Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Peyotl

Samsung c24fg70 c27fg70 matryca VA, strobing, 144hz

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ogólnie jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony z kupna tego monitora - jakby jeszcze miał g-sync za 500-600 zł więcej, ech marzenie ściętej głowy - to byłby to dla mnie ideał.

 

Nabyłeś 24 z Saturna /MM czy 27 z x-koma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś wersję 27 czy 24 cale ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś udało mi się kupić wersję 24", ostatnia sztuka z MM i do tego za 1550, gdzie wczoraj było o 150zł drożej, cóż mogę napisać, ogólnie jestem bardzo zadowolony, wrażenia z gier niesamowite, kolory przy tym co miał do pokazania poprzednik (Benq XL2411Z) nawet nie będę porównywał, wersja jaką mam to 0Q4, czyli wychodzi na to że październik, na szczęście brak wad, kilka miesięcy temu zastanawiałem się czy nie wydać 3k na jakiś monitor od Asus czy Acer, dziś pewnie bym żałował, za połowę tej kwoty mam naprawdę świetny monitor do gier i nie tylko, za resztę to sobie mogę kupić dobrą kartę graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bede celowal w wersje 27.

Nie dzis, nie jutro, zrobie rezerwe. Szkoda tylko ze w EU ceny to kolo 500GBP...albo 640e, powaliło...myslalem ze tylko w PL podatek od nowosci jest, chyba ze to takie zapotrzebowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 cali - uważam że 27 cali to za dużo dla FHD

 

@Gregix to już bardziej opłaca się kupić w Polsce za trochę więcej niż 2000 zł bo przelicznik jest zabójczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z tymi monitorami, że każdy sie nimi jara? Mają coś w rodzaju g synca albo jakąś szybszą matryce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne jest to gdybanie o Samsungu :lol2:

No to kilka KONKRETNYCH uwag może:

1) jeśli mowa o nowych monitorach, to NAJWCZEŚNIEJ mogą zostać wprowadzone do oferty sprzedażowej w kwietniu, a nowe technologie (np. 144 Hz, VA, G-Sync) - realnie najwcześniej w czerwcu w sklepach. Raczej nawet w lipcu. Tak to działa od lat i nie ma powodu, żeby nagle mieli zmienić filozofię działania (a gdzie mają graczy i ich potrzeby to się sami domyślcie).

2) gwarantuję brak supportu z prawdziwego zdarzenia w Polsce. Na 100%.

3) ktoś napisał "byle nie shit od AUO". Oj... żebyś się nie zdziwił... Ogromna ilość matryc i to właśnie do high-endowych modeli tv i monitorów Samsung - pochodzi właśnie od AUO.

...i wreszcie najważniejsze:

4) krążą po rynku słuchy, że Samsung może sprzedać bardzo, bardzo niedługo (kwestia kilku miesięcy) cały dział wyświetlaczy (tv i monitory - i to zarówno linie profesjonalne jak i konsumenckie). Dokładnie caluśki, tak jak ostatnio sprzedał dział druku. A wtedy to już nikt nie wie co się wydarzy.

 

Ps. Nowe, dopracowane matryce TN w wysokich modelach dowolnego producenta są na pierwszy oka rzut (po kalibracji) niemożliwe do odróżnienia od IPS/PLS. Chyba, że postawimy taką TN-kę obok wypieszczonego IPS - wtedy tak. I nie do końca rozumiem te zarzuty odnośnie kątów widzenia. Nie wiem jak wy, ale ja grając siedzę vis-a-vis monitora, a nie jakoś z boku/dołu/góry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Nowe, dopracowane matryce TN w wysokich modelach dowolnego producenta są na pierwszy oka rzut (po kalibracji) niemożliwe do odróżnienia od IPS/PLS. Chyba, że postawimy taką TN-kę obok wypieszczonego IPS - wtedy tak. I nie do końca rozumiem te zarzuty odnośnie kątów widzenia. Nie wiem jak wy, ale ja grając siedzę vis-a-vis monitora, a nie jakoś z boku/dołu/góry...

 

Chyba musi ktoś mieć poważną wadę wzroku by nie odróżnić TN (nawet wysokiego modelu monitora) od przeciętnego IPSa/PLSa.

TN to jest technologia, która o dziwo przetrwała i pociągnie jeszcze trochę ze względu na taniość i łatwość produkcji tego badziewia. Tutaj zrobić hyrcowy monitor jest znacznie taniej i prościej. Do tego wystarczy wmówić ludziom, że jest szybszy od błyskawicy i sprzedaż gwarantowana.

Za 2-3 lata gimbaza będzie sikała za 300hz TN-kami jako najszybszymi monitorami dla Pro-graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, mam wadę wzroku :lol2:

Ale żyję z monitorów. Pracowałem też na tych dawnych słynnych Barco po 20k USD za sztukę. Kilka lat pracowałem też na PLS-ie, równocześnie z TN-ką. Na obu robiłem wielokrotnie sprzętowe kalibracje. Podobnie zrobiłem w domu ze swoim obecnym monitorem (TN). Wolę 1000-krotnie dobrą TNkę niż chmurki i świecenie czerni w tzw. "lepszych matrycach".

BTW: poszukaj sobie na YT zestawionych ze sobą dwóch monitorów (kalibrowanych): TN i IPS. Jeśli w Twojej opinii różnice są takie na plus dla IPS, że "ślepy by zobaczył" - to gratuluję dobrego samopoczucia :D

Cóż... jeden woli piENkne kolory, drugi głębsze kontrasty, a trzeci niezłe parametry i... niższą cenę.

Ale oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania. I ja przy swoim zostanę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW: poszukaj sobie na YT zestawionych ze sobą dwóch monitorów (kalibrowanych): TN i IPS. Jeśli w Twojej opinii różnice są takie na plus dla IPS, że "ślepy by zobaczył" - to gratuluję dobrego samopoczucia :D

Cóż... jeden woli piENkne kolory, drugi głębsze kontrasty, a trzeci niezłe parametry i... niższą cenę.

Ale oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania. I ja przy swoim zostanę :P

 

Czy ja gdzieś w swoim poście napisałem ślepy ? Zacytuj to proszę. Swoją drogą ślepy nie zobaczy nic - to oczywiste.

2 postawione monitory obok siebie w realu rozwiewają wątpliwości i nie musi to być wypasiony IPS/PLS. Owszem wyplamienia na czerni to zmora dzisiejszych IPS/PLS ale nie zmienia to faktu, że IPS zabija TN-kę przy pierwszym kontakcie nawet mało obeznanego w temacie człowieka.

 

Najlepszym dowodem na to jakie to wspaniałe są TN-ki są dzisiejsze TV. Tam nikt nie bawi się w wypasione TV na TN-kach bo zwyczajnie z tego gówna już nic więcej poza hyrcami się nie wyciśnie. Producenci uderzają w IPS - obecnie częściej w VA, Quantum Dot, HDR, strefowe regulowane podświetlenie itd.

Ogólnie TV są dobre 5 lat przed monitorami jeśli chodzi o obraz. TN-ki pozostaną niestety jeszcze kilka lat na rynku PC-towym, wmawiając nam, że są szybsze od błyskawicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś udało mi się kupić wersję 24", ostatnia sztuka z MM i do tego za 1550, gdzie wczoraj było o 150zł drożej, cóż mogę napisać, ogólnie jestem bardzo zadowolony, wrażenia z gier niesamowite, kolory przy tym co miał do pokazania poprzednik (Benq XL2411Z) nawet nie będę porównywał, wersja jaką mam to 0Q4, czyli wychodzi na to że październik, na szczęście brak wad, kilka miesięcy temu zastanawiałem się czy nie wydać 3k na jakiś monitor od Asus czy Acer, dziś pewnie bym żałował, za połowę tej kwoty mam naprawdę świetny monitor do gier i nie tylko, za resztę to sobie mogę kupić dobrą kartę graficzną.

Jak coś z tyłu monitora masz tabliczkę znamionową i tam masz dokładnie napisane z jakiego jst miesiąca, to jak byś mógł to napisz to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja gdzieś w swoim poście napisałem ślepy ? Zacytuj to proszę. Swoją drogą ślepy nie zobaczy nic - to oczywiste.

2 postawione monitory obok siebie w realu rozwiewają wątpliwości i nie musi to być wypasiony IPS/PLS. Owszem wyplamienia na czerni to zmora dzisiejszych IPS/PLS ale nie zmienia to faktu, że IPS zabija TN-kę przy pierwszym kontakcie nawet mało obeznanego w temacie człowieka.

 

Najlepszym dowodem na to jakie to wspaniałe są TN-ki są dzisiejsze TV. Tam nikt nie bawi się w wypasione TV na TN-kach bo zwyczajnie z tego gówna już nic więcej poza hyrcami się nie wyciśnie. Producenci uderzają w IPS - obecnie częściej w VA, Quantum Dot, HDR, strefowe regulowane podświetlenie itd.

Ogólnie TV są dobre 5 lat przed monitorami jeśli chodzi o obraz. TN-ki pozostaną niestety jeszcze kilka lat na rynku PC-towym, wmawiając nam, że są szybsze od błyskawicy.

 

heh... "ślepy by zobaczył", to nie jest cytat z Twojej wypowiedzi, tylko "figura retoryczna" (kolokwializm), dlatego ująłem to w nawias.

Co do TV: nie do końca masz rację. Najlepsze TV profesjonalne (są takie, jak najbardziej), zwane potocznie "hotelowymi", mają zupełnie inne matryce, o innej trwałości czy trybie pracy (nie 8h tylko 16 - to tak np.). Są nawet robione w innych fabrykach i z innych materiałów (m.in. nie zawierają substancji toksycznych). I dotyczy to całego urządzenia, nie tylko matrycy. Dlatego takie TV są o ok. 20-30% droższe od zwykłego sklepowego chłamu. Rzecz jasna TV nie robi się na TN, bo akurat w TV kąty widzenia są jednym z ważniejszych parametrów. A kończąc ten wątek: jeśli komuś zależy na jakości tego tzw. "tv", to kupuje po prostu profesjonalny, w pełni kalibrowalny monitor wielkoformatowy. Może i nie ma tunera TV (po co on komu dzisiaj), ani funkcji "smart" (to można załatwić innym urządzeniem), ale za to jasność, trwałość, kolory itp. itd. - są na poziomie nieporównywalnym z żadnym superrrrrsprzętem z MediaMarktu :D

 

Ok. Nie lubisz TN. Wolisz IPS. No i dobra. Wymagającym użytkownikom pozostaje czekać na oledy. A raczej: poprawienie matryc oledowych, bo słyszałem od prawdziwych (naprawdę PRAWDZIWYCH) ekspertów, że na razie matryce oled mają jeszcze pewne wady, których nie sposób dostrzec przed kupnem lub krótko po. Ale to zupełnie inna bajka i inny temat.

Na tę chwilę mamy do wyboru: TN, VA, IPS/PLS. Każda z tych technologii ma wady, ma też zalety. Zgadzam się, że za TN przemawia w dużej mierze cena, a w przypadku G-Sync - także często podnoszony problem z jakością w IPSach, zwłaszcza tych o rozdzielczości wyższej niż FHD. Coś za coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na koniec tych dywagacji na temat matryc:

 

Każda matryca ma swoje + i - i trzeba sobie z tego zdawać sprawę, a nie iść na żer piranii biznesu (w każdym aspekcie a nie tylko matryc).

 

Dobra z mojej strony koniec, wracam do swojego Samsunga i bawię się możliwościami kalibracji obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy Samsung zamierza wypuścić płaskie odpowiedniki tych monitorów?

 

@Aopolods wysłałem Ci PW, jakbyś mógł zerknąć... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3 CRT, TN 1ms, potem IPS, miałem przez moment VA. Z tych wszystkich to najlepiej obraz oddawały CRT(gry)i VA(statyczny).

 

IPS taki sobie, kolory ciut lepsze niż TN, ale w grach też lipa- i mówie tu o różnych grach, FPS, RTS, moba, cokolwiek...Najlepiej mi się grało na CRT.

 

Tera mam znów TN ale ma strobing. Po kalibracji(na oko...) kolory są ok, kontrast lepiej niż na IPS, motion blurr wyeliminowany prawie całkowicie strobingiem, jest dobrze. Ale może być lepiej i liczę na to że ten samsung na VA to mi zapewni. Lepsze kolory, czerń i ostrość obrazu w ruchu, pal licho freesync...

 

Jak wielką róznice sprawia monitor widzę często grając w FPS i jak padnę na początku na spectactorze widać, że inni mają gorsze monitory. Coś co ja widzę od razu oni nie widzą wcale, lub z opóźnieniem, najczęsciej gdy już na twarz leci petarda/granat/pocisk...bo akurat sie ruszył i rozmycie nie pozwoliło mu dostrzec wroga. Widać też wyraźnie kto ma dobry sprzęt, od razu jest różnica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety co widzę po internetach, to ten samsung tez nie ma zadowalającej czerni. Widać wycieki światła jak nic. Krawędziowe podświetlenie i kontrast 3000:1 to za mało.

Coraz bardziej jestem przekonany do tego, że jedynym rozwiązaniem jest kupno dobrego TV :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi na necie, gdzie ma wycieki światła, nawet jak na żywo go widziałem to czerń jest czarna i głęboka, na moim LG jest granatowa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi filmik to wgl jakiś dziwny, to nie możliwe, żeby VA takie coś miała, jak to nawet gorzej niż ips i tn wygląda. Może kamera jakiś słaba i źle złapała światło? Nie, żebym bronił czy coś, ale no to aż serio dziwne. A na tym pierwszym, albo mam aż tak chu*owy monitor, albo nic nie widzę tam ;D To też wiele zależy od samej kamery, bo jak ja ustawię iso powyżej 1k to nawet czarny obraz na TV robi się biały trochę, a jak dam iso na 800/400 to już normalnie wygląda.

 

Zapomniałem dopisać, w tym filmie z bf1 też jest mgłą i ona może robić klimat taki jaśniejszy, albo twój monitor widzi tam mleko a go nie ma tak na prawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmie widac mleczko nie czern:

 

Przepraszam, gdzie Ty to mleczko widzisz? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razem z tym filmikiem wyżej jest recenzja/test

https://pcmonitors.info/reviews/samsung-c24fg70/

 

Dalej sporo problemów typowych dla VA. Zobaczymy co pokażą ich nowe monitory na CES 2017. Ja jak na razie zostaje z IPSem na biurku i komp podpięty pod TV. To jest najlepsze wyjście dla różnych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmie widac mleczko nie czern:

 

A tutaj clouding az oczy bola.

 

Sprawdziłem to u siebie, powiem szczerze, podświetlenie na czarnym tle wypadło u mnie bardzo dobrze, ale gdy wziąłem i spojrzałem przez oko obiektywu aparatu w moim telefonie to z pewnością nie pokazałbym komuś tego, wyglądało to jakby na środku ekranu była czarna plama i zewsząd biło podświetlenie. Mam porównanie tylko do Benq XL2411Z, z monitora byłem bardzo zadowolony, po pełnej konfiguracji grało się wyśmienicie, tylko te kolory biły po oczach, porównując do Samsunga, to nie dość że gra się na nim tak samo, serio, nie zauważam jakiś specjalnych różnic względem Benq, a jestem graczem od CS 1.5 :P, to do tego dochodzą te kolory. Jeżeli u mnie wyjdą jakieś wady to chętnie się nimi podzielę ;) no może jedna jest, cena, zawsze mógłby być tańszy, ale na tle konkurencji z IPS'ami za 3k to jeszcze nie jest tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nikt nie wpadł na pomysł, że może na aparacie tak to wychodzi, bo ekran jest zakrzywiony? Może to mieć jakiś wpływ? Bo w next tygodniu chciałbym kupić ten monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...