Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

robert26011988

Co wybrać Adata SU800, Goodram Iridium Pro czy Crucial MX300 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba coś jednak jest na rzeczy z tymi przycinkami na iridiumie pro - w pracy niedawno montowali te dyski, i faktycznie czasem system lubi się przymrozić na chwilkę.

 

To bardzo niedobrze, nie chciałbym akurat trafić na ten problem. Zapewne będzie problem z uznaniem gwarancji bo trudno to udowodnić.

 

Dlatego pomijając Goodrama, lepszy Crucial czy Adata? Crucial ma 19GB więcej przestrzeni dyskowej ale za to gorsze warunki gwarancji - 80TB zapisu, Adata bez limitu. Cenowo Adata też z 30zł tańsza.

 

ps. czy komuś te dyski piszczą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba coś jednak jest na rzeczy z tymi przycinkami na iridiumie pro - w pracy niedawno montowali te dyski, i faktycznie czasem system lubi się przymrozić na chwilkę.

Tak z czystej ciekawości się zapytam. Używacie domyślnego msahci czy jakiś intelowski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Iridium miał to samo (kupiony w październiku), ale przeszło z czasem (około tygodnia, może dwóch). Możliwe, że wpływ na to miały sterowniki AHCI (na początku używałem MS, a następnie AMD (990FX)). W tym momencie (ponad TB zapisanych danych) wszystko jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiego rodzaju freezy macie z dyskiem Iridium? Czy są to typowe freezy samego dysku, czyli działa myszka i programy, które akurat nie potrzebują dostępu do dysku, a zwieszone są tylko procesy potrzebujące dostępu do dysku? Jak długo one trwają i jak często?

 

Pytam, bo sam miewam freezy od czasu posiadania Iridium Pro, natomiast są to freezy totalne, czyli ekran zamarza łącznie z myszką, wszystko staje, dźwięk gra, ale tylko pojedynczy ton, dioda dysku całkowicie gaśnie i trwa to kilkanaście sekund. Przy czym dzieje się to bardzo rzadko, ok. 1 raz na tydzień, więc ciężko cokolwiek zdiagnozować i nie wiem czy to kwestia dysku, innej instalacji systemu czy może sprzętu.

 

Najpierw używałem systemu z Iridium przez 2 miesiące bez żadnych freezów, potem mniej więcej po Anniversary Update Win 10 zaczęły się te rzadkie freezy, teraz od ok. 2 miesięcy mam Iridium z najnowszym firmwarem (wymiana gwarancyjna z innego powodu), freezy nadal są, ale jakby rzadsze, natomiast od 2 tygodni nie złapałem żadnego, więc nie wiem czy coś się naprawiło czy tylko przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli te zwiechy występują na windows 10 czy także na windows7? Obecnie mam windows 7 i w najbliższym czasie nie zamierzam upgradować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli te zwiechy występują na windows 10 czy także na windows7?

 

Nie wiem czy istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie. Czytając różne opinie i fora dochodzę do wniosku, że dyski SSD już tak mają, że niektóre nie pracują dobrze w pewnych konfiguracjach, z określoną płytą główną, systemem, kontrolerem, sterownikiem, itp. i nie dotyczy to tylko tego Goodrama. W większości wypadków jest dobrze, ale czasem dzieją się niewytłumaczalne rzeczy. Chyba jedyną opcją jest zakup i w wypadku problemów zwrot.

 

Iridium Pro to praktycznie to samo co HyperX Savage. Nikt Ci nie da gwarancji, że Asus czy Crucial będą lepiej działać na Twoim komputerze, może równie dobrze być na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie płyty głównej na ASUS P8P67 mam takie wyniki (zapełnienie dysku 63%)

 

as_ssd_bench_GOODRAM_23_01_2017_19_36_24.png

 

A po zmianie sterownika na Intela wygląda to tak:

 

as_ssd_bench_GOODRAM_23_01_2017_21_20_05.png

 

Co oznacza liczba (513024 K - OK) w programie pod storahci - OK ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko potwierdza fakt że wraz z zapełnianiem dysku spadać będzie tylko prędkość zapisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam, że u mnie jest to dysk systemowy wiec pewnie te wyniki są lekko zaniżone...

 

Zastanawia mnie jeszcze dlaczego mam zaniżony o połowę wynik zapisu 4K względem testów na pclabie...

Czyżby właśnie przez to, że jest na nim system ? Czy może przez starawy chipset P67?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej przez system albo jeszcze inny powód.

Nie zauważyłeś żadnych problemów z dyskiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz włączony plan zasilania? Automatyczne obniżanie taktowania CPU wpływa negatywnie na wyniki benchmarków ssd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam włączone automatyczne obniżanie taktowania CPU. Wieczorem zmienię i przetestuję...

 

Co do problemów z działaniem SSD to nie zauważyłem żadnych...

Hot-plug w BIOSie mam wyłączone bo to podobno też czasem powoduję problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz niech taki podobny test zrobią posiadacze wynalazków na TLC ;)

 

Ależ proszę bardzo.

 

84% i 95% zapełnienia.

RKv9EmB.png

0XQ67DL.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ proszę bardzo.

 

Ale to nie jest zwykłe TLC, ale z 3D Nand. I zapewne z odpowiednio wielkim buforem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest zwykłe TLC, ale z 3D Nand. I zapewne z odpowiednio wielkim buforem. ;)

 

 

teraz przyszlosc to pamieci 3D Nand nie wyobrazam sobie kupic innego dysku w 2017 bez napisu ,,3D,, na opakowaniu teraz czas na nowe wynalzki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tylko "napis" ale i rodzaj kości. Polecam dokształcić się w tym temacie. Wyszukiwarka twoim przyjacielem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz przyszlosc to pamieci 3D Nand nie wyobrazam sobie kupic innego dysku w 2017 bez napisu ,,3D,, na opakowaniu teraz czas na nowe wynalzki

 

Samsung Evo850 pokazał że właściwie zrobione 3D Nand są spoko (po trzech latach chyba już można tak powiedzieć?) ale tam raz że jest 3D to jeszcze 40nm. Coś czuje że będą kombinować teraz z procesem w dół i znowu nie wiadomo jak to będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tylko "napis" ale i rodzaj kości. Polecam dokształcić się w tym temacie. Wyszukiwarka twoim przyjacielem. Pozdrawiam.

 

ja posiadam wiedze podstawowa w temacie dyskow SSD i taka mi wystarczy aby nie sugerowac sie opiniami osob takich jak ty

to raczej ty powoninies sie doksztalcic ,,ekspercie,, bo jak kolega wkleli ci zrzut z swojego dysku na kosciach 3D TLC zapelniony w 80% to szczeka masz na podklodze i zostalesz zgaszony w tym temacie ;) nie wiedzac co odpisac na temat wyzszosci kosci MLC nad TLC ,,zapewne wyzszy buffer,, to zapewne czy niepewne bo stoisz rozkraczony z swoja opinia ekspertyza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Niestety muszę przyznać, że i mnie spotkały freezy na Iridium Pro więc niestety mimo mojej sympatii do GoodRam'a muszę stwierdzić, że GoodRam dał dupy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Niestety muszę przyznać, że i mnie spotkały freezy na Iridium Pro więc niestety mimo mojej sympatii do GoodRam'a muszę stwierdzić, że GoodRam dał dupy...

Odinstaluj intelowski sterownik Iastor . W AS SSD powinno być storahci czy jakoś tak.

Jak masz zainstalowany Intel Rapid Storage Technology to wywal to w kosmos bo to gówno jest na gównami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...