Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zawik

Hełm 3D...

Rekomendowane odpowiedzi

gdzie mozna taki kupić i czy jest coś fajnego w jego uzytkowaniu??

lub czy są specjalne gry dostosowane do niego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakis 5-6 lat nikt nie sprzedaje takiego sprzetu (chyba ze jakies niedobitki) i nie ma na to gier. Powodem malej popularnosci byly duze koszty i wymioty przy dluzszym uzytkowaniu. Kiedys sam planowalem zakup takiego uzadzenia, ale do poki masa i wymiarami nie zbliza sie do zwyklych okolarow to nie ma o czym gadac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sajmon dobrze gada, kiedyś przeprowadzałem test hełmów wirtualnych do Gamblera i przy takim VFX-1 dostawało się zawrotów głowy po 15 minutach grania. Yuck! No i rozdzielczość ekraników w tych hełmach była tragicznie niska :(

 

Obecnie rzeczywiście nikt ich już nie sprzedaje - przynajmniej nie do zastosowań amatorskich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam ten artykul ;) ahh dla gamblera poczciwe czasopismo rest in peace. (mam nawet pierwszy nr) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Adams_

ale fajna zabawka byly okulary 3D od Asusa. Pamietam, ze mialem kiedys Asusa Riva TNT2 Ultra. Piekna sprawa, Tomb Raider III (albo II?) wygladal przecudnie. Jedyna wada, ze strasznie oczy lzawily. Do tego potrzeba wysokich czestotliwosci odswiezania, 140Hz czy nawet 160Hz. Teraz moge sobie na to pozwolic, pare lat temu na 15" Samsungu 120Hz w 640x480 bo byl maks :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale okulary migawkowe były czymś innym - ich ekraniki nie wyświetlały żadnych informacji, a ich jedynym zadaniem było naprzemienne zasłanianie oczu. Rzeczywiście działały wyśmienicie! Sam nawet mam gdzieś okulary 3D MAX niejakiej firmy Kasan :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okulary migawkowe nadal chyba mozna kupic. Nie jestem pewien czy gainward nie dodaje takiego sprzetu w ktoryms swoim powerpacku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrudnij sie w NASA, to dostaniesz takie fajne okularki retinal projection, ktore wyswietlaja obraz bezposrednio na siatkowke oka. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale odkopałeś :D:P

a ten news spoko ;)

 

no wiesz... tak traifłem przez przypadek i pomysłałem ze warto przekazać dalej.

 

ciekaw jestem realnej ceny tego "czegoś"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna sprawa, ciekaw jestem czy będzie tak dobrze działało jak piszą, jeśli się sprawdzi za taką cenę chętnie sie w to zaopatrzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena chyba będzie przyzwoita - 300$ za takie cacko ? Ciekawe jak to się sprawdzi w realiach i testach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena chyba będzie przyzwoita - 300$ za takie cacko ? Ciekawe jak to się sprawdzi w realiach i testach :)

 

 

 

jestem ciekaw własnie jak to ma się w praktyce. a 300$ to nie jest jeszcze tak dużo. nie jest to jakaś kosmiczna sumka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jestem ciekaw własnie jak to ma się w praktyce. a 300$ to nie jest jeszcze tak dużo. nie jest to jakaś kosmiczna sumka.

W Polsce jak zwykle najpierw trzeba bedzie czekac i czekac az sie ukaze to w sklepach a potem cena przewyzszy dwukrotnie prawie ta sugerowaną. czyste realia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za kilkadziesiat lat to będzie standard :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleście odkopali... Temat sprzed 5lat...

Pewnie będzie niedokładne, i pewnie trzeba będzie myśleć po angielsku? Zresztą, ja tego nie założę, bo mi fryzurę zniszczy :o...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm, ciekawe, no to czekam na recenzje tego cuda :D

 

trochę pewnie poczekamy. idę o zakład ze nawet i sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...