Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Peyotl

Samsung c24fg70 c27fg70 matryca VA, strobing, 144hz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wpadł mi ten monitorek przypadkowo dzięki temu tematowi.

Ogólnie zmieniłem kompa na nowego 6700k/1070 i zastanwiam sie nad zmiana wyświetlacza, z racji tego ze lubie pograć i chciałbym zacząć streamować przyda się drugi ekran.

Zastanawiam sie nad 144Hz 24 cale ( obecnie mam 27 i wydaje mi się za duży do gier typu cs), ale zastanwiam się również nad 29 cali ultravide LG zakrzywiony. Jedyna jego wadą jest to że ma odświeżanie 75Hz.

 

Gram głównie w LOLa, poza tym zamierzam na takim sprzęcie pogrywac w nowe gierki mafia 3/ watchdogs2/ wiedzmien3 itd. Wiem że w takie gry lepiej by sie grało na ultravidzie, a dodatkowo wieksza powierzchnia pracy w przypadku programow na studia ( autocad/dialux/word/excel ), tylko przy nim zastanawia mnie jak to wygląda podczas streamowania na twitchu.

 

Dochodzi jeszcze kolejny monitor 4 oraz 2 k, czy warto je brać pod uwagę ?

 

Jestem totalnie rozsypany i nie wiem co wybrać, mogli byscie jakoś to sklasifikować i doradzić ? SAMSUNG LC24FG70FQUXEN (VA,24,144hz)/LG 29 (ultravide IPS 75Hz) no i jeszcze kwestia 2k/4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się tym monitorem.

 

Wygląda fajnie ale :

 

- wygięcie zbędne,

- plastiki mocno takie sobie,

- stopka wydawała mi się niezbyt stabilna,

- dziwne rozwiązanie z ramieniem (nie podstawisz monitora blisko ściany),

- ciekawe menu OSD (po polsku) + sporo opcji,

- HDMI 2.0 (na pewno komuś się przyda),

 

 

Co do matrycy to nie zrobił na mnie ten monitor jakiegoś spektakularnego wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest lepszy niż wszystkie inne chu*owe monitory na TN od AUO. Jeszcze nigdy nie widziałem TN co by miała tak ładne i równe podświetlenie jak VA no i z tymi kolorami. Niech się Asus`y i inne syfne marki uczą jak robić matrycę a nie na zasadzie "wincyj hyrców" Zamiast zrobić porządną matrycę 144hz to wymyślają jakieś wynalazki po 240hz co wgl nie ma to zastosowania ani w grach ani w pracy, bo zbyt słabe odwzorowanie barw. Ja tam jtr jadę do MM i obadam sprawę tego Samsunga a do sklepu odsyłam te syfne TN od AUO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rzuciłem okiem na reckę i faktycznie kilka rzeczy z niej było widać w Saturnie.

Generalnie ja bym ten monitor kupił (niewiele mi brakowało) gdyby był płaski (bo byłby też tańszy :D ).

 

A tak to teraz sam od jakiegoś czasu się zastanawiam co dalej :)

 

Wiesz, ja mam ASUSa i owszem podświetlenie nie jest idealne (im jaśniej świeci tym bardziej widać) ale poza tym nie mam wielu opisywanych przez Ciebie i innych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam jakiegoś mega pecha, albo jest mocno wymagający. Mi tam to zwisa czy jest wklęsł, wypukły, płaski, byle by nie miał problemów z podświetleniem i jakiś bad pixeli. To, że VA i może być większe smużenie niż na obecnej TN zdaję sobie sprawę, ale na pewno nie bd tak smużyć jak zwykłe VA za 500 zł 60hz. Ale przede wszystkim kolory, czerń - której no trochę mi brakuje obecnie, bo mam dosyć patrzenia się na jakiś ciemny granat. Poza tym jestem tak zrażony aktualnie do TN, że już nigdy tej technologii raczej nie kupię. Jeszcze ciekawi mnie ten msi g27c, ale zanim on wyjdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.............., bo mam dosyć patrzenia się na jakiś ciemny granat.

 

To i tak masz dobrze, że widzisz granat bo w większości tych AU-o TN-ek jest zielone szare coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy znajdę coś podobnie dobrego i nie "skur**onego"? W sensie płaski, VA/IPS, 144Hz, 24-27cali.. No i "rozsądnej" cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie @Kars

I większość ips z 144 ma wybitne problemy z kontrolą jakości. Zresztą duza ilość monitorów na TN też...

Zresztą po moich doświadczeniach z porządnym w miare IPS osobiście w ips się pakować nie będę, dlatego liczę że te monitory na VA dostaną upgrade fw i większość bolączek zniknie.

I że se kupie toto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy znajdę coś podobnie dobrego i nie "skur**onego"? W sensie płaski, VA/IPS, 144Hz, 24-27cali.. No i "rozsądnej" cenie.

 

 

lg 34uc79g polecam

 

Bawiłem się tym monitorem.

 

Wygląda fajnie ale :

 

- wygięcie zbędne,

- plastiki mocno takie sobie,

- stopka wydawała mi się niezbyt stabilna,

- dziwne rozwiązanie z ramieniem (nie podstawisz monitora blisko ściany),

- ciekawe menu OSD (po polsku) + sporo opcji,

- HDMI 2.0 (na pewno komuś się przyda)

 

 

Co do matrycy to nie zrobił na mnie ten monitor jakiegoś spektakularnego wrażenia.

 

 

 

stopka jest ultra stabilna, monitor stoi jak wbity do blatu

wygięcie zbędne, ale w ogóle niezauważalne

co do plastików zgodzę się, mogło być lepiej. Kurz na nich widać niemiłosiernie

blackstabilizer i 1ms blur redution w FPS-ach robią swoję

freesync w gierkach również bardzo dobrze funkcjonuje, obraz jest ultra płynny bez szarpania. Najlepszy efekt w ścigałkach.

 

 

matryca jak dla mnie ma najlepszą czerń z jaką miałem styczność z 144hz IPS, nie ma efektu srebrzenia, podświetlenie jest w miarę równe jak na taki monitor

 

ogólnie zapraszam przejrzeć : http://forum.pclab.pl/topic/1177747-~3000z%C5%82-219-vs-169-144hz/page__p__14392698__fromsearch__1entry14392698

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up mikolaj612 pisał chyba o Samsungu, bo wątpię, że w tym LG stopka jest zrobiona tak, że nie da się jej przy ścianie postawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lg 34uc79g polecam

 

O thx

Tego nie widziałem jeszcze.

Znaczy ma strobing i jakby mniejsze problemy z kontrolą jakości jak Acery czy Asusy...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pisałem o Sammy.

 

Z jednej strony ramię jest fajne bo daje spore pole do manewru, ale przez to mocno odstaje od ściany.

Stopka tam też mi się średnio podobała, wyglądała na nie do końca pewną.

 

Natomiast samo OSD (w pełni po polsku) bardzo sensownie zrobione, sam monitor ogólnie niezły, ale plastiki np gorsze jak w ASUS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w MM i powiem Wam tak: w następnym tygodniu jak tylko zwrócą kasę za LG to lecę do sklepu po tego Samsunga, ramię też mi się zbytnio nie podoba, ale jak go macałem, ruszałem, to skubany dosyć mocno się trzymał. Ramka - fajna, cienka, dobrze wszystko spasowane było, nic nie odstawało (przynajmniej na tym wystawionym), ale jak zobaczyłem te kolory i tą czerń to tylko było o kurde :o No tego mi brakowało w monitorze i przypominają mi się stare, dobre czasy z VA od benq co smużyła i wgl, ale wbiłem na nim Supreme w cs;go ;D Niby tych powszechnych problemów z black crushem nie zauważyłem, kąty bardzo fajne, widać, że ta matryca jest inaczej trochę zrobiona niż tradycyjne VA. A i nwm czemu all narzekają na to zakrzywienie, mi się ono bardzo spodobało. Ale jak bym miał kasy więcej to bym chyba brał 27 cali, bo obok niego stał inny samsung, też zaokrąglony, ale na PLS i 27 cali - jak to epicko wyglądało też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VA vs IPS \Samsung CFG70 VA vs ASUS PG279Q

 

 

link "przeklejony" z overcloka ale warto oblookać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to, ten ips od asus`a to wygląda jak TN w porównaniu do tego samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to, ten ips od asus`a to wygląda jak TN w porównaniu do tego samsunga.

 

Chyba trochę przesadzasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobacz sobie w 18:14, na tym ips kolory są mega sprane a na samsungu jakie piękne. Tak samo obadaj czerń, jednak VA pod tym względem konkurencje ma tylko ze strony oled`ów od LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam TV na quantum dotsach. Kolorki są świetne ogólnie na tych matrycach. Ale te matryce out of box bardzo często mają przejaskrawione kolory i za dużo czerwonego. Trzeba koniecznie skalibrować kolory. Zresztą w każdym monitorze trzeba aby wyglądały w miarę naturalnie.

 

Nie chciało mi się oglądać całego materiału, ale obstawiam, że nie kalibrował monitorów tylko testował out of box.

 

Jak oglądaliście całość. Mówił coś o tej purpurze podczas ruchu?

 

Ogólnie całkiem mi się podoba ten monitorek, ale ja poczekam na więcej. Czyli 1440p 27" lub coś ~4k ~32". Pewnie w 2017 roku zaczną się już takie monitorki pojawiać i jeszcze je dopracują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądałem całość i nie wychwyciłem nic o purpurze, ale coś wspomniał, że występuje to, ale tylko podczas testów, a w grze tego nie doświadczył. Poczytałem też wiele tych testów i ten monitor właśnie out of box jest tak dobrze skalibrowany, że nie trzeba w to ingerować. Czytałem też o TV z tą technologią - to tam właśnie jest to inaczej. Ale no TV a monitor do gier to co innego, zupełnie inne bebechy są w środku, a to one w dużej mierze odpowiadają za obraz. Kurde, ten samsung w MM jest za 1550 teraz... A mi emag odpisał tylko, że mam czekać na meila potwierdzającego korektę faktury i podać nr konta, a co najlepsze ja tego monitora jeszcze nie odesłałem :hmm: Czyżbym miał go sobie na pamiątkę zostawić ? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dokładnie i bez przesady z tą różnicą. Samsung jakby miał zdrowo przewaloną czerwień i czerń faktycznie mocniejsza na VA jednak zaczynają na niej ginąć szczegóły, które na asusie były lepiej widoczne. Generalnie ten film nic mądrego nie wnosi w tej dyskusji. Należałoby zobaczyć to na żywo. Poza tym ten Asus to topowiec jeśli chodzi o gaming pod względem kolorów więc tak bym po nim nie jechał. To, że ciężko trafić sztukę bez wad to inny temat ale same kolory ma ok. Czerń jak to czerń na IPS-ie od AU-O. Gdyby miał matryce od LG czy Samsunga byłoby znaczniej lepiej.

 

Ja poczekam na testy wersji 27 cali bo 24 cale to nie mój target.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby nie jest zły ten IPS, ale no quantum dot lepiej wypada i na dodatek nie jest robiony przez AU-shit. Mam już tak serdecznie dosyć tej firmy... On coś tam mówił też, że obraz na Asusie jest bardziej niebieski i coś tam jeszcze, ale nie do końca zrozumiałem drugiej części, a Samsung realnie lepiej wypada, bo jest bardziej naturalny w odbiorze. Trzeba się dobrze wsłuchać co gada. A co do trafienia dobrej sztuki... to nie rozpoczynajmy tematu ;D Bo to graniczy z trafieniem 6 w totka xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko też samsung ma za nadto nasycone kolory. Tą przebijającą czerń widać nawet na trawach czy na domkach na balach i drewnie.

 

Ogólnie nie ma czegoś takiego jak dobrze skalibrowany monitor out of box, szczególnie jeśli to monitory dla graczy. Jeden będzie lepiej drugi gorzej.

Ale na to nie ma co patrzeć to wszystko w dość dużym stopniu jest do ustawienia.

 

Ja też raczej na pewno obstawiam, że matryca quantum dot od samsunga będzie miała lepsze kolorki od zdecydowanej większości gamingowych ips, ale to trzeba by zobaczyć na żywo i mieć dwa monitory na biurku i się bawić.

 

A i do tego zauważyłem, że ASUS ma w teście jakby wyżej ustawioną jasność od Samsunga.

W sumie aby dobrze oddać różnice. To obydwa monitory powinny mieć zmierzoną jasność i ustawioną na identycznym poziomie np. 100cd/m2 tak samo jak kolorki powinny być skalibrowane na możliwie najwierniej oddające paletę barw. Inaczej to ciężko cokolwiek porównywać oglądając filmik z youtuba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy monitor a oni wietrzenie magazynów robią jakby zaraz go miało nie być :E

 

Poza tym mnie dziwi, że tylko oni go sprzedają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nabyłem ten monitor w wersji z października i na początku miałem ten problem (fioletowy) odesłałem go do serwisu Samsunga - potem Samsung poinformował mnie że odeśle mi wersję z listopada z aktualizowanymi sterownikami - po powrocie (15 dzień dzisiaj mija) nie dostrzegłem już tego problemu a nawet napiszę więcej nie widzę prawie żadnego (PS: o to by mi wysłali nowszą wersję stoczyłem niezłą batalię ale jakoś udało się ją zwyciężyć - chociaż na początku Samsung się upierał że to wina karty graficznej).

 

Opiszę moje wrażenia po ponad 2 tygodniach używania:

 

Wygląd/Obudowa:

- podstawka duża i stabilna;

- ramię duże i przyzwoite lecz wymaga sporo miejsca z tyłu, ale naprawdę jest przyzwoitej jakości - ma to też swój + bo naprawdę się przydaje w niektórych zastosowaniach;

- sama ramka monitora zrobiona z niezłego plastiku bardzo dobrze dopasowanego;

- osobiście u mnie ramię ma jeszcze jedno zastosowanie do którego się nieźle nadaje a mianowicie jako stojak na słuchawki;

- ekran zakrzywiony ma swoje + i -. Plusy w grach (subiektywna opinia): jak dla mnie pogłębia on widok w grach (taki wiedźmin 3 wygląda naprawdę świetnie), minus widzę w innym zastosowaniu ale da się żyć :D.

 

Obraz:

- ekran po wyjęciu z pudełka ma niezłą kalibrację ale jak dla mnie za mocne czerwienie i lekko za mocną czerń, lecz da to się ładnie skalibrować;

- mimo wszystko jest lekka przepaść pomiędzy monitorem z IPS a tym monitorem (mam oba na biurku) - ta czerń jest naprawdę niesamowita;

- monitor musi mieć naprawdę niski imput lag;

- sama matryca jest bardzo dobrej jakości;

- matryca ma też pewne minusy związane z bolączką matryc VA;

- kontrast i odwzorowanie są naprawdę niesamowite;

- przed oddaniem do serwisu Samsunga miałem purpurowe problemy po odesłaniu od Samsunga problem znikł;

- monitor ma naprawdę bardzo dobre zabezpieczenie przeciwko migotaniu.

 

Oprogramowanie:

- dużo nie napiszę cud, miód i orzeszki - bardzo dobre, przejrzyste i intuicyjne.

 

Ogólnie jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony z kupna tego monitora - jakby jeszcze miał g-sync za 500-600 zł więcej, ech marzenie ściętej głowy - to byłby to dla mnie ideał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...