Skocz do zawartości
Jack White

Resident Evil 7 / VII: Biohazard

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że troszkę idę na łatwiznę (google nie boli), ale może ktoś potrafi jednym zdaniem rozkminić mi różnice w wariantach przestrzeni barw (po co te ustawienia i co dają?) oraz czy jest już po takim czasie od premiery, jakiś sensowny patent na mrugające tekstury?

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś mod żeby zagrać w to jeszcze raz ale z widokiem z 3 osoby :hmm: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie kupiłem RE7 i gram czekając na większe obniżki RE2 remake. Powiem tylko, nie mam nerwów do RE7 xD Co za "goreeee".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w sumie na początku gry. Ale chciałbym się dowiedzieć na czym skupia się tutaj fabuła? Te przemiany tej

Mai, którą pojechało się ratować

zwiazane są z

jakimś wirusem? czy o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ja jestem rocznik 74 więc pamietam troszke wiecej niż zapewne ty i wiekszosc uzytkowników tego forum :cool:;) żebys bardziej zrozumiał moją wypowiedź to dodam że obie gry uwazam za dobre ale RE7 jest dla mnie znacznie lepszy (chyba rozumiesz słowo "dla mnie") ...a RE2 REMAKE to jako w miarę wierny remake olschoolowej swietnej gry jaką był RE2 jest kawałem dobrej roboty ale wiąże się to tez z tym że odziedziczył wady oryginału bo był zbyt wiernym remakiem.

to czy pamiętasz więcej czy nie,zależy jaką masz pamięć w tym wieku :E U mnie już tak nie za bardzo ;) Też jestem 74' :) wystarczyło wejść w profil żeby zobaczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w sumie na początku gry. Ale chciałbym się dowiedzieć na czym skupia się tutaj fabuła? Te przemiany tej

Mai, którą pojechało się ratować

zwiazane są z

jakimś wirusem? czy o co chodzi?

 

 

Jak się dowiesz o co chodzi to gra straci sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już jedno podejście do RE 7, ok. 3 miesięcy po premierze, przygodę zakończyłem jeszcze przed zebraniem łbów psów (myślę, że to nie spoiler, bo to niemalże początek gry), gra mi się podobała, ale jakoś był to akurat stresujący dla mnie czas i ten horror tak włączyłem na trochę, ale szybko kończyłem grę. Skoro jednak coś w tym tytule widziałem, to postanowiłem, że jak będę miał wolną głowę, to ponownie zagram.

 

I co się okazało? Gra wciągnęła mnie jak bagno, ukończyłem w 3 wieczory, ale przez całą grę podjarany, a klimat mnie totalnie kupił. Gra rzadko robi użytek z tzw. 'jump scare', a zamiast tego potrafi przerazić nawet tym jak pod danym kątem pada oświetlenie z naszej latarki. Fabuła jest świetna, jak na horror nawet bym powiedział wybitna. Głupio mi, że mogłem tak dobry tytuł przegapić jakby nie to drugie podejście.

 

Generalnie horrory są na tyle specyficznym gatunkiem, że potwierdziło się drugi raz w moim przypadku, że jak mamy dużo na głowie, to nie ma co wtedy odpalać takiej gry. Kilka wieczorów, najlepiej dzień po dniu, jak jest przyjemny w życiu czas - wtedy największą 'frajdę' z horrorów można czerpać.

 

W słuchawkach dźwięk sporo dobrego od siebie dodaje. Optymalizacja na PC bardzo dobra.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany która z gier Waszym zdaniem jest bardziej hardcorowa RE7 czy Alien Isolation?

Wiem ze ciężko je porównać ,ale chciałbym poznać Wasze zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem czy się za nią zabierać.Juz w Residencie się kilka razy spociłem :D ,ale gra była kozak.

 

Jako fan całej serii Obcych wypadałoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alien zdecydowanie.

 

Czy ja wiem.... Kocham tą grę, ale potem nawet na Nightmare jest już za prosta.

 

Fuck, sorry. Nie spojrzałem na datę postu.

Edytowane przez PrimoGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Capcom chwali się wynikami sprzedaży - Resident Evil 7 przekroczył już 6,8 miliona sprzedanych egzemplarzy.

 

Trwają prace nad RE8.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę sztywny Ethan jakby połknął kawał kija w dupę, no i imersja już nie ta - nie widać reakcji pozostałych postaci przez to historia może nie mieć takiego wydźwięku, no ale dla fanatyków TPP to pewno spelnienie.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, wygląda to bez sensu - prostacki model TPP i zero ruchów głową ani innych reakcji, sztywne, głupie i dodane na odpierdziel, a tfu!

Z drugiej strony to jest chyba jakiś customowy mod od jakiegoś usera więc jeszcze do wybaczenia.

Edytowane przez caleb59
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że główny wątek Resident Evil 7 (Eveline) skończyłem prawie 5 lat  temu,  to dopiero teraz ukończyłem te dwa dodatki do tej gry, czyli Not a Hero (Chris Redfield) i End of Zoe (Koniec Zoe). Polecam je KAŻDEMU kto ukończył główną fabułę, bo te dodatki są bezpośrednią kontynuacją (każdy z nich na około 4 godziny gry). Ogromną stratą i dużym błędem jest ich nie ukończyć bo są REWELACYJNE. Bardzo wciągające i świetnie skonstruowane pod każdym względem. Perełki jak główna gra.

Chris ma za zadanie zabić Lucasa (najgorszy członek rodziny Bakerów), a w wątku Zoe to Joe Baker (brat Jacka) ma za zadanie spróbować ocalić Zoe, która została zakażona, ale nadal żyje (wygląda jak w krysztale). W  głównej grze jak każdy pamięta Ethan musiał wybrać komu dać

 

antidotum na mutagrzyba serii E. Jeśli dał swojej żonie  to wtedy z nią odpływał, a samotna Zoe została zakażona (ale nie umarła), ale gdy dał antidotum dla Zoe to z nią odpływał łódką, ale parę chwil później Zoe została zabiła przez Eveline.

Dodatek End of Zoe zaczyna się wtedy gdy Eveline

 

już nie ma.

Zresztą to samo się tyczy dodatku Not a Hero (dzieje się po tym jak

 

Ethan zabił Eveline.

 

Edytowane przez misticzx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, misticzx napisał:

Mimo że główny wątek Resident Evil 7 (Eveline) skończyłem prawie 5 lat  temu,  to dopiero teraz ukończyłem te dwa dodatki do tej gry, czyli Not a Hero (Chris Redfield) i End of Zoe (Koniec Zoe). Polecam je KAŻDEMU kto ukończył główną fabułę, bo te dodatki są bezpośrednią kontynuacją (każdy z nich na około 4 godziny gry). Ogromną stratą i dużym błędem jest ich nie ukończyć bo są REWELACYJNE. Bardzo wciągające i świetnie skonstruowane pod każdym względem. Perełki jak główna gra.

Chris ma za zadanie zabić Lucasa (najgorszy członek rodziny Bakerów), a w wątku Zoe to Joe Baker (brat Jacka) ma za zadanie spróbować ocalić Zoe, która została zakażona, ale nadal żyje (wygląda jak w krysztale). W  głównej grze jak każdy pamięta Ethan musiał wybrać komu dać antidotum na mutagrzyba serii E. Jeśli dał swojej żonie  to wtedy z nią odpływał, a samotna Zoe została zakażona (ale nie umarła), ale gdy dał antidotum dla Zoe to z nią odpływał łódką, ale parę chwil później Zoe została zabiła przez Eveline.

Dodatek End Zoe zaczyna się wtedy gdy Eveline już nie ma. Zresztą to samo się tyczy dodatku Not a Hero (dzieje się po tym jak Ethan zabił Eveline).

Wiesz że się nie spoileruje tutaj?

Godmode on?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

Wiesz że się nie spoileruje tutaj?

Godmode on?

 

Resident Evil to rewelacyjna, sensownie skonstruowana gra nastawiona na emocje i bardzo ciekawą fabułę. Nie ma nic wspólnego z takim gównem dla skrajnych graczy (masochistów) jak Dark Souls i podobne (tam nawet nie były wyzwania, a idiotyzmy uniemożliwiające normalną grę).

Poza tym nie odpisuj więcej jak nie masz nic do powiedzenia na temat gry, o której jest dany temat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, misticzx napisał:

Resident Evil to rewelacyjna, sensownie skonstruowana gra nastawiona na emocje i bardzo ciekawą fabułę. Nie ma nic wspólnego z takim gównem dla skrajnych graczy (masochistów) jak Dark Souls i podobne (tam nawet nie były wyzwania, a idiotyzmy uniemożliwiające normalną grę).

Poza tym nie odpisuj więcej jak nie masz nic do powiedzenia na temat gry, o której jest dany temat. 

Zwróciłem uwagę że walisz spoilerem, więc schowaj spoiler , bo ktoś może sobie spierdzielic odbiór gry.

Godmode off.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Zwróciłem uwagę że walisz spoilerem

Przed zwróceniem komuś uwagi spróbuj pomyśleć. Nie było ani słowa o fabule tych dwóch dodatków, a mój cały post dotyczył wyłącznie dodatków do tej gry z 2017 roku. Nie ma osób, które wchodzą do tego tematu, a nie grali w podstawę Resident Evil 7 z 2017 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, misticzx napisał:

Przed zwróceniem komuś uwagi spróbuj pomyśleć. Nie było ani słowa o fabule tych dwóch dodatków, a mój cały post dotyczył wyłącznie dodatków do tej gry z 2017 roku. Nie ma osób, które wchodzą do tego tematu, a nie grali w podstawę Resident Evil 7 z 2017 roku.

Akurat nie grałem w podstawkę, także to że gra wyszła 5, 10 czy 20 lat nie ma nic do rzeczy. Wchodzę w 90% tematów, a gralem może przez ostatnie 5 lat, tylko w AC i RDR2 więc, co teraz? Drugi Twój akapit to dla mnie mega spoiler...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AndrzejTrg napisał:

Wchodzę w 90% tematów, a gralem może przez ostatnie 5 lat, tylko w AC i RDR2 więc, co teraz?

To ciekawe, bo ja nigdy nie wchodzę do tematów z grami, w które nie grałem, a które już miały swoją premierę w Polsce (tyczy się to nawet nowych gier), właśnie po to żeby nie natknąć się na spojlery. Jednak przyznaję ci rację że niektórzy (jak ty) postępują inaczej. 

Edytowane przez misticzx
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...