Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

atsdidi

Zestaw do Wiedźmin 3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Planuję zakupienie komputera stacjonarnego za niewielkie pieniądze na którym pogram sobie komfortowo w Wiedźmina 3 na detalach średnich (może wyższych?) oraz na którym będę mógł bezproblemowo również pracować, oglądać filmy itp. Jednocześnie zależy mi również aby nie działał głośno jak odkurzacz ;)

 

Oto zestaw, który mogę nabyć za cenę 1150zł i bardzo prosiłbym Was o opinie, szczególnie czy spełni wyżej podane kryteria :

 

Procesor AMD Phenom II x4 965 Black Edition AM3 BOX 4x 3,40GHz

Chłodzenie Scythe Grand Kama Cross 2 SCKC-3000

Płyta główna Gigabyte GA-970A-UD3

Karta graficzna AMD radeon hd7870 2gb gigabyte windforce oc

Pamięć Kingston DDR3 8GB 1600MHz CL11

Zasilacz Chieftec CTG-500-80P 500W 80+

Dysk WD WDC WD5000AAKX 500GB 7200RPM + SSD 128GB OCZ

Obudowa Zalman Z1 czarna

 

Dodam, że posiadam już monitor 22 cale z rozdzielczością FullHD i na takiej chciałbym grać w Wiedźmina i inne gry takie jak np. CS:GO.

 

Z góry dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A jaki masz budżet ? Jak troszkę większy to wentylatory sobie wymienisz na cichsze jak Ci będą przeszkadzać. A kartę graficzną też można by wymienić na coś lepszego. Sprzedać tą, dorzucić i kupić coś szybszego.

Jak dla mnie za tą cenę to dobry PC, a jak byś chciał coś lepszego czy nowszego to cena idzie mocno w górę a FPSy już nie. Znajomy gra w W3 na X4 965 i GTX 770 i sobie bardzo chwali :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet maksymalny to 1300zł ale chciałbym w 1300 sie zamknąć wliczając już jakąś klawiaturę i myszkę w zestaw. Zależy mi aby Wiedźmin i starsze gierki na tym śmigały, nie potrzebuje jakiegoś potężniejszego sprzętu na chwilę obecną, dlatego chciałbym popytać o opinię dotyczące tego konkretnego zestawu, czy sprosta moim oczekiwaniom ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiedźmin będzie działać na tym sprzęcie w rozdzielczości FullHD w ustawieniach medium, high.

Dla potwierdzenia test kart graficznych w W3.

test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za linka ;) Osiągi proponowane przez 7870 całkowicie mnie cieszą w takim razie.

 

Więc zapytam jeszcze o procka, również da radę, będzie dobrze działał w towarzystwie HD 7870 - chodzi mi szczególnie o to, czy pozwoli karcie graficznej działać na miarę jej możliwości? Kompletnie nie jestem w temacie procków AMD ;)

 

PS. Miałem wcześniej laptopa Lenovo Y50-70 z i5-4200u i GTX 860m i mogłem spokojnie streamować gry takie jak CS:GO, Hearthstone czy WoW. Czy na tym kompie również będzie to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbijam temat, dziś zamierzam kupić ten zestaw i potrzebuję jak najwięcej opinii, przepraszam za nadgorliwość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiedźmin będzie działać na tym sprzęcie w rozdzielczości FullHD w ustawieniach medium, high.

Dla potwierdzenia test kart graficznych w W3.

test

 

Po co dajesz linka do jakiejs reklamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procesor to słabizna. W sumie w relatywnie niewiele większej cenie mógłbyś mieć znacznie lepszy zestaw.

 

Np. dzisiaj widziałem na forum

http://forum.pclab.pl/topic/1181556-S-Komputer-I52500K-8GB/page__pid__14422844__st__0entry14422844

 

Może coś byś stargował zestaw z WIn 7. Tyle, że trzeba dokupić kartę graficzną i jakieś chłodzenie ~350-400pln.

Warto poszukać i wykombinować te 2-3 dodatkowe stówki. Bo to wydajnościowa przepaść do tego zestawu co masz do kupienia wyżej za 1150pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko doskonale rozumiem, ze za dodatkową kasę mogę mieć lepiej i więcej itp. Ale sprawa jest taka, że komputera potrzebuje w miarę szybko i pytam o konkretną konfigurację pod konkretne zadania ;)

 

Także chciałbym wiedzieć czy procek będzie wykorzystywał kartę na max jej możliwości czy będzie ją spowolniał itp? Czy po prostu pozwoli karcie działać płynnie w Wiedźminie i innych grach.

 

Plus pytanko o streamowanie : i5-4200u + gtx 860m radziły sobie dobrze z nagrywaniem i streamowaniem gier, tutaj będzie podobnie?

 

PS. Wcześniej działałem na laptopie z i5-4200u i gtx 860m i byłem całkowicie zadowolony z wydajności. Jeśli tu jest podobnie lub lepiej, nie potrzebuje niczego więcej, także fajnie jakbyście porównali te dwa zestawienia karta + proc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stremowanie na tym phenomie. Zapomnij.

 

Zobacz gdzie ten procesor jest w miejscu procesorowym w Wiedzminie 3

http://pclab.pl/art63116-48.html

Na samym dole..

 

Nawet w CS GO na low w fullHD będą pewnie spadki poniżej 60fps.

Zobacz sobie. Pierwszy lepszy filmik z brzegu jakie gości ma przycinki podczas nagrywania w najniższej jakości

https://www.youtube.com/watch?v=8FkwRPpUJ1U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no przesiadka z nawet niskonapieciowej mobilnej i5tki na dosc starego juz phenoma (kupowalem takiego w 2010 a juz byl wtedy chwilke na rynku) to nieporozumienie. Karta graficzna lepsza ale niestety ten procesor siada juz. Zapytaj sie zreszta np. uzytkownika kochan4, ostatnio przesiadke robil z phenoma na intela i szczena na podlodze jaka to przepasc. Ja bym tego nie bral, a przynajmniej nie za takie pieniadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasa niewielka i wydajność taka se, do Wiedźmina (bez streamowania) akurat wystarczy bez problemu, ale rację mają ci co piszą, że Phenom to już zabytek. A chcąc go w tym zestawie wymienić, do wymiany także płyta (ewentualnie zabawa w FX6300 etc... ale nie wiem czy warto).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukadd

dałeś przykład z ustawieniami na Ultra. Brawo :thumbup:

 

Jak dla mnie brać ten zestaw, grać i wtedy sam użytkownik stwierdzi czy mu starcza czy nie.

A jak nie to zmiana mobo + cpu tylko. Grafika zostaje, SSD, HDD, chłodzenie CPU, PSU, obudowa i RAM.

Tak że będzie PC z możliwością upgread'u :thumbup:

 

edit: ewentualnie jak wyjdzie w styczniu ZEN to poszukać jakiegoś FX'a. Ale nie wiem czy warto. Wydajność wzrośnie troszkę a temperatury i pobór prądu już znacznie :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...