Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

NaPatencie

Wejście vga w płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Siema zakupiłem sobie ostatnio taki sprzęt

http://allegro.pl/komputer-do-gier-fx-8x4-2ghz-16gb-1tb-gtx1050ti-oc-i6627067558.html

I mam kilka pytań, wybrałem może zły dział no ale do rzeczy ;

1. W płycie głównej mam wejście pod vga, ale nie czyta mi ono monitora, więc mam podpięte hdmi w karcie, jak włączyć vga w płycie ?

2. Strasznie głośno chodzi mi zasilacz i szybko się komp grzeje z głupich czynności jak np instalowanie jakiś programów, czym to jest spowodowane ? Czy to przez to że monitor jest podłączony pod hdmi i to jakoś więcej enegrii zabiera ? Jestem troszkę zielony w tych sprawach, więc nie śmiejcie się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. może dlatego że zintegrowana karta graficzna jest automatycznie wyłączana w biosie, gdy podłączona jest dedykowana karta graficzna?

2. ten procesor pobiera dużo energii więc jest też bardzo głośny, można ewentualnie dokupić lepsze chłodzenie, zasilacz i obudowa pewnie też niskiej jakości, jest to jeden z powodów dlaczego nie powinno się kupować gotowych zestawów komputerowych z allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak włączyć ta zintegrowaną kartę ?

Może wyłączyć kilka rdzeni to odciąży trochę zasilacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wszystko można zrobić w biosie, jak się nie orientujesz to znajdź w instrukcji płyty głównej gdzie konkretnie tam to znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema zakupiłem sobie ostatnio taki sprzęt

http://allegro.pl/komputer-do-gier-fx-8x4-2ghz-16gb-1tb-gtx1050ti-oc-i6627067558.html

I mam kilka pytań, wybrałem może zły dział no ale do rzeczy ;

1. W płycie głównej mam wejście pod vga, ale nie czyta mi ono monitora, więc mam podpięte hdmi w karcie, jak włączyć vga w płycie ?

2. Strasznie głośno chodzi mi zasilacz i szybko się komp grzeje z głupich czynności jak np instalowanie jakiś programów, czym to jest spowodowane ? Czy to przez to że monitor jest podłączony pod hdmi i to jakoś więcej enegrii zabiera ? Jestem troszkę zielony w tych sprawach, więc nie śmiejcie się

 

 

Nastepny co kupil pseudo komp z allegro do gier :E Jak nie minelo 14dni zwroc to, chlopaki na forum zloza ci duzo lepszy zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zakupienie z dwóch dodatkowych wentylatorów by pomogło ? Albo zakup nowego zasilacza bardziej pasujący pod ten sprzęt, jakiś bardziej wydajniejszy ? Co radzicie ? Mam go dopiero 2 dni, więc jeśli nic nie pomoże to będę musiał go odesłać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy że odesłanie go postawimy na ostatnim miejscu . Ponawiam pytanie z mojego wcześniejszego postu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie chcesz go zostawić to na początek sprawdź czy ta obudowa ma jakikolwiek wentylator. Może nie ma i jedynie zasilacz coś tam wyciąga jak jest u góry. A jak na dole to nic nie wyciąga gorącego powietrza z obudowy. No chyba że masz z tyłu plomby i nawet wiatraka nie dołożysz :E A jak masz to odsyłaj bez zastanowienia :E

 

PS Na płycie masz wyjście a nie wejście VGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plomb nie ma, zdjąłem dwie osłony obudowy po bokach i chodzi znacznie lepiej, w sensie nie nagrzewa się już tak strasznie i nie dochodzi do kosmicznych obrotów wentylatora od zasilacza . W środku jest tylko jeden wiatrak (nie licząc zasilacza i karty), więc zdecyduję się chyba na dokupienie z dwóch wiatraków i zamontowaniem ich, chyba pomoże ?

 

 

PS Na płycie masz wyjście a nie wejście VGA.

 

Wyjście/wejście jeden ciul, co nie zmienia faktu, że nie bawiłem się jeszcze tym w biosie, bo się na tym zbyt nie znam, więc był bym wdzięczny jak by mi ktoś z grubsza wytłumaczył gdzie to w ustawieniach znaleźć .. w ustawieniach .. w sensie w biosie ;d Zresztą chyba rozumiecie o co mi chodzi ;d

Instrukcje z kompem dostałem w języku angielskim, więc zbyt to mi nie pomoże ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopie odeslij ten komputer tak jak Ci koledzy radza bo nie dosc dobór komponentów to padaczka to juz masz z nim problemy bo halasuje i sie grzeje a mowimy tu o sprzecie nowym, ze sklepu.

 

Nie baw sie w zadne dokupywanie komponentow bo calosc w tym komputerze jest po prostu zle dobrana. Ten komputer razem z FX-8300 to wlasnie haczyk na jelenia ktory niezbyt zna sie na komputerach i napali sie na 8 rdzeni wink.gif

Zasilacz na 99% najtansza chinszczyzna, moze podziala 1, 2 a moze i 10 lat albo padnie zaraz po gwarancji zabierajac ze soba reszte podzespolow, dysku SSD tez nie masz czyli mimo wszystko komputer bedzie zamulal.

 

Koledzy na forum zloza Ci jakis fajny zestaw za te pieniadze.

 

 

Co do tematu - zeby podlaczyc monitor pod D-SUB musisz kupic sobie przejsciowke DVI->D-SUB i podlaczyc nie do plyty glownej tylko do tego 1050Ti.

Wyjscie / wejscie to zasadnicza roznica a nie zaden ciul ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokatuj procka prime 95 jak taktowanie spadnie do 1.6 ghz na cpu odsyłaj. Sekcja zasilania nie wyrobi i będziesz mieć 8 wątków po 1.6 ghz zamiast pełnej prędkości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu - zeby podlaczyc monitor pod D-SUB musisz kupic sobie przejsciowke DVI->D-SUB i podlaczyc nie do plyty glownej tylko do tego 1050Ti.

Warto dodać, że przejściówka musi być aktywna (konwerter), ponieważ na 90% ten GTX 1050 Ti posiada tylko złącza DVI-D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...