Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adiplaygamem

Problem z pamięcią 2x2GB ddr2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zmieniłem sobie RAM na to co w tytule, problem jest taki, że gdy wchodzę we właściwości komputera to jest tam napisane 4GB (dostępne 2.94). :exclam:

Próbowałem już zamieniać pamięci miejscami oraz wgrać system 64bitowy.

W dodatku dźwięk nie działa (na pasku zadań jest głośnik z X i napisane jest nie podłączono głośników lub słuchawek)

 

Moje podzespoły:

-zasilacz logic 350w (tak, wiem z czarnej listy) :mad2:

-procesor intel core 2 duo E4500 2.2GHZ

-grafika MSI Radeon 5670 1GB GDDR5

-płyta główna... packard bell bv pt890-8237A (nie mogę nigdzie znaleźć aktualizacji biosu) :question:

 

Z góry dzięki za pomoc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi pomoże? Powie mi ktoś czy jak mam pamięć jednostronną lub dwustronną to jedna może działać, a druga nie? :question:

Jeszcze dopowiem, że gdy mam zamontowane jedną pamięć jednostronną a drugą dwustronną to wszystko działa (właśnie teraz tak mam zamontowane 1x1GB i 1x2GB i normalnie wyświetla 3GB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może płyta obsługuje tylko jedną kość dwustronną? Raczej wątpliwe, ale nie widzę nigdzie, żeby było napisane jakie pamięci łyka ta mobo.

EDIT: Cytat ze strony Biostara co do płyty z tym samym chipsetem co twoja:

 

"Due to the chipset limitation, the actual memory size may be less than 4GB for the reservation for system usage under Windows® XP, Windows® XP 64-bit, Windows® Vista™ and Windows® Vista™ 64-bit."

 

Nie wiem, może spróbuj odpalić msconfig -> rozruch -> zaawansowane i wpisz do pamięci 4096 MB.

W biosie nic nie kombinowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja BIOS'u : LINK.

Płyta ma max. 4GB RAM i z tego co czytałem nie ogarnia Memory Remap'u, tak więc uzyskanie dostępnych "3GB" z 4GB - jest normalne i raczej nic z tym nie zrobisz (pozostaje wymiana płyty głównej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W msconfig jak ustawiałem na 4096 to po ponownym sprawdzeniu było tam wpisane 0.

W biosie napisane jest installed memory: 3007MB oraz extended memory: 3006MB

Mam też inną płytę jakaś gigabyte ale w niej nie działa włącznik (próbowałem zewrzeć piny), ale na płycie świeci się dioda od kabla ethernetowego, więc prąd jest...

 

EDIT: @up moja płyta ma inną końcówkę chipsetu (moja płyta ma 8237A a tam jest VT8237R+, czy będzie działać?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta jest niebieska, foxconn n15235 jest na niej napisane.

Edit: mój model płyty to P4M8907MB-8RS2H. Tylko nie wiem jaka wersja, bo w internecie jest z wejściem vga, a u mnie nie ma.

mam na tej stronie różne wersje biosu: 1 Update Micro Code for CPU.

lub 2 Fixed memtest tool DRAM size report error while plug in 4G DRAM with frame buffer 128MB/256MB. 3 Show install memory in post. i tak dalej.......

który wybrać? Podałem od najnowszych. Link do stronki: FOXCONN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P4M9007MB-8RS2H      Update Micro Code for CPU.       683F1P52        423KB       8/26/2008

 

Zawsze patrz na datę wydania oraz numer, im nowszy/wyższy tym lepiej.

Pamiętaj, że potrzebujesz pendrive/dyskietkę uruchamialną w trybie DOS aby zaktualizować BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj mam problem, z którym już sam muszę sobie poradzić.

Mianowicie nie mam dyskietek, mam pendrive`a ale jest on jakiś dziwny, może zawirusowany...

 

Nie da się z płyty CD/DVD? Jak się nie da to muszę wykombinować jakąś kartę pamięci, bo mój komputer ma czytnik kart. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmarnujesz całą płytę (BIOS + program flashujący = 0,5MB) do tego 0,6MB na pliki dyskietki rozruchowej (DOS).

 

Czy można na -R ?

Oczywiście.

Ale płyta DVD ma 4,500MB, a CD 650-700MB.

 

PS. Penie pod dyskietkę rozruchową, jest on formatowany w trakcie tworzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o utratę płyty to mam dużo takich płyt, a w sklepie są bardzo tanie. ;)

Jakbym kiedyś potrzebował to zwyczajnie kupię. :P

 

Pozostało mi znaleźć program do zflashowania czy coś, nie znam sie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...