Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

qwerty1991

Phenom II X3 710 czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam aktualnie mam:

athlon x2 240 2.8GHz

4gb ram

9600gt

GA-MA74GM-S2H

zasilacz 550W no name ale daje rade

 

Chciałbym jak najtańszym kosztem coś tu ulepszyć. Podstawka mało opłacalna, nie chce raczej wymieniać grafiki, myślałem tylko nad procesorem, gram raczej w cs go i tam spokojnie mam 50-80 fps . Dziś sprawdzałem gta 5 i chodzi w miare, czasem twarde przycinki i to wina raczej 2rdzeniowego procka. Znalazłem procesor który podałem w tytule za 90zł plus wysyłka. Myślę że to najwydajniejsza opcja względem cena= wydajność, troche 90zł sporo jak do tego sprzętu , według was warto? Według mnie względem wydajności to chyba najlepsza opcja. Moge jeszcze za 100zl miec Athlona II X3 435 tylko tutaj już na miejscu bez przesyłki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phenom będzie lepszy od Athlona, bo żaden Athlon nie ma pamięci L3.

Nie lepiej dołożyć z 50zł do Phenoma II X4? No chyba, że dasz radę odblokować tego X3 na swojej płycie.

Podaj jeszcze rewizję płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rev 2.0 wiec nie odblokuje :) tak tylko ten phenom 710 to około 100zł a jakiś x4 945 są strasznie drogie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x4 945 jest za ponad 300zł na allegro, ale 955, który jest wyżej taktowany jest sporo taniej, np. tu. Ja kiedyś miałem dokładnie 955 i podkręcił się na 3,95GHz. Napisz jaką masz płytę, bo jak oc wchodzi w grę, to warto dołożyć 150zł do czterech jajek.

 

edit: jestem wykończony po sylwestrze, nie zauważyłem, że podałeś już płytę :E oc odpada. Ja i tak bym dołożył do 955, a jak szkoda Ci kasy, to X3 710 będzie i tak znacznie lepszy od tego athlona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phenom 955 jest dla kolekcjonerów, procesor nie jest warty więcej niż 150 złotych patrząc na cenę używanych i3 które mają identyczną wydajność jak ten AMD po lekkim oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tyle jeszcze jeszcze, w sumie x3 za te 90 zł nie jest złe, ale tylko jak będzie OC przynajmniej do 3,5 ghz bo standardowe 2,6ghz nie powala i będzie działać minimalnie lepiej od tego athlona co jest teraz.

Ja w sumie sprzedał bym wszystko albo zostawił tak jak jest, bo płyta kiepska do upgrade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak blisko w okolicy mam do wyboru athlona x3 440 za 75zł oraz athlona x4 620 za 125zł. Warto na jakiegoś z nich zwrócić uwagę? Tylko tak żeby wydajnościowo był jakiś wzrost bo nie chce aktualnego wymieniać po czym stwierdzić że zamiana była mało opłacalna. tak myślę czy nie kupić tego pierwszego, mimo 3 rdzeni powinien być lepszy od aktualnego i czasem nawet od tego droższego 4rdzeniowego, liczę na wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phenom będzie lepszy od Athlona, bo żaden Athlon nie ma pamięci L3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam aktualnie mam:

athlon x2 240 2.8GHz

4gb ram

9600gt

GA-MA74GM-S2H

zasilacz 550W no name ale daje rade

 

Chciałbym jak najtańszym kosztem coś tu ulepszyć. Podstawka mało opłacalna, nie chce raczej wymieniać grafiki, myślałem tylko nad procesorem, gram raczej w cs go i tam spokojnie mam 50-80 fps . Dziś sprawdzałem gta 5 i chodzi w miare, czasem twarde przycinki i to wina raczej 2rdzeniowego procka. Znalazłem procesor który podałem w tytule za 90zł plus wysyłka. Myślę że to najwydajniejsza opcja względem cena= wydajność, troche 90zł sporo jak do tego sprzętu , według was warto? Według mnie względem wydajności to chyba najlepsza opcja. Moge jeszcze za 100zl miec Athlona II X3 435 tylko tutaj już na miejscu bez przesyłki

zacznij od wymiany cpu ale i od razu myśl o karcie - miałem nie dawno pII x4 965 i w przypadku awarii zasiłki pracował on z właśnie 9600gt, co by mój awaryjny zasilacz wytrzymał, :) powiem ci tragedia w nowych grach, nawet nie myślałem że te karty tak szybko sie zestarzeją - starsze gry chodziły mi znośnie, ale np BF4 na low potrafił poniżej 25-30 spadać na tej karcie, a to w sumie już 3 letnia gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może warto coś takiego MSI H61M-P20 + Procesor Intel i3 4x3.10ghz za 220zł?

Widze takie ogłoszenie, procka modelu nie ma ale to pewnie i3-2100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza 4core jest właśnie 4x8xx

Jeśli o serie 4x9xx - no to już przesadzają cenami

Wychodzi na to -> taniej polować na s.1155

 

Masz problem - DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może warto coś takiego MSI H61M-P20 + Procesor Intel i3 4x3.10ghz za 220zł?

Widze takie ogłoszenie, procka modelu nie ma ale to pewnie i3-2100

cena w miarę, sporo wydajniejszy od tego co posiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taka opcja , mogę mieć za 50zł Pentium G860 3 GHz. Który chyba bije na głowę mojego, więc wystarczy że znajde jeszcze tanią płytę na socket 1155 z ddr2 i będę miał tanim kosztem lepszy zestaw od aktualnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ile tanszy od tego i3 2100? tu masz 4 watki , w niektórych grach bije 4 rdzeniowe PII x4, a ten pentak do czego? we wszytkich grach wielowątkowych ci sie zadławi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli doda mi 4gb ram do tego procka i3 i płyty to postaram się to kupić, człowiek z OLX i mieszka w tym samym mieście . Z czasem dodam jakąś grafikę i już jakiś zestaw będzie w miarę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli doda mi 4gb ram do tego procka i3 i płyty to postaram się to kupić, człowiek z OLX i mieszka w tym samym mieście . Z czasem dodam jakąś grafikę i już jakiś zestaw będzie w miarę.

 

Jeśli jest możliwe to OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak tamto już poszło więc za póżno, ostatecznie chyba znalazłem x3 720 za 120zł z pudełkiem i chłodzeniem referencyjnym plus pastą termo, jest to wersja Black Edition ale to raczej nie będzie problemem bo skoro płyta obsługuje 720 to raczej oki. 120zł troche sporo ale bez przesyłki bo odbieram osobiście chyba warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz ACC w Bios'ie to jest szansa na odblokowanie 4core [x3 7xxBE]. Ale to wszystko zależy od CPU i Mainboard

 

Loteria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Socket 1155 z DDR2 - nie wiem czy istnieją

Socket 1156 z DDR2 - istnieją

Pentium G860 o wiele słabszy od i5 7xx

 

Znalazłem np:

http://allegro.pl/in...6669574306.html

Tylko dokupić tańsze DDR3

Rzeczywiście ma problem slotami

 

Obsługa DDR2 nie istnieje ani na LGA 1156 ani tymbardziej na 1155.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie czy oryginalne box chłodzenie od mojego x2 240 może zostać ? czy lepiej wymienić i wstawić oryginalne z 720? czy bez różnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam u siebie , jedynie przy PII x4 BE boxy były ciut potężniejsze, tutaj nie będzie różnicy, no chyba że ostre OC i zabawa napięciami. x3 710 ma tdp 95W, twój a II x2 65w, ale powinno spokojnie dać radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Ryszawy A jak się sprawuje ten Windforce V2? Jak z kulturą pracy i temperaturami na biosie silent?
    • Mieszkańcom też ułatwiają, bo o tyle mniej samochodów do tego Wrocławia dojeżdża. Z tego co znalazłem, to nie ma jeszcze żadnych konkretów w tym planowanego przebiegu, bo blokadą jest linia kolejowa i jej przebudowa (projektu zdaje się, że nadal nie ma). Z luźnych planów też to za dobrze nie wyglądało, bo po opłotkach dzielnic/osiedli. https://www.wroclaw.pl/komunikacja/tramwaj-na-oltaszyn-moze-powstac-dopiero-w-latach-30
    • Nie mam tej gry, nie sprawdzałem jej u siebie więc to pomyłka, ktoś inny musiał zabrać głos w tej sprawie. Chociaż nie powiem - z chęcią sprawdziłbym jak sobie gra radzi u mnie, przede wszystkim czy w cutscenkach nie spadają fps no i jak tam wydajność ogólna + Burning Shores po dłuższym czasie grania. Jako, że uniwersum tej gry ani mnie nie jara ani nie ziębi odpuściłem i kiedyś na pewno kupię ale jak mocniej spadnie z ceny i nie będę miał totalnie w co grać.
    • Pobierz, odinstaluj obecny sterownik i zainstaluj ten https://www.intel.com/content/www/us/en/download/15084/intel-ethernet-adapter-complete-driver-pack.html
    • U mnie ten zaśmierdziały port z konsoli wyrzygany przez rockstar odstawiał następujące szopki: 1. Kiedyś zabrali mi prąd w czasie grania i wcięło mi 70% postęp zapisu z grania, ten ich oszczania godny "launcher" przywrócił mi z chmury autosejwa z prologu gry.   2. Dźwięk losowo pierdzi i trzeszczy, szczególnie podczas kwestii mówionych w cutscenkach. 3. Mapa świata gry przycina się podczas jej przesuwania, to samo małe menu po wywołaniu pauzy - przełączanie góra/dół przymula i działa wolno. Swego czasu myślałem, że pomoże zmiana Vulkana na DX 12 czy też włączenie v-sync i tripple buffering ale się pomyliłem, problem wrócił jak bumerang. Opisywanych przez kolegę wyżej problemów nigdy nie zauważyłem u siebie.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...