Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

VSS

ICE-Core P3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

niektórzy z was już od pewnego czasu wiedzieli ze kompletuje graty do nowego Projektu , jednak w relacji z zapowiedziami nowego chipsetu bilem się z myślami 170 czy 270 lub ewentualnie 2011 , dość istotna zmiana to zmiana Producenta Hardware i chyba tu będę miał najwięcej zaległości.

w gruncie rzeczy to moja P5 miała być zmniejszona do wymiarów P3 i taki tez plan przedstawiłem Tt , a ze z P5 caseMod trochę trwało to Tt postanowił wydać wersje P3 , tak tez zdobyłem Thermaltake Core P3 i będę Kroił ;),

niektóre komponenty jeszcze w drodze, taki wstępny Pix

 

cz5jhrtr.jpg

 

 

pccjmvyp.jpg

 

62j4qnk3.jpg

 

ntlkv45n.jpg

 

2sygitqr.jpg

 

4rre4pmc.jpg

 

fedszofo.jpg

 

dokc45mj.jpg

 

lgeabs3y.jpg

 

exttg82n.jpg

 

ojtx5fxh.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślicie ze da rade to ożenić w jednej obudowie ? , nie dałem rady znieść mombasa innego jak rog

 

5igxwzcn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego kupiles plyte ktora ja chce kupic?? :mad2: :mad2: :mad2:;)

 

fajna grafa-ale piamietam ze miala chora cene-nieoplacalna zupelnie,chyba ze cos sie zmienilo.

 

bedzie pasowac...choc mogles sie pokusic o MSI Z170A Gaming M9 ACK,tez ma zintegrowany blok.

 

 

znowu bawisz sie w w Tt core??Mi przez te obesrane risery ta obudowa zbrzydla. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego ...........

to nie tak , docelowo to miał M8F w P5 wylądować ale tak sie ociągałem ze ich po prostu zabrakło , ale już wtedy wiedziałem ze jak tylko będzie nowa RV to od reki będę się prosił o tego Mombasa

 

Pixow nie mam za wiele bo nawet nie planowałem tego rozpakowywać , ale Jacekcz mnie zdopingował swoim KBL i zaprzęgłem sprzęt na pająka wpinając mojego strucla SKL

 

 

vmn6yaed.jpg

z739yz9j.jpg

7jocv3hz.jpg

q4ij4idk.jpg

 

7bew4onp.jpg

 

57swbccc.jpg

 

pxzofk79.jpg

csxopilg.jpg

 

 

di9o6m9j.jpg

wjnd6irr.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta płyta ma jedną poważną wadę, zamiast dać radiator na dysk m.2 jak to jest w przypadku z270i to asus się chyba poskąpił na kawałek aluminium i dał tylko plastikową przykrywkę pod którą będzie kocioł się robił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko M.2 pod coverem ale tez drugi slot M.2 jest tak na odczepnego zaprojektowany , do tego wszystkiego wielkie rozczarowanie na złączach W_PUMP+ i AIO_PUMP te złącza maja tylko jeden interface sterowania , no i co gorsze to tylko jedno złącze USB INTERN które jest dzielone z ROG_EXT

 

poprawione AiS ;) BSOD inkl.

kgnk6dcd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formula zawsze mi sie podobała od kiedy zaczęli montować czarne sloty PCIE , jednak Jarmark oświetlenia słabo się prezentuje ale można albo spersonalizować albo wyłączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie walczę z wirtualizacja oświetlenia i sam się nie mogę zdecydować jakie kolory wybrać , czekam na Kluczowe klamoty a ostatnio czekałem na Pompę półtora tygodnia , wczoraj dotarła , widać AT nie może się pozbierać po przeprowadzce ,

 

7lcspvme.jpg

 

pomijam już fakt ze całkiem niespodziewanie kupiłem 7700k konfiguracja zabrała mi ponad tydzień :kwasny: ale jest x50 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały Update :

 

ryerz6fe.jpg

 

lvqqopkb.jpg

 

8xpphlx9.jpg

 

ijyt2ypk.jpg

 

ibvwu44s.jpg

 

8ntdm6gj.jpg

 

n9dxzlmf.jpg

 

 

 

ciąg dalszy jak znajdę chwile

pdtgncdk.jpg

x3iqhl6n.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu ten zestaw extractorów Phobya to nie był dobry zakup :)

Jedyne co tam jest dobre to ten do rozbierania molexów, cała reszta spierdzieli Ci się po pierwszym użyciu ;)

 

Niestety to jeden z produktów, który im średnio wyszedł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ekstraktory phobii to nadają się do drapania kota co najwyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damy rade ale dzięki za TIPP , az tak mocno nie będę grzebał przy okablowaniu , jedynie to kilka Molexow muszę odświeżyć bo w niektórych mi się piny połamały , no i tradycyjnie wiązki do Wentylatorów , ehhh myślałem ze ten Splitter PWM ma dodatkowe złącze Molex i chciałem tam zapodać 5V ale zrobienie Kabla Y nie trwa długo :thumbup:

 

Uuu ten zestaw extractorów Phobya to nie był dobry zakup :)

na Pewno jest lepszy od moich narzędzi do extractowania Molexow i wtyczek wentylatorów :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten do wyciągania pinów wentyli i molexa jest ok - używam do dzisiaj.

Ale ten, dla którego kupowałem ten zestaw, czyli ekstraktor do pinów ATX to możesz od razu wyrzucić na śmietnik, bo tylko sobie wtyczki popsujesz, a sam ekstraktor Ci się w połowie rozsypie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak piszesz , ATX czy PCIE i EPS nie będę ruszał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też się przymierzam do okablowania, i stwierdziłem że...

się sam za to zabiorę

zaciskarka mdpc-x kabel alphawire (łatwiej dostępny od helukabel w uk)

i techflex tak że poczytam porad

bo więcej tego będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaciskam i lutuje i mam 120% pewności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co lutować? Średniej klasy zaciskarka tak mocno trzyma pin, że prędzej kabel urwiesz niż Ci się zsunie z pinu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się nad tym zastanawiałem

tylko czy końcówka kabla nie robi się sztywna zaraz za pinem ?

no i właśnie ekstraktory coś co się nie rozsypie jak heat wspominał

trochę dłubania będzie w black ice :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak do tej pory to wszystkie piny lutowałem , owszem zaciskarka fajna sprawa ale Lut lepiej wiąże :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vss oczywiście, że lut lepiej wiąże, ale.używa się go tam gdzie jest potrzebny, a nie przy pinach gdzie zaciskarka robi 100% roboty.

Kabel LAN też dodatkowo lutujesz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko Molexy i 3/4 PIN lutuje a kto bogatemu w czas zabroni :lol2: , jak chcesz lutowany LAN kabel to możemy zrobić prototyp :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • LG TV mają port sieciowy, wifi i obsługują wake-on-lan. Jest taki program LGTV Companion, gdzie przez GUI konfigurujesz bez problemu włączanie i wyłączanie TV przy włączaniu/wybudzaniu i wyłączaniu/usypianiu peceta. Do tego LGTV Companion ma możliwość komunikowania się z TV z poziomu lini poleceń. Ja dzięki ww. funkcjonalnościom w ogóle nie używam pilota i ewentualne zmiany jasności, kolorów, kontrastu itp. obsługuję skrótami klawiaturowymi - bardzo wygodne rozwiązanie. Skrypty wrzucałem tu i w innym wątku, mogę je powtórzyć jak będą komuś potrzebne.    
    • Rozglądam się za laptopami do gier (tak, laptopem, bo jest wygodniejszy, zajmuje mniej miejsca, mogę go nosić między biurkiem a TV, i po prostu chcę to kupić w jednym miejscu na wygodne raty 0%). Dokładniej, rozglądam się za ofertą Acerów, bo mają obecnie fajną akcję promocyjną, gdzie przy zakupie laptopa gamingowego, można dostać za darmo Chromebooka. Laptop ma służyć oczywiście do gier. Obecnie gram głównie na XSX, także laptop to druga opcja do grania przy biurku, czy po prostu grania w to, czego na konsoli nie ma, działa gorzej (np. Starfield i jego 30 fps), czy wygląda/jest zoptymalizowane gorzej (bo mobilny RTX 4070 powinien pozwolić na więcej, niż konsola, tym bardziej w grach obsługujących DLSS) Wybór padł na dwa modele, oba z RTX 4070, taką samą fajną matrycą 16" i optymalnym 1600p, jednak kluczowa różnica to CPU z kompletnie innych lig, a różnica w cenie dość znikoma  - Nitro z Ryzenem 7840HS oraz Predator Helios Neo z i9-13900HX. Bez dwóch zdań procesor Intela jest wydajniejszy - więcej cache, więcej rdzeni, wyższe taktowania maksymalne...jednak to jest laptop. Obawiam się mocno o throttling na modelu z Intelem i finalnie i tak może to wyjść podobnie. Druga kwestia, laptopowy RTX 4070 to żadna bestia, tym bardziej że planuję czasem grać na TV 4K, więc będę starał się wyciskać co się da z tego GPU, żeby zachować 60 fps i optymalną jakość. Nie wykorzystam nigdy tej wielowątkowości Intela i większej wydajności, bo zresztą i tak ten Ryzen jest na papierze solidny. Tak więc pytanie - czy wybór Predatora z i9 to nie przesada? Czy jednak Ryzen może czasem ograniczać tego 4070?
    • @Recon_tv, polecam darmowy program HWiNFO. Sprawdzisz nim odczyty z czujników temperatury na płycie głównej, chociaż u ciebie chyba nie ma czujnika na VRM. Możesz też sprawdzić aktualną przyczynę ograniczenia wydajności procesora, dostępną w sekcji Performance Limit Reasons.
    • Takie coś już jest   
    • Ciekawa sprawa, grafika nie wygląda jakoś oszałamiająco a gra nie będzie wydana na XONE S|X? Szkoda, że tą serią nie zajęło się studio Mimimi Games. Desperados i Shadow Tactics wyszło im wyśmienicie.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...