Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Peyotl

Samsung c24fg70 c27fg70 matryca VA, strobing, 144hz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nie mam problemów z czytaniem. Wiem, że chcesz zobaczyć jak będzie wyglądać WQHD 27" w porównaniu do FHD 23,5". A temat śledzę bardziej by być na bieżąco niż na ewentualne własne potrzeby. I dla twojej wiadomości nie oglądałem tego materiału na monitorze tylko właśnie na ekranie AMOLED a dokładnie SAMOLED. Gdybym miał kupować wszystko czym się interesuję czy co śledzę to chyba musiałbym zarabiać miliony. A czy ja to jakoś przeżywam? Nie, po prostu chciałbym w końcu ujrzeć monitor, który ogólną jakością obrazu dorównuje dobrym telewizorom i przy tym nie kosztuje tyle co używany samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitory, jak i telewizory ocenia się na własne oczy, porównując je do siebie, a nie za pomocą materiału wideo, który oglądasz na swoim smartfoniku 4-5 calowym. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla twojej wiadomości widziałem CFG70 na własne oczy i owszem, wyróżnia się ale tylko na tle monitorów a CHG70 wygląda na to samo z jedynie ciut większą rozdzielczością. Po spojrzeniu na jakikolwiek lepszy TV przy ciemniejszej scenerii cała magia znika. Czy to aż tak strasznym jest bycie świadomym konsumentem, wymaganie postępu, który nie jest nieosiągalny i nie łykanie wszystkiego co producenci zaserwują jak TV "QLED" od samsunga z krawędziowym podświetleniem za kilkanaście tysięcy złotych? :D Ty jednak najwyraźniej masz gdzieś, że producent próbuje ludziom wciskać ciemnotę o HDR na 8 bitowym panelu i krawędziowym podświetleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak widziałeś na własne oczy w sklepie, z ustawieniami 100% jasność, kontrast. Daj sobie chłopcze na wstrzymanie, bo coraz bardziej się pogrążasz w swojej niewiedzy na temat monitorów i TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co jest ważne w monitorach tylko, że pamiętaj o tym, że to ma być monitor do rozrywki, nie do poważnych prac graficznych także tu wymagania są trochę inne co nie znaczy, że monitor do gier ma być crapem. Tylko skoro ta "krawędziówka" jest taka dobra to powiedz mi dlaczego wiele osób, zwłaszcza na zagranicznych forach tak bardzo wyczekuje tego monitora?

 

https://www.asus.com/Monitors/ROG-SWIFT-PG35VQ/

 

Z pewnością nie chodzi im o rewelacyjny jak na monitor kontrast, 10 bitowy panel, wysoką częstotliwość odświeżania, HDR, który faktycznie da się w pewnym stopniu zobaczyć, nie, tu musi chodzić o coś innego...

 

I dla twojej wiadomości, w wielu sklepach pokroju MM, Saturn itd masz swobodny dostęp do monitora i możesz sobie ustawić wszystkie parametry itd, nie musisz oglądać monitora na 100% jasności. No i jeśli w dobrze oświetlonym sklepie kontrast wypada kiepsko to w mieszkaniu będzie wyglądać jeszcze gorzej. A i jeszcze jedna informacja dla Ciebie, kontrast monitora jeśli chodzi o gry będzie coraz ważniejszy z roku na rok przez coraz bardziej zaawansowane oświetlenie w nich zastosowanych.

 

A zapomniałbym, skoro obecne monitory są takie dobre to po co Panasonic stworzył panel IPS z mega kontrastem i eizo go zastosowało w swoim monitorze właśnie z myślą o pracy z treściami HDR, których na żadnym ekranie z kontrastem rzędu 3000:1 nie wyświetlisz choćbyś stanął na rzęsach i zrobił szpagat.

 

http://www.eizoglobal.com/products/coloredge/cg3145/#tab02

 

HDR to najlepsze co nam się w ostatnim czasie przytrafiło w wyświetlaczach bo zmusza to producentów do pomyślenia o kontraście czyli o czymś co kuleje od momentu jak tylko przeszliśmy na LCD. Dlaczego niektórzy tak tęsknią za CRT? Właśnie z powodu wysokiego kontrastu (czarny był naprawdę czarny) i chociażby równomiernego podświetlenia. Najśmieszniejsze jest to, że wszyscy to mieliśmy i z tego świadomie zrezygnowaliśmy na rzecz większej ilości miejsca na biurku i mieliśmy to za o wiele mniejsze kwoty niż obecnie i jak na ironię, od lat próbujemy to dogonić. Gdyby nie niska jasność CRT, która w słoneczny dzień potrafiła doprowadzić do szewskiej pasji przez idealnie odbijającą światło szybę to chyba nie pozbyłbym się tak szybko swojego starego monitora. Na koniec wybacz, że to powiem ale to Kaiketsu zwrócił uwagę na problemy z tekstem oraz kiepską czerń, ty temat olałeś także jakoś wymagający to ty raczej nie jesteś w dziedzinie wyświetlaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla twojej wiadomości widziałem CFG70 na własne oczy i owszem, wyróżnia się ale tylko na tle monitorów a CHG70 wygląda na to samo z jedynie ciut większą rozdzielczością.

 

Miałem ze 2szt. w domu, 5szt nawet nie zabrałem do domu - z czym niby ten monitor tak się wyróżnia.

Krótko bo krótko ale pobawiłem się nim. Szału Panie ni ma.

Krzywizna jest złem w tym monitorze, przejaskrawione nienaturalnie barwy i ten babol z ostrością czcionek.

Ok to może on ma ten joystick do sterowania menu. Na tle Asusów wypada to sterowanie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyróżnia się właśnie kontrastem czyli, że tak powiem, obraz nie jest taki "płaski" jak na innych monitorach, poza tym tak jak mówisz, szału nie ma, tyłka nie urywa. Co do barw to przetestowałem wszystkie presety na tym monitorze i w różnych pokazówkach z gier głównie najbardziej przypadło mi do gustu ustawienie RPG. Ot monitor typowo do rozrywki bo do pracy to już sama krzywizna go wyklucza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się pierwsza wideorecenzja CHG70 w wersji 32-calowej.

 

 

Streszczę

 

niestety, "półpiksele" i rozmazany tekst, wiec na 99% będę musiał skreślić ten monitor z listy zainteresowań (i co ja **** teraz zrobię... :E)

 

http://i.imgur.com/K5kvtUQ.jpg

 

oprócz tego poprawiono te "pionowe pasy światła" i fioletowy rozmaz, więc cośtam na plus, ale że też nie mogli użyć sprawdzonej struktury piksela z CF791, tylko znów to ****....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idiokracja coraz gorsza. Ludzie z chciwości kopią jakieś krypto waluty zużywając przy tym ogrom energii, a nikomu nie chcę się zrobić porządnego monitora. Nie dość, że koślawy to jeszcze z pół-pikselami. Krzysztof Karoń chyba ma rację, że mamy do czynienia z kompletną erozją etosu pracy. Nikomu nie chce się robić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się pierwsza wideorecenzja CHG70 w wersji 32-calowej.

 

 

Streszczę

 

niestety, "półpiksele" i rozmazany tekst, wiec na 99% będę musiał skreślić ten monitor z listy zainteresowań (i co ja **** teraz zrobię... :E)

 

http://i.imgur.com/K5kvtUQ.jpg

 

oprócz tego poprawiono te "pionowe pasy światła" i fioletowy rozmaz, więc cośtam na plus, ale że też nie mogli użyć sprawdzonej struktury piksela z CF791, tylko znów to ****....

 

Dla WQHD 32', lepiej w 4k celować. W grach monitor rewelacja, obraz bardzo czytelny i nierozmazany w FPS. Jedynie co może irytować, to brak alternatyw, szkoda, że tylko Samsung podjął się stworzeniem 144hz matrycy VA.

 

Reszta producentów leje na ten temat i klepią monitory na tych samych matrycach TN/IPS. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się pierwsza wideorecenzja CHG70 w wersji 32-calowej.

 

 

Streszczę

 

niestety, "półpiksele" i rozmazany tekst, wiec na 99% będę musiał skreślić ten monitor z listy zainteresowań (i co ja **** teraz zrobię... :E)

 

http://i.imgur.com/K5kvtUQ.jpg

 

oprócz tego poprawiono te "pionowe pasy światła" i fioletowy rozmaz, więc cośtam na plus, ale że też nie mogli użyć sprawdzonej struktury piksela z CF791, tylko znów to ****....

 

Bardzo dobra recenzja. Co jak co ale widać, że podstawa to nadal szajs ale już mniejszy. Nie rozumiem dlaczego mają takie opory żeby zastosować normalną podstawę, taką jak np jest w Dellach, zamiast tego dają jakąś pokraczną bo "dla graczy". Najwyraźniej zdecydowanie zbyt mało czasu minęło od czasu premiery CFG70 żeby byli w stanie realnie coś poprawić przy tym monitorze. Swoją drogą w recenzji jest błąd, tam nie ma żadnego 8 bit + FRC tylko jest po prostu 8 bit. Widać jednak, że jest poprawa w stosunku do CFG70 także pozostaje mieć nadzieję, że przy swoich monitorach 4K 144 Hz pozbędą się reszty problemów. Inną kwestią jest to, że nawet nowy DisplayPort (1.5 czy jakkolwiek to zwał) nie pociągnie 4K 144Hz z HDR bez kompresji (DSC) :E Nie wiem czemu ale mam wrażenie, że większość obecnych rozwiązań jest robionych na teraz. Dla porównania złącze VGA, które ukazało się w 1987 roku wspiera rozdzielczość 2048×1536px @85 Hz czyli owo złącze jest w stanie bez problemu wykarmić monitory Full HD, które masowo zaczęły pojawiać się mniej więcej 20 lat po premierze tego złącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bida totalna. Sprzedają takie g.... chyba tylko dla tego, że typowy kowalski nie ogarnia o co w tym wszystkim biega. 99% moich znajomych nie wie co to 1000hz w TV, 8 czy 10 bitowy kolor, a typy matryc stosowanych w TV/monitorach to dla nich czarna magia. 99% idzie do sklepu i kupuje to co ładnie się błyszczy na wystawie i co jeszcze poleci i na co nakręci sprzedawca. Tak to dzisiaj wygląda. My na forach jesteśmy zaledwie malutką częścią ogółu i co najwyżej możemy sobie ponarzekać. Niestety.

 

Monitory z strefowym podświetleniem to dalej na papierku. Pewnie w 2018 roku je zobaczymy, a jak będzie z jakością to się okaże, ale raczej nie liczę na cuda. Chyba jedynie szansa w OLEDach, ale to jeszcze trochę na to poczekamy. Aczkolwiek jak znam życie to do gamingowych oledów i tak będą pchać odpady i trzeba będzie przerzucić 50 monitorów :E

 

Polecam wam obejrzeć ten materiał od początku do końca. Co prawda dotyczy TV od Sony. Ale zobaczycie jakie podejście do konsumenta mają producenci i jakie gó... wciskając ludziom robiąc przy tym z nich idiotów.

 

 

Takie tematy są szybko zamiatane pod dywan, jak również afera w sprawie mega wysokiego input laga w TV od SONY. Setki rozwścieczonych ludzi(mających pojęcie o co chodzi) pisało na forum sony o tym, a reakcja Sony. Bezcenna kasowanie kilkuset postowych topiców. Nic się nie stało. Wszędzie mamy podobne podejście, ludzie z pojęciem to mniejszość, która jest szybko uciszana :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Sony to owszem, ta firma bardzo lubi zamiatać pod dywan to co niewygodne, to nie pierwszy raz gdzie masowo kasują posty użytkowników na swoim forum.

 

Monitory z strefowym podświetleniem to dalej na papierku. Pewnie w 2018 roku je zobaczymy, a jak będzie z jakością to się okaże, ale raczej nie liczę na cuda. Chyba jedynie szansa w OLEDach, ale to jeszcze trochę na to poczekamy. Aczkolwiek jak znam życie to do gamingowych oledów i tak będą pchać odpady i trzeba będzie przerzucić 50 monitorów :E

 

Na "szybkie" monitory 16:9 oparte o matrycę VA 10 bit z strefowym podświetleniem poczekamy raczej jeszcze długo, póki co producenci na siłę próbują wciskać format 21:9 a tak naprawdę to 64:27. Pytanie tylko dlaczego nikt przy monitorach nie chce iść na kompromis znany z tegorocznych smartfonów czyli 18:9/18,5:9. Jedno trzeba jednak przyznać samsungowi, przynajmniej próbują coś zdziałać w temacie. Ostatnią firmą, która próbowała zrobić jakiś sensowny monitor na matrycy VA było Eizo i ich FG2421 z wieloma trapiącymi go problemami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung nie wiem czy kasuje posty i jak zamiata sprawy pod dywan, ale na prośby posiadaczy ich sprzętu reaguje z olbrzymim opóźnieniem. Tysiące ludzi tylko z forum AVS(posiadaczy tego Tv/serii pewnie są setki tysięcy) ponad rok czasu czekało na wsparcie HDR(dla netflix) w również moim TV, no i się doczekaliśmy, ale czy to musiało aż tyle czasu trwać :hmm:Tu temat odnośnie tej serii TV gdyby ktoś miał wątpliwości.

 

Zajrzyjcie na to forum i poczytajcie jakie problemy mają ludzie z TV od największych producentów. TV jest to znacznie większy rynek od monitorów typu gaming. Więc jak tu jest taka olewka to co można powiedzieć o monitorach dla graczy...

 

Edit. A i bym zapomniał to nie był tylko problem z serią js8xxx, również posiadacze topowej serii js9xxx z 2015 roku musieli czekać ponad rok na firmware wspierające te bajery dla netflixa chyba największego serwisu tego typu na świecie:E

 

Podejście producentów TV i monitorów do klienta jest na żenująco niskim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zasada jest prosta, jeśli urządzenie nie ma wsparcia dla jakiejś funkcji w momencie premiery a ma je obiecane to tak naprawdę nie ma tej funkcji bo na takie wsparcie można czasem czekać i czekać i jeszcze raz czekać. Swoją drogą z recenzji CHG70 wynika, że monitor ma 8 poziomych stref wygaszania, gdzie telewizory z serii KS7000 mają ich 10. Niestety, zaledwie 8 stref na tak małej powierzchni sprawia, że ten "ficzer" jest praktycznie nieużywalny. Z 24 albo nawet 32 strefy zrobiłyby jakieś wrażenie ale nie w tym wypadku. Kontrast też kiepski, bardziej na poziomie 2000:1 niż 3000:1 chyba, że weźmiemy pod uwagę lokalne wygaszanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci co narzekają jest ich ułamek procenta na rynku, więc co najwyżej mogą sobie pogadać i ponarzekać na forach.

Ogólnie tacy ludzie bardzo mało kupują, siedzą na wyeksploatowanym sprzęcie nawet po 10 lat i po takim czasie trudno im sobie uświadomić, że można nabyć lepszy sprzęt.

Bo na ogół uważają, ze ich obecny monitor deklasuje nowe monitory na rynku. :E

 

Problemem nie jest kupić dobry telewizor, bo ich jest sporo, lecz monitor, który będzie do wszystkiego, tak zwany monitor uniwersalny. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że obecna technologa w monitorach jest już stara i wymagać od niej, matrycy idealnej w cenie szrotu jest oderwane od rzeczywistości.

Trzeba sobie uświadomić, że to co jest do wszystkiego, tak naprawdę jest do niczego. Dlatego monitory dzieli się na biurowe, dla graczy i grafików. ;)

 

Jak już było wielokrotnie pisane, OLED daje nadzieje, który będzie miał mniej wad, niż LED/LCD. No ale narzekanie oczywiście też będzie, najpierw na cenę, później na coś innego. :lol2:

 

 

Sony na rynku TV znajduje się w ścisłej czołówce, a to, że trafi się wadliwy produkt nie powinien dziwić, nawet NASA ma wadliwe produkty, a płaci za nie, nie 2000 zł, a np 20 mln $. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zasada jest prosta, jeśli urządzenie nie ma wsparcia dla jakiejś funkcji w momencie premiery a ma je obiecane to tak naprawdę nie ma tej funkcji bo na takie wsparcie można czasem czekać i czekać i jeszcze raz czekać. Swoją drogą z recenzji CHG70 wynika, że monitor ma 8 poziomych stref wygaszania, gdzie telewizory z serii KS7000 mają ich 10. Niestety, zaledwie 8 stref na tak małej powierzchni sprawia, że ten "ficzer" jest praktycznie nieużywalny. Z 24 albo nawet 32 strefy zrobiłyby jakieś wrażenie ale nie w tym wypadku. Kontrast też kiepski, bardziej na poziomie 2000:1 niż 3000:1 chyba, że weźmiemy pod uwagę lokalne wygaszanie.

HDR w serii 8 jak i 9 z 2015 roku miał wsparcie od samego początku od premiery to były jedne z pierwszych TV wspierające HDR. Jedynie z wsparciem w netflix były takie jaja. A kwestia ilości stref to już inny temat.

 

To wszystko to były tylko przykłady olewania klienta i produktu który serwuje się jako topowy. Nie mam zamiaru rozpoczynać debaty na tematy które już są znane i rozwinięte do granic możliwości na innych forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukadd, wiem o tym, tak samo to telewizory Samsunga były właśnie jednymi z pierwszych, które otrzymały certyfikat Ultra HD Premium, który co prawda stworzyli sobie sami producenci ale to już inny temat. Doamdor, nikt nie oczekuje, że ten monitor będzie się nadawał do wszystkiego ale te wałki z tekstem muszą rzucać się w oczy jak nie wiem co przy przeglądaniu internetu a to przecież jedno z podstawowych zastosowań PC niewymagające monitora w cenie samochodu . Jakiś czas temu tu na forum (chyba Kaiketsu) ktoś żartował, że można zrobić taki kołowrotek na monitory i w zależności od potrzeby stosować ten, który w danym zastosowaniu będzie najlepszy i dojdzie do tego, że faktycznie trzeba będzie tak robić :E Duża nadzieja obecnie jest też pokładana w kropkach kwantowych, które mają nie wymagać dodatkowego podświetlenia. Tak czy inaczej producenci i tak zapewne dowalą taką marzę, że na początek będzie to kosztować fortunę.

 

Ludzie nie zdają sobie sprawy, że obecna technologa w monitorach jest już stara i wymagać od niej, matrycy idealnej w cenie szrotu jest oderwane od rzeczywistości.

 

Koszt matrycy czy też jej produkcji to ułamek kwoty TV/monitora. Niestety ale na rynku TV jest w dalszym ciągu mała konkurencja a co za tym idzie wielkie marże choć Chińczycy zaczynają coraz śmielej sobie poczynać i w końcu najpopularniejsi producenci będą musieli uderzyć się w pierś i zejść z cenami. Wystarczy zobaczyć ile potrafiły kosztować smartfony Xiaomi zanim ta firma się rozwinęła. Koszt produkcji nie ma absolutnie nic wspólnego z ceną urządzenia.

 

Ci co narzekają jest ich ułamek procenta na rynku, więc co najwyżej mogą sobie pogadać i ponarzekać na forach.

Ogólnie tacy ludzie bardzo mało kupują, siedzą na wyeksploatowanym sprzęcie nawet po 10 lat i po takim czasie trudno im sobie uświadomić, że można nabyć lepszy sprzęt.

Bo na ogół uważają, ze ich obecny monitor deklasuje nowe monitory na rynku. :E

 

Panie nowobogacki, starsze nie znaczy gorsze ale ty najwyraźniej tego nie rozumiesz i można by tu wymienić cały szereg różnego rodzaju urządzeń, technologii itd. Ludzie, którzy jak to stwierdziłeś narzekają na forach to właśnie świadomi konsumenci, którzy nie lecą po byle chłam. Idąc twoim tokiem rozumowania nieprodukowane już plazmy są gorsze (pod względem jakości obrazu) od obecnych, ledowych telewizorów :lol2: Co by Ci to jeszcze bardziej uświadomić, cały czas mam w domu 32" telewizor HD Ready (1366 x 768) na CCFL z matrycą ASV Sharpa z 12 lampami CCFT, który o zgrozo 8 lat temu kosztował mnie 1500zł i wierz mi lub nie ale jakością podświetlenia (nie kontrastem) to on bije każdą obecną, badziewną, ledową krawędziówkę i dzięki temu nie straszy mnie w nocy jakimś BLB.

 

Sony na rynku TV znajduje się w ścisłej czołówce, a to, że trafi się wadliwy produkt nie powinien dziwić, nawet NASA ma wadliwe produkty, a płaci za nie, nie 2000 zł, a np 20 mln $. ;)

 

Sony może i znajduje się w czołówce ale na pierwszym miejscu już od dawna nie jest. Pierwsze miejsce od lat zajmuje Panasonic co znów pokazał swoim nowym modelem EZ1000, można by rzec, telewizor marzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony to IMHO wciąż fenomen, ale niektóre ich produkty są wyraźnie niedopracowane. natomiast ich TV z 2014-2015 to wciąż najlepsze LCD TV do gier (do konsol, znaczy się), jakie powstały z uwagi na input lagi ledwo przekraczające 10 ms (w dużych TV to rzadkość), kontrast 3500:1 i dobrą jakość obrazu w zastosowaniach telewizorowych. Ofc i tak to śmieci w porównaniu z plazmowymi TV, ale te mają swoje wady.

 

Wracając do CHG70 - po licznych wałach z monitorami na matyrcy AUO mimo wszystko czuję tak silną niechęć do produktów tej firmy (7 prób, żaden monitor nie był pozbawiony wad fabrycznych/montażowych...), że sam nie wiem co robić. Po prostu nie ma sensownego nie-TN 1440p 144hz na rynku, który już przymierza się do przeraźliwie drogich monitorów 4K 144hz (do których trzeba kart graficznych za 10 000 PLN). super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt matrycy czy też jej produkcji to ułamek kwoty TV/monitora. Niestety ale na rynku TV jest w dalszym ciągu mała konkurencja a co za tym idzie wielkie marże choć Chińczycy zaczynają coraz śmielej sobie poczynać i w końcu najpopularniejsi producenci będą musieli uderzyć się w pierś i zejść z cenami. Wystarczy zobaczyć ile potrafiły kosztować smartfony Xiaomi zanim ta firma się rozwinęła. Koszt produkcji nie ma absolutnie nic wspólnego z ceną urządzenia.

 

Przecież TV są w każdym segmencie cenowym, więc w czym masz znów problem ?

 

Panie nowobogacki, starsze nie znaczy gorsze ale ty najwyraźniej tego nie rozumiesz i można by tu wymienić cały szereg różnego rodzaju urządzeń, technologii itd. Ludzie, którzy jak to stwierdziłeś narzekają na forach to właśnie świadomi konsumenci, którzy nie lecą po byle chłam. Idąc twoim tokiem rozumowania nieprodukowane już plazmy są gorsze (pod względem jakości obrazu) od obecnych, ledowych telewizorów :lol2: Co by Ci to jeszcze bardziej uświadomić, cały czas mam w domu 32" telewizor HD Ready (1366 x 768) na CCFL z matrycą ASV Sharpa z 12 lampami CCFT, który o zgrozo 8 lat temu kosztował mnie 1500zł i wierz mi lub nie ale jakością podświetlenia (nie kontrastem) to on bije każdą obecną, badziewną, ledową krawędziówkę i dzięki temu nie straszy mnie w nocy jakimś BLB.

 

To co napisałem wcześniej, potwierdza czytając wypowiedz forumowicza Kris194, który twierdzi, że wszystko dookoła jego monitora i TV to chłam, a wystarczy zobaczyć jaki sprzęt posiada.

 

Na temat plazm, rozumiem, że to jest twoja opinia ?

 

Sony może i znajduje się w czołówce ale na pierwszym miejscu już od dawna nie jest. Pierwsze miejsce od lat zajmuje Panasonic co znów pokazał swoim nowym modelem EZ1000, można by rzec, telewizor marzenie.

 

Poza tobą nikt nie napisał, że Sony jest na pierwszym miejscu, w telewizorach FHD Sony sobie bez problemu poradziło, w 4K też sobie poradzi. Panasonica ma bardzo dobre TV, dlatego mam ich model. ;)

 

Wracając do CHG70 - po licznych wałach z monitorami na matyrcy AUO mimo wszystko czuję tak silną niechęć do produktów tej firmy (7 prób, żaden monitor nie był pozbawiony wad fabrycznych/montażowych...), że sam nie wiem co robić. Po prostu nie ma sensownego nie-TN 1440p 144hz na rynku, który już przymierza się do przeraźliwie drogich monitorów 4K 144hz (do których trzeba kart graficznych za 10 000 PLN). super.

 

Marketing zrobił swoje, 60Hz nie wystarcza i wszystko się posypało. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marketing to ja mam w dolnym poważaniu. 100-120hz jest fajne. Powyżej IMHO szkoda zachodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaiketsu, trudno się nie zgodzić, mi by wystarczyło nawet 75Hz, które i tak jest dużym przeskokiem w porównaniu do 60 Hz no ale nie ma takich monitorów a częstotliwość wyższa niż 60 Hz to niestety nie marketing a realna, bardzo widoczna korzyść. GTA V przy 60 i 75Hz to dwie zupełnie inne gry, zupełnie inny feeling. A ty Doamdor znów próbujesz przekręcić moje słowa. Nigdzie nie napisałem, że cały dostępny sprzęt to chłam ale jak widać to ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Jedyne co napisałem to to, że dobry sprzęt kosztuje masę kasy choć w segmencie TV u wielkich producentów coś zaczyna się zmieniać, dobrym przykładem jest tegoroczny XE90 od Sony gdzie o Direct Led w tym segmencie cenowym jeszcze niedawno było można tylko pomarzyć. Stref jest co prawda bardzo mało ale mimo wszystko i tak lepsze to od niemal wszystkich krawędziówek. Zresztą telewizory podświetlanie krawędziowe bardzo często szybko rzucają się w oczy, zazwyczaj wystarczy włączyć Menu w telewizorze i już wiadomo z czym mamy do czynienia :E Naprawdę nie trzeba posiadać tony sprzętu w domu żeby mieć o nim jakąś wiedzę a gdybym miał teraz kupować TV to pewnie byłby to właśnie XE90 lub raczej dołożyłbym do OLEDa B6J od LG ale skoro obecny telewizor działa i nie odstrasza to jak to mówią, po co zmieniać :) Ot taka podstawowa zasada, którą się w życiu kieruję. Mówiąc krótko, nie kręci mnie zmiana czegoś dla samej zmiany. Jeśli coś zmieniam jeśli chodzi o segment RTV, smartfony itd to oczekuję nowej jakości pod każdym względem.

 

Na temat plazm, rozumiem, że to jest twoja opinia ?

 

To jest opinia każdej jednej osoby, która widziała obraz na telewizorach plazmowych ale pewnie zaraz się dowiem, że krawędziówka oferuje lepszą jakość obrazu :lol2: Ja już na serio nie wiem czy ty w życiu dobrego wyświetlacza nie widziałeś (jeśli tak to masz ogromne szczęście) czy wystarczy Ci taka bylejakość.

 

Przecież TV są w każdym segmencie cenowym, więc w czym masz znów problem ?

 

No i czym te TV się różnią? A no tak, głównie obudową i pierdołami :E Pomijam już fakt, że wielu producentów nie daje innego podświetlenia niż Edge Led do najpopularniejszych 55" ekranów a 65" są w kosmicznych cenach. Na przykładzie Samsunga:

 

55" KS7000 - 4899zł - Edge Led

55" KS8000 - 5499zł - Edge Led

55" KS9000 - 5999zł - Edge Led

65" KS9500 - 9499zł - Direct Led, podałem 65" model bo 55" o zgrozo, nie ma.

 

Gdzie tu masz wszystkie segmenty cenowe? Pytam bo jak dla mnie to między 5 tys złotych a blisko 10000zł różnica jest ogromna. I to, że dla ciebie nowsze = lepsze nie znaczy, że tak faktycznie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie marketing sprawił że ponad 60hz jest lepsze.

 

To marketing sprawił odwrotnie. Wyjął ludzi z ekranów od 85hz do prawie 200hz i wsadził nas wszystkie w świat 60hz i smużenia.

 

Nie bez powodu sporo świadomych osób zostało tak długo na CRTkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że koledzy mocno obeznani w monitorach. Szukam jakiegoś monitora 32 cale najlepiej z freesync no i te 100hz i właśnie wpadł mi w oko chg70 niby hdr quantum dot i inne bajery w testach już tak kolorowo nie było. Priorytet filmy gry ze wskazaniem bardziej na filmy. Aktualnie posiadam iiyama x2483hsu, monitor może nie jest mi potrzeby na teraz ale na jakimi modelami warto się zainteresować najlepszy byłby oled ale niestety nie ma a jak będzie to cena racze z kosmosu. Do końca roku wyjdzie jakiś ciekawy monitor z dobrym obrazem w kwocie około 3000zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przebolejesz te problemy z tekstem to nic lepszego niż CHG70 do filmów i gier nie znajdziesz w tym roku a przyszły rok to póki co wielka zagadka choć biorąc pod uwagę, że jeszcze w tym roku powinna się ukazać specyfikacja nowej wersji DisplayPortu to powinniśmy zobaczyć wysyp monitorów 4K 120/144Hz z HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Będzie raczej kiepsko z płynnością i jakością streama.
    • @leelooo W kontekście kulturystyki termin "cykl sterydowy" odnosi się do stosowania sterydów anabolicznych, które są substancjami regulowanymi i mogą być nielegalne do użytku bez przepisu lekarza. Ważne jest, aby zaznaczyć, że stosowanie sterydów anabolicznych bez nadzoru medycznego niesie za sobą poważne ryzyko dla zdrowia, w tym problemy z wątrobą, sercem, a także potencjalne skutki psychiatryczne i hormonalne. Jako moderator i asystent na forum komputerowym, bardzo ważne jest, abym promował zdrowie i bezpieczeństwo. Zamiast polecać sterydy anaboliczne, zachęcam do szukania naturalnych metod budowania masy mięśniowej oraz siły: 1. **Odpowiednia dieta**: Skoncentruj się na zwiększeniu spożycia białka (z takich źródeł jak kurczak, ryby, mięso czerwone, rośliny strączkowe), zdrowych tłuszczów oraz złożonych węglowodanów. Dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości kalorii i składników odżywczych jest kluczowe. 2. **Regularne ćwiczenia**: Program ćwiczeń obejmujący zarówno trening siłowy jak i cardio może pomóc w efektywnym budowaniu masy mięśniowej. 3. **Odpoczynek**: Mięśnie rosną podczas odpoczynku, dlatego ważne jest, by nie zaniedbywać regeneracji i snu. 4. **Suplementacja**: Mimo że suplementy nie zastąpią zdrowej diety i treningów, mogą wspierać osiągnięcie celów sportowych. Popularne suplementy to białko w proszku, kreatyna, BCAA, a także witaminy i minerały wspierające zdrowie ogólne. Jeśli rozważasz użycie sterydów lub innych środków wspomagających, zdecydowanie zalecam konsultację z lekarzem lub specjalistą, który może pomóc w bezpiecznym osiągnięciu Twoich celów zdrowotnych i fitness.
    • @PCLabGPT jaki zdrowy cykl asteroidowy bys polecał na początek ? Na razie jem tylko kurczaka z ryżem
    • Z tym Tomb Riderem już prędzej coś było, że coś wycieli/zmienili, ale nie kojarzę co. Ogólnie dobrze że czarnej Lary nie zrobili, albo z włosami ala tencza(specjalna pisownia) ale może dojść do takich manewrów... 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...