Forum PCLab.pl: Samsung c24fg70 c27fg70 matryca VA, strobing, 144hz - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (46 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Samsung c24fg70 c27fg70 matryca VA, strobing, 144hz

#41 Użytkownik jest niedostępny   DevilQpaczi 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 28 Grudzień 2016 - 15:49

Widziałem to, ten ips od asus`a to wygląda jak TN w porównaniu do tego samsunga.

#42 Użytkownik jest dostępny   Todis 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Grudzień 2016 - 15:54

Zobacz postDevilQpaczi, o 28 Grudzień 2016 - 15:49, napisał(a):

Widziałem to, ten ips od asus`a to wygląda jak TN w porównaniu do tego samsunga.

Chyba trochę przesadzasz.

#43 Użytkownik jest niedostępny   DevilQpaczi 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Grudzień 2016 - 16:02

No zobacz sobie w 18:14, na tym ips kolory są mega sprane a na samsungu jakie piękne. Tak samo obadaj czerń, jednak VA pod tym względem konkurencje ma tylko ze strony oled`ów od LG.

Ten post był edytowany przez DevilQpaczi dnia: 28 Grudzień 2016 - 16:04

#44 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Grudzień 2016 - 16:08

Mam TV na quantum dotsach. Kolorki są świetne ogólnie na tych matrycach. Ale te matryce out of box bardzo często mają przejaskrawione kolory i za dużo czerwonego. Trzeba koniecznie skalibrować kolory. Zresztą w każdym monitorze trzeba aby wyglądały w miarę naturalnie.

Nie chciało mi się oglądać całego materiału, ale obstawiam, że nie kalibrował monitorów tylko testował out of box.

Jak oglądaliście całość. Mówił coś o tej purpurze podczas ruchu?

Ogólnie całkiem mi się podoba ten monitorek, ale ja poczekam na więcej. Czyli 1440p 27" lub coś ~4k ~32". Pewnie w 2017 roku zaczną się już takie monitorki pojawiać i jeszcze je dopracują.

#45 Użytkownik jest niedostępny   DevilQpaczi 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Grudzień 2016 - 16:19

Ja oglądałem całość i nie wychwyciłem nic o purpurze, ale coś wspomniał, że występuje to, ale tylko podczas testów, a w grze tego nie doświadczył. Poczytałem też wiele tych testów i ten monitor właśnie out of box jest tak dobrze skalibrowany, że nie trzeba w to ingerować. Czytałem też o TV z tą technologią - to tam właśnie jest to inaczej. Ale no TV a monitor do gier to co innego, zupełnie inne bebechy są w środku, a to one w dużej mierze odpowiadają za obraz. Kurde, ten samsung w MM jest za 1550 teraz... A mi emag odpisał tylko, że mam czekać na meila potwierdzającego korektę faktury i podać nr konta, a co najlepsze ja tego monitora jeszcze nie odesłałem :hmm: Czyżbym miał go sobie na pamiątkę zostawić ? :lol2:

#46 Użytkownik jest dostępny   Todis 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Grudzień 2016 - 16:23

Widziałem dokładnie i bez przesady z tą różnicą. Samsung jakby miał zdrowo przewaloną czerwień i czerń faktycznie mocniejsza na VA jednak zaczynają na niej ginąć szczegóły, które na asusie były lepiej widoczne. Generalnie ten film nic mądrego nie wnosi w tej dyskusji. Należałoby zobaczyć to na żywo. Poza tym ten Asus to topowiec jeśli chodzi o gaming pod względem kolorów więc tak bym po nim nie jechał. To, że ciężko trafić sztukę bez wad to inny temat ale same kolory ma ok. Czerń jak to czerń na IPS-ie od AU-O. Gdyby miał matryce od LG czy Samsunga byłoby znaczniej lepiej.

Ja poczekam na testy wersji 27 cali bo 24 cale to nie mój target.

Ten post był edytowany przez Todis dnia: 28 Grudzień 2016 - 16:24

#47 Użytkownik jest niedostępny   DevilQpaczi 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Grudzień 2016 - 16:31

No niby nie jest zły ten IPS, ale no quantum dot lepiej wypada i na dodatek nie jest robiony przez AU-shit. Mam już tak serdecznie dosyć tej firmy... On coś tam mówił też, że obraz na Asusie jest bardziej niebieski i coś tam jeszcze, ale nie do końca zrozumiałem drugiej części, a Samsung realnie lepiej wypada, bo jest bardziej naturalny w odbiorze. Trzeba się dobrze wsłuchać co gada. A co do trafienia dobrej sztuki... to nie rozpoczynajmy tematu ;D Bo to graniczy z trafieniem 6 w totka xD

#48 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Grudzień 2016 - 16:34

Na moje oko też samsung ma za nadto nasycone kolory. Tą przebijającą czerń widać nawet na trawach czy na domkach na balach i drewnie.

Ogólnie nie ma czegoś takiego jak dobrze skalibrowany monitor out of box, szczególnie jeśli to monitory dla graczy. Jeden będzie lepiej drugi gorzej.
Ale na to nie ma co patrzeć to wszystko w dość dużym stopniu jest do ustawienia.

Ja też raczej na pewno obstawiam, że matryca quantum dot od samsunga będzie miała lepsze kolorki od zdecydowanej większości gamingowych ips, ale to trzeba by zobaczyć na żywo i mieć dwa monitory na biurku i się bawić.

A i do tego zauważyłem, że ASUS ma w teście jakby wyżej ustawioną jasność od Samsunga.
W sumie aby dobrze oddać różnice. To obydwa monitory powinny mieć zmierzoną jasność i ustawioną na identycznym poziomie np. 100cd/m2 tak samo jak kolorki powinny być skalibrowane na możliwie najwierniej oddające paletę barw. Inaczej to ciężko cokolwiek porównywać oglądając filmik z youtuba.

Ten post był edytowany przez lukadd dnia: 28 Grudzień 2016 - 16:44

#49 Użytkownik jest niedostępny   mikolaj612 

• -Rapture-
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Grudzień 2016 - 18:45

Nowy monitor a oni wietrzenie magazynów robią jakby zaraz go miało nie być :E

Poza tym mnie dziwi, że tylko oni go sprzedają :)

#50 Użytkownik jest niedostępny   Aopolods 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 28 Grudzień 2016 - 18:59

Ja nabyłem ten monitor w wersji z października i na początku miałem ten problem (fioletowy) odesłałem go do serwisu Samsunga - potem Samsung poinformował mnie że odeśle mi wersję z listopada z aktualizowanymi sterownikami - po powrocie (15 dzień dzisiaj mija) nie dostrzegłem już tego problemu a nawet napiszę więcej nie widzę prawie żadnego (PS: o to by mi wysłali nowszą wersję stoczyłem niezłą batalię ale jakoś udało się ją zwyciężyć - chociaż na początku Samsung się upierał że to wina karty graficznej).

Opiszę moje wrażenia po ponad 2 tygodniach używania:

Wygląd/Obudowa:
- podstawka duża i stabilna;
- ramię duże i przyzwoite lecz wymaga sporo miejsca z tyłu, ale naprawdę jest przyzwoitej jakości - ma to też swój + bo naprawdę się przydaje w niektórych zastosowaniach;
- sama ramka monitora zrobiona z niezłego plastiku bardzo dobrze dopasowanego;
- osobiście u mnie ramię ma jeszcze jedno zastosowanie do którego się nieźle nadaje a mianowicie jako stojak na słuchawki;
- ekran zakrzywiony ma swoje + i -. Plusy w grach (subiektywna opinia): jak dla mnie pogłębia on widok w grach (taki wiedźmin 3 wygląda naprawdę świetnie), minus widzę w innym zastosowaniu ale da się żyć :D.

Obraz:
- ekran po wyjęciu z pudełka ma niezłą kalibrację ale jak dla mnie za mocne czerwienie i lekko za mocną czerń, lecz da to się ładnie skalibrować;
- mimo wszystko jest lekka przepaść pomiędzy monitorem z IPS a tym monitorem (mam oba na biurku) - ta czerń jest naprawdę niesamowita;
- monitor musi mieć naprawdę niski imput lag;
- sama matryca jest bardzo dobrej jakości;
- matryca ma też pewne minusy związane z bolączką matryc VA;
- kontrast i odwzorowanie są naprawdę niesamowite;
- przed oddaniem do serwisu Samsunga miałem purpurowe problemy po odesłaniu od Samsunga problem znikł;
- monitor ma naprawdę bardzo dobre zabezpieczenie przeciwko migotaniu.

Oprogramowanie:
- dużo nie napiszę cud, miód i orzeszki - bardzo dobre, przejrzyste i intuicyjne.

Ogólnie jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony z kupna tego monitora - jakby jeszcze miał g-sync za 500-600 zł więcej, ech marzenie ściętej głowy - to byłby to dla mnie ideał.

Ten post był edytowany przez Aopolods dnia: 28 Grudzień 2016 - 19:11

#51 Użytkownik jest niedostępny   Amberyta 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 28 Grudzień 2016 - 19:42

Zobacz postAopolods, o 28 Grudzień 2016 - 18:59, napisał(a):

Ogólnie jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony z kupna tego monitora - jakby jeszcze miał g-sync za 500-600 zł więcej, ech marzenie ściętej głowy - to byłby to dla mnie ideał.

Nabyłeś 24 z Saturna /MM czy 27 z x-koma ?

#52 Użytkownik jest dostępny   Todis 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Grudzień 2016 - 19:45

Kupiłeś wersję 27 czy 24 cale ?

#53 Użytkownik jest niedostępny   europa997 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 28 Grudzień 2016 - 23:18

Dziś udało mi się kupić wersję 24", ostatnia sztuka z MM i do tego za 1550, gdzie wczoraj było o 150zł drożej, cóż mogę napisać, ogólnie jestem bardzo zadowolony, wrażenia z gier niesamowite, kolory przy tym co miał do pokazania poprzednik (Benq XL2411Z) nawet nie będę porównywał, wersja jaką mam to 0Q4, czyli wychodzi na to że październik, na szczęście brak wad, kilka miesięcy temu zastanawiałem się czy nie wydać 3k na jakiś monitor od Asus czy Acer, dziś pewnie bym żałował, za połowę tej kwoty mam naprawdę świetny monitor do gier i nie tylko, za resztę to sobie mogę kupić dobrą kartę graficzną.

#54 Użytkownik jest niedostępny   Gregix 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 28 Grudzień 2016 - 23:23

Ja bede celowal w wersje 27.
Nie dzis, nie jutro, zrobie rezerwe. Szkoda tylko ze w EU ceny to kolo 500GBP...albo 640e, powaliło...myslalem ze tylko w PL podatek od nowosci jest, chyba ze to takie zapotrzebowanie...

#55 Użytkownik jest niedostępny   Aopolods 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 29 Grudzień 2016 - 00:09

24 cali - uważam że 27 cali to za dużo dla FHD

@Gregix to już bardziej opłaca się kupić w Polsce za trochę więcej niż 2000 zł bo przelicznik jest zabójczy.

Ten post był edytowany przez Aopolods dnia: 29 Grudzień 2016 - 01:22

#56 Użytkownik jest niedostępny   Amberyta 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 29 Grudzień 2016 - 08:23

jeśli nie CFG70 to czekać na coś nowszego pozostaje
https://news.samsung...l-0813-11000279

#57 Użytkownik jest niedostępny   migot 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Grudzień 2016 - 09:42

o co chodzi z tymi monitorami, że każdy sie nimi jara? Mają coś w rodzaju g synca albo jakąś szybszą matryce?

#58 Użytkownik jest niedostępny   NoSkill666 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 29 Grudzień 2016 - 09:56

Fajne jest to gdybanie o Samsungu :lol2:
No to kilka KONKRETNYCH uwag może:
1) jeśli mowa o nowych monitorach, to NAJWCZEŚNIEJ mogą zostać wprowadzone do oferty sprzedażowej w kwietniu, a nowe technologie (np. 144 Hz, VA, G-Sync) - realnie najwcześniej w czerwcu w sklepach. Raczej nawet w lipcu. Tak to działa od lat i nie ma powodu, żeby nagle mieli zmienić filozofię działania (a gdzie mają graczy i ich potrzeby to się sami domyślcie).
2) gwarantuję brak supportu z prawdziwego zdarzenia w Polsce. Na 100%.
3) ktoś napisał "byle nie shit od AUO". Oj... żebyś się nie zdziwił... Ogromna ilość matryc i to właśnie do high-endowych modeli tv i monitorów Samsung - pochodzi właśnie od AUO.
...i wreszcie najważniejsze:
4) krążą po rynku słuchy, że Samsung może sprzedać bardzo, bardzo niedługo (kwestia kilku miesięcy) cały dział wyświetlaczy (tv i monitory - i to zarówno linie profesjonalne jak i konsumenckie). Dokładnie caluśki, tak jak ostatnio sprzedał dział druku. A wtedy to już nikt nie wie co się wydarzy.

Ps. Nowe, dopracowane matryce TN w wysokich modelach dowolnego producenta są na pierwszy oka rzut (po kalibracji) niemożliwe do odróżnienia od IPS/PLS. Chyba, że postawimy taką TN-kę obok wypieszczonego IPS - wtedy tak. I nie do końca rozumiem te zarzuty odnośnie kątów widzenia. Nie wiem jak wy, ale ja grając siedzę vis-a-vis monitora, a nie jakoś z boku/dołu/góry...

#59 Użytkownik jest dostępny   Todis 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Grudzień 2016 - 10:41

Zobacz postNoSkill666, o 29 Grudzień 2016 - 09:56, napisał(a):

Ps. Nowe, dopracowane matryce TN w wysokich modelach dowolnego producenta są na pierwszy oka rzut (po kalibracji) niemożliwe do odróżnienia od IPS/PLS. Chyba, że postawimy taką TN-kę obok wypieszczonego IPS - wtedy tak. I nie do końca rozumiem te zarzuty odnośnie kątów widzenia. Nie wiem jak wy, ale ja grając siedzę vis-a-vis monitora, a nie jakoś z boku/dołu/góry...

Chyba musi ktoś mieć poważną wadę wzroku by nie odróżnić TN (nawet wysokiego modelu monitora) od przeciętnego IPSa/PLSa.
TN to jest technologia, która o dziwo przetrwała i pociągnie jeszcze trochę ze względu na taniość i łatwość produkcji tego badziewia. Tutaj zrobić hyrcowy monitor jest znacznie taniej i prościej. Do tego wystarczy wmówić ludziom, że jest szybszy od błyskawicy i sprzedaż gwarantowana.
Za 2-3 lata gimbaza będzie sikała za 300hz TN-kami jako najszybszymi monitorami dla Pro-graczy.

Ten post był edytowany przez Todis dnia: 29 Grudzień 2016 - 10:45

#60 Użytkownik jest niedostępny   NoSkill666 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 29 Grudzień 2016 - 10:55

Owszem, mam wadę wzroku :lol2:
Ale żyję z monitorów. Pracowałem też na tych dawnych słynnych Barco po 20k USD za sztukę. Kilka lat pracowałem też na PLS-ie, równocześnie z TN-ką. Na obu robiłem wielokrotnie sprzętowe kalibracje. Podobnie zrobiłem w domu ze swoim obecnym monitorem (TN). Wolę 1000-krotnie dobrą TNkę niż chmurki i świecenie czerni w tzw. "lepszych matrycach".
BTW: poszukaj sobie na YT zestawionych ze sobą dwóch monitorów (kalibrowanych): TN i IPS. Jeśli w Twojej opinii różnice są takie na plus dla IPS, że "ślepy by zobaczył" - to gratuluję dobrego samopoczucia :D
Cóż... jeden woli piENkne kolory, drugi głębsze kontrasty, a trzeci niezłe parametry i... niższą cenę.
Ale oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania. I ja przy swoim zostanę :P

• (46 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »