Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

azf774

Zmiana Phenoma II X6

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam teraz taki zestaw:

 

Phenom II X4 960T @X6

GA-970A-UD3 rev. 1.1

GoodRam 2x2GB 1333MHz i 1x8GB 1333MHz

 

Mam gdzieś ~700 zł + to co dostanę za zestaw który podałem wyżej. Co najlepiej wziąć w tej cenie? Preferuję nowe (lub w miarę nowe) części, a jakieś wynalazki typu 2500k mnie nie interesują - jedno stare gówno już mam, zamiana na inne, tylko przypudrowane, mnie nie interesuje :P Myślałem, czy by nie kupić za to jakiegoś FX, ale rozumu i godności człowieka na razie jeszcze nie postradałem.

 

Z Zenami jest o tyle problem, że cholernie spadną ceny platform AM3(+), więc chciałbym sprzedać to co mam jak najszybciej. Znając życie normalna dostępność takiego SR3 będzie dopiero w lutym, a na razie mam jedynie jakiegoś starego kompa na AM2.

 

Ile w ogóle mógłbym dostać za to, co mam teraz?

Może wziąć coś w stylu i5-6400 albo 6500?

Karta - RX 470.

Zasilacz - Fractal Design Integra 500W.

Mam jeszcze chłodzenie Thermaltake Contac 29BP, ale też chyba pójdzie na sprzedanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy w tej chwili Phenom II X4 960T stoi na aledrgooo 222zł KupTeroz

Najtańsza X6 350zł

 

Żeby pewnie odblokował to trzeba mieć mobasa odpowiedniego wiec solo może za 290zł by poszedł.

 

Mobas.. UD3P chodzą poniżej 200zł, może doliczając 150zł do ceny procka w zestawie by poszło za 440zł.

2GB kości to po 25zł za sztuke pewnie zejdą. 8GB kość hmm za 150zł pewnie by luźno poszła(~175 wiszą kup teraz)

 

Czyli tak za cały zestaw w komplecie to mógłbyś liczyć, że pójdzie za 600-640zł

 

Osobno może ciut więcej, ale to czasochłonne będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 6402p (899) + mobo h110 (220) + 8gb ddr4 2133 (200) - 1320 zł (około) ceny z morele.net

jak weźmiesz za graty tyle co Bajt wyliczył to ci spokojnie styknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się dołączyć do tematu,mam taki sam dylemat z tym że posiadam nowo zakupionego GTX Msi 1060 Armor,podzespoły dokładnie te same co założyciel tematu,z tym że ja za tyle nie sprzedam gdyż obiecałem chrześniakowi że sprzedam mu płyta +proc+8gb ramu za 450 zl.

 

Myślałem nad I5 6600k + np asrock z170 extreme 4 lub coś podobnego.

 

Przeznaczenie głównie gry,może ktoś pomoże w wyborze,z tym że zakupy po nowym roku,może ceny trochę spadną , bo ddr-y teraz strasznie drogie.

 

Może być oczywiście używka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się dołączyć do tematu,mam taki sam dylemat z tym że posiadam nowo zakupionego GTX Msi 1060 Armor,podzespoły dokładnie te same co założyciel tematu,z tym że ja za tyle nie sprzedam gdyż obiecałem chrześniakowi że sprzedam mu płyta +proc+8gb ramu za 450 zl.

 

Myślałem nad I5 6600k + np asrock z170 extreme 4 lub coś podobnego.

 

Przeznaczenie głównie gry,może ktoś pomoże w wyborze,z tym że zakupy po nowym roku,może ceny trochę spadną , bo ddr-y teraz strasznie drogie.

 

Może być oczywiście używka.

Z tym że autor podał budżet, a ty nie.

Możesz brać to samo co polecono autorowi jeśli masz tyle kasy.

Ramy dużo nie potanieją, już od jakiegoś czasu jest z nimi problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 6402p (899) + mobo h110 (220) + 8gb ddr4 2133 (200) - 1320 zł (około) ceny z morele.net

jak weźmiesz za graty tyle co Bajt wyliczył to ci spokojnie styknie

A da się jeszcze na jakiejś płycie kręcić to 6402p albo inne procki bez K? Mógłbym nawet dopłacić trochę do płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmodyfikowany bios, ale wtedy wiele funkcji tracisz, no i płyta musi byc na z170 czyli droższa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj to co masz i się przebujaj trochę na AM2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że i7 4770k czy też 4790k to koszt porównywalny z używanym i7 6700k.

 

i5 4690k po skalpie, czyli bez gwarancji, poszedł za 750zł(licytacja), 4670k za 759zł w ostatniej licytacji jaka była. Czyli optymistycznie zakładając 800zł za procka i ta płyta to masz razem 1200zł + wysyłki.

 

Wzrost będzie odczuwalny, i5 na pewno bardziej rozpędzi tego GTX'a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedna poczekam do przyszłego roku i zobaczę jak się sytuacja rozwinie,czy iść w nowe procesory czy jednak coś starszego kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na SR3 to bym nie liczyl wczesniej niz lipiec 2017. Pierwsze ZEN beda w ograniczonej ilosci dopiero w polowie kwietnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostaje i5 6600K i do tego jakiś asrock z170 lub coś podobnego.

 

Zestaw musi starczyć na jakieś 4 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być wcześniej ale płyty główne nie mogą być prezentowane później niż miesiąc przed premierą procesora. Na dzień dzisiejszy nie pokazano ani jednej płyty. Dodatkowo jak zapowiadali będą tylko najwyższe układy i pewnie 2-3 miesiące zanim się tańsze pojawia. Na bank niższe wersje będą robić z odpadów 8 core.. i podejrzewam że 8 core nie będzie się dobrze sprzedawać w porównaniu do niższych z powodu ceny. Żeby podaż zaspokoić mniejszych układów pewnie sprawne większe będą blokować więc może być powtórka jak z Phenomem gdzie pierwsze wersje o wiele częściej się odblokowywanie niż pozniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na SR3 to bym nie liczyl wczesniej niz lipiec 2017. Pierwsze ZEN beda w ograniczonej ilosci dopiero w polowie kwietnia

ciekawe info jak mówiono że do niedawno stało że premiera w styczniu z kiepską dostępnością, lepiej dopiero ma być w lutym. Niemniej jednak na SR3 przyjdzie nam poczekać a i cena może się nie wszystkim spodobać.

 

PS. Odnośnie spadku cen po premierze ZENa, to mogę zapowiedzieć że nic takiego nie nastąpi, spadki cen jak już będą na używkach to symboliczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe info ale nawet AMD pytane wprost o premiere ZEN wspomina Q1 2017 a mamy grudzien. Wiec jest obsuwa. Jesli by byli blisko premiery to by podali 14 stycznia czy 24 luty... cokolwiek zeby juz zamknac usta, nawet poslizg od podanej daty 1-2 tygodni to przezyja. Podaja caly czas Q1 2017 wiec dali sobie pole manewru aby przeciagnac.

Koncowka marca moze bedzie premiera ale papierowa albo cena tak dowala zeby nie bylo problemu.

 

AMD nie ma wlasnych fabow wiec watpie by na poczatku zlecali produkcje mniejszych ukladow... po prostu z odpadow wiekszych beda robic.

 

Zreszta sytuacja sie zmienila i jak mieli faby to musieli tluc uklady. Teraz beda zamawiac to co trzeba wiec na mniejsze uklady poczekamy pewnie ze dwa miesiace az odpadow sie nazbiera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam raczej lato 2017.

Nawet jakby byl w lutym to by nie mial do czego wsadzic tego procesora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...