosnę chcę nowy rower kupić ;D Jeszcze to przemyślę, bo po głowie tak jak pisałem chodzi mi w kolejności: samsung c24fg70->aoc ag241qx->acer xb240hb i ten msi g27c, ale on jest w sprzedaży w europie nie jest nawet.

#23 Użytkownik jest niedostępny   Gregix 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 25 Grudzień 2016 - 21:47

Wygląda zacnie.
Może kolejne rewizje będą lepsze. Wpadnie kasa, dojdą nowe recki/testy, to się pomyśli o wymianie, zawsze chciałem spróbować VA.

Tera mam TN(benq 2720), ze strobingiem, i nie zamieniłbym go na nic co strobingu nie ma.

#24 Użytkownik jest niedostępny   Kubenito 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 25 Grudzień 2016 - 22:02

AOCa bym odpuścił, Twoja karta graficzna nie wyrobi 1440p i 144hz (większy efekt 'wow' w grach zapewni płynność jaką oferuje odświeżanie 144hz). Sam się nad nim zastanawiałem ale i moja grafika (gtx 1070) w bardziej wymagających tytułach na high/ultra nie zagwarantuje ponad 100 fps dlatego patrze cały czas na tego Samsunga, bo niby tylko FHD ale QuantumDot i matryca VA co zagwarantuje bdb odwzorowanie kolorów i dobry kontrast. Co do Acera, to przypadkiem nie te same badziewne matryce od AU Optronics z którymi masz do czynienia w monitorach, które zwracasz? Na przełomie stycznia i lutego propozycja Samsunga będzie prawdopodobnie dostępna w co najmniej jeszcze jednej sieci ale nie wiem, która będzie to rewizja.

#25 Użytkownik jest niedostępny   DevilQpaczi 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Grudzień 2016 - 22:30

Chciałbym jakoś przed 10 stycznia kupić już nowy monitor i kurde nwm co robić. Wiesz, ja tam nie gram na max detalach w gry, w takiego bf4 gram na low ^^, chociaż na ultra też 100fps+, w bf1 gram na średnich i jak ustawiłem dsr do 2560x1440 to niby fps i tak w granicach 90 się bujały. Jeszcze to przemyślę czy ten Samsung czy AOC, a co do acera to chyba ma tą samą matrycę, ale znów mogą tam iść lepszego sortu ze względu na to, że Acer przejął AUO. Ja kiedyś miałem benq na zwykłej matrycy VA i powiem, że czerń i ogólnie koza, ale to smużenie (chociaż mniejsze niż na monitorze TN Samsunga) i kurde w ciemnych miejscach nic nie było widać, ale to był budżetowy benq gw2460hm. TN ma ten plus, że ma niby niski kontrast, ale do gier szybkich i w miejscach gdzie na benq nic nie widziałem prawie to na takiej TN jasność na 35 daję i w grze nawet nie zwiększam i w takin bf4 nocne operacje bez nokto i termo jadę. We wtorek wpadnę do MM i się podpytam na miejscu jakie mają rewizje, a może być też tak, że do kilku MM w Polsce trafiają różne rewizje?

A i jeszcze o co chodzi z tym miganiem przy dolnym pasku? To tylko przy freesync ON i na kartach AMD jest? Bo czytałem na jakiś forum zagranicznym, że AMD puściło update sterów i śmigało już all solidnie. O i co do tego stroboskopowego podświetlenie to wtedy gdy ustawię w tym Samsungu ten tryb Fastest, ale wtedy nie ma FF tak?

Ten post był edytowany przez DevilQpaczi dnia: 25 Grudzień 2016 - 22:33

#26 Użytkownik jest niedostępny   michalk61 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 26 Grudzień 2016 - 15:04

Witam
Wpadł mi ten monitorek przypadkowo dzięki temu tematowi.
Ogólnie zmieniłem kompa na nowego 6700k/1070 i zastanwiam sie nad zmiana wyświetlacza, z racji tego ze lubie pograć i chciałbym zacząć streamować przyda się drugi ekran.
Zastanawiam sie nad 144Hz 24 cale ( obecnie mam 27 i wydaje mi się za duży do gier typu cs), ale zastanwiam się również nad 29 cali ultravide LG zakrzywiony. Jedyna jego wadą jest to że ma odświeżanie 75Hz.

Gram głównie w LOLa, poza tym zamierzam na takim sprzęcie pogrywac w nowe gierki mafia 3/ watchdogs2/ wiedzmien3 itd. Wiem że w takie gry lepiej by sie grało na ultravidzie, a dodatkowo wieksza powierzchnia pracy w przypadku programow na studia ( autocad/dialux/word/excel ), tylko przy nim zastanawia mnie jak to wygląda podczas streamowania na twitchu.

Dochodzi jeszcze kolejny monitor 4 oraz 2 k, czy warto je brać pod uwagę ?

Jestem totalnie rozsypany i nie wiem co wybrać, mogli byscie jakoś to sklasifikować i doradzić ? SAMSUNG LC24FG70FQUXEN (VA,24,144hz)/LG 29 (ultravide IPS 75Hz) no i jeszcze kwestia 2k/4k

#27 Użytkownik jest niedostępny   Todis 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Grudzień 2016 - 15:10

Masz zakrzywionego 144hz IPSa tyle, że 34cale.
http://pclab.pl/news71981.html

#28 Użytkownik jest niedostępny   mikolaj612 

• -Rapture-
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Grudzień 2016 - 17:35

Bawiłem się tym monitorem.

Wygląda fajnie ale :

- wygięcie zbędne,
- plastiki mocno takie sobie,
- stopka wydawała mi się niezbyt stabilna,
- dziwne rozwiązanie z ramieniem (nie podstawisz monitora blisko ściany),
- ciekawe menu OSD (po polsku) + sporo opcji,
- HDMI 2.0 (na pewno komuś się przyda),

Co do matrycy to nie zrobił na mnie ten monitor jakiegoś spektakularnego wrażenia.

#29 Użytkownik jest niedostępny   DevilQpaczi 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Grudzień 2016 - 17:43

Na pewno jest lepszy niż wszystkie inne chu*owe monitory na TN od AUO. Jeszcze nigdy nie widziałem TN co by miała tak ładne i równe podświetlenie jak VA no i z tymi kolorami. Niech się Asus`y i inne syfne marki uczą jak robić matrycę a nie na zasadzie "wincyj hyrców" Zamiast zrobić porządną matrycę 144hz to wymyślają jakieś wynalazki po 240hz co wgl nie ma to zastosowania ani w grach ani w pracy, bo zbyt słabe odwzorowanie barw. Ja tam jtr jadę do MM i obadam sprawę tego Samsunga a do sklepu odsyłam te syfne TN od AUO.

#30 Użytkownik jest niedostępny   mikolaj612 

• -Rapture-
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Grudzień 2016 - 17:53

Ja rzuciłem okiem na reckę i faktycznie kilka rzeczy z niej było widać w Saturnie.
Generalnie ja bym ten monitor kupił (niewiele mi brakowało) gdyby był płaski (bo byłby też tańszy :D ).

A tak to teraz sam od jakiegoś czasu się zastanawiam co dalej :)

Wiesz, ja mam ASUSa i owszem podświetlenie nie jest idealne (im jaśniej świeci tym bardziej widać) ale poza tym nie mam wielu opisywanych przez Ciebie i innych problemów.

#31 Użytkownik jest niedostępny   DevilQpaczi 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Grudzień 2016 - 18:07

Ja akurat mam jakiegoś mega pecha, albo jest mocno wymagający. Mi tam to zwisa czy jest wklęsł, wypukły, płaski, byle by nie miał problemów z podświetleniem i jakiś bad pixeli. To, że VA i może być większe smużenie niż na obecnej TN zdaję sobie sprawę, ale na pewno nie bd tak smużyć jak zwykłe VA za 500 zł 60hz. Ale przede wszystkim kolory, czerń - której no trochę mi brakuje obecnie, bo mam dosyć patrzenia się na jakiś ciemny granat. Poza tym jestem tak zrażony aktualnie do TN, że już nigdy tej technologii raczej nie kupię. Jeszcze ciekawi mnie ten msi g27c, ale zanim on wyjdzie...

#32 Użytkownik jest niedostępny   Todis 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Grudzień 2016 - 20:37

Zobacz postDevilQpaczi, o 26 Grudzień 2016 - 18:07, napisał(a):

.............., bo mam dosyć patrzenia się na jakiś ciemny granat.

To i tak masz dobrze, że widzisz granat bo w większości tych AU-o TN-ek jest zielone szare coś.

#33 Użytkownik jest niedostępny   Kars 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 26 Grudzień 2016 - 22:59

Czy znajdę coś podobnie dobrego i nie "skur**onego"? W sensie płaski, VA/IPS, 144Hz, 24-27cali.. No i "rozsądnej" cenie.

Ten post był edytowany przez Kars dnia: 26 Grudzień 2016 - 23:08

#34 Użytkownik jest niedostępny   Gregix 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 26 Grudzień 2016 - 23:50

raczej nie @Kars
I większość ips z 144 ma wybitne problemy z kontrolą jakości. Zresztą duza ilość monitorów na TN też...
Zresztą po moich doświadczeniach z porządnym w miare IPS osobiście w ips się pakować nie będę, dlatego liczę że te monitory na VA dostaną upgrade fw i większość bolączek zniknie.
I że se kupie toto...

#35 Użytkownik jest niedostępny   fliperpl 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Grudzień 2016 - 01:24

Zobacz postKars, o 26 Grudzień 2016 - 22:59, napisał(a):

Czy znajdę coś podobnie dobrego i nie "skur**onego"? W sensie płaski, VA/IPS, 144Hz, 24-27cali.. No i "rozsądnej" cenie.

lg 34uc79g polecam

Zobacz postmikolaj612, o 26 Grudzień 2016 - 17:35, napisał(a):

Bawiłem się tym monitorem.

Wygląda fajnie ale :

- wygięcie zbędne,
- plastiki mocno takie sobie,
- stopka wydawała mi się niezbyt stabilna,
- dziwne rozwiązanie z ramieniem (nie podstawisz monitora blisko ściany),
- ciekawe menu OSD (po polsku) + sporo opcji,
- HDMI 2.0 (na pewno komuś się przyda)

Co do matrycy to nie zrobił na mnie ten monitor jakiegoś spektakularnego wrażenia.

stopka jest ultra stabilna, monitor stoi jak wbity do blatu
wygięcie zbędne, ale w ogóle niezauważalne
co do plastików zgodzę się, mogło być lepiej. Kurz na nich widać niemiłosiernie
blackstabilizer i 1ms blur redution w FPS-ach robią swoję
freesync w gierkach również bardzo dobrze funkcjonuje, obraz jest ultra płynny bez szarpania. Najlepszy efekt w ścigałkach.

matryca jak dla mnie ma najlepszą czerń z jaką miałem styczność z 144hz IPS, nie ma efektu srebrzenia, podświetlenie jest w miarę równe jak na taki monitor

ogólnie zapraszam przejrzeć : http://forum.pclab.p...&#entry14392698

Ten post był edytowany przez fliperpl dnia: 27 Grudzień 2016 - 01:28

#36 Użytkownik jest niedostępny   DevilQpaczi 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Grudzień 2016 - 09:28

@up mikolaj612 pisał chyba o Samsungu, bo wątpię, że w tym LG stopka jest zrobiona tak, że nie da się jej przy ścianie postawić.

#37 Użytkownik jest niedostępny   Gregix 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 27 Grudzień 2016 - 12:47

Zobacz postfliperpl, o 27 Grudzień 2016 - 02:24, napisał(a):

lg 34uc79g polecam

O thx
Tego nie widziałem jeszcze.
Znaczy ma strobing i jakby mniejsze problemy z kontrolą jakości jak Acery czy Asusy...:)

#38 Użytkownik jest niedostępny   mikolaj612 

• -Rapture-
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Grudzień 2016 - 18:00

Tak, pisałem o Sammy.

Z jednej strony ramię jest fajne bo daje spore pole do manewru, ale przez to mocno odstaje od ściany.
Stopka tam też mi się średnio podobała, wyglądała na nie do końca pewną.

Natomiast samo OSD (w pełni po polsku) bardzo sensownie zrobione, sam monitor ogólnie niezły, ale plastiki np gorsze jak w ASUS.

#39 Użytkownik jest niedostępny   DevilQpaczi 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Grudzień 2016 - 20:32

Byłem w MM i powiem Wam tak: w następnym tygodniu jak tylko zwrócą kasę za LG to lecę do sklepu po tego Samsunga, ramię też mi się zbytnio nie podoba, ale jak go macałem, ruszałem, to skubany dosyć mocno się trzymał. Ramka - fajna, cienka, dobrze wszystko spasowane było, nic nie odstawało (przynajmniej na tym wystawionym), ale jak zobaczyłem te kolory i tą czerń to tylko było o kurde :o No tego mi brakowało w monitorze i przypominają mi się stare, dobre czasy z VA od benq co smużyła i wgl, ale wbiłem na nim Supreme w cs;go ;D Niby tych powszechnych problemów z black crushem nie zauważyłem, kąty bardzo fajne, widać, że ta matryca jest inaczej trochę zrobiona niż tradycyjne VA. A i nwm czemu all narzekają na to zakrzywienie, mi się ono bardzo spodobało. Ale jak bym miał kasy więcej to bym chyba brał 27 cali, bo obok niego stał inny samsung, też zaokrąglony, ale na PLS i 27 cali - jak to epicko wyglądało też.

#40 Użytkownik jest niedostępny   Amberyta 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 28 Grudzień 2016 - 15:31

VA vs IPS \Samsung CFG70 VA vs ASUS PG279Q

https://www.youtube....h?v=l2AGMFXAx90

link "przeklejony" z overcloka ale warto oblookać

• (46 Stron)
  • +
  • 1
  • 2