Skocz do zawartości
Petru23

Jaki akumulator na 2017

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jakie aktualnie akumulatory są dobre? z 1,5 roku temu kupiłem varte silver i od samego początku były z nią problemy. Równolegle ze mną dwóch znajomych kupiło te same aku do tych samych samochodów i tez mieli podobne problemy (z rana jakby sie zastanawial przy zakręceniu).

Dziś rano wyjąłem go do naładowania i niby w ciągu niewiele ponad 1h aku niby naładowany. Czyli nie trzyma.

 

Musze kupic cos do AUY, aktualnie miałem 74Ah i 750A. Co wybrać niedrogiego a dobrego? Do firmowych ostatnio kupowałem jakiś... nie pamiętam nawet nazwy, ale kosztował ze 150zł wobec 250 znanych marek. Aku kręci jak szalony nawet w te mrozy.

 

I jeszcze jedno... z racji że robię krótkie odcinki po miescie to moze wziać coś ze słabszym prądem, żebym nie jeździł z niedoładowanym aku? 70Ah 650-700A wystarczy?

 

Jak szukam info to praktycznie kazdy poleca to, co ma od kilku lat. Ale wychodzi na to, ze kilka lat temu to były inne aku, inna jakość. Jak ze sprzętem agd... to, ze ktos ma pralkę marki X od 10 lat nie znaczy, ze jak teraz kupię pralkę X to nie padnie mi za chwilę.

który producent aktualnie robi dobre i niedrogie aku?

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie nad yuasie myslałem :hmm: A jak prądy? brać teraz coś słabszego troszkę? 60-70Ah max?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

I jeszcze jedno... z racji że robię krótkie odcinki po miescie to moze wziać coś ze słabszym prądem,

 

Najgorsze co można zrobić.

 

Chcesz dobry to Bosch S5, jeśli ma być tańszy to Magnetti Marelli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w VC śmiga od ~2 lat Bosch S4, auto potrafiło trochę postać nie ruszane;

W obecne mrozy nie sprawia problemów, ani razu nie musiałem go sprawdzać / ładować;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 407 miałem przez prawie 2 lata Boscha S4 i też nigdy nie doładowywałem go, mimo że auto raczej krótkie odcinki po miejscu robiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dwóch autach miałem aku Boscha, chyba S4. W obu padł mniej więcej po takim samym czasie użytkowania, jakieś ~5,5 roku. Śmiało mogę polecić.

Teraz zdecydowałem się na Yuasę, chciałem OEM Hondy, ale nie było dostępnego od ręki w sensownych pieniądzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 5 lat mam ten sam akumulator Norauto wyprodukowany przez Vartę i dalej działa bez problemów. Więc mogę polecić. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od skali :-) 

W ciągu x lat miałem tylko raz reklamację na S5 - tydzień od zakupu: przyczyną okazały się problemy z alternatorem. W przypadku S3/S4 już tak kolorowo nie jest. Zasada jest prosta - kupuje się albo najtańszy "zamiennik" (w większości produkowane przez Boscha; co do Norauto i Varty: obecnie Varta należy do Boscha /a dokładniej część Varty odpowiedzialna za akumulatory samochodowe/ i Varta jest dokładnie tym samym produktem co Bosch) albo najwyższą półkę. Bardzo dobrze sprawdzają się również właśnie Magnetti.

Najlepsze akumulatory jakie były na rynku to produkty Panasonica (dotyczy to także akumulatorków do foto) ale już dawno nie widziałem dostępnych nigdzie akumulatorów samochodowych tego producenta.

 

A gdyby komuś przyszło do głowy kierować się zasadą, że większy będzie niedoładowany:

Akum ma pojemność X.

Rozruch pobiera prąd Y - niezależnie od wartości X.

Jeśli samochód nie da rady uzupełnić prądu Y w czasie jazdy w akumulatorze o pojemności X to nie da również uzupełnić jej w akumulatorze o pojemności 0,Z*X.

Po określonej liczbie rozruchów wartość niedoładowania wyniesie wartość T - różnica jest taka, że w większym akumulatorze będzie to załóżmy 50% jego pojemności i będzie wciąż w stanie uruchomić samochód, podczas gdy w mniejszym akumulatorze niedoładowanie będzie sporo większe - na załóżmy poziomie 70%. Który będzie bardziej niedoładowany i częściej będzie sprawiał problemy?

Edytowane przez bergercs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

pamiętaj, ze ja to czytam :E Możesz po ludzku? Jaki mam kupić?

 

VIN?

 

VSSZZZ7MZ2V518083

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimum 70 (taki był na pierwszym montażu - z tym, że akumulatory dostarczane dla producentów aut /sprawdzone zarówno w VAG oraz GM/ mają wyższe parametry od tych "z plakietki"), optymalne 80-95Ah.

Poniżej 74 bym nie schodził.

 

A powyżej - proste: kupuje się najtańszy i "może będzie dobrze" (też mają dwa lata gwarancji) albo or razu najwyższą półkę (bo tu musi być dobrze).

Edytowane przez bergercs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, 74Ah minimum szukam, a jak z rozruchem? 750A?

 

a i znalazłem mój stary temat. W sumie zamiast tworzyć nowy mogłem tamten odświezyć ;)

http://forum.pclab.pl/topic/1059467-Jaki-akumulator/

 

I Wesoł na forum SGA takie coś mi napisał

No wzioles silvera z krotkim zyciem lecz intensywnym i dziwisz sie ze siadl. Poza tym nic nie piszesz jakia uplywnosc masz jakie napiecie na altku jakie na aku.

 

Wychodzi na to, ze silvery mają krótką żywotność. Więc odpowiednik boscha może mieć podobnie (chyba s5). Dla pewnosci pominę obie marki :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wziąć Futurę czy Boscha S5 ? Sporo postów, że obecnie to jedno i to samo, ale wolę zapytać. Generalnie miałem dwie futury i szału w sumie nie było, staruteńki Exide spisywał się w zimę lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi padła Futura wziąłem S5, nie ukrywam że z polecenia Bergera. Póki co zapomniałem że mam aku pod maską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wziąć Futurę czy Boscha S5 ? Sporo postów, że obecnie to jedno i to samo...

 

Futura to to samo co Exide (Exide wykupił Centrę już ładnych kilka lat temu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie za szybką i konkretną odpowiedź w sprawie aku.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z akumulatorami polskiej produkcji auto part, np. tuborg z 3 letnią gwarancją? Teraz na rynek wkroczyły aku duracell produkowane w Austrii, 3 lata gwarancji oprócz wersji starter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedno akku obecnie jest warte uwagi, Varta Professional Starter. Bardzo trudno dostępne i w niewielu wariantach pojemnościowych ale są to akku nastawione na trwałość i są w stanie wykonać z tej samej pojemności najwięcej prądu (największa liczba uruchomień silnika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedno akku obecnie jest warte uwagi, Varta Professional Starter. Bardzo trudno dostępne i w niewielu wariantach pojemnościowych ale są to akku nastawione na trwałość i są w stanie wykonać z tej samej pojemności najwięcej prądu (największa liczba uruchomień silnika).

 

To są akumulatory do łodzi motorowych szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też zerknąć na te modele

 

- Yuasa 75Ah 650A

- Yuasa 80AH 760A

- Topla Top 75Ah 720A

- Topla Energy 75Ah 750A

- Westa Forse 74 720A (tego sam mam i spisuje się bardzo dobrze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są akumulatory do łodzi motorowych szczerbaty.gif

 

Przez co są wykonane w najnowszej i najtrwalszej technologii, ponoć zwykłe akku teraz wytrzymują około 5 lat a te potrafią być w samochodach dwukrotnie trwalsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy rzeczywiście jest taki super duper w porównaniu do np Boscha S5, bo cena właściwie taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...