Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

HansVoralberg

Wymiana procesora na płycie M5A78L-M/USB3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Płyta: M5A78L-M/USB3 (najnowszy bios) - proc. do 140W

Ram: 2 x 8 gb (1600)

Dysk: 1tb

Procek: AMD FX-4100

Zasilacz: Corsair VS Series 550W

Karta: R7 260x OC II - 2GB.

 

Pytanie, pewnie wałkowane milion razy ;) :

Jaki procek do tego "zestawu"?

Zastanawiam się nad FX-8350 lub FX-6350, a może inny?

Osobiście niepokoi mnie "goła" sekcja zasilania. Może jakiś radiator(-y) i wtedy ten/te procesory?

 

Edit:

Zastosowanie: gry - rozdzialka 1440x900 (monitor)

Budżet: Do 500 pln za używkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbezpieczniej weż - Fx8320E [95Wat] albo zmiana podstawki

 

Mogę dać radiatory do sekcji zasilania tylko nie wiem czy będzie pasować.

 

Warto poszukać na allegro:

http://allegro.pl/ch...h-45917?order=d

 

Tylko nie wiem czy będzie pasować a jak nie to trzeba będzie pokombinować [potrzebne będą narzędzia]

http://allegro.pl/chlodzenie-plyty-gigabyte-i6668129693.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie podstawowe - jaki budzet i zastosowanie.

Jak gry to sprzedaj co masz, i albo przesiadka na lga1155 typu i5 2500/i52500k i plyta odpowiednia, albo migracja na lga1151 pokroju i3 skylake.

Majac 600zl (cena Fx8320E) spokojnie kupisz i5 2500k z plyta, najwyzej bedziesz musial na chlodzenie doskrobac/dolozyc z kasy ze sprzedazy obecnego proca i plyty, i3 skylake wyjdzie drozej ze wzgledu na wymiane pamieci, i mniej wydajniej w niektorych tytulach (nadal szybciej niz Fx8320E, pomijajac nawet dosc prawdopodobny throtthling na tej plycie) ale za to pelna gwarancja i mozliwosc przesiadki na i5/i7, czy nawet na kabylake.

Kolega wyzej sugeruje giecie cieplowodow? Przerabial to juz? Nie rozszczelniaja sie w takim przypadku? Poza tym akurat podany wyzej cieplowod z radiatorami nie spasuje, zasloni EPS 4pin na tym asusie... Juz pomijajac dokladnosc wymiarow i spasowanie otworow montazowych oraz to ze czesci beda wisialy luzno. Imo za duzo zachodu z takim kombinowaniem a i tak nie zagwarantuje 100% stabilnosci nawet proca z TDP 95W. A przydaloby sie go jeszcze podkrecic zeby wydajnoscia az tak od i3 nie odbiegal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniłem w głównym temacie. Gry i do 500pln za używkę.

Pytanie, czy przesiadka na 8320e z zegarem niższym od fx-4100 na jeden rdzeń, ma sens?

Czy, przykładowo fx-6350 (można kupić uzywkę za 300pln) będzie aż tak bardzo "grzał" płytę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to odpowiedz masz juz wyzej. Imo do gier zabawa poki co w AMD nie ma sensu. Nawet jak nowy procek bedzie stabilnie pracowal na tej plycie (w co watpie, biorac pod uwage ze na lepszych plytach ludzie maja z tym problem) to gdzie miejsce na O/C dzieki ktoremu cpu od AMD nie zostaja tak daleko w tyle za intelem, jesli o gry chodzi oczywiscie? Doloz do tego kombinowanie z chlodzeniem, nowy cooler na cpu jesli nie masz czegos porzadnego bo inaczej cie stockowy wentyl doprowadzi do szalu (tez kiedys przechodzac z dwoch rdzeni 65TDP na 4ry 125TDP myslalem ze bedzie ok - po 6hciu godzinach odpalalem allegro zeby cos lepszego niz stock kupic) a efekt i tak moze byc nieadekwatny do wlozonych pieniedzy i czasu, o pracy nie wspominajac.

Za 500zl kupisz i5 2500, do tego plytka na h61 i jakis wentylator, nawet stock, i gra muzyka. Ew. jak dorzucimy od puli kase z obecnego sprzetu to mozna sie kusic o i5 2500k i cos na p67 lub wyzej. Testy sa w necie, mozna poogladac, poczytac, tematy odnosnie "slabniecia" FXow 63xx/83xx na tanszych plytach tez nawet na forum sa i to dosc czesto. Zrobisz jak uwazasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, zawsze jest "to dorzucisz". W tym problem. Gdybym wiedział, ze sprzedam mój zestaw (płyta + procek), to może i obyłoby się bez zakładania tematu ;) I ile mogę dostać? Z 300pln?

Oczywiście rozumiem "wyższość" i5 nad moim "pytaniem".

 

Myślałem raczej o dyskusji "czy da rade" :)

Mam poprostu okazje kupić 6350 z Arctic Freezer 7 pro za 400 pln, ale jak mam mieć problemy, to raczej dam sobie spokój. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniłem w głównym temacie. Gry i do 500pln za używkę.

Pytanie, czy przesiadka na 8320e z zegarem niższym od fx-4100 na jeden rdzeń, ma sens?

Czy, przykładowo fx-6350 (można kupić uzywkę za 300pln) będzie aż tak bardzo "grzał" płytę?

Szkoda pieniędzy na FXy do gier, i5 2400/2500 + jakaś płyta wyjdzie 550-600zł, a wydajność wyższa przy niższym poborze prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Poczytałem tu i ówdzie. Rzeczywiście nawet i5 2500k jest lepsza.

A jak waszym zdaniem (względem mojego 4100 ) "zachowywałaby" fx-8320e? Byłby szybszy w grach? Czy płyta (którą posiadam). dałaby sobie radę z tym 95W Prockiem?

Teoretycznie płyta obsługuje procki do 140.

 

Sry, że tak dręczę te AMD, przy widocznej "lepszości" i5, ale Wasze propozycję są dobre, pod warunkiem, że sprzedam pł. główną z prockiem. Sprzedam... w tym problem.

 

P.S.

Uzupełniłem info o kartę graf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No i oczywiście, że obcina detale. Jest jaśniej na pozór bo jest dokładnie jak na Asus, że świeci jaśniej w trybie 400, ale nie daje peak do 1000.
    • Typ sie konkretnie odkleja. Tu już faktycznie potrzeba dobrego specjalisty i pewnie pobytu na oddziale dobrego szpitala. Ale to też jakieś dobicie tego co musi być na konfederuskich stronach czy forach. Nowy ogromny pakiet broni i amunicji od USA bardzo ich zabolał. Aż czekam jak zaczną świrować jak do akcji wejdą f16
    • Jw. jeżeli zmieniamy i dostajemy 10% różnicy i ciut więcej vramu, ale musimy np dopłacić tysiaka albo więcej - to niestety ale się to średnio kalkuluje. Najoptymalniej byłoby się z kimś wymienić z ew. dopłatą, lub karta za kartę (strix to topowy model), ale tutaj możesz się naciąć na kulturę pracy jakiegoś golasa   Poczekałbym, 4070 jeszcze w wersji Ti to wciąż bardzo kompetentny sprzęt do grania. Nie żłopie bóg wie ile prądu a jest wydajna w 1440p. Wyjdzie seria 5070 to sprzedasz tego strixa i kupisz coś wyraźnie szybszego. Supki to zapychacze dziur a nie realne przyrosty, szczególnie dla posiadających modele bez S.
    • Wygląda na to, że Gigabyte inaczej podszedł do kwestii krzywej EOTF. Połączył tryby 400 i 1000 (pierwszy od 10-100%, drugi 1-10%) i uniknął spadku jasności w trybie 1000, który miał np. Asus.   
    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...