Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Można przetestować nie wiem czy ktoś już z forum testował tego chromaxa. Nasmarowałem trochę tą Sigmę jest dużo lepiej bo terkotał tak głośno jakby się łopatki pokrzywiły, ale delikatny terkot słychać lecz dopiero po wsłuchaniu się i ciszy. Od budowy wentylatora zależne jest czy będzie dmuchał na sekcje czyli taka Sigma czy ten chromax trochę będą dmuchać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilak sztuk NF-A15 u siebie, to bardzo dobre wentylatory i będą przy okazji owiewać sekcję zasilania jak fabryczna Sigma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą Noctua NF-A15 tylko te pady nic dają bo są już poza chłodzeniem, dlatego, że Fortis 3 jest trochę mniejszy od noctuy? testowałem go chwile w biosie na full speed i nie przekraczał 1430 rpm, Sigma w ręku podłączona do innego gniazda potrafiła rozpędzić się do 1530 rpm, (może chodzi o kąt wentylatora), pod obciążeniem jest podobnie temperatura prawie taka sama jak na sigmie różnica błędu pomiarowego z powodu innej temperatury w pomieszczeniu, prędkość osiąga również tą sama co sigma. Jedynie co mnie zastanawia to szum i wytrzymałość łożyska jaki wydobywa bo wszystko inne jest na tym samym poziomie co na Sigmie pro 140 za 20 zł. Nie posiadam decybelomierza żeby porównać, ze słuchu noctua wydaję się bardziej drażniąca ciszę w nocy na pełnym obciążeniu cpu niż Sigma, na plus, to na pewno 6 lat gwarancji liczyć, że jeśli w ciągu 6 lat Sigme wymienimy raz czyli mamy 2 Sigmy przez okres 6 lat to jest koszt + - max 50zł co przy tym samym zużyciu w przypadku gwarancji od noctuy na okres 6 lat wydamy 110zł to noctua wychodzi drożej, wiadomo, że to wszystko jest loteryjne bo może i wytrzymać 8 lat itd. Jest szansa te pady antywibracyjne wykorzystać na Fortisie, może da się go dzięki temu bardziej wyciszyć?

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje temat bo mam zbędnego BQ SW3 120 i tak pomyślałem że może by zmienić tą sigme 140 na fortisie na 120 opłaca się to robic? oversized owiewa niby lepiej wszystko w koło ale SW3 na pewno będzie cichszy, mam go na kręconym ryzenie 3600 :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No słaby ten wentyl od Fortisa. Wiedziałem by dopłacić ale cóż. Terkocze to na najniższych obrotach. Ale na tyle delikatnie, że obstawiam, że to po prostu cecha charakterystyczna tego wentyla. Słabizna. Nie polecam osobom ceniącym ciszę. Na co to wymienić by pasowało do radiatora Fortisa? I najlepiej by nie bawić się tymi śmiesznymi drucikami. To lipa jest. Już mi na rogu to zdarło farbę z radiatora.

Edytowane przez pepe06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...