Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

AdameekWola

High Voltage - Enthoo Primo Ultimate

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! W zeszłym miesiącu wpadłem na pomysł żeby zrobić swojego pierwszego moda... Przez długi czas myślałem jaką obudowę wybrać, najpierw padło na Dark Base 900Pro, lecz ostatnio montowałem u znajomego custom LC w obudowie Phanteks Enthoo Primo SE. Powiem szczerze od razu się w niej zakochałem  Nie będe się więcej rozpisywał jak doszło do tego pomysłu, po prostu napiszę jak ja to widzę. Dodam jeszcze że w projekcie będzie mi pomagał mój znajomy

 

Główne założenia projektu:

-wszystko w kolorze czarno żółtym

-Przemalowanie pewnych elementów obudowy na zółto, wyrzucenie niebieskich wentyli,zmiana pasku LED po prawej stronie frontu

-zrobienie hartowanego szkła na panel boczny ala DarkBase900pro lub zrobienie takiego okna w oryginalnym panelu obudowy.

-Custom Loop - HardTubes

-Malowanie plastidipem przepustów na kable na żółto(ew wykonanie nowych, lecz nie wiem kto takie wykona )

-okablowanie zasilacza czarno-żółte

-chłodnice dwie sztuki 480mmX60mm jedna top(Pull) druga dół(push-pull)

 

Sprzęt w finalnej fazie projektu:

-i7-5930k

-Asus Rampage V Edition 10

-32GB DDR4 3000Mhz Corsair Dominator

-SLI myślałem nad Titanami X Pascal, ew. GTX 1080

-aquaero 6 PRO

 

 

 Niestety projekt planuje skończyć dopiero pod koniec 2017 roku, ponieważ wszystko muszę kupić z własnych pieniędzy, a troche jednak tego będzie.

Jeżeli macie jakieś sugestie/pytania/propozycje to walcie śmiało  Z każdym etapem projektu będe wstawiał zdjęcia i opisy.

Zdjęcia w spoilerach, ponieważ są gigantyczne :P

STARY PC

 

 

J1F77jXl.jpg

eMUITwyl.jpg

qCXgboCl.jpg

n2gyxYul.jpg

zfIbs32l.jpg

pKCUwGDl.jpg

 

 

 

 

PRZESIADKA NA ENTHOO PRIMO ULTIMATE

 

 

z819ASal.jpg

Stg5CwLl.jpg

S83xzrsl.jpg

kIg24KBl.jpg

 

 

Wiem że zdjęcia nie są najlepszej jakości, lecz nie mam czasu zrobić ich w dzień oraz dysponuje tylko jakąś cyfrówką Canon'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plany na najbliższe 2-3 tygodnie(ze względu na święta) to: Zmiana leda na froncie i na przycisku Power, zrobienie podświetlenia w środku białym ledem o barwie neutralnej(Na magnes LED!), szkło hartowane(tylko muszę wyciąć jeden element w obudowie), i naklejki 3d zamiast naklejek od EKWB.

 

LOGO PROJEKTU

50xrKP3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logo wykonał dla mnie mój znajomy. A loga heat'a nawet nie widziałem więc to poprostu przypadek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działaj, działaj ! Będzie kozak no i masz teraz motywację do zmiany CPU ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała zajawka ponieważ paczki przed świętami nie doszły i niestety prace nie postępują. Wykonywałem ostatnio oploty na kable dla znajomego. Oceńcie sami jak się podoba

anlo3m8.jpg

3QyJPEz.jpg

 

cE5ZcZ4.jpg

 

9lgkRm9.jpg

 

fI3YYpe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku zmniejsz te zdjęcia, bo zabijesz ludzi, którzy wchodzą z urządzeń mobilnych :mad2:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciągnięty czarny oplot na 6-pin VGA plus farfocel pomiędzy białym a niebieskim. Plus za handmade :thumbup: Wg mnie kable lepiej prezentują się w kastetach aniżeli grzebieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od Twojego projektu, nie mogę patrzeć na to logo łudząco podobne do loga heata :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od Twojego projektu, nie mogę patrzeć na to logo łudząco podobne do loga heata :mad2:

 

Jest na to pewien prosty sposób :) Zaskakująco łatwy - Nie patrz ;-)

Jak to logo niejakiego heat'a, wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logo jak logo, sam czerpałem inspirację z jakiegoś innego logotypu w sieci, więc nie ma się co spinać.

 

Co do oplotu to wyszło nie najgorzej, tym bardziej, że oplatales gotowe kable, a to zawsze gorzej wychodzi niż robienie kabli od podstaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działaj z tym, działaj. Robi się bardzo ciekawie.

 

I opyl mi te niebieskie wentyle XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie oplotów oprócz tego co napisał Finac mam wrażenie że oplot nie jest wystarczająco naciągnięty. Ale może to być kwestia słabych fot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zawisztheblack osobiście na urządzeniach mobilnych nie mam problemu z tymi zdjęciami, lecz następne będę wrzucał mniejsze.

@Finac Kable do tego projektu będą już w kastetach :)

@Creiddamis Logo wykonał dla mnie mój znajomy. Podobieństwo jest przypadkowe i nie powinno raczej nikomu przeszkadzać :)

@PatrykT Starałem się go dociągnać na maksa, możliwe że nie wyszło :) Następne foty będę robił telefonem ponieważ robi lepsze niż moja obecna cyfrówka Canon'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed świętami zakupiłem sobie podkładkę, lecz teraz dopiero miałem chwile żeby ją położyć. Jest gigantyczna w porównaniu do mojej wcześniejszej A4tech, jakość wykonania również stoi na wysokim poziomie ;)

ZvH3v7nl.jpg

F9rertIl.jpg

Fu375pfl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ładne kable z zasilacza - wygląda jak kolorowo LOGO w latach 80' "BMW".

Tylko szukam oploty z innego materiału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat taka kolorystyka ponieważ znajomy ma taką w PC :)

A oploty z innego materiału znajdziesz na bit-tech. Zawsze możesz spróbować też paracordu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety projekt bardzo zwolnił, ze względu na problemy w życiu prywatnym. Informuję z góry że projektu nie porzucam, będzie on kontynuowany lecz w wolniejszym tempie!

 

Zmieniłem również zasilacz na OCZ ModXStream 600W, ponieważ THERMALTAKE Smart SE 730W siadł. Nie trzymał napięć nawet w idlu...

 

Dorzucam kilka fotek z zamontowanym rezem, który przyszedł jakiś czas temu, oraz z zrobionym własnoręcznie ledem na magnes

 

1fJ1dofh.jpg

 

Reszta w spoilerze :)

 

 

 

7kTiMd7h.jpg

 

pLNeNJAh.jpg

J3aIVr7h.jpg

DA6VNm4h.jpg

DiXwXTGh.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio zakupiłem primo tylko w kolorze pomarańczowym ( podobno to czerwień :lol2: ). Bardzo fajna budka. Na razie na powietrzu bo mój eisberg mnie zawiódł. Będzie można porównać za jakiś czas :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...