Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

robert26011988

Co wybrać Adata SU800, Goodram Iridium Pro czy Crucial MX300 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W związku z tym, że zbliżają się moje urodziny muszę wybrać sobie prezent i teraz zastanawiam się który z tych dysków będzie najlepszy ?

 

1.Adata SU800 256GB - wie ktoś jaka jest trwałość tego dysku ? Pamięci TLC więc może być słabo ?

 

2.Goodram Iridium Pro 240GB - niby wydajność najgorsza (ale i tak bardzo dobra) a pamięć MLC więc z trwałością powinno być dobrze.

 

3.Crucial MX300 276GB - Największa pojemność a osiągi na poziomie SU800 ale też TLC...

 

Poradźcie co wybrać bo ciężko mi samemu zdecydować ?

 

Oczywiście czytałem test http://pclab.pl/art72004.html ale co z trwałością ? TLC czy MLC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz Goodram Iridium Pro 240GB 5 lat gwarancji polska firma i do tego mlc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już trzeba zapytać użytkowników którzy mają do czynienia z tymi dyskami na co dzień. Redakcyjne testy raczej są robione tylko przy zainstalowanym systemie, heheszki. Hipotetycznie można założyć, że w takim scenariuszu z całej trójki lepiej wyjdzie Iridium z racji zastosowanych kości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Niestety na mojej płycie głównej jest kontroler Asmedia ASM1061 który znacząco ogranicza mi możliwości dysku...

 

Proszę o radę czy lepiej kupić jakiś kontroler pod PCIe x4 czy zmienić płytę główną na taką w której chipset intela obsługuje sata 3 ?

 

AS_SSD_Goodram_Iridium_Pro_240_GB_Asmedia_106.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również przymierza się do zakupu Iridium Pro 240GB ale cena jest dość wysoka - 360zł, miesiąc temu kosztował ok 320zł. Czy opłaca się w tym momencie go kupić, czy lepiej poczekać? Czy nadal będzie on produkowany, gdyż Goodram wypuścił nową serie dysków (oczywiście na TLC). W tej chwili jest to chyba jedyny sensowny dysk na MLC, Crucial MX200 stał się całkowicie nieopłacany, cena 450zł!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, masz rację a mi się wydawało że mam tam złącze PCI-E 2.0 x4 ale są tylko dwa złącza PCI-E 2.0 x1 + PCI-E 2.0 x16 na grafikę...

 

Czyli zostaje tylko wymiana na płytę z SATA 3 od intela... tylko powiedzcie jaką wziąć pod mojego procka ?

 

EDIT:

 

Pewnie najlepszy byłby Asus P8P67 na allegro za 300zł i mógłbym podkręcić procka w turbo ale może jest coś tańszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co takiego robisz, że cierpisz z braku SATA3?

Przy cywilnym użytkowaniu nie opłaca się zmieniać płyty z tylko tego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię mieć sprzętu który ogranicza inne podzespoły (dyskomfort psychiczny :) ) i ogólnie odczułem dużo mniejszy skok wydajności po przesiadce na SSD niż oczekiwałem ale może rzeczywiście nie ma sensu zmieniać płyty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odczujesz żadnego przyspieszenia SSD po przejściu na lepszy kontroler - jedynie podczas kopiowania dużych plików i w różnych specjalistycznych zastosowaniach jak obróbka filmów. Masz prędkość sata "2.5" i jest ok do użytku domowego. Wg mnie kupno płyty tylko z tego powodu jest nieopłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ASRock nie ma PCI-E 3.0 w ogóle przecież :)

Główny slot PCIe x16 w połączeniu z prockiem ivy jest w wersji 3.0.

 

 

Autorze, przepnij SSD do kontrolera intelowego (SATA2). Teraz doczytałem że podpiąłeś go pod asmediowe ladaco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przepięciu na SATA 2 intela wyniki w AS SSD są gorsze (do przewidzenia) ale zobaczę jakie będą odczucia w codziennym użytkowaniu...

 

 

AS_SSD_Goodram_Iridium_Pro_240_GB_Intel_H61.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał procek Ivy i płytę z serii 7 to wtedy PCIE 3.0 byś miał.

Można się pobawić wtedy w NVMe.

 

Teraz za wiele nie zrobisz niestety, po taniości jakieś P67 albo Z68 i to tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się sprzedać moją starą płytę w dobrej cenie więc Asus P8P67 zamówiony. W poniedziałek albo wtorek będzie wymiana i test :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. Padł mi stary crucial i stoję przed identycznym wyborem. Byłem już prawie zdecydowany na Goodrama Iridium Pro ale przeczytałem opinie, że łapie "freezy" przy mocnym obciążeniu. Ktoś to może potwierdzić?

 

up. niezła cena jak za płytę na H61 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. Padł mi stary crucial i stoję przed identycznym wyborem. Byłem już prawie zdecydowany na Goodrama Iridium Pro ale przeczytałem opinie, że łapie "freezy" przy mocnym obciążeniu. Ktoś to może potwierdzić?

 

up. niezła cena jak za płytę na H61 :P

 

A mógłbyś dokładniej opisać temat ? Ja na razie nie zauważyłem takich problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość optuj

up:

Jak sprawdzić te mocne obciążenie by te frezy mieć lub nie ?

Link proszę do tej opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja instalowałem na nim wiedzmina 3 ze wszystkimi dodatkami ~50GB i w tym samym czasie robiłem wiele innych rzeczy (internet, telewizja na ProgDVB, itp) i nie było nawet żadnego spowolnienia. Wiec może problem dotyczy pojedynczych sztuk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość optuj

To wygląda na problem softwerowy albo konflikt sprzętowy, jeżeli dysk winny to jest 5 "pięć" lat gwarancji,

wiesz co jest najgorsze, zgon dysku SSD bez ostrzeżenia i całkowita utrata danych bez możliwości ich odzyskania(OCZ Vertex 3) w moim przypadku tak było :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na problem softwerowy albo konflikt sprzętowy, jeżeli dysk winny to jest 5 "pięć" lat gwarancji,

wiesz co jest najgorsze, zgon dysku SSD bez ostrzeżenia i całkowita utrata danych bez możliwości ich odzyskania(OCZ Vertex 3) w moim przypadku tak było :(

Akurat w takim przypadku to ludzie są sobie sami winni, że nie robią archiwizacji. Ja ważne dane mam na dwóch dyskach w kompie, dwóch dyskach przenośnych i płytach. A poważnie podszedłem do archiwizacji dopiero po złapaniu cryptolockera na laptopie na którym na szczęście nie miałem nic ważnego (wlazł przez zdalny pulpit - teraz mam dodatkowo VPNa). A archiwizacja na płytach to według mnie podstawa bo tam nikt Ci nie zaszyfruje danych bo są tylko do odczytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz GoodRam Iridium Pro 240GB

jego cena niestety mocno poszła w góre, obecnie ksoztuje 350-370zł ale nadal raczej warto bo masz 5lat gwarancji i MLC.

Jesli ktoś może poczekać, to w wakacje zawsze taka elektronika tanieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś jednak jest na rzeczy z tymi przycinkami na iridiumie pro - w pracy niedawno montowali te dyski, i faktycznie czasem system lubi się przymrozić na chwilkę.

 

Jakbyś miał procek Ivy i płytę z serii 7 to wtedy PCIE 3.0 byś miał.

Nie. Płyty z chipsetami serii 6 (poza niektórymi modelami obsługującymi SLI) w połączeniu z prockami ivy dają PCIe3 na główny slot -> KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...