Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pankracy666

Vale46 - dlaczego nie dostał bana na stałe ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Piszę w sprawie łajzy, która się zwie Vale46.

 

Dlaczego ten śmieć nie dostał bana na forum skoro oszukał już kilka osób ?

 

Tutaj temat:

 

http://forum.pclab.pl/topic/1160370-Czy-kto%C5%9B-zna-u%C5%BCytkownika-Vale46-oszust/

 

 

Fajnie gdyby ktoś napisał dlaczego tak się dzieje.

 

Sprawa naturalnie na Policji od dłuższego czasu. Żeby było mało to pewnie zostanie bezkarny ale konto na pclab nie zbanowane.

 

O co tutaj chodzi ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość nie zagląda na forum od 4 miesięcy, a Ty piszesz taki durny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość nie zagląda na forum od 4 miesięcy, a Ty piszesz taki durny temat.

 

 

Gdybyś nie był debilem i przeczytał temat z linku, który podałem to byś zobaczył taki wpis:

 

 

"Mnie oszukał 3 lata temu za monitor 19 cali samsunga, do tej pory nie odzyskałem kasy. Arkovsky, jakbyś mógł, to popytaj w mojej sprawie, może uda jeszcze jakoś odzyskać pieniądze.

 

Także jest to przekręt pomimo długiego stażu na forum Vale'a."

 

Tak więc jełopie banowanie kont to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że oboje jesteście zdenerwowani, ale nikomu pieniędzy to nie zwróci jeśli zaczniecie się teraz obkładać wyzwiskami...

 

 

Może warto byłoby grzecznie napisać do administracji w sprawie tego kolesia? Bo widać, że coś jest na rzeczy... Niemniej jednak, jeśli będzie chciał kogoś jeszcze tutaj oszukać, to obstawiałbym, że zrobi to na innym koncie, bo to wygląda jednak na spalone.

 

Jak rzeczowo i bez wyzywania od śmieci wyjaśnisz to w PW któremuś administratorowi lub moderatorowi, to zapewne zbada sprawę i podejmie odpowiednie czynności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ma konto zawieszone :hmm: a że mu procent zszedł to normalne bo to schodzi automatycznie i wcale nie oznacza że ma wstęp na forum.

 

Lepiej że to konto zostało tylko zablokowane a nie usunięte bo administracja może później przekazać wszystko to co pisał policji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Jest notka o zawieszeniu. Jednak fakt że osoby wyżej i ja również - nie widzieliśmy jej od tak to trochę dziwne. Nie da się ustawić, aby bot nie zbijał paska w zawieszonych kontach? Takie sytuacje jak ta wyżej pewnie by nie miały miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja miała by miejsce pewnie i tak, gdyż ten temat służy do wyładowania agresji. To polskie forum, powinien być do tego specjalny dział już dawno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co miałby się logowac na konto skoro ma bana na pisanie postów? Szukać łosiów na PW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja miała by miejsce pewnie i tak, gdyż ten temat służy do wyładowania agresji. To polskie forum, powinien być do tego specjalny dział już dawno.

 

Nie bardzo rozumiem co tu wyładowywać. Nie chce aby znów doszło do sytuacji, że kolesiowi zostanie odwieszone konto a on znów "zacznie swoją działalność na forum".

 

Jak ktoś odświeży ogłoszenie w dziale sprzedam w złym terminie to admin zaraz się znajdzie ale jak idą wałki na kasę i sprawa trafia na Policję to OK jest czas.

 

Po prostu nie rozumiem, że koleś nie dostał permanentnego bana na IP oraz adres MAC.

 

W takich sytuacjach to powinna być normalna procedura. A teraz koleś znów zrobił wałek i lata sobie bezkarny - a wszystko dzięki pclab.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co miałby się logowac na konto skoro ma bana na pisanie postów? Szukać łosiów na PW?

A co to za różnica czy zrobi temat w dziale "sprzedam", czy będzie pisać PW do ludzi którzy robią tematy w dziale "kupię"?

Jedno i drugie to taka sama okazja na zrobienie wałka.

 

Po prostu nie rozumiem, że koleś nie dostał permanentnego bana na IP oraz adres MAC.

Blokada IP nic nie da z oczywistych powodów (zmienne IP / dostęp z innych miejsc) a MAC... wiesz jak działa adres MAC? :E

 

"zablokować" należy kolesia przed monitorem a nie konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za różnica czy zrobi temat w dziale "sprzedam", czy będzie pisać PW do ludzi którzy robią tematy w dziale "kupię"?

Jedno i drugie to taka sama okazja na zrobienie wałka.

 

 

Blokada IP nic nie da z oczywistych powodów (zmienne IP / dostęp z innych miejsc) a MAC... wiesz jak działa adres MAC? :E

 

"zablokować" należy kolesia przed monitorem a nie konto.

 

MAC to nie jest przypadkiem fizyczny adres karty sieciowej ?

 

Chyba da się to banować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak nie działa że do serwera docelowego dociera adres MAC komputera końcowego. Także, sama strona forum w http requeście nie dostaje mac, tylko samo ip - ban musiałby być na niższym poziomie.

 

W obrazkach wyjaśnione dlaczego ban na mac nie ma sensu -> KLIK

 

No, i nawet gdyby miało prawo działać, to też do przeskoczenia - MAC można często sobie zmienić. A nawet jakby nie można było zmienić, to można kupić za grosze sieciówki wifi na usb "na wagę" i kontynuować wałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś nie był debilem i przeczytał temat z linku, który podałem to byś zobaczył taki wpis:

 

 

"Mnie oszukał 3 lata temu za monitor 19 cali samsunga, do tej pory nie odzyskałem kasy. Arkovsky, jakbyś mógł, to popytaj w mojej sprawie, może uda jeszcze jakoś odzyskać pieniądze.

 

Także jest to przekręt pomimo długiego stażu na forum Vale'a."

 

Tak więc jełopie banowanie kont to podstawa.

Obraziłem Cię gdzieś ? Zawieszone konto?

 

Przeproś prostaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kafaros - Ignorantów i zaśmieca-czy tematów nie przepraszam, po za tym nie mam za co.

 

Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up za słownictwo poszedł raporcik. Będzie pasek pełny. Do zobaczenia w przyszłym roku. #hehehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"zablokować" należy kolesia przed monitorem a nie konto.

 

 

Tyle w temacie....

 

@ jagular - zapewne masz rację, że miałaby miejsce, jednak ja wciąż wierzę, że nawet na dużym polskim forum może być chociaż trochę kultury i trochę próby zrozumienia przed obrzuceniem kogoś inwektywami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...